Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz 251 & Mz 301

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendi motorunu yapıyor :)
    Arkadaşlar 17 yaşındayım.
    Gelecek yaz 18 yaşıma gırıp Mz almayı düşünüyorum.
    Mz 251 daha az yakar dıye bırseyler duydum ama 301'de hızlı gıdıyor?
    1.85 Boyundayım 80 Kıloyum uygunmu sızcede?
    Motoru sportlaştıracagım? bıde hangı model yılı daha ıyı bılenler yardım ederse cok sevınırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bubayın petrolü varmı petrolü
    Dayımda MZ301 vardı aldı 2 ay kullandı İşe gidip gelmek için 1 maaş Benzin parası verdim diyo Şimdi Arora 200Tiger var onu kullanıyo yarı yarıya yakıyo diyo
    Paşa bunlara vereceğin benzin parasına Tvs Apache al MZ e göre çoookk az yakar ama aynı kaçar hemde sıfır olur yani
    Sado

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayımda MZ301 vardı aldı 2 ay kullandı İşe gidip gelmek için 1 maaş Benzin parası verdim diyo Şimdi Arora 200Tiger var onu kullanıyo yarı yarıya yakıyo diyo
    Paşa bunlara vereceğin benzin parasına Tvs Apache al MZ e göre çoookk az yakar ama aynı kaçar hemde sıfır olur yani
    Amerikan oyunlarına gelmeyin..Yok öyle bir şey
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    yeni gördüm konuyu, tvs apache 251 mz in peşine gelecek ha, sadece bu lafından hayatında mz in yanından bile geçmediğini düşünüyorum.
    600cc ss bir makine kadar yakar. 251 ile 301 arasında çok büyük bir yakıt farkı olmaz, 100 kmde 5-6 litre arası götürür.
    251 in sıkıntısıda şasesini abuk sabuk yapmış olmaları. arkaya birini alınca direksiyonu çok hafifliyor. ben 351 modelini tek geçerim. f650gs ile kalktığını biliyorum 351in. yaktığı benzinide hakediyor. o günün teknolojisinde çok mükemmel bir araçtı ve hala taş gibi bu güne çıkanlar var.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Sen Önce bi düzgün yazmasını Öğren 2077 Tvs Apache gibi mesela
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...vs-apache.html

Tvs nin orjinali düzde orjinal dişli ile 135 140 yapmıyormu aga Mz de 140 yapıyor Orjinalde hatta 142 ile Elbistan Nurhak arası 40 yılda bir kurulan radara yakalandık
    Mz in orjinal hali 150 yi geçmez kim ne derse desin he ara hızlanmaları çok iyidir çünkü 2 zamanlı 27 hp Yanılmıyorsam Ama son hızı pekde tatminkar değil Şimdiki 4 zamanlılar geçer son hızda
    Yakıt konusunda 5.5 Litreden aşşağı yakmıyor velet agrasif kullanımda bi 600 Lük ss kadar yakıyor
    Tvs konusunda tabiki MZ kadar olamaz ama ara hızlanmaları hariç son hızları yakın
    Madem Mz daha iyi vede az yakıyor diyelim o yüzden sahibinden de Mz dolu dimi Herklez satıyor Altınada not Düşüyor takas olur diye

Kardeşim siz kendinizi kandırıyorsunuz Beni değil
    Misal veriyom adamın bütçesi düşük son hızıda iyi diye mz Alıyor ondan sonra diyo ki ya sıfır çinli alacağıma bunu alırım daha iyi Halbuki bilmiyor ki O altındaki motor çok yakar Yakıtına gör az kaçar Parçaları az bulunur Eski olduğundan sağı solu dökülür yaka sirktirir
    Merak etme Ben Mz in ne olduğunu görecek kadar Gördüm Demekki sen görmemişsin ki Bu yorumu yapıyorsun
    Klasik sevenlerve tipini sevenler haricinde kimse durduk yere almaz 20 yıllık motoru
    Günümüz Teknolojisine ayak uyduramaz 90,91 model mz ler
    NOT: 15 gün yokum cevap veremeye bilrim ama geldiğimde her ne olursa olsun Yazacağın cevabın altından kalkarım[COLOR="Silver"]
    Sado

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sen Önce bi düzgün yazmasını Öğren 2077 Tvs Apache gibi mesela
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...vs-apache.html

Tvs nin orjinali düzde orjinal dişli ile 135 140 yapmıyormu aga Mz de 140 yapıyor Orjinalde hatta 142 ile Elbistan Nurhak arası 40 yılda bir kurulan radara yakalandık
    Mz in orjinal hali 150 yi geçmez kim ne derse desin he ara hızlanmaları çok iyidir çünkü 2 zamanlı 27 hp Yanılmıyorsam Ama son hızı pekde tatminkar değil Şimdiki 4 zamanlılar geçer son hızda
    Yakıt konusunda 5.5 Litreden aşşağı yakmıyor velet agrasif kullanımda bi 600 Lük ss kadar yakıyor
    Tvs konusunda tabiki MZ kadar olamaz ama ara hızlanmaları hariç son hızları yakın
    Madem Mz daha iyi vede az yakıyor diyelim o yüzden sahibinden de Mz dolu dimi Herklez satıyor Altınada not Düşüyor takas olur diye

Kardeşim siz kendinizi kandırıyorsunuz Beni değil
    Misal veriyom adamın bütçesi düşük son hızıda iyi diye mz Alıyor ondan sonra diyo ki ya sıfır çinli alacağıma bunu alırım daha iyi Halbuki bilmiyor ki O altındaki motor çok yakar Yakıtına gör az kaçar Parçaları az bulunur Eski olduğundan sağı solu dökülür yaka sirktirir
    Merak etme Ben Mz in ne olduğunu görecek kadar Gördüm Demekki sen görmemişsin ki Bu yorumu yapıyorsun
    NOT: 15 gün yokum cevap veremeye bilrim ama geldiğimde her ne olursa olsun Yazacağın cevabın altından kalkarım
    Mz le apaçi yi aynı kategoriye koyman hatta üstün görmen normal... Çünkü Apaçi sahibisin ya da almaya niyetin var....
    Mz in ne olduğunu görecek kadar biliyorum demişsin....
    Mz 251 27 hp değil... Zamanın Dynolarına göre 21-23 hp arasında olduğu söylenir durur...
    301 ler içinde 27-29 hp derler...
    Ama sen kalkıp 150cc lik 14-15 hp lik 4 zamanlı bir motoru mz le kıyaslarsan olmaz...
    Kalkış ve uzamada Arkasında ne TVS kalır ne de aynasında görüntüsü...
    Orjinal oynanmamış bakımlı bir mz 251 160 km yi görür...
    Ve o 160 km ye çıkana kadar Tvs hayal kalır...
    Apaçiyi kötülemiyorum ama gerçekler bunlar...
    12 yıl Mz e binen bir adam olarak ben bizzat söylüyorum....
    Yakıtı apaçiden fazla değil... Apaçi gibi kullanırsan eğer... ;)
    Yok ama ben yardıra yardıra gidicem dersen 6 litreyi geçmez....
    E madem hız seviyorsun o kadar yakıt da olucak... Kimse inkar etmiyor....
    Parçaları az bulunur doğrudur...
    Ama arıza yapmaz sık sık...
    Güzel bakarsan hiç yapmaz...
    Ee, Ben şimdi gidip neden 4000 lira vereyim apaçi alayım ki?...
    1500 e tertemiz mzler var...
    4 tane apaçi eskitir...
    Biraz gerçekçi olmak lazım değilmi... ;)
    2 zamanlılar bir zamanlar aşağılanırdı...
    Millet 4 zamanlıların torkuna aşık olmuş ama gücüne ve devrine hayran olduğu için 2 zamanlılara yakınlık duymaya başladılar gene...
    Daha detaylı bilgi için Mz kullanıcıları topiğine bakabilirsin...
    Orda bir sürü kullanıcı yorumlarını yapmıştı....
    Satalı 5-6 sene olduysada her eksoz sesini duyduğumda kafamı çevirir bakarım....
    Boş motor değildir Mz..
    Hakkını yedirmem.. )

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    Bak burda herşey var....
    Tekerin düz bassın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Forever 2 stroke

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 1990-1992 yıllarında göçmenlerin getirdiği 251 mz kullandım gidişi 10 numara şasi falan kötü değil arkaya adam aldınmı geriye doğru değil biraz depoya yakın oturucan problem olmaz sıkıştırınca 100 km yola 6-7 lire yaktığını bilirim ama hakediyor temiz göçmenlerin getirdiğinden bulursanız türkiyedeki en kral motora değişmem ithal motorlar arka çamurluk saç olur modeli1988-1989 olur 1990 olmaz otomatik yağlama olmaz yalnız trafiğe çıkış 1990 olabilir ama modeli en fazla 89 son süratte 130 en son başka gitmez 150cc çinliler hiçbiri tutamaz çünkü bunlar 130 u hiçbirzaman görmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)