Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Üzerimde ki Mahalle Baskısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Beyler son 2 yıldır 15 bin liranın üzerinde olan borçlarım şu aralar ilk defa 3 bin liranın altına indi...huzur bu olsa gerek...yaza doğru bir şey kalmaz sıfırlarım...hatta abartıp kredi kartlarını da iptal ettirip 2000 yılından önce o kartsız mutlu günlerime geri dönebilirim...nası bi kafa varsa bende borç yiğidin kamçısıdır deyip borçtan asla korkmadım...nasıl olsa ödenir dedim...halende aynı psikolojideyim yani ne borç olursa olsun üstesinden gelirim diye düşünüyorum...aslında toparlandım ama kaşıntı başladı...

kaşıntı piyasanın eşin dostun ve egomun benden artık yüksek ccye geçiş yapmamı istemeleri bu yönde beklentiler...nası bir nam saldıysam artık herkes beni adam gibi bi motorun üzerinde görmek istiyor...kalbim ruhum bedenim evet diyor ama mantığım buna engel oluyor...

yapma etme...11-12 bin kredi çekip fazisiyle 14 bin durup dururken neden borçlanasın diyor...ne için...yüksek cc için...sonrası puslu vadi... yani beni kamçılayacak bir şey daha olacak hayatımda...onun .oku püsürü aksesuarı zartı zurtu stres sahibi olacağım...fuar gele hoş gele diyorum...

olayı bu kadar dramatize etmek de istemiyorum ama üzerimde büyük mahalle baskısı var... her arayan her soran ne alcan napcan motorsuz halin nicedir diye psikolojimi bozuyor... şu aralar acayüp gangamın mondıal 150 znxi ile pek bi huzur doluyum...

şu borçsuz günler mi ağır basar cbf 600 mü ğır basar bilemedim...bazen de diyorum ki ulen niye yaşıyoruz bu hayatta çek bi 600RR altına 13-14 bine...alemlere ak değişiklik olsun al sat falan derken piyasanın içine gir bir şekilde...borç her zaman ödenir ve eninde sonunda biter...pederi bi kafalasam var ya poloyu 10 bine versem gayrısı kolay...babamda arabamda arabam diyor..

ama borçsuz olmak kadar güzel bir şey yok beyler...üzerimden nasıl bir yük kalkmışsa artık huzur bence bu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    4x cbf150 = CBF 600 nasıl çözüm. Hepsini farklı renk aldınmıydı ohh mis

Yaw mor motor senin mahelledeki karizmayı çizmedi inşallah
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    valla Mete..
    senin bahsettiğin borç azaltma yolunda ilerliyorum...
    şimdiye kadar 16 arabam , sayısını hatırlamadığım motosikletim oldu...
    son 3 yıldır da başımı kaldıramadığım bir borç batağı...

neymiş çatı katı ve çekilen krediler...

çocuklar büyüyor kanka...

bana sorarsan..eski borçlu günler olacaksa,çocuklara istedilerini alamayacaksam,sıkıntı üstüne sıkıntı çıkacaksa.........

...rım motorun tekerine.....bilmem anlatabildimmi????

para biriktirip kredisiz,borçsuz alabiliyorsan git goldwing al..

ama nacizane bence ...krediye girme dostum.........
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Naked :)
    cbf 600 yakışır. Mutlu edecekse sizi alın bence. Bu kadar samimi yazınızı görünce gönlümden koptu

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hacı abi hiçbirşey umrumda değil artık...
    durumumu biliyorsun...
    patlatacam bi kredi gibi geliyor bende...
    insanlar benden evlilik yönünde adım beklerken kendimi herşeyden soyutlamamamın nedenlerinden biride bu..
    sırf fazer için....
    eğer içinde cbf 600 aşkı varise, bineceksin ağam...

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4x cbf150 = CBF 600 nasıl çözüm. Hepsini farklı renk aldınmıydı ohh mis

Yaw mor motor senin mahelledeki karizmayı çizmedi inşallah
    yav ganga yanlış anlama ama senin makinanın .ötü başı oynuyor....kendimi hiç güvende hissetmiyorum....

bugün kaldırıma çıktım bir belediye çukuru vardı...neredeyse içine düşüyordum..Allahın zopası yok...zincirlikuyu mezarlığı az geç tam akbankın önünde kaldırımda terste giderken çukur yanında geçeyim dedim...dengem bozuldu...ayağımı (boyum uzun diye) çukurun iç kısmına kenara dengeli bir şekilde durdum...ama nası bi dengede kaldıysam ha çukurun içine devrildim devrilcem...bir öğrenci geçiyoru ganga gel bi uçuyum dedim aşağıya...çocuk son anda tuttu ben ve motoru...çukur derin değil ama içine düşecek kadar derin..kaldırımı kazmışlar aga...neyse senin o grenaj bağlantı yerinden çıktı elimle uğraştım ama içine geçiremedim tıkır tıkır ediyor...ne bilim aga motor daş gibi ama kasa leyla yani...sırf o bağlantı yeri çıktı diye (sol alt ayak korma yeri alt kısmı) nası ses yapıyo görmen lazım...takır tukur ediyor...ama bugün çok işlerim vardı nası bi elim ayağım oldu görmen lazım...gayrettepe...fındıklı...çağlayan..çemberli taş vs...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla Mete..

bana sorarsan..eski borçlu günler olacaksa,çocuklara istedilerini alamayacaksam,sıkıntı üstüne sıkıntı çıkacaksa.........

Abi samet abiye kesinlikle katılıyorum. Hakkında hayırlısı inşallah
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kredi işine girme müdür...gece rahatça uyumak varken...motor sevdanı da tanıdıkların varsa doyurabilirsin arada...en azından bir kısmını biriktirip geri kalanını kredi çekersin..acil durumda da satıp kapatabilirsin...

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla Mete..

öyle abi benim kızımda artık 2.sınıfta...şu an tek masrafı etüd için 65 lira ...belki 13-14 yaşından sonra masrafları artabilir ama yineden bu kadar borçla beni aşan bir motora binmek istemiyorum...

ama şu da var...memlekete gittiğimde akrabalar ...benim iyiliğimi isteyen dostlarım ailem eş dost adam gibi bir motorum olmasını istedi...ha bende istedim...yav kayınpeder zamanında mobiletim için bıdı bıdı etmişti...damat buna niye biniyon hesabı...anladın dimi...toplumda bildiğin üzere belli kalıplar standartlar ye kürküm ye modu var...arabana parana giyimine kuşamına malına bakanlar var...motor benim için ulaşım aracı ama hafta sonları bir keyif aracı...motorsuz bir hayat düşünemiyorum...iki ucu .oklu değnek yani...

birde para biriktirme olayı bana biraz fantastik geliyor abicim ya...bu zamanda hatta imkansız geliyor...evladın hanımın bir dediğinide iki etmedik bu arada...

senide bu ev bitirdi abi...yanlış anlama ama müteahhide versen muhteşem olacak...üst kat biraz tuhaf geldi...nası bi inşaat çıkmışsan artık ben böyle bir yapı görmedim...

Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 600 yakışır. Mutlu edecekse sizi alın bence. Bu kadar samimi yazınızı görünce gönlümden koptu
    abicim yakışır da mesleğimiz de yok...yaptığımız iş güvenlik...olmadı şoförlük...yani her an kapının önüne koyulursak falan bi B planımız yok...o bağlamda risk almaktan da tırsıyorum...

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı abi hiçbirşey umrumda değil artık...
    durumumu biliyorsun...
    patlatacam bi kredi gibi geliyor bende...
    insanlar benden evlilik yönünde adım beklerken kendimi herşeyden soyutlamamamın nedenlerinden biride bu..
    sırf fazer için....
    eğer içinde cbf 600 aşkı varise, bineceksin ağam...

evet aga sende haklısın...geçen seni fazerle gördüm..kuzeninden emaneten aldığın...ne yakışmışın be üzerine...benimde kafam karışık hacı...yaza birbirimize ara gaz verelim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    tamamına kredi ile dalma abim insanın qeceleri rüyasına qiriyor..ödüyorum ödüyorum hala bitmiyor vadeler..mebla büyük deqil ama stressi qayet büyük ve aqır..hem büyük cc nin verqisiyle her yıl bi scooter alırsın yazık deqil mi ben yiyemiyorum al sen ye der qibi..

Motosikleti
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi samet abiye kesinlikle katılıyorum. Hakkında hayırlısı inşallah
    amin hacı...ama fuarda iki tur attım mı feleğim şaşıyor...kendimi kaybediyorum...

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi işine girme müdür...gece rahatça uyumak varken...motor sevdanı da tanıdıkların varsa doyurabilirsin arada...en azından bir kısmını biriktirip geri kalanını kredi çekersin..acil durumda da satıp kapatabilirsin...
    çevremde çok geniş hacı valla...kimden makinasını istesem düşünmeden verir...ama işte emanet motorla nereye kadar...hani şu kredi çekebiliyom diye gurur duyan eziklerden olmadım ama mesele ne kadar çekebildiğin değil nası ödeyebildiğindir...yarıçapım müsait değilse vadeyi uzatmak da ayrıca ahmaklıktır gibi geliyor kendi adıma...yanı 500 liranın altında taksit olacak bu sefer faizin kucağına oturucam...buyur burdan yak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamına kredi ile dalma abim insanın qeceleri rüyasına qiriyor..ödüyorum ödüyorum hala bitmiyor vadeler..mebla büyük deqil ama stressi qayet büyük ve aqır..hem büyük cc nin verqisiyle her yıl bi scooter alırsın yazık deqil mi ben yiyemiyorum al sen ye der qibi..
    kredi çekmesem matur yok aga bana...ya borçlanıp motor sahibi olmak...ya borçsuz keyfine bakmak...ama işin ucunda toplu taşıma minibüs vs var...sürtmek var...şimdi hiçbişey olmamış gibi cbf 150 ye dönemkte zoruma gider yani...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle abi benim kızımda artık 2.sınıfta...şu an tek masrafı etüd için 65 lira ...belki 13-14 yaşından sonra masrafları artabilir ama yineden bu kadar borçla beni aşan bir motora binmek istemiyorum...

ama şu da var...memlekete gittiğimde akrabalar ...benim iyiliğimi isteyen dostlarım ailem eş dost adam gibi bir motorum olmasını istedi...ha bende istedim...yav kayınpeder zamanında mobiletim için bıdı bıdı etmişti...damat buna niye biniyon hesabı...anladın dimi...toplumda bildiğin üzere belli kalıplar standartlar ye kürküm ye modu var...arabana parana giyimine kuşamına malına bakanlar var...motor benim için ulaşım aracı ama hafta sonları bir keyif aracı...motorsuz bir hayat düşünemiyorum...iki ucu .oklu değnek yani...

birde para biriktirme olayı bana biraz fantastik geliyor abicim ya...bu zamanda hatta imkansız geliyor...evladın hanımın bir dediğinide iki etmedik bu arada...

senide bu ev bitirdi abi...yanlış anlama ama müteahhide versen muhteşem olacak...üst kat biraz tuhaf geldi...nası bi inşaat çıkmışsan artık ben böyle bir yapı görmedim...

abicim yakışır da mesleğimiz de yok...yaptığımız iş güvenlik...olmadı şoförlük...yani her an kapının önüne koyulursak falan bi B planımız yok...o bağlamda risk almaktan da tırsıyorum...

evet aga sende haklısın...geçen seni fazerle gördüm..kuzeninden emaneten aldığın...ne yakışmışın be üzerine...benimde kafam karışık hacı...yaza birbirimize ara gaz verelim...
    abim bakalım ocakta inş. adım atmaya başlayacağım...
    dua edesin bana....

Motosikleti
    O zaman uzak durun hocam hiç gerek yok. Bu bankalar çok acımasız.

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim bakalım ocakta inş. adım atmaya başlayacağım...
    dua edesin bana....
    Hayırlısı olsun hacı...şu üst segmente geçmekte o kadar zorlanıyoruz ki adeta kıvranıyoruz...sabit gelir olunca böyle oluyor işte...

Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman uzak durun hocam hiç gerek yok. Bu bankalar çok acımasız.
    evden de baskı var aman borç yapma diye...yaş ilerledi bir adam gibi motorumuz olsun huzurla torkla akalım Anadoluya...kendimi şımartmak istiyorum bazen...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    evden de baskı var aman borç yapma diye...yaş ilerledi bir adam gibi motorumuz olsun huzurla torkla akalım Anadoluya...kendimi şımartmak istiyorum bazen...
    torkuna da başlatma , 250 cc neyine yetmiyor sirseri seni, bide borç yapacak
    poloyu ver derbiyi vereyim, araba lazım hacı

Motosikleti
    Sizi anlıyorum ama borç stresi motorun zevkini .ok edebilir unutmayın.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    yav ganga yanlış anlama ama senin makinanın .ötü başı oynuyor....kendimi hiç güvende hissetmiyorum....

bugün kaldırıma çıktım bir belediye çukuru vardı...neredeyse içine düşüyordum..Allahın zopası yok...zincirlikuyu mezarlığı az geç tam akbankın önünde kaldırımda terste giderken çukur yanında geçeyim dedim...dengem bozuldu...ayağımı (boyum uzun diye) çukurun iç kısmına kenara dengeli bir şekilde durdum...ama nası bi dengede kaldıysam ha çukurun içine devrildim devrilcem...bir öğrenci geçiyoru ganga gel bi uçuyum dedim aşağıya...çocuk son anda tuttu ben ve motoru...çukur derin değil ama içine düşecek kadar derin..kaldırımı kazmışlar aga...neyse senin o grenaj bağlantı yerinden çıktı elimle uğraştım ama içine geçiremedim tıkır tıkır ediyor...ne bilim aga motor daş gibi ama kasa leyla yani...sırf o bağlantı yeri çıktı diye (sol alt ayak korma yeri alt kısmı) nası ses yapıyo görmen lazım...takır tukur ediyor...ama bugün çok işlerim vardı nası bi elim ayağım oldu görmen lazım...gayrettepe...fındıklı...çağlayan..çemberli taş vs...
    Hem seni hemde motoru aynı anda çekebilecek cabbar yiğidin elini öpmek isterim Metehanım , adını adresini almışsındır inşallah. Geçmiş olsun.

2004 yılında kahinliğe özenip geleceğime baktım motorumu ve arabamı satıp kredi kartlarını ortadan kestim . Hem motorsuz hemde arabasız kaldığım o günden beri kredi kullanmadım faizle borç yapmadım Allaha çok şükür. Şimdi 1200GT ye biniyorum umarım mesajı almışsındır kardeşim. (ama arabam hala dandik )
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    dost acı söyler. ne alırsan al ister 3 tekerli bisiklet al ister airbus a380 satış fiyatının yarısı cebinde olsun. 10-12 bin lira ödenmeyecek bir para degildir ama geliri sabit biri için heleki bunu 250 cc üzeri bir motosiklete baglamak akıl işi degildir.

48 ay ev kredisi ödedim geçen ay bitti. 30 bin çektim cebimden çıkan para 45 bin. aradaki fark ile temiz bir 600rr alınır.

cüzdanımda 9 tl ye aldıgım mp yılbaşı çekilişi çeyrek bileti var. zaman daralıyor dua et te böyük ikramiye bana çıksın. çekecem altına cbf1000+aksesuarlar

allah bana ben sana uzun iş dersen tavsiyem şudur

işten artmaz dişten artar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Sevgili Metehan , 15-16.000 liralık bir motoru almak kadar üzerinde gönül rahatlığı binebilmekte çok önemli. Cc büyüdükçe bu meretlerin benzininden lastiğine ,yedek parçasından her birşeyine kadar masrafları katlanarak külfet haline gelebiliyor. Bilirimki her daim motor üzerindesin.Benzin canavarı olan 600 F ve bunun gibi aletlere canının çektiği her an doyasıya binebilirim diyorsan ona diyecek birşeyim yok....
    Dilerim o ki sıkılmadan zorlanmadan canının çektiği kadar Hayabusa'lara binesin.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zevkin veresiyesi olmaz. Olduğunu sanıyorsanız da o zevk değildir zaten.
    Kısmetinizde varsa bir gün alırsınız elbet...
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)