Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2012 TVS Apache RTR150 mi YAMAHA YBR 125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım. Bu hafta içi bir motor alıcam. Uzun zamandır araştırıyorum ancak net bir cevabı hiçbiryerde bulamadım. Yamaha YBR 125 ve Apache 150 arasında kaldım. Artıları eksileri nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    YBR cok saglamdır titreşim yoktur az yakar cok fazla hız yapmaz ... lastiklerini değiştirmen gerekir biraz dandirik olur genelde yol tutuşu lastige göre değişklik gösterir
    TVS biraz daha narindir yine de saglamdır , zorlayınca biraz titrer, agresif yapısı vardır daha iyi gider ybr ye göre 140 filan yapıyormuş yol tutuşu lastiği değiştirnce daha da iyi olur
    YBR VE CBF 150 Kullanan biri olarak ybr alırdım..
    ama ybr de fazla gitmiyor =) hız yapmak istiosan tvs derim gerçekten daha seri
    mücahit_89 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    Açıkçası amacım hız yapmak değil. Motoru ileride satıp cc büyüteceğimi de pek sanmıyorum ) o yüzden servisi ve yedek parçası uygun olsun, az yaksın çok km'ler gitsin düşüncesindeyim

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR cok saglamdır titreşim yoktur az yakar cok fazla hız yapmaz ... lastiklerini değiştirmen gerekir biraz dandirik olur genelde yol tutuşu lastige göre değişklik gösterir
    TVS biraz daha narindir yine de saglamdır , zorlayınca biraz titrer, agresif yapısı vardır daha iyi gider ybr ye göre 140 filan yapıyormuş yol tutuşu lastiği değiştirnce daha da iyi olur
    YBR VE CBF 150 Kullanan biri olarak ybr alırdım..
    ama ybr de fazla gitmiyor =) hız yapmak istiosan tvs derim gerçekten daha seri
    arkadaşa katılıyorum hocam
    JamesDeen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    Max 90 km yeterli bana hocam ya ) Ki yeni başlayan biriyim sonuçta

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşa katılıyorum hocam
    Max 90 km yeterli bana hocam ya ) Ki yeni başlayan biriyim sonuçta

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Cbf 150,ybr 125,apache hepsi başlangıca uygundur hepsinin üstüne oturacaksın kullanacaksın ona göre karar vereceksin birde kullanım amacıda önemli ben uzun yolda kullanacağım ve kalıplı bir motor istediğim titreşimsiz olsun dediğim için cbf i saçmiştim mesela

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    Ben uzun yol değil İzmir'de şehir içinde kullanacağım. Günlük 30 km yi geçmez gideceğim mesafe.
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150,ybr 125,apache hepsi başlangıca uygundur hepsinin üstüne oturacaksın kullanacaksın ona göre karar vereceksin birde kullanım amacıda önemli ben uzun yolda kullanacağım ve kalıplı bir motor istediğim titreşimsiz olsun dediğim için cbf i saçmiştim mesela

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bence apache al... ybr bisikletgibi...
    JamesDeen bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tvs yle ybr, ybr ylede tvs karşılaştırılırmı? Evet. Ama bu konudan çok var. Millete sıkkınlık bıkkınlık geldi. Bide bunların içinde ünlü meşhur cbf 150 var. Konfor istersen ybr, hız ve güç istersen tvs. Tvs hafif titreme yapar. Bazılarına göre büyük problemdir, bazılarına göre hiç problem değildir, hiç rahatsızlık vermez. Karar senin.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs yle ybr, ybr ylede tvs karşılaştırılırmı? Evet. Ama bu konudan çok var. Millete sıkkınlık bıkkınlık geldi. Bide bunların içinde ünlü meşhur cbf 150 var. Konfor istersen ybr, hız ve güç istersen tvs. Tvs hafif titreme yapar. Bazılarına göre büyük problemdir, bazılarına göre hiç problem değildir, hiç rahatsızlık vermez. Karar senin.
    Benim motorda aradığım özellikler bana uzun yıllar ve km ler sorun çıkartmıycak birşey olsun. Hız çok önemli değil. Yeterki bana uzun yıllar sorun çıkartmasın. Servis ve yedek parça problem olmasın fiyatları uygun olsun

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr iyidir. Ama 4 bin kusur lira ona vereceğine ybr yle aynı fabrikadan çıkan salcano wolf var. Ybr yle parçaları bire bir uyar. Sıfırı 2600 tl. Uzun süre bineceksen onu önereyim bari. Geri kalan 1500 tl ye kask koruma vs alırsın.

Motosikleti
    Alıntı JamesDeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uzun yol değil İzmir'de şehir içinde kullanacağım. Günlük 30 km yi geçmez gideceğim mesafe.
    Peki cc büyüttüğünde ne tarz bir motor istersin yani hayalin ne??

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    ben pek cc büyütmeyi düşünmüyorum benim için çok ideal 90 km hız şehir içinde kullanıcam sonuçta

Motosikleti
    Demir At
    adem abi yine koymuş lafı gediğine =)
    tamamen katılıyorum...
    paran varsa ybr 125 al
    yoksa salcano wolf s al =)
    Ybr Jianshe Patentli Motor var Şase de aynı salcano ' yla =)
    Ben Ybr derim Paran varsa fazla bişi beklemeyeceksen.. Michelen bi lastik takarsın ona ön arka
    ben garantisini veriyorum ata biner gibi binsen bile 5 sene sorunsuz binersin
    dogru düzgün kullanırsan
    adem abi gibi cocuklugundan onunla beraber büyür onunla birlikte yaşlanırsın
    bknz = honda titan = adem80
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem abi yine koymuş lafı gediğine =)
    tamamen katılıyorum...
    paran varsa ybr 125 al
    yoksa salcano wolf s al =)
    Ybr Jianshe Patentli Motor var Şase de aynı salcano ' yla =)
    Ben Ybr derim Paran varsa fazla bişi beklemeyeceksen.. Michelen bi lastik takarsın ona ön arka
    ben garantisini veriyorum ata biner gibi binsen bile 5 sene sorunsuz binersin
    dogru düzgün kullanırsan
    adem abi gibi cocuklugundan onunla beraber büyür onunla birlikte yaşlanırsın
    bknz = honda titan = adem80
    hehee süper yorum
    o paraları çıkartıcam cebimden sorun yok o anlamda ancak işte kararsız kaldığım için ne yapıcağım konusunda fikir sahibi olamadım. Görünüşü ve elektrik sistemi apache de daha güzel gibi. Ancak yamaha da yılların markası heryerde sorunumu ekonomik olarak çözebilirim gibi geliyor. Çok kararsız durumdayım

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR TVS ye göre çok daha kalitelidir eğer yarış yapılmayacaksa virajda dizini yere deydirmeyeceksen lastik değiştirmeye gerek yok limitleri bilerek kullanırsan problem yok
    bir müddet kullandıktan sonra lastikler eskiyince değişebilir acil olan birşey değil

Motosikleti
    O zaman ybr 125 e bi bin ve cbf 150 ye bi bin hangisi hoşuna giderse onu al burda ne denirse boş üstüne oturduğunda kalbin birini seçecek zaten

Motosikleti
    Demir At
    tvs apache 2007 de tasarım ödülü aldı
    daha sonra ybr de yuvarlak farından vazgeçip grenajlı motor yapmaya çalıştı ve bu yeni kasayı bi iki kere değiştrdi gayet iyi oldu şu son hali
    2 sene cbf 150 kullandım
    1 yıl ybr kullandım satmak zorunda kaldım sattım
    ve Ben Ybr derim Alır Binerim
    motoru yukseltcegim zamanda satmam dursun =)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2012
    O zaman arkadaşlar dediğiniz gibi yapıyım yamaha güvenilir ve iyi bence de kafamı karıştırmayım en iyisi

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı JamesDeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası amacım hız yapmak değil. Motoru ileride satıp cc büyüteceğimi de pek sanmıyorum ) o yüzden servisi ve yedek parçası uygun olsun, az yaksın çok km'ler gitsin düşüncesindeyim

o zamna kesinlikle yamaha ybr 125 tavsiye ederim arkadaşım... 2. el piyasası yüksek..kısa zamanda satarsın..hem yamaha ybr de tvs kadar olmasa basıncada güzel gidiyo...

yedek parçası ucuz, sağlam, kaliteli, daha ne olsun..2012 modeli bence çok şık..görüntüsüde güzel..hem eski ybr ler gibi kasası öyle bisiklet falanda değil..

bende yeni aldım gören beğeniyo motorumu.. memnunum tavsiye ederim... haa birde en az yakan motor kim ne derse desin... 2 hafta önce fullemiştim (mağzadan yeni aldığımda sıfırdı km si)...

380 km deyim şu anda ve 30-40 km daha gider...yedek depo hariç

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)