Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gut ve/veya AS hastaligina sahip uyelere ozel

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    gut-as hastaligina sahip arkadaslar bilgi ve deneyimlerini paylasirsaniz sevinirim, ben yaklasik 20 senedir ( belki daha fazla ) gut ve AS hastasiyim, sagolsun doktorlarimizin umursamazligi ve beceriksizligi ile yaklasik 12-13 sene sonra teshis konulabildi o da benim defalarca uyarmam sonucunda, il il, doktor doktor dolastim, uzmanina profuna kadar, ortopedistten romatolojisine, her seferinde de doktora dedim bu belirtiler var, yaptigim arastirmalara gore gut, hepsi de yok dedi, kimisi carpma, kimisi iltihap, kimisi mantar,kimisi karaciger sebepli, deney kobayi gibi kullanildim, en son gittigimde dedim doktora, bana gut teshisi konulmustu, kontrole geldim, o zaman resmi olarak kayida girdi, hayatimi kaydirdilar kisacasi, daha sonraki tedaviler ise basli basina komedi, kirmizi et yasak, beyaz et serbest, gitgide daha kotu oldum, vucudumda kalici deformeler ve organlarda kullanamama oldu, bir senenin 6ayi yatakta kimildamadan, kalan 3-4 ayi agri icinde hafif kimildama, 1-2 ay ise notmale yakin, kimildayamama donemi resmen felc gibi, birak vucudu, kafayi cevirmek imkansiz, yemek su wc hepsi hikaye yani, isin ozu bizim doktorlarin gut ve as ne oldugunu bilmediklerini anladim, birine gut dediginde cogu ilk kez duymus oluyor, burada da tedavi goruyorum, gut cok yaygin burada, kesinlikle beyaz et yasak, en buyuk sebebi beyaz etmis zaten, dedim bana beyaz et serbestti, sok oldu hepsi, 3-4 ayri uzmana gorundum, gercekten de bir kere tavuk yesem hemen hasta oluyorum, agrilar ise dunyada kiyaslanamayacak sekilde, aciya cok dayanikliyim aslinda, parmagim okulda kesilmisti ve kopma noktasinda idi, hastane olmadigi icin yakinda, acilen yakinda saglik ocaginda diktiler, uyusturucu narkoz yoktu, parmagimi canli diktiler ama hemen ipler koptu, uzun zamandir kullanilmamis megerse ve curumusler, normal siyah iplik ile tekrar diktiler ama eski dikis yerleri yirtildigi icin mecburen tirnak altindan diktiler, aciyi tarif edemem ama inanin gutunki daha agir bana gore, amacim burdan bu hastaliga sahip arkadaslarla bilgi paylasmak, acilarimizi hafifletecek oneriler, tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun, Allah en kisa zamanda sifa versin. Az rastlaniyor herhalde Turkiye'de, bende ilk kez sizden duydum. Umarim en kisa zamanda eski sagliginiza kavusursunuz.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Ben termal bir tesiste çalışıyorum ve gut hastalığına iyi gelen sular mevcut tesiste ben denemeni tavsiye ederim hemde şitdetle

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    tesekkur ederim, maalesef her ikisinin de tedavisi mumkun degil, aslinda az rastlanir degil ama cogu bilmiyor ve genelde de orta yas uzerinde oluyor, hani bazen yaslilar diyor ya kemiklerim kiriliyor bazilari guttan iste, Fatih Sultan Mehmetin hastaligi, kimi tarihciler intihar ettigini soyluyor acilara dayanamadigi icin, ben aslinda intihar etigini dusunmuyorum sonucta peygamber ( a.s.) efendimizin mujdeledigi bir kumandan ama hastaligin acisini tarif icin yeterlidir sanirim, cok alkol alan veya et tuketenlerde veya genetik olarak cikiyor, o yuzden ismi kral hastaligi olarak biliniyor, hastalik ismi kral ama kendisi resmen surunduruyor, eskiden avrupada gut olan sosyetik olurmus zenginik olcutu gibi, yazilan mektuplar var oyle mesutum ki bende gut oldum diye, tabi bunlar basta mesut sonra .....

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçmiş olsun
    benim de şimdi haberim oldu bu hastalıktan
    kandaki üre miktarıyla alakalı bir rahatsızlık mıdır?

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah yardımcınız olsun. Erken teşhis edilmesi durumunda işiniz daha kolay olabilirdi galiba ama kıytırıktan bi hemoglobin sorununu 5-6 kez aynı tahlili yaptıktan sonra bulan doktorlarımız da olduğu sürece hepimizin işi zor.
    hele bide AS(Ankilozan Spondilit)'nin ne olduğunu ilk kez duyan fakat uzun yıllardır tedavisini uyguluyoruz diye milleti sömüren bitkisel ilaç satıcılarıda piyasada oldukca yaygın.
    Bunlarada dikkat etmelisiniz
    Geçmiş olsun
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    tesekkur ederim, termal sular sanirim ilk basta etki edebilir bir sure ama ilerledikce ilac dahi etki etmiyor, bir hasta olunca 40gun kimildamadan yattigimi biliyorum, hayat resmen bitiyor, en kotusu de uyuyamiyorsun, her saniye agri aci tahammul edilir gibi degil, bir saat uyusam baska birsey istemem diyorum, eskiden voltaren falan aciyi bir nbze keserdi, simdi 4-5 adedi sanki hic yutmamis gibi, isin basindaki arkadaslara tavsiyem asla ve asla beyaz et yemesin, bira gibi alkoller zaten yasak ( ben hic alkol kullanmadim bu arada)
    su an 32 yasindayim, erkeklerde hastalik genelde 50li yaslara gozukurmus, genclerde gozukmez diyor turk doktorlari ama burada cok nadir de olsa gorunur deniliyor, su an her iki elimde de birer parmagim devre disi, ama acisi duruyor fazlasi ile, hani duyarsiz olsa neyse, ornegin elimi cebime cantaya koyamiyorum, parmagim agriyor, canta tasiyamiyorsun, sise acamiyorsun, yazi yazamiyorsun, ayni sekilde dirseklerde kullanim disi, sirtustu yatamazsin, dirsekler yere degmeyecek, yatakta donmek yok, ayakta aynen, yurume yok, spor yasak, sadece yuzme serbest, cok sukur ki motora binmeme engel yok su an saglikli oldugumda ama bazen dusunuyorum 3-5 sene sonrasi nasil olacak diye, 10 seneden fazla doktorlar takmadi ona yaniyorum, ayak parmagim siserdi, doktor uyurken vurmussun derdi, bir baskasi mantar, dirsegim siserdi iltihaplanma, diyordum yok gut bunlar, devamli oluyor, bir uzman ise kolumu alciya aldi, gecenin 3unde kolumu kesecek konuma gelmistim acidan, alciyi kolumdan parcalayip cikardim ki kolum resmen balon gibi olmustu, hemen baska doktora gittim o da iyi ki alciyi cikarmissin yoksa kolunu keserdik dedi, hala da kizdigim nokta agri aci icinde gidersin doktora ilac verir bir suru, acilar gecmez, gidersin bir baskasina o da der bu ilaclar cok tehlikeli kullanma, o da yazar, inanin 2-3gun icinde 3 hastanede farkli doktorlara gorundum hepsi de bir oncekininkini begenmedi, bir dunya da ilac parasi, sadece ilac sirketlerine caisiyorlar inanin.insanlik bitmis bence. burda ayni hastaliga sahip kisiler ile gorusup paylasiyoruz bilgileri, mesela biri alkollu bir icecek onerdi, agriyan bolgene havlu sar ve bunu sur 30dk. gecer dedi, su an ayagimda agri var, alkolu denedim, ve rahatladi, gecende de iyi sonuc almistim, su ana kadar ki tek etkili yontemim

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Eğer hiç termal yolla tedaviyi denemediysen önyargılı olma derim denemende fayda var seni anlamamız imkansız fakat çözümleri tek tek denemekten başka çare yok gibi gözüküyor eğer termali düşünürsen ben sana yardımcı olmaya çalışırım elimden geleni fazlasıyla yaparım

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    kandaki urik asit yuksekligi sebebi ile gut oluyor, AS ise basli basina bir dert, kemikler kaynasip birlesiyor ve hareketini kesiyor, tabi bu cok agrili oluyor, ignesi ise 2000TL gibi birsey diye duymustum ama ayda 8000tl tutuyor, bu da hastaligi onlemiyor sadece agriyi hissetmiyorsun ama olan gene oluyor.
    http://www.drugstore.com/enbrel/1-bo...qxn58406042534

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    hocam Allah yardımcın olsun inşallah iyileşirsin
    bu kawasaki bir başka dostummm

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kandaki urik asit yuksekligi sebebi ile gut oluyor, AS ise basli basina bir dert, kemikler kaynasip birlesiyor ve hareketini kesiyor, tabi bu cok agrili oluyor, ignesi ise 2000TL gibi birsey diye duymustum ama ayda 8000tl tutuyor, bu da hastaligi onlemiyor sadece agriyi hissetmiyorsun ama olan gene oluyor.
    http://www.drugstore.com/enbrel/1-bo...qxn58406042534
    devlet bunun ne kadarını karşılıyor?
    yada şöyle sorayım
    Devlet bu konuda ne kadar yardımcı oluyor?
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    termali denedim tuzla icmeler ve birkac tane de su an ismini bilmedigim ama meshur olanlara gittim, acikcasi su da var, bir doktor agrili bolgeye soguk kompress ve soguk tedavisi onerirken, bir baskasi da sicak kompress ve sicak su oneriyor, internette cok arastirdim, orada bile bu ikilemden bir sonuc cikmiyor, bir de AS ve gut tam zit hastalik, birinde yemen gereken otekinde yasak, ama inaniyorum ki her hastalik gibi moralin ve pozitif dusuncenin etkisi yariya yakin ama sonucta hastalik, ne kadar olumlu olursan ol etkiliyor ama daha az diye dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

devlet karsilamiyor bunu, su ana kadar da kullanmadim acikcasi, kullananlari goruyorum rahatlar ama benim anlamadigim vucut deforme olurken aciyi hissetmek daha mantikli geliyor, en azindan ters birseyler yapilmaz,erken teshis olsa idi, deformasyon baslamadan kontrol edilebiliyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    öncelikle geçmiş olsun...yazdıklarında bura da diye bir kaç kez belirtmişsin...neresi olduğunu merak ettim...bu kadar ilerledikten sonra daha önce gittiğin doktorlara tekrar gidip senin yüzünden oldu diyebilme imkanın olsaydı keşke...

bu kadar hareket kısıtlayan bi olay motora binmeye nasıl engel olmuyo anlayamadım..allah korusun en küçük bir darbede daha kötü olmaz mı?

Gut'un asıl sebebi üre'dir...
    Bunu anlamak için kan ve idrar tesi yapılır...
    Genelde Zyloric isimli bir ilaçla tedavi olunur...
    Sınırlı yenmesi gereken kırmızı ettir...
    Beyaz etin sınırlandığını duymadım...
    Ayak parmaklarında ağrılar da gut belirtisidir...
    İkinci bir yan etkisi aşırı ürenin çöküntü halinde böbreklerde birikmesi ve taş yapmasıdır...
    Dolayısıyla gutu olanların günde 3 litreye kadar su içmesi gerekir...
    Doktor değilim ama rahmetli babamın yaşantısından öğrendiklerimi aktardım...
    Siz bana değil her olay kendi başına değerlendirilmesi gerektiğinden doktorlara kulak verin...
    Geçmiş olsun...

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    hastalik donemi, iyi donem ve gecis donemi var, hasta iken felcsin, ara donem agrili ama hareket edebiliyorsun, iyi donemde sorun yok, soyle dusun hersey yolunda, gece yatiyorsun ama sabah kalkamiyorsun yataktan, hayatinda plan yok, ornegin trde iken ucak bileti aldim ertesi gune ama hasta oldum sabah yandi, gene ayni sekil askerlik islemi icin trye geldim, tecilli idim hastaliklardan dolayi, GATAda islem yapiliyor, isleme basladim, bikac gun sonra hasta oldum gene, doktor gormezse islem yapamiyor, gitsen gidemiyorsun,heyet isi oldugu icin goruneceksin, 3hafta sonrasina donus biletimi almistim, olurda hastalik falan olur bir haftada bitmez diye, inanin son gun yetisti, aldigim agri kesicilerin haddi hesabi yok, bu arada da karaciger patlama noktasina geldi, AST ALT enzimleri tavan yapti, karaciger yetmezligi teshisi ve kisa surede nakil falan dedi doktor, isin kisasi cozum yok, diyet yasak direk gutu tetikliyor, ameliyat yasak, dis cekmek bile, gutu tetikliyor, yorulmak yasak, su an tayland bangkokta yasiyorum, burasi iyi geldi acikcasi, gut devam AS devam tabi ama karacigeri duzene koydum, hergun enginar yedim, cig yada pismis olarak, bol bol kiraz, meyva sebze, karaciger tamamen iyi olmasa da gorevini yapiyor, son gorustugum doktor urik asit seviyesini normal insanlardan cok asagida tutarsan bir nebze bozukluklar artmaz ve hastalik donemin azalir, belki yilda 2-3 kereye iner dedi, simdi niyetim oyle, bakalim zaman gosterecek, en az 2 sene dikkat etmeliymisim yedigime ki ne yiyecegimi bilsem

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Tesekkur ederim, anlamak icin kan idrar testi yeterli ve bunu defalarca yaptigim halde ve doktorlara ben gutum dedigim halde cozemediler dusun artik, tedavisi yok ve zyloric maalesef etki etmiyor, beyaz et kesinlikle yasak, uzakdoguda bu hastalik cok yaygin sebebi ise beyaz et tuketimi imis, bu hastaligin en buyuk sebebi beyaz et tuketimi deniliyor ki ustte de dedigim gibi bana beyaz eti onerdi turkiyedeki doktorlarin tamami, ama su an eminim ki beyaz et kesin yasak, kirmizi et az miktarda sorun yaratmiyor, neden dersen kirmizi et hasta etmiyor ama kac kere beyaz et yesem ( 50gramda olsa ) hemen sizilar geliyor ve uyariyor az kaldi der gibi, zaten dedigim gibi doktorlar sasirdi nasil beyaz et onerilir diye, bir de su var, burdakiler gercekten biliyor, doktora gittim, hemen gut oldugunu soyledi gerekli testleri de yapti, ornegin masaja gidiyorum, masaji yapan direk diyor sende gut var, yada ne bileyim hastanede gorduklerim hemen gut var diye tavsiyede bulunuyor, hemen herkesein ailesinde akrabasinda var burada ve cok biliniyor, ayak bilek dirsek, kalca,kulak arkasi hepsi gut belirtisi ve bizim doktorlara dedim hepsinde agri var, aklima geldikce sinir oluyorum, neyse, bol su icmek te maalesef ise yaramiyor gut icin, su icmek zaten basli basina vucuda faydali ona sozum yok ama urik asit maalesef suda cozulmuyor, buradaki doktorlar alkali su onerdi, icinde kalsiyum ve cesitli madenler olan, ise yariyor, babanizda gut ne kadar sure oldu? normalde kalca tutulmasi en son safhada oluyormus, maalesef bende yillardir var, umarim bu hastaligi olanlara faydali bilgiler verebiliriz burdan, tesekkurler

Alıntı kole301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gut'un asıl sebebi üre'dir...
    Bunu anlamak için kan ve idrar tesi yapılır...
    Genelde Zyloric isimli bir ilaçla tedavi olunur...
    Sınırlı yenmesi gereken kırmızı ettir...
    Beyaz etin sınırlandığını duymadım...
    Ayak parmaklarında ağrılar da gut belirtisidir...
    İkinci bir yan etkisi aşırı ürenin çöküntü halinde böbreklerde birikmesi ve taş yapmasıdır...
    Dolayısıyla gutu olanların günde 3 litreye kadar su içmesi gerekir...
    Doktor değilim ama rahmetli babamın yaşantısından öğrendiklerimi aktardım...
    Siz bana değil her olay kendi başına değerlendirilmesi gerektiğinden doktorlara kulak verin...
    Geçmiş olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun.

Nasıl bir rastlantıdır ki bugün tıp bayramı ve doktorlar sıkıntılarını, şikayetlerini dile getiriyorlar. Bizim forumumuzun özelliği ve güzelliği de farklı bir sese kulak verilebiliyor olması.

Yaşadıklarını okurken üzüldüm ama yaşadıklarını paylaşman müthiş birşey, cesaretine hayran kaldım. Hastalığın çözümü inşallah tez vakitte bulunur ve sen bedenini ağrısız taşımaya 365 gün yirmi dört saat devam edersin.

Allah yar ve yardımcın olsun.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    tesekkur ederim, insallah bu hastaligi olanlara faydam dokunur, tedavi olayim derken tam aksi yapilmaz.

Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Nasıl bir rastlantıdır ki bugün tıp bayramı ve doktorlar sıkıntılarını, şikayetlerini dile getiriyorlar. Bizim forumumuzun özelliği ve güzelliği de farklı bir sese kulak verilebiliyor olması.

Yaşadıklarını okurken üzüldüm ama yaşadıklarını paylaşman müthiş birşey, cesaretine hayran kaldım. Hastalığın çözümü inşallah tez vakitte bulunur ve sen bedenini ağrısız taşımaya 365 gün yirmi dört saat devam edersin.

Allah yar ve yardımcın olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    çok geçmiş olsun, şifalar dilerim... benim de hakkında pek bilgi sahibi olmadığım bir hastalık. bu nedenle konuyu takip etmeye devam edeceğim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)