Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikkat! Dolandırılmayın...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    merhaba arkadaşalar.eşim az önce aradı ve bir turkcell numarasından mesaj geldiğini söyledi.mesaj aynen şöyle;

"Tebrikler!Degerli Musterimiz 4 BUYUK TAKIMIN TARAFTAR FORMASINI HEDIYE KAZANDINIZ.0216 370 22 02.Hediye FORMANIZI almak iÇin HEMEN ARAYIN 0216 370 22 02"

numarayı goggle'a yazmam yeterli oldu.meğer bu mesajı bir çok kişiye çekip sözde elektrik tasarruf cihazı adı altında hemen kredi kartı bilgilerinizi istiyolarmış.
    aman dikkat;böyle bir mesaj alırsanız hemen silin...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Okuldayken derste banada gelmişti aynı mesaj
    bende cevap yolladım.
    Antalyaspor forması varsa arayın demiştim :D geri dönen olmadı
    böyle şeylere inanan varmıdır merak içindeyim...
    Domino'sPizza

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Uyarınız için teşekkür ederim.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bunların bir de sizi arayanları var.

Onlar- İyi günler firmamizdan hediye kazandınız
    Ben- Teşekkürler
    -O: Tc kimlik no ve kredi kartı bilgilerinizi gönderir misiniz
    -B: Sebep ?
    -O: Gerekiyor beyfendi
    -B: Veremem hanımefendi
    Bu şekilde ısrarların ardından,kadın bilgileri alamayınca küfrederek telefonu kapatmıştı..

Aman dikkat diyelim... Yerinde bir uyarı olmuş...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu ve beneri mesajlar cok fazla var. Tamamı dolandırıcılık üzerine kurulu. Zaten emniyetten de buna ilişkin uyarı mesajları geliyor.

Başka bir dolandırıcılık şeklinide buaraya eklemekde fayda var.

00359... Bu bulgaristanın telefon kodu. Çağrı atıyorlar... Geri dönerseniz genç bir bayanla konuşmaya başlıyorsunuz ... Sonra size fotoğraf yolluyor ve sizi kendine aşık etmeye çalışıyor sonra para istemeler ve sonuçda dolandırıldıgınızla kalıyrosunuz. Medyada buna benzer birçok haber var.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    bana da gelmişti Emniyetin sitesine e-mail attım ama üşenip cevap yazacak adam yok maalesef
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Evet bu numara banada kol saati kazandınız diye mesaj atmıştı.
    Dolandırıcı olduklarını anladım ve sabit hattan aradım. Kredi kartı bilgilerimi istediler.
    Daha sonra 155 i aradım durumu bildirmek için. Bir numara verdiler bana biz ilgilenmiyoruz falanca masa ilgileniyor dediler.
    Orayı aradım dedim böyle böyle adamlar dolandırıcı. Aradım kredi kartı bilgilerimi istediler dedim.
    Gelen cevap aynen şu : Hee biliyoz dolandırıcı onlar vermeseydiniz kart bilgilerinizi
    - yok yok vermedim.
    - peki iyi günler
    - sizede...
    Motosikletli Kaplumbağa...

benzer bi durum abimin başına geldi arayan numara 155 gözüküyordu yani polis olduğuna iyice inanıyorsun(nasıl yapmışlar onu bilmiyorum)
    polisin dediğine göre yurt dışından aranıyormuşsun artık neresiyse oradan 155 no alıyorlarmış tabi türkiyede polisin numarasına denk geliyor ama o ülkede herhangi bir özel şirket hizmet numarası sonrası malum kontür yolla falan filan
    aman dikkat

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    onlar polis, muneccim degil, belki kart bilgini kotu amacli kullanmayacak, dua et kizmamis sana, len bizi mesgul etme, once dolandiril, sonra ara Tom Cruise filminde vardi, olaylar olmadan tutuklama yapiliyodu, benim her zaman guldugum olay, emniyetten ariyoruz, (sizin numaradan) sapiklik yapmissiniz ( yada dolandiricilik falan ) kontor gonder, adam gonderiyor, demek ki potansiyel suclu beni arasalar

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolandırıcı olduklarını anladım ve sabit hattan aradım. Kredi kartı bilgilerimi istediler.
    Daha sonra 155 i aradım durumu bildirmek için. Bir numara verdiler bana biz ilgilenmiyoruz falanca masa ilgileniyor dediler.
    Orayı aradım dedim böyle böyle adamlar dolandırıcı. Aradım kredi kartı bilgilerimi istediler dedim.
    Gelen cevap aynen şu : Hee biliyoz dolandırıcı onlar vermeseydiniz kart bilgilerinizi
    - yok yok vermedim.
    - peki iyi günler
    - sizede...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    - yok yok vermedim.
    - peki iyi günler
    - sizede...
    ya şöyle devam etseydi o diyalog :

- evet biz çektik o mesajı, 2 saattir ramanızı bekliyoz
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    polis böyle şeylerin üzerine ciddiyetle gitmiyor. eğer gitse idi bu dolandırıcılar bu kadar rahatça milyonlarca insanın cep telefonuna mesaj atamazlardı.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Güzel bilgi teşekkürler bide bu konbaranızda biriken hediye tl'lerinizi hattınıza yüklemek için bilmem ne numarasını arayın yazıyor sanırım onlarda dolandırıcı ...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RTR 150
    benzer mesajlar bana da geliyor.bunları yapanlar çok zeki ve korkusuz insanlar ve hepsi birer *.ç.
    zırt pırt arayıp bişeyler satmaya çalışıorlar ben de "tekara arasanız bu numarayı savcılığa bildiririm " diyorum bi daha aramıyorlar.mesajları da engelleyip filitreliyorum.günümüzün eşkiyaları da işte böyle oluyor.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    sıkıldınızmı arayın bu numarayı geçin dalganızı kapatın telefonu eğlenceli olur

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Bende yemezler .diye Cvp yolluyorum

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    - yok yok vermedim.
    - peki iyi günler
    - sizede...
    sanadamı beleş kol saati verdiler ulen iyice azıtmış bunlar yahu , bir onlardan geliyor ardından bir messaj daha polisten bu gibi olaylara karşı tamah etmeyin , inanmayın vs.vs. polisimiz bu işi kovalıyor sanırım
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Aynı tür mesajlar her gün bana da geliyor. Bu işi nereye başvursak bir türlü men ettiremedik.İş vatandaşa düşüyor dikkat edin o kadar. Ne demişler: BEDAVA PEYNİR ANCAK FARE KAPANINDA OLUR

Bu arada sahibinden.com sahtekarlarına da çok dikkat edin .Az kalsın dul kadını bakire kız diye bana yutturacaklardı(Motosiklet için söylüyorum yanlış anlaşılmasın)Ama yanlış yere tosladılar.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    aynı mesaj banada geldi. Kaale almıyorum bu mesajları.hatta 2 tanesi hala duruyor. Biride tebrikler dvd player kazandınız diye başlıyor. Zaten dolandırıcı olduklarını anlamamak için SALAK olmak gerekiyo

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı mesaj banada geldi. Kaale almıyorum bu mesajları.hatta 2 tanesi hala duruyor. Biride tebrikler dvd player kazandınız diye başlıyor. Zaten dolandırıcı olduklarını anlamamak için SALAK olmak gerekiyo
    aynen katılıyorum ama arada sazanlar çıkıyor demek ki eminim verenler olmuştur
    bu tarz olayları böyle paylaşmak herkesin görmesi açısından iyi olur aman dikkat arkadaşlar yemlere gelmeyelim
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)