Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz olsanız hangi modeli tercih ederdiniz.?

Katılımcı sayısı
29. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda sh150 - 2003 model

3 10.34%
  • Honda ps150i - 2009 model

11 37.93%
  • Kymco super8 - 2011 model

15 51.72%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sh150-Ps150-super8

Motovento
    REKLAM ALANI
    djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Merhaba sevgili forumdaşlarım

Hiç sevmediğim bir konu olan "Acaba hangisini alsam ?" köşemize hoşgeldiniz. Malumunuz apachemi satıp,scooter alma hevesi içerisindeyim. 1,87 boy 95 kilo ile ne kadar rahat olacaksa!!! Başlıkta yazdığım 3 model arasında gidip geliyorum. Ps150i ilk sırada fakat beni çok aşacak yeni bir borca girmek istemediğimden en son sırada yer alıyor. Artçımla max 200 km yol yapabileceğim,beni arıza konusunda üzmeyecek motor istiyorum. Sh150 bütçemi aşmıyor fakat 9 yıllık motor İstanbul'da bir tane var,çok masraf açar mı diye düşünüyorum. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5134274/detay/ ilan numarası bu.. Süper 8 zorlansam 0 bile alabileceğim şirin bir motor hiç binmedim bu yüzden nasıl rahat edermiyim diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Bu modellerden herhangi biri kullanan veya gerçekten bilen birilerinin tavsiiyesine ihtiyacım var.

Şimdiden sonsuz teşekkürler.

Yeni farkettim sh150 ilanındaki motorun disk aynası vey amortisoru paslanmış..
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    süper 8 selesi taş gibi sert :S ancak
    görüntüsü güzel bir scooter.
    9 senelikte bir scooter alınmaz hocam hatta 600lük olsa bile ben almam .bir ömür demek 9 sene

dylan bulabiliyosan onu al dicem listede yok ama
    kendi motorunu neden satıyorsunki 2.el alıcaksan ne alırsan al o hacimler için başkasının ne oldunu bilmediğin malına değmez
    Mustafa Kemal Atatürk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2-3 kez kymco super 8 kullandım,benim çinli mondial 150 zc bile daha rahat geldi benim gözüme.
    Oturuş kısmı beni yordu,frenajı zayıf geldi bana. Ama motorun sesi,gidişi çok iyiydi. Bakımlısı iyi iş yapar. Diğerlerini bilemeyeceğim...

Motosikleti
    cbr250r
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...zarlikli.html# benim ilanım burada var takas düşünen arkadaşlar bakabilir. sh150'de dylan ve ps150 ile aynı motor kullanılıyormuş ve büyük jantı var o yüzden aklım kaldı. bilgisi olan arkadaşlar yazarsa benim gibi model arayanlara kaynak olur düşüncesindeyim.

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...zarlikli.html# benim ilanım burada var takas düşünen arkadaşlar bakabilir. sh150'de dylan ve ps150 ile aynı motor kullanılıyormuş ve büyük jantı var o yüzden aklım kaldı. bilgisi olan arkadaşlar yazarsa benim gibi model arayanlara kaynak olur düşüncesindeyim.
    ps150 ankette olması onu öne geçirir doğal olarak fakat alırsam hem en ucuzunu hemde kelepir düşmesini bekleyeceğim. O parayla bekleyene kadar arbitraj yaparım veya altın alırım.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açıkçası eski hondaya para vereceğime sıfır gıcır gıcır kymco yu tercih ederim

Sağlamlık konusunda tereddütün olmasın ben 50lik agility ile dağ yoluna girdim toz toprak içine girdim üstüne git gel 140km yol yaptım ne yakıtı üzdü ne motor şişti ne de başka bir sorun çıkardı keyifle gittim keyifle geldim.. 1 senedirde bakım harici uğramadım tamirciye arada çaya muhabbete uğruyorum

Süper 8 i bayide deneme fırsatım oldu. Sele evet bahsedildiği gibi biraz sert ancak oturuş pozisyonunda bir sıkıntı yok. Gaza tepkisi diğer 125liklerden biraz aşağıda gibi onuda kasasının büyük olması ve test motoru olmasına bağladım ama tabii kesin hüküm vermem doğru olmaz neticede daha 1000km bile olmamıştı benim kullandığım

Onun haricinde çok yakışıklı ve güzel motordur öneririm eğer durumun uygun değilse agility 125 de bakabilirsin şimdilik 3500 gibi bir fiyatı var ve temmuz ortalarına doğru 100-200tl arası, tüm modellere zam geleceğini duydum.

Motosikleti
    cbr250r
    Doğrudur zam olayında,selenin sert olması iyidir herzaman boy durumundan korktum açıkcası dizim gidona değer mi? peki bu motoru bilen tanıyan yorum yapacak biri var mı? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83582640/detay Bnana apache dostu bir motorcu gibi geldi kulanıcısı ama çok temiz baktığını söylüyor. Takas düşünüyorum anlaşırsak.

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

Bir konu yazdık kimsenin umurunda değil, alışmışlar ybr-cbf-apache karşılaştırmasına sanki buell mi daha iyi trumph mı dedik,herkes dut yemiş bülbül oldu. Onlarda haklı, alıştılar ben 130 bastım ben 160 bastım konularına,faydalı bir konu olsun dedikçe ters tepiyor.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    :D burası böyle bir yer sorsan birine yamahanın tüm modellerini bilir ama tarihinden bi haberdir
    piyasa mallarına aşinayız
    hatta yeri geliyor piyasa scoter markası kymcoyu bazıları italyan vespadan bile üstün görenler dahi oluyor
    adam piyasadaki o motoru görmüş diğerinide kimse tercih etmediğinden bilemiyorki ufku okadar gelişmiyor
    Mustafa Kemal Atatürk

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazalım.. Madem binenler yazmamış pek. Fikir belirtelim en azından

Üç motorda çok alakasız. Biri 9 yaşında, biri su soğutmalı 16 hp japon, diğeri hava soğutmalı 9.5 hp. Fiyatları, güçleri ve yaşları çok farrklı karşılaştırılmasıda yanlış gibi

Ben Sh'ı yaşından dolayı elerim, param 5000-5500 civarı ise temiz bi PS150i alır gücün ve kalitenin keyfine bakarım sınıfında

Param max 3.500 ise de super8 alırım. Çünkü 5 yaşında Dylan parasına 2011 kymco alabiliyosun

Bu arada kymco cular alınmasın ama super8 ve Agility City ye göre PS150i yakıt/performans verimi dayanıklılık konfor ve marka desteği açısından farklı bi dünyanın motoru.

Kymco ise ihtiyaçları karşılayabilecek alış fiyatına göre fena bi seçenek değil
    djan bunu beğendi.

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D burası böyle bir yer sorsan birine yamahanın tüm modellerini bilir ama tarihinden bi haberdir
    piyasa mallarına aşinayız
    hatta yeri geliyor piyasa scoter markası kymcoyu bazıları italyan vespadan bile üstün görenler dahi oluyor
    adam piyasadaki o motoru görmüş diğerinide kimse tercih etmediğinden bilemiyorki ufku okadar gelişmiyor
    Laf sokmakdansa icraat görelim beyim. today agility olayı iyi içine oturmuş ki mevzuu geçmiş olayları gündeme getiriyorsun... Neyse okuduğunu anlamakdan acizlerle bu mesajdan sonra muhatap almayacağım kendime...

Motosikleti
    cbr250r
    Bu segmentte birçok motor var ve hepsinin olumsuz yönleri var,amaç bağcıyı dövmeden üzüm yemekse biraz daha bilinçli olmada yarar var. Satış rekorları kırmış sh150'yi görünümünü beğenmeme rağmen eledim varsayalım,çeşitli varyasyonlarla bulup buluşturup,sıkışıp aldığım ps150i beni gerçekten o hazza ulaştırır mı yoksa sanki nirvanaya ulaşıyorsun al bir super8 artçılı iş görür zaten mi dersin?

Bu arada beyler konu marka değil model kıyaslaması eğer 3500 gibi bir rakama alabileceğim motor varsa buyrun beklerim.

www.kymco.com.tr/html/agility125.html

Bu da fiyatı

www.kymco.com.tr/html/fiyatlar.php

agility 125, super8 e göre hızlanması daha iyidir ancak son hızları aynıdır. Super8 biraz daha salon salomanjedir agility biraz daha derli toplu

Yani 3500e nasıl kullanıldığı bilinmeyen motorla heyecan yaşamakdansa 0 kymco çok daha iyi olur hem kafa rahat olur hemde ilk kullanan olursunuz

Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.kymco.com.tr/html/agility125.html

Bu da fiyatı

www.kymco.com.tr/html/fiyatlar.php

agility 125, super8 e göre hızlanması daha iyidir ancak son hızları aynıdır. Super8 biraz daha salon salomanjedir agility biraz daha derli toplu

Yani 3500e nasıl kullanıldığı bilinmeyen motorla heyecan yaşamakdansa 0 kymco çok daha iyi olur hem kafa rahat olur hemde ilk kullanan olursunuz
    Kesinlikle haklısın agility'nin fiyatı gerçekten uygun fakat ben aldığımda plaka,lastik,çanta demiri ve çanta masrafım olacağı için bana yine pahalıya gelecek zaten süper 8 agilitynin yanında ss gibi kalıyor Bu arada görenler için sorayım super8 le agility arasında yükseklik boy genişlik farkı var mı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    super 8 bahsettiğin modelden daha geniş daha oturaklı bi motor..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    süper 8 görüntü olarak tatmin edici olsada yakıt tüketimi yüksek bir modeldir. dylan dan daha az kaçar ama dylan dan daha çok yakar akılında bulunsun.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Yeni bir Kymco Süper8 kullanıcısı olarak bu scooter i önerebilirim.Selesi yumuşak değil ama şimdilik rahatsız etmedi beni.Frenajı zayıf diyen arkadaşın nasıl fren yaptığını anlamadım
    açıkçası.Motosiklet rodajda olduğu için yakıt konusunda birşey söyleyemem ama ilk aldığımda depoyu tamamen doldurdum,bitmeye yakın kaç km ye geldiğini söylerim.
    Alacağınız motor şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı tutankhamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni bir Kymco Süper8 kullanıcısı olarak bu scooter i önerebilirim.Selesi yumuşak değil ama şimdilik rahatsız etmedi beni.Frenajı zayıf diyen arkadaşın nasıl fren yaptığını anlamadım
    açıkçası.Motosiklet rodajda olduğu için yakıt konusunda birşey söyleyemem ama ilk aldığımda depoyu tamamen doldurdum,bitmeye yakın kaç km ye geldiğini söylerim.
    Teşekkür ederim,nereden ve kaça aldınız öğrenebilirmiyim?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    performans olarak psi, super8 dan daha iyidir ;)

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ps 150 çok pahalı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı tutankhamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenajı bana göre zayıf dedim,size göre iyiyse,sorun yok

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    9 yıllık motora para verilmez. Vespa falan olsa neyse ama onu alırsan son sahibi olursun. Aralarında en iyi seçenek PS150i tabi ki ama madem kendimi zorlamam diyorsun, o zaman da geriye Kymco kalıyor. Geçen hafta bir arkadaşıma bayide Kymco baktık. Super 8 ile Agility City arasında kaldı. Agility City kesinikle daha güzel bir motor ve jantları da 16". Ayrıca selesi de yumuşacık ve rahat. Arkadaş sonunda ikinci el bir Super 8 aldı ama eğer sıfır alacaksan City 125 benim ilk tercihim olurdu. Hatta çıkabiliyorsan City 200 al derim. İkinci el gayet uygun fiyatılı City'ler bulabilirsin. Örnek :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77746392/detay

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler