Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Süperonline'nın Terbiyesizliği!

Motovento
    REKLAM ALANI
    K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Merhaba arkadaşlar.

Süperonline'nın yaptığı büyük terbiyesizliktir.Kayıt esnasında defalarca " Sınırsız 10 mb mi?,yani kota veya hengi birşey yokmu diye sormamıza ramen bize söylenen; isterseniz ayda 10000 gb indirin sınırsızdır...

Şu an sınırsız olarak aldığım ve anlaşmada böyle bir kota sınırlama maddesi bulunmayarak imza attmama rağmen " ADİL KULLANIM " saçmalığıyla sınırsız internetime 50 gb kota koyuldu.4 gündür 10 mb sınırsız !!! aldığım internetimi 1 mb !!! olarak kullanıyorum.Bunun açık açık tüketicinin haklarını hiçe sayma ve TERBİYESİZLİK olduğunu düşünüyorum. Adamlar resmen şirket politikası adı altında bizi kandırarak haksız kazanç elde ediyorlar.

Kaç kişi benim gibi mağdur?
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    ben de bağlattırıcaktım sonra o aşşağıdaki küçük yazıları okudum sitesinden 25gb dan sonra 1mb e düşüyor ne anlamı kaldı o zaman hem sınırsız yazıyorlar hemde belli bi kota koyuyorlar ama sana öyle söyleyen adamın suçu o keşke biraz daha araştırsaydın şu anda kablo netteyim sınırsız+tv 1mb 37 lira gibi birşey ödüyorum şu zamanda en ucuz net kablo netinki sanırım diğerleri geçiriyor yav neyse geçmiş olsun hocam

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    bulunduğunuz bölgede kablotv alt yapısı varsa ve sağlıklı ise, en iyisi kablonet. ben beşiktaşta otururken kablonet kullanıyordum. ayda 200 - 250 gb'yi bulan downloadlara rağmen hız düşmesi gibi birşey yaşamadım hiç. fatura fiyatı ilk bakışta diğer servislere göre pahalıymış gibi görünse de, toplamda aldığınız hizmet bakımından ekonomik.

şimdi taşındığım yerde kablonet yok. ttnet istemiyorum. superonline de yok. geriye de seçenek kalmıyor internetsiz kaldım ben de.
    !?

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Bende bügün itibari ile sınırsıza geçiyorum kota 9 gb olmuş cebe zarar smile adsl'nin kampanyası var 6 ay boyunca 8 mgbt internet 29 tl diye ona geçicem aylık 25 gb indirme 1 mgbt'e düşssün ne olacak ki :D
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bügün itibari ile sınırsıza geçiyorum kota 9 gb olmuş cebe zarar smile adsl'nin kampanyası var 6 ay boyunca 8 mgbt internet 29 tl diye ona geçicem aylık 25 gb indirme 1 mgbt'e düşssün ne olacak ki :D
    Smile mı Geçmeden önce 10 defa düşün derim

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Smile mı Geçmeden önce 10 defa düşün derim
    Ben 4-5 senedir kullanıyorum sen ttnet kullanıyorsan 1000 defa düşün derim
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Süperonline'nın yaptığı büyük terbiyesizliktir.Kayıt esnasında defalarca " Sınırsız 10 mb mi?,yani kota veya hengi birşey yokmu diye sormamıza ramen bize söylenen; isterseniz ayda 10000 gb indirin sınırsızdır...

Şu an sınırsız olarak aldığım ve anlaşmada böyle bir kota sınırlama maddesi bulunmayarak imza attmama rağmen " ADİL KULLANIM " saçmalığıyla sınırsız internetime 50 gb kota koyuldu.4 gündür 10 mb sınırsız !!! aldığım internetimi 1 mb !!! olarak kullanıyorum.Bunun açık açık tüketicinin haklarını hiçe sayma ve TERBİYESİZLİK olduğunu düşünüyorum. Adamlar resmen şirket politikası adı altında bizi kandırarak haksız kazanç elde ediyorlar.

Kaç kişi benim gibi mağdur?
    Ben 2.5 senedir superonline fiber kullanıcısıyım, eski abone olduğum için bana herhangi bir adil kullanım limiti yok. Ben hiçbir zaman hız düşümü yaşamadım. Adamların sitesinde şu kadar adil kullanım kotası vardır diye yazıyor zaten. Shop tarzı biryer ile görüştüysen sana yanlış bilgi verdilerse onları şikayet edebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Superonline'a özgü bir durum değil. Diğer şirketlerde de var aynısı. Meslea TTnet'de 8 Mbit'e kadar olan tarifede adil kullanım kotası 25 GB.

ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Belli bir kotayı geçtikten sonra her internet firması maalesef internet bağlantısını sınırlıyor :/
    İDM diye bir program var onu kullanın çok daha hızlı indirme yapar şuan ki hızına rağmen.
    Domino'sPizza

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Kablo net hız konusunda TTnet'e yaklaşamıyor bile. Fiyat olarak ise tam tersi.

Arkadaşlar önce şunu bir açıklayayım, türkiyede internet servis sağlayıcı olarak, (ADSL, ADSL2, Kablo İnternet) sadece iki kurum var. Biri TTnet (Türk Telekom) ikincisi, TurkSAT (devlet).
    Superonline, Smile vs vs gibi firmalar. Sadece TTnetten toplu olarak hat satın alıp, aynı altyapı üzerinden size satış yapıyorlar.

Adil kullanım, TTnet'in getirmiş olduğu bir uygulama. Bahsi geçen miktarlarda DL yaptığınız zaman, SANTRAL SIRASI ÖNCELİĞİNİZ en alta atılıyor. Bu demek oluyor ki, Bandwith allocation sırasında öncelik limiti aşmamış arkadaşlara gidiyor. 1mb'a düşmek zorunda değil.. Düşebilir, biraz üzerinde kalabilir veya kullandığınız santralda fazla abone yok ise, bu durumda hiç de düşmeyebilir. züperonlayn! size bilgi verirken yanlış vermiş o ayrı. Denyoluk o operatörde.

Türkiyede bu iki firma haricinde internet kullanmak istiyorsanız, ben bunlara mahkum kalmak istemiyorum diyorsanız, o zaman yapabileceğiniz bir kaç alternatif var. 3g internet kullanmak (Tcell, avea, vodaf.) veya zuperonlayn'dan fiber optik internet veya LeaseLine almak. Bu son ikisi ciddi pahalı rakamlar, ciddi hızlı internetler.
    Tabi bir de Barracuda var. Dünyanın her yerinde. Çatıya bir çanak ve aşağıya bir barracuda server koyuyorlar. Ne kablo ne hat ne başka bir şey.
    En son şantiyede sınırsızını kullanıyorduk. aylık 7000Euro veriyorduk. Tabi sınırlıları var daha makul fiyatlara ama, hm DL hm UL toplam sayıyor.

Kısa internet bağlantı bilgi turumuzun sonuna geldik. Saygılar sevgiler.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Superonline' dan ben de domain ve hosting hizmeti almıştım, yıllık sözleşme yapıyorlar, dört ay sonra hizmet ücreti adı altında bir fatura geldi, sonra iki ayda bir gelmeye başladı, 5 TL, 10 TL gibi. Otomatik ödeme olduğu için ödedim, üstünde durmamıştım, daha sonra bir fatura daha geldi 20 TL 'lik. Aradım sordum, hizmet ücreti adı altında zam yaptıklarını söylediler, ben de yıllık sözleşme yaptık, zam yapamayacaklarını belirttim ve faturayı ödemedim, web sayfamı yayından kaldırdılar, kavga gürültü ile şifrelerimi alıp sitemi başka yerde yayınlanttım. Bana superonline demeyin, kan emici oldular.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kablo net hız konusunda TTnet'e yaklaşamıyor bile. Fiyat olarak ise tam tersi.

Arkadaşlar önce şunu bir açıklayayım, türkiyede internet servis sağlayıcı olarak, (ADSL, ADSL2, Kablo İnternet) sadece iki kurum var. Biri TTnet (Türk Telekom) ikincisi, TurkSAT (devlet).
    Superonline, Smile vs vs gibi firmalar. Sadece TTnetten toplu olarak hat satın alıp, aynı altyapı üzerinden size satış yapıyorlar.

Kısa internet bağlantı bilgi turumuzun sonuna geldik. Saygılar sevgiler.
    Ancak şu anda superonline kendi fiber altyapısını kurdu ve kurmaya devam ediyor. Ve hatta hatta turkcell altyapısını kullanmaya başlayacak ki turkcellin her büyük baz istasyonuna fiber kablo ile gittiği düşünülürse gayet geniş bir altyapısı olacak.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ben superonline kullanıyorum daha yeni geçtim biri.net'den.Adil kullanım kotasını bilerek geçtim mecburen.Biri.net pek umursamıyordu aslında.Superonline adil kullanım kotasını eskiden umursamıyorlardı lakin Turkcell ile birleşince bakmaya başladılar.
    ANGARAJ

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superonline'a özgü bir durum değil. Diğer şirketlerde de var aynısı. Meslea TTnet'de 8 Mbit'e kadar olan tarifede adil kullanım kotası 25 GB.
    Ben bu paketi 1 yıldır kullanıyorum, her ay en az 200gb indiriyorum ama hızım hiçbir zaman düşmüyor, hatta git gide hızlanıyor 1,2mb/sn gördüm, allah bozmasın

Yine şanslısın...
    TTNET'te sınırsızın kotası 25 MB...

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben superonline kullanıyorum daha yeni geçtim biri.net'den.Adil kullanım kotasını bilerek geçtim mecburen.Biri.net pek umursamıyordu aslında.Superonline adil kullanım kotasını eskiden umursamıyorlardı lakin Turkcell ile birleşince bakmaya başladılar.
    Demin de söylemeye çalıştığım şey buydu. Adil kullanım kotası aşıldıktan sonra gerçekleşen hız düşmelerinin size interneti satan firma ile bir alakası yok. O firmanın sizin internetinizde teknik olarak (modem dışında) herhangi bir müdahale gücü de yok. Size TTnet interneti satan bir aracı onlar aslında. İnternet hattınız kesilecekse bile, TTnet ile irtibata geçip onlara kestiriyorlar.

Dediğim gibi, adil kullanım aşımında hız düşmeleri kullandığınız santralin yoğunluğuna göre otomatik gerçekleşiyor. 1mbit size verilebilecek en düşük hız aslında.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)