Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Memurların emeklilik ikramiyesi kaldırılıyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Dün birde bugün İzmit merkezde bu konu ile ilgili olarak imza toplanıyordu..
    Sizce böyle bişey gerçekleşirse iyi mi olur kötü mi olur? Hükümetin amacı ne acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    öyle şey mi olur..memur olarak hiç öyle bişey duymadım..bırak memuru kimsenin ki kaldırılamaz...sadece hizmet sürüsi dolunca ikramiyeyi almak için yaşın dolması bekleniyo bir 5-6 yıl kadar...sonra alınıyo ikramiye..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bilmiyorum işte.. böyle şeyler görünce burada dedim bişeyler oldu galiba...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Her ay benden kesilen param ne olacak onu merak ettim. Her ay sırf emekliliğim için 413 lira kesiliyor. Sağlık sigorta primI de 137 lira. Eğer bunlar emekliliğime fayda etmeyecekse kesilmesine o zaman. Ayda 21 liraya hayat sigortanız zaten senelik 5000 tlye kadar hastane masrafimi karşılıyor. Normal hastalıklar için de ayrı sigorta yaparım sorun değil. Su anki emekliler de ne yapar onu da bilemem. Çünkü onların masraflarını şu an çalışanlar ödüyor. Kısaca eğer bu durum olursa sağlık sistemi çoker. Olmaz bu iş. Topu topu 30 bin paranın hesabını yapmadan önce düzeltecek çok şey var.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Zaten bi ara gündeme gelmiş, sonra geri çekmiş vazgeçmişler..Dünde izmitte imza toplandığını görünce şaşırdım kaldım..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kalkmaz arkadaş kalkamaz...maaşlarda kesinti var sonuçta...avrupa da kimi uygulamalarda bu hizmet yılı ve yaş arasındaki farktan ötürü aradaki tahvil falan veriyolar..en kötü öyle bişey olabilir...ama kalkması gibi bişey söz konusu değil..kesin yine bi pislik vardır ama o kadar ağır değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)