Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung 250 r vs Tvs apache

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250
    Öncelikle herkese selamlar.

Forumu takip ediyordum ama motor almaya karar verince tecrübeli arkadaşlara sormam gereken şeyler olduğu için bu ilk mesajım.

250 cc ye kadar bir motor arıyordum. Japon, Kore, Hindi, Çin hepsini internetten inceledim. Kafamda bir kaç soru işareti kaldı yardımcı olursanız sevinirim.

Istediklerim; Fiyat uygunluğu, Görüntüsün kaslı durması, Hız olarak beni sıkmayacak bir makina olması.

Araştırdıklarım; Kanuni Phantom, Kawa Ninja 250, Honda Cbr 125, Mondial Destro 250, Mondial Vulture, Yamaha Yzf 125, Hyo 250r, Tvs apache.

Vazgeçtiklerim; Phantom çok kötü yorumlar gördüm vazgeçtim. Ninja 250 ikinci eli yok denecek kadar ve pahalı, Cbr 125 Bisiklet gibi çok cılız, Mondial destro çine göre pahalı, Yamaha sınıfına göre pahalı.

Artık finale geldim elediğimde kalan motorlar; Temiz ikinci el Hyosung 250R veya sıfır Tvs Apache.

Şimdi hyo ile apache'nin arasında beygir, tarz vs. farklılıkları olduğunu biliyorum ama o fiyatlara alınabilecek bu iki motor kaldı geriye. Temiz 2008 civarlarında hyo 6,500 civarları yahut sıfır Tvs apache 4 bin civarları hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar alakasız modelleri karşılaştırıyosunki ortaya karışık olsun abi demek gibi bişey
    Bence önce hangi tarzda bir alet almak istediğini belirle.
    2.Olarak seçtiğin tarzda yine beklentilerine göre kaç cc olması gerektiğine karar ver
    Bu aşamadan sonra kalan modeller arasında sana uygun olanı bulabilmek için nette araştırmanı yap kalan modellerin hepsinin sıfırını bayilerinde incele ve bütçen yetiyorsa 0 yetmiyorsa 2.elini al
    -unnamed-, kartalizma07 ve M.balibey bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Hyo ve Tvs arasında kıyaslama yapmak çok mantıksız olur. Çok farklı sınıf ikisi.. Haa illede kıyaslayacaksak..
    Hyo 600 cc kasasında,çok gösterişli.
    Hyo 29 beygir.
    Hyo kullanmak yeni başlayan birisi için oldukça zor olacak..

Tvs nin kasası 125 cc için güzel.
    Tvs 14-16 beygir anca..
    Tvs kullanmak daha kolay.. + Düşük yakıt tüketimi.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Reis bundan bi sene önce aynılarını bende yaşamıştım sana yardım cı olmaya çalışıyım

öncelik le cbf ybr gtr 250 cbr 125 arasında dolaşıp duruyordum cbf ve ybr aynı sınıf cbr ve hyosung aynı sınıf lakin motora yeni başlamak için ve az yakması için cbf ve ybr yi düşündüm ama gördüm kü birisi hantal diğeride cılız nette dolaşırken tvs yi gördüm ve gitti yakından inceledim hem gösterişli hem az yakıyo hemde teknolojik benim kararım apacheden yana oldu
    yani kısacası iki motorunda yanına git üstüne bin kararını ona göre ver.. Saygılar
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Daha önce motor kullanma tecrüben varsa hyosung yoksa tvs.Fazla sürat istemiyorsan ve asi takılmayacaksan tecrüben varsa da tvs derim.

Ninja 250 nin fiyatı çok, motorunda çekici bir tarafta yok.

Hepsinin ortası hyosung'un naked olanınıda alabilirsin.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cbf bu aralar tuzlu, sen apache al. arada bir dansını bile yaparsın. hem az da yakıyor.
    yakıt işini iyi düşün. Apache, ybr, cbf den gönlüne göre olan birini seç derim.
    ybr ve cbf kullanan arkadaşlarım 1 kere ben 2 kere benzin istasyonuna uğruyorum. Çokda zevkli olmuyor
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    ninja 250
    hyosung mu ? aman ha!

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ilk defa motor kullancaksan apache al...hyosong da iyidir ama seni motordan soğutabilir. kötülüğünden değil. ben fuarda üzerine oturmamla inmem bir oldu...resmen belim büküldü gidondan tutarken ve hiç hoşuma gitmedi oturuşu...ama bu hyosung un suçu değil racing in suçu tabi...ayrıca ilk motorumu da o şekilde oturarak sürmeyi öğrenmek istemem açıkçası....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

mondial destronun da tipi çok hoş ve iyi olduğunu söylüyolar...

Motosikleti
    kle500
    hyo taraftarıyım ben. hem gorsel olarak tatmin edici hem de gücü uzun yol icin de gayet yeterli bir motor. ama tabi daha çok yakacaktır, bu da normal sonucta, 250cc.

Motosikleti
    Cbr 250
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.

Tarz olarak racing istiyorum ama 250cc ye kadar arasında bir tek Hyo'nun mantıklı olduğunu (fiyat, ikinci el) ilk mesajımda belirtmiştim. Ama farklı önerisi olan arkadaşım olursa muhakkak değerlendiririm.

Racing tarzı istesemde seçenek olmaması nedeniyle diğer türlere yöneldim ki bunlarda görüntü olarak güzel motorlar.

Yakıt değerlerini biliyorum beni zorlamayacak rakamlar.

Eğer kullanıp sıkılmama gibi bir garantim olsa kawa, hyo demeden gider sıfırını alırım. Keza sararsada sıfır bir 600 lük düşünüyorum ileride.

Ama bana göre değilmiş dersemde ikinci elde beni çok zarara uğratmaması lazım. Bir nevi tanışma faslı olacak bu.

Hyoyu sevende sevmeyende çok ama oturuş pozisyonu olsun kasasının büyüklüğü olsun 600lüğe geçiş için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Apache ise genelde övülen bir model ama racing değil sonuçta. Yaşadığım şehirde bayisi ve servisi yok. Ikinci elide zayıf gözüküyor. Bugün antalya ille görüştüm tvs'ye karar verirsem oradan alıp getireceğim.

1 hafta içinde kararım netleşecek mantığımı dinlersem apache gönlümü dinlersem hyo olacak gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Ek olarak;

Mondial 250 destro ve Kanuni phantom kullanıcı yorumları beni korkutmasa değerlendirebileceğim modellerdi.

Megelli 125 gibi diğer racing tipi motorlarlar hakkında pek sağlıklı görüş alamadım.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    ninja 250 yi baştan ele birkere göstergeleri kamyon göstergesi gibi ek olarak önden görüntüsü 1990 model motorlar gibi hyo ile yanyana görmen lazım cılız kalıyor. cihazda titreşimden tuttda ötmeler teker kaymaları ne ararsan var uzun süre kullanacaksan hyo iyidir 2. elleri peynir ekmek gibi satılır ama ninja alırsan elinde patlar satamazsın bunu en iyi @Frank Lucas bilir hyo almadığı için pişman olmuş baksana
    Alper Kaya bunu beğendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ilk defa böle bir karşılaştırma görüyorum, klasmanları çok farklı 2 motosiklet.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce motor kullanma tecrüben varsa hyosung yoksa tvs.Fazla sürat istemiyorsan ve asi takılmayacaksan tecrüben varsa da tvs derim.

Ninja 250 nin fiyatı çok, motorunda çekici bir tarafta yok.

Hepsinin ortası hyosung'un naked olanınıda alabilirsin.
    Ninja 250de çekici taraf mı yok ? yanlış anlama ama forumda şuana dek gördüğüm en düşmancıl yorumdu. 125-250 cc sınıfında tip olarak cbr,hyo gtr,yzf r125,apache,mh 125 drift,ybr 125,cbf 150 vs... ve ninja 250 ile arkadaşlarla hepsini kıyasladık 20 kişinin 16 sı ninja dedi 4 ü yzf r125 diyor sen çekici tarafı yok diyorsan bence tamamıyla ya düşmancıl yorum yada çok zevksizsiniz. Yanlışp anlamayın ben saygı duyuyorum yorumunuza ama benimde yorumum bu şekilde sadece eleştiri amaçlı söyledim. Hele sizin dediğiniz nakedin tipi bence cbfden daha beter.

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250 yi baştan ele birkere göstergeleri kamyon göstergesi gibi ek olarak önden görüntüsü 1990 model motorlar gibi hyo ile yanyana görmen lazım cılız kalıyor. cihazda titreşimden tuttda ötmeler teker kaymaları ne ararsan var uzun süre kullanacaksan hyo iyidir 2. elleri peynir ekmek gibi satılır ama ninja alırsan elinde patlar satamazsın bunu en iyi @Frank Lucas bilir hyo almadığı için pişman olmuş baksana
    Göstergeler bence gayet iyi analogtada, dijitalde de aynı özellikleri gösteriyor. Hyo ile yanyana ikisinide gördüm tam aksine ikiside aynı duruyor.

Hyo

UZUN. x GEN. x YÜK - 2080x760x1120mm
    TEKERLEK MESAFESİ - 1445mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ - 795 mm

Kawa

BOYUTLAR UxGxY : 2085 x 715 x 1115 mm
    AKS AÇIKLIĞI : 1400 mm
    SELE YÜKSEKLİĞİ : 775 mm

Selesi 2 cm, genişliği 5 cm diye mi kasasız duruyor ki, şuanda kawada hiç görmedim titreşim, yaşadığım yerde 92 model klr 250 var 80-90 kadar ybrden daha az titreşimi var.

Belli ikinci eli peynir ekmek gibi satılıyor sahibinden.com bir gir bak bakayım ikinci el kawasaki ile ikinci el hyo kaç tane ilan var ?

Hyo 100 ilan http://www.sahibinden.com/motosiklet...&a269_min=1950
    Kawa 30 ilan http://www.sahibinden.com/motosiklet...&a269_min=1950

Sıfırların aralarındaki fark 1000 tl. 10 ödeyen 11 de öder. Teker kaymaları hyoda veya diğerlerinde hiç yok mu zannediyorsun ? Ninja hiç elinde patlamaz asıl hyo patlar. Sıfır al iki motoruda şehir içinde gez illa görüp soran olacak motoru, satılık mı diye soranda olur, kawasaki dersen adam o japon der düşünebilir, ama hyosung de o ne la der Az mantıklı laflar söyleyelim lütfen. Çamur atmaya gerek yok
    Tolme bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihazda titreşimden tuttda ötmeler teker kaymaları ne ararsan var uzun süre kullanacaksan hyo iyidir 2. elleri peynir ekmek gibi satılır ama ninja alırsan elinde patlar satamazsın bunu en iyi @Frank Lucas bilir hyo almadığı için pişman olmuş baksana
    laf ola beri gele...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Boş konuşana boş cevap verdim sadece
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Haklısın bizde boş lafa boş yorum yapmışız ki, bizim laflarımız da boşa gitmiş.

Motosikleti
    ninja 250
    geçen yine gidiyoruz,arkadaşın hyosung şase kırdı şase
    leons bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ninja'nın çekici olmadığına ben de katılıyorum. Ninja kullananların alma nedenleri arasında ilk sırayı motorun 33 BG oluşu alıyor. Şu anda CBR 250 ile kıyaslandığında alma nedeni olarak gösterilebilecek tek şey bu. Motor, kendini ispatlamış iyi bir motor ama göstergeleri gerçekten çok çirkin, tasarım demode. Kawasaki bunun tasarımını yenileyip gösterleri adam ettiğinde yine sınıfının en iyisi olur.
    eby78 ve Zippo's bunu beğendiler.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Ninjanın göstergelri de ne öyle 50 nc ye gönderme yapmışlar resmen
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    haksızlık etmeyin ninjaya 250 ye
    bunlar geçiş motoru unutmayın önemli olan o gücü zapdetmektir öğrenmektir vede o hacme göre hepsini çok pis döven kawadır
    dış kasasıda fena değildir ulaşılması en güç olduğu için millet durmadan gösterge paneline saydırıp duruyo:D
    Phantom264 ve EverHarD* bunu beğendiler.
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)