Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

AGV mi SHARK mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei qwest inerden alabiliriz internetten ?
    İnternetten http://www.feyizoglu.com/Shoei_br_369, burda var. Mata hari'ler 2012 için olan renk seçimi, diğer paragon'lar önceki yıllara da ait olabiliyor. Ona dikkat etmek lazım. Gerçi daha tonla renk seçeneği var ama distribütörü getirmemiş . Yine de Avrupa fiyatıyla aynı o yüzden fazla kızmıyorum ^^.
    Alıntı medsul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Bende kapanmam zaten motora. Motorda nasipse beyaz bir ninja 250 olacak içinde boğulmayız değil mi kapansak bile
    Ön havalandırması çok başarılı. Çoğunlukla açık tutuyorum ben. Gürültüye tabii ki katkısı oluyor, 120 ve üzeri hızlarda kapalı kalması daha iyi o yüzden ama zaten o hızlarda diğer vent'ler görevi üstleniyor. Havalandırma ve sessizlik zaten iki ayrı uç, biri iyi olunca diğeri kötüleşiyor. Bu kaskta sessizlik ön planda, havalandırma olarak da oldukça yeterli. Sıcaktan bunalma gibi bişey pek yaşamıyorum, tabi 1,5 dk falan kırmızı ışıkta ve öğlen güneşi altında beklemek zorunda kalınca, vizörü açmak gerekebiliyor :D.
    medsul bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkür ederim. Ama Hala aklım Shark vision-r yada speed-r da. Sharktan S700 JINKS almayıda düşündüm. Onun hakkında bilginiz var mı? Kafam çok karıştı

vision r da ses sorunu var bence ama sorun mudur bilemem.

Motosikleti
    ninja 250
    @medsul,o aşağıya doğru inen gagamsı şey tamamen görüntü,hiçbirboka yaramıyor,ayrıca eksisi de var,kaskı masaya koyduğunda tam oturmuyor masaya salıncak gibi sallanıyor
    o ıslık sesi sanırım havalandırmadan geliyor,verdiğim parayı haketmmediğini düşünüyorum ki yabancı forumlardaki elemanlar da aynı sorunlardan şikayetci,üstelik ben motoru yaz kış kullandığım için yazın iyide kışık boku yedik

Bende yazın kullanmayı düşünüyorum. Ses geldi mi kaskı uçurumdan aşşa atıveririm onun için bana ses geçirmeyen(ıslık filan yani ) bişey lazım. Galiba Shoei alıcam. Shark da aklımda. AGV'den vazgeçtim. Çok fazla şikayet duymaya başladım. Sharktan şikayet yok. Galiba çok fazla kullanan olmadığı için

Motosikleti
    Naked :)
    Shoei nin de pek farkı yok. xr1000 var bende, zamanında nolan kullanmıştım. Ona göre baya gürültülü...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv stealth sv modelini kullanıyorum,içine sıçtımının kaskına 535 lira para saydım,

En iyi yanı
    Kafama cuk oturdu,
    Vizörü buğu yapmıyor (fakat benim arkadaşlar ilerde yapacağına emin )

kötü yanı,
    içinde her türü ses gezmekte,1 km ötedeki sesleri bile duyabiliyorum,
    çeneme deli gibi rüzgar geliyor,
    boynumdan beynime kadar rüzgar giriyor,
    birde bir ıslık sesi var aman yarabbi içerde çığlıklar dolaşıyor
    ıslık ve boyundan beyne kadar rüzgar olayları aynı kaskı kullanmama rahmen bende yok sendeki bi üretim maduru olmasın ? hele ıslık kesin bi üretim hatası çok denedim yok LS2de vardı ıslık sesi mesela benim
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Sadece ses istenmediğine dair bir mesaj okudum yukarıda. Ses konusunda en iddialı marka Schubert'tir. Kaskın boyu falan biraz büyüktür lakin sessizdir.
    medsul bunu beğendi.

Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece ses istenmediğine dair bir mesaj okudum yukarıda. Ses konusunda en iddialı marka Schubert'tir. Kaskın boyu falan biraz büyüktür lakin sessizdir.
    Hocam gözüme pek hitap etmedi onun için düşünmedim

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Arai neden düşünmüyorsunuz ?
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Bilmem. Var mı önerdiğin? Sharp testinde yıldızlar az olduğu için düşünmemiş olabilirim.

motoriderrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar o çok övülen Schubert modelleri için Sharp'tan kaç yıldız almış bir bakın sonra pişman olmayın. Kask sessiz olabilir ama güvenli değil.

Motosikleti
    ninja 250
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıslık ve boyundan beyne kadar rüzgar olayları aynı kaskı kullanmama rahmen bende yok sendeki bi üretim maduru olmasın ? hele ıslık kesin bi üretim hatası çok denedim yok LS2de vardı ıslık sesi mesela benim
    bi ara deneriz ozaman,ön havalandırmayı açtığımda çığlıklar uçuşuyor,havalandırma kapalıyken ıslık sesleri geliyor

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    marushin al ıslık calarsa ben yalıtırım onu
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla ben Bell kasklar için neden az tanınıyor dediğini anlayamadım, sharp testinden hep 5 alıyorlar. Ben bunu kullanıyorum, çok memnunum.

http://motosikletaksesuarlari.com/ur...l#.T-DfVRdfE0k

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Yahu internette denk geldiğiniz Sharp'a bakıp "bu kasklar güvenilir değil, Arai, Shoei, Schuberth falan hikaye" demek pek mantıklı değil. Yapmayın, etmeyin. Sharp ile ilgili çok fazla tartışma oldu. Neticesinde yıllardır kask üreten büyük firmalar bunlar. Güvenliğinden şüphe etmek yerine kafanıza uyanını alın takın. Shoei, Arai, Schuberth üst düzey markalardır. Nolan, AGV, Marushin, Shark gibi kaliteli markalar daha orta düzey ve daha uygun fiyatlı olarak kasklar bulabileceğiniz markalardır örneğin. Bu gibi isim yapmış markalardan güvenlik açısından çok şüphe etmeye gerek yok bence. Yani konfor, ses, yedek parça gibi etmenlere bakarak karar verebilirsiniz.

Sharp'a bakacaksak LS2 ile Arai RX7 GP'yi kıyaslayabiliyoruz örneğin. Kazada LS2'nin çene kısmının komple dağılmasından dolayı 3 ameliyat geçirmiş bir yeğene sahip olduğumu belirtmek isterim. Dolayısıyla, içiniz rahat olsun, Arai, Shoei, Schuberth gibi markalardan çekinmeyin.

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marushin al ıslık calarsa ben yalıtırım onu
    Evet pek tanınmıyordu. Geçen sene Türkiye'de bulamamıştık bu marka kaskı. İkinci el filan yoktu. Sıfır olarak geçen senenin denilen kasklar vardı. (belki daha eskiydi)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)