Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsat problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    arkadas aldıgım motorun ruhsatı eve posta ıle yenı geldı fakat çok çalışkan degerli polis memur arkadaslarımız herzaman ki gibi özveri ile çalışıp işlerini mükemmel
    yapmışlar:S
    cc bölümüne net agırlıkda yazan degeri 214 ü aynen yazmışlar halbuki 649 cc yazması gerekıyor:(

bu problem basıma dert açarmı? yada nasıl kurtulabılırım (işim yogun şubeye gitmek istemıorum) umarım benim başıma gelmiştir sadece:( fakat basından gecen varsa bı akıl versin lütfen teşekkürler
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600R
    bana kalırsa sıkıntı olmaz kardeşim.eğer trafik polisi niye böyle felan dersede bana böyle gönderildi dersin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    250cc vergisi ödersin belki, emniyettekilerin hatasının peşine düşmek bizim işimiz değil ki

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Trafik tescil ilgileniyor sanırım muayenede yada araç satışında problem yaşayabilirsin. Tek bir harf yada şasi no hatasından noter satışı yapılmadığını gördüm, iyisimi siz İşinizi garantiye alın.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer hemen başvurmazsan sonunda sen suçlu olacaksın. benim başıma geldi polis şöyle dedi sen bunu başka daktilo ile yazmışsın resmi evrakta oynama yapmışsın diye suçlanıyorsunuz düzeltinceye kadar canınız çıkıyor.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bulundugun yerdeki trafik şube arşiv bölümüne ruhsatınla git onlar senin motosikletin dosyasını getirip dogrusu ne ise onu yazarlar. senden de bunu için ücret talep etmezler.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motorunuz 200cc olupta yanlışlıkla 650 cc yaptıklarında ne yapardınız . Aynını şimdide yapın derim . ( istikamet trafik şube : )

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim viragonun ne olduğu belli...

vay anasını arkadaş...
    ruhsatta virago 535 yazıyor...

vergiyi ödemek için kayıtlarda xt 600 görünüyor...

trafik sigortasında virago gibi bir seçenek bulunamadığı için v-max yazıyor...

şimdi bu motor hangisi?? hangisine inanayım???

bu şekildeyken noter satışıda oldu,vergide yatırıldı hiçbir sorun çıkmadı....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    KTM duke 390
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkdaşlar artık napalım zamanı çalıp ugraşacagız,umarım aynı gün içinde çözerler ( ki hiç sanmıyorum )
    eminim maç muabbeti yaparken yazmışlardır ruhsatı! devlet dairesi değil mi rezillik diz boyu:S

---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim viragonun ne olduğu belli...

vay anasını arkadaş...
    ruhsatta virago 535 yazıyor...

vergiyi ödemek için kayıtlarda xt 600 görünüyor...

trafik sigortasında virago gibi bir seçenek bulunamadığı için v-max yazıyor...

şimdi bu motor hangisi?? hangisine inanayım???

bu şekildeyken noter satışıda oldu,vergide yatırıldı hiçbir sorun çıkmadı....
    cc de ne belirtmiş?

---------- Post added at 17:20 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

Alıntı MarinaClub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa sıkıntı olmaz kardeşim.eğer trafik polisi niye böyle felan dersede bana böyle gönderildi dersin
    yok benim çekingem muayene ve vergilendirme daha sonra bana vergi kaçakçısı damgası vurmasınlarda

Motosikleti
    Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkdaşlar artık napalım zamanı çalıp ugraşacagız,umarım aynı gün içinde çözerler ( ki hiç sanmıyorum )
    eminim maç muabbeti yaparken yazmışlardır ruhsatı! devlet dairesi değil mi rezillik diz boyu:S

---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

cc de ne belirtmiş?

---------- Post added at 17:20 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

yok benim çekingem muayene ve vergilendirme daha sonra bana vergi kaçakçısı damgası vurmasınlarda
    ruhsatta 500 cc görünüyor..

aslında ilk başta iki kere ruhsat değiştirdim..
    motor ve şase nolarını birbirinin yerine yazmışlar..dolayısıyla muayeneden geçemezdim..
    ek-1 formuna muayeneyi yaptırdım..

bu arada yolcu adedinide sürücü dahil 1 yazmışlardı..yani artçım olamayacaktı..

muayene istasyonunda.....

peki dedim bu ayak peglerini,arka koltuğu sisibarı benmi koydum dedim..

fabrika bunları standart koynuş..motosiklet 2 kişiliktir dedim...

önce değildir,dedi..aracın sıfırken trafiğe uygunluk belgesi,faturası bilmenne bisürü ıvır zıvır saydı bana....

bir saat sonra geldi...müdürümle konuştum,siz haklıymışsınız dedi ve düzeltti...

sonra RANDEVU alarakki (göbeğim çatladı alana kadar) randevusuz işlem yapmıyor şubeler...
    trafik şubeye gittim,evraklarımı verdim hazırlandı 3 gün sonra dedi...ne diyosun dedim..ben nasıl eve gidecem şimdi???

bilemem dedi..bura istanbul,motor edirne plakalı..edirneye mail attık cevabı gelmeden ruhsat yazdıramayız dedi...

çıktım dışarı,aradım edirne şubeyi...sorunu söyledim...hemen onaylıyoruz dediler,döndüm yaz dicem...memur yok...

diğerleride kim hazırladıysa o yazdırır diyorlar...1 saat daha bekledik..ruhsatlar yazıldı imzaya götürdüler,komiser hemen imzaladı camdan gördüm ama..

almaya giden yok...yarım saat bekledim,dayanamadım..kardeşim ne bekliyoruz adam imzalayalı yarım saat oldu dedim gidip aldılar ve kontrol ettirdiler teslim aldım..
    çok şükür...

internet vergi dairesine gir..MTV ödemeye gir orada doğru ise ruhsattakiyle uğraşma....noter satışı v.s..herşey oradakine göre yapılıyor..

kısaca mümkün mertebe evrak v.b bürokrasi işlerle uğraşmaya kalkmayın...bulaşmayın...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer hemen başvurmazsan sonunda sen suçlu olacaksın. benim başıma geldi polis şöyle dedi sen bunu başka daktilo ile yazmışsın resmi evrakta oynama yapmışsın diye suçlanıyorsunuz düzeltinceye kadar canınız çıkıyor.
    Benim motorum 97 cc ama ruhsata 95 yazmışlar, Ek-1 formunu ben doldurmadım muameleci eliyle doldurdu iğrenç bir yazıyla, 97'yi okuyamamışlar ben 91 yazarlar diye bekliyordum ama 95 yazmışlar. Beni de suçlarlar mı ?

Motosikleti
    KTM duke 390
    ruhsatta 500 cc görünüyor..

aslında ilk başta iki kere ruhsat değiştirdim..
    motor ve şase nolarını birbirinin yerine yazmışlar..dolayısıyla muayeneden geçemezdim..
    ek-1 formuna muayeneyi yaptırdım..

bu arada yolcu adedinide sürücü dahil 1 yazmışlardı..yani artçım olamayacaktı..

muayene istasyonunda.....

peki dedim bu ayak peglerini,arka koltuğu sisibarı benmi koydum dedim..

fabrika bunları standart koynuş..motosiklet 2 kişiliktir dedim...

önce değildir,dedi..aracın sıfırken trafiğe uygunluk belgesi,faturası bilmenne bisürü ıvır zıvır saydı bana....

bir saat sonra geldi...müdürümle konuştum,siz haklıymışsınız dedi ve düzeltti...

sonra RANDEVU alarakki (göbeğim çatladı alana kadar) randevusuz işlem yapmıyor şubeler...
    trafik şubeye gittim,evraklarımı verdim hazırlandı 3 gün sonra dedi...ne diyosun dedim..ben nasıl eve gidecem şimdi???

bilemem dedi..bura istanbul,motor edirne plakalı..edirneye mail attık cevabı gelmeden ruhsat yazdıramayız dedi...

çıktım dışarı,aradım edirne şubeyi...sorunu söyledim...hemen onaylıyoruz dediler,döndüm yaz dicem...memur yok...

diğerleride kim hazırladıysa o yazdırır diyorlar...1 saat daha bekledik..ruhsatlar yazıldı imzaya götürdüler,komiser hemen imzaladı camdan gördüm ama..

almaya giden yok...yarım saat bekledim,dayanamadım..kardeşim ne bekliyoruz adam imzalayalı yarım saat oldu dedim gidip aldılar ve kontrol ettirdiler teslim aldım..
    çok şükür...

internet vergi dairesine gir..MTV ödemeye gir orada doğru ise ruhsattakiyle uğraşma....noter satışı v.s..herşey oradakine göre yapılıyor..

kısaca mümkün mertebe evrak v.b bürokrasi işlerle uğraşmaya kalkmayın...bulaşmayın...
    baba seni bu alemde tek geçiyorum sen var ya 10 numara adamsın ya evet sistemde 650 cc diye belirtiyor kagıtta yanlış yazılı dedigin gibi hersey sistematik oldugundan sorun olucagını hiç beklemiyorum eyvallah çok sağol

---------- Post added at 02:24 ---------- Previous post was at 02:14 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 97 cc ama ruhsata 95 yazmışlar, Ek-1 formunu ben doldurmadım muameleci eliyle doldurdu iğrenç bir yazıyla, 97'yi okuyamamışlar ben 91 yazarlar diye bekliyordum ama 95 yazmışlar. Beni de suçlarlar mı ?
    ondan bişi olmaz arada 3 5 cc zaten vergıde fark ettirmez sorunda olmaz bendekı farklı 240 cc nere 650 cc nere ama sametagır arkadasımın verdıgı taktıkle sıstemden bak dogrusu orda yazar

Motosikleti
    KTM duke 390
    vergi olarak bu problemi atlattık umarım muayenede sorun olmaz olur mu peki?

Motosikleti
    benim muayenede (1 ay önce) hiç kimse farketmedi bile...

sanmıyorum.motordan anlayan adam yok oralarda....

Motosikleti
    KTM duke 390
    benim muayenede (1 ay önce) hiç kimse farketmedi bile...

sanmıyorum.motordan anlayan adam yok oralarda....
    anladım eyvallah 10 numara adamsın valla yardımların çok makbule geçti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)