Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kask dış kabuk boyutu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Sevgili abilerim, kardeşlerim benim merak ettiğim konu kaskların dış kabuk boyutu mesela arai daha ufak kalıpta kask üretirken schubert daha büyük kalıplı kask üretiyor, bazı kaskları kafama taktığımda uzaylı gibi oluyor çok büyük.Sizden ricam bildiğiniz kaskların dış kabukları hakkında bilgi verebilirmisiniz?
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kask hakkinda genis bir döküman hazirlamistik.
    Buradan bakabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1303729
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Başlığın tamamını okudum ama istediğim bilgiye ulaşamadım benin anlatmatmak istediğim a marka sı b markasına göre daha küçük dış kabuğa sahip gibi
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Ls2 delta çene açılır almaya kalkıştım ama vazgeçtim kask ağır ve kafamı kocaman gösteriyordu vazgeçtim almaktan
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu konuda bende çok araştırma yaptım, üstelik nette değil bizzat gözümle görerek. Sonuçlar ; Shuberts, Shoei gibi pahalı kasklar hakikaten çok büyük kalıptalar, Dainesse, Scorpion (motomax satıyor) Lazer gibi kaskların dış kalıpları oldukca iyimser, ve çene kısımları geriye doğru verilmiş. Scorpion öneririm, koca kafalı görünmek istemeyenler icin.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bence kaskın uzaylı gibi görünmekten ziyade büyük olması hacim olarak daha geniş yer kaplaması demektir , daha geniş olduğundada zannederim kafamı daha iyi korur.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bende çok araştırma yaptım, üstelik nette değil bizzat gözümle görerek. Sonuçlar ; Shuberts, Shoei gibi pahalı kasklar hakikaten çok büyük kalıptalar, Dainesse, Scorpion (motomax satıyor) Lazer gibi kaskların dış kalıpları oldukca iyimser, ve çene kısımları geriye doğru verilmiş. Scorpion öneririm, koca kafalı görünmek istemeyenler icin.
    işte aradığım yorum birinci ağızdan çok teşekkür ederim birde bell ve shark ın kalıpları hakkında bilgisi olan var mı

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Güncel
    Konuyu açan arkadaşın yazdığı gibi iç büyüklükleri aynı olan kaskların dış kabuk büyüklükleri farklı olabiliyor...
    Kullandığınız kasklardan; benim kaskım şu marka gerçekten büyük duruyor, ya da benim kaskım şu marka, diğerlerine göre küçük kalıyor dediğiniz kaskları yazabilir misiniz?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende scorpion exo 500 var baya büyük gibi sanki...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şöyle yanyana 3-5 marka kask fotoğrafı görebilsek
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Valla bendede aynı sıkıntı var boy 1.68 60 kg kask ls2 f370 astronot gibi hissediyorum kendimi :DD

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    ls2 ler koca kafa oluyor genellikle.agv,scorpion,arai,shoei gibi kaliteli kasklar ise ufak.uzun lafın kısası kalite=paraya bakıyor.dizayn meselesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Dış kabugun malzemesi önemli.Termoplastik alma benim gibi.En kötüsü o.Karbonfiber olsun büyük olsun

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    bazı firmalar (örn: scorpion) modellerine göre dış kubuğu bedenlere göre ayrı boylarda yaparlar. mesela r2000 modeli 4 ayrı büyüklükte dış kabuktan oluşurken, exo1000 2 ayrı büyüklük kullanır ama nihayetinde küçük kasktırlar. buna mukabil snell testlerinde(benim daha çok güvendiğim testlerdir) en iyi sonuçları almışlardır.

arai model bazında kabuk büyüklüğüne gidiyor. ama ara bir büyüme var zannediyorum, örneğin quantum 2 ayrı dış kabuk büyüklüğüne sahip,

ama bu kasklar içinde an derli toplu olanı ilk başta arai geliyor, sonrasında taraflı gibi olmayayım ama scorpion iyidir.
    let it be

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    shark s700 ün dış kabuk büyüklüğü nasıldır.

Kasklar farklı boyutlarda üretiliyorlar ya XS, S, M, L, XL gibi. İşte bazı kask markaları bütün bedenler için tek bir dış kabuk üretiyorlar. Farklı bedenlerdeki kasklar için aynı dış kabuğu kullanıp içine dolgu malzemeleri ile beden farkını oluştuyorlar. MEsela S beden bir Nolan ile XL beden bir Nolan kask bu sebeple dış kabuk olarak aynı büyüklüğe sahip oluyor. Ancak bazı markalar ise farklı bedenler için farklı dış kabuklar kullanıyor. XS-S için 1, M için 1, L-XL için 1 olmak üzere 3 dış kabuk boyu kullanıyor mesela. 2 dış kabuk bpyu veya 4 dış kabuk boyu kullanan markalar var. Çoklu dış kabuk kullanan kask markaları uzaylı kafa hissi yaratmayacak şekilde kasklar üretebiliyor. Mevzu üretim maliyetinde yani. Alacağınız kaskın farklı bedenleri için farklı dış kabuk ölçüleri olup olmadığını kaskın kendi Web sayfasından veya Sharp sitesinden görebilirsiniz. İlgili kask modeli için arayacağınız ifade "multiple shells".

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bu bilgi iyi oldu multiple shells özelliği bir nebze de olsa büyüklük açısından avantaj olmalı. Esasen sormak istediğim markanın kendi bünyesindeki farklılıktan ziyade. diğer markalarla arasında dış kabuk büyüklüğü ve görünüş açısından aynı olup olmadığı idi. Yani mesela agv nin k3 modeli ile nolanın n64 ün aynı beden kasklarının dış ölçüleri arasında ne kadar fark var? Teknik özelliklerde dış boyutları göremiyorum. kask seçiminde önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Bazılarımız pek takılmaz görünüşe ama bazılarımı da E.T. gibi gezmek istemez herhalde.

Farklı markaların aynı beden kasklarının dış ölçüleri farklı olabildiği gibi iç ölçüleri de farklı olabilir. Denemeden görmeden bir şey söylemek zor olur. Mesela benim kafama Shoei ve Arai M beden olurken Schuberth L beden oluyordu.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Shark s700 ben denedim dış kalıp olarak küçük değil özellikle profilden uzaylı oluyor çünkü çeneleri çok uzun. Shark Raw biraz daha dış kalıp olarak küçük

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Dik oturuşa uygun veya yatık oturuşa uygun kasklar var. Bunlarında doğal olarak dış kabuklarının aerodinamik yapısı farklı oluyor.
    Mesela scooter kaskları(tam açık şekil kasklar) oldukça küçük çünkü şehir içi kullanılıyor. Ses, havalandırma veya iç sünger kalitesi önemli olmuyor. Buna göre de daha ince yapılarda yapıla biliyorlar.

Bunun dışında kafa yapısına göre değişen kasklarda var, misal ampul kafaya uygun kask bakarsan doğal olarak daha büyük oluyorlar :D

Dış kabuğun boyutu hiçbir şeyi etkilemez. Kocaman olsa da iyi tasarlandıysa sesi geçirmez ve rüzgar rahatsız etmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    dik oturuşa uygun kaskları nasıl ayırt ederiz. Sözkonusu scooter olunca genellikle açık kask modelleri öneriliyor. Ben de nitekim şu an açık kask kullanıyorum. Ama alttan tamamen rüzgar alıyor yazın sorun yok ama kış için bir tane fullface almayı düşünüyorum hem güvenlik hem sessizlik hem de rüzgarı kesmesi bakımından. Fakat sıkıntı şu ki çoğu fullface kask sanki yatık kullanıma göre yapılmış. Yarış tipi kask da alamam dolayısıyla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)