Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW Hayranları! Borusan'dan kurtulma umudu mu doğdu yoksa...

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    mantıklı bir sebebi yok, fakat hep bir bmw motorum olsun hayali kurmuşumdur. ikinci el fiyatlarını düşündüğümüzde, ulaşılmaz bir hayal değil, fakat arkasında borusan olduğu ve boru'nun gölgesinin yedek parça/servis giderlerine yansıdığı gerçeğinden, bu hayalimi belirsiz bir zamana ertelemekteydim.

imdi bu borusan, türban meselesi bahanesiyle rallici Burcu Çetinkaya ile sponsorluk sözleşmesini iptal etmiş. arkadaşlar lütfen "türban" a atlamasınlar, zira konumuz bu değil. nitekim, konu basına yansımış ve borusan'ın muhterem yöneticilerinin tahminleri ötesinde bir yaygara kopmuş ki; taaa Alamanya'dan duyulmuş. Star gazetesinin haberine göre, bmw'nin üst düzey yetkililerinden Frau Croissant "ırkçılık, ayrımcılık haa! Borusan'la ilişkilerimizi gözden geçireceğiz" demiş.

http://www.stargazete.com/politika/a...ber-410189.htm

Gerçi Frau Croissant bana uydurma isim gibi geldi; ama umut dünyası. BMW hayranları olarak Boru'dan kurtulabilecek miyiz, göreceğiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bmw pahalı makineler yapıyor myagdi. yani iş borusanda bitmiyor, ordan sana ekmek çıkmaz
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yandaşlara geçer Borusan, "motosikletlerimizde domuz yağı kullanılmamıştır" ibaresi yapıştırırlar kullanma kılavuzuna artık.

Motosikleti
    xt 600
    ha bak yandaşa geçerse bana ekmek çıkabilir.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    BMW iyi para getiriyo heralde, borusanın yemesine göz yumamadılar , kendileri yemeli tabii.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Valla düzgün çalışacak bir yandaşa geçerse çok da kızamam. Borusan millete işkencesiyle meşhur, yedek parça bekleme korkusuna BMW almıyorum. Hem yandaşa geçerse belki büyük hacimde vergi de düşer, hayırlı bir iş olabilir.

BURADAN ÇOK SAYIN SEVGİLİ SAYGIDEĞER ÜBERBAŞBAKANIMIZA VE GEMİCİĞİ OLMAYAN ÖBÜR OĞLUNA SESLENMEK İSTİYORUM, GEMİCİK ALMAK YERİNE MOTORCUK SATSANIZ HEM SİZE HEM BİZE HEM VATANA MİLLETE FAYDASI OLUR! GELİN ŞU BMW'Yİ FALAN ALIN, VERGİYLE KÖPRÜ GEÇİŞİNİ AZICIK İNDİRİRSENİZ HERKEŞLER ALIR, HEM DE PETROL İTHALATIMIZ AZALIR!

BAŞBAK'IM KİB ÖPTÜM BYE!

Motosikleti
    xt 600
    çözüm çok basit ama görebilmek mesele;
    la işte herkes akp'li olursa herkes yandaş olur ve gelsin sosyal adalet, eşit paylaşım. bunca basit meseleyi uzatıp duruyorsunuz

bmw'nin kıvırtmasyon kokulu açıklamalarını havada kapanlar faturayı tayyip reis'e kesip delilsiz dayanaksız "kesin bmw'yi yandaşlarına peşkeş çekecek" diye konuyu bağladılar ya. pes diyorum. tabii pes etmiyorum

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    bu devirde tayyibe yan gözle baksan ayağını kaydırırlar
    bu sebepten bu muhabbeti çok uzatmayın her an motorunuzun tekerini kaydırabilirler
    harley is making love with davidson

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Haberin devaminda ne yazdigini okursaniz, olayin ne oldugunu kavramaniz kolaylasir.
    Bakin ben buraya alinti yapayim, yorulmayin.

Not Mesajı: BORUSAN’IN PATRONU DARBE SAVUNUCUSU

ORDU, GEREKTİĞİ İÇİN MÜDAHALE ETMİŞTİR

Başörtülüye ayrımcılık uygulayan Borusan Otomotiv’in kurucusu Asım Kocabıyık kamuoyuna yansıyan darbe yanlısı görüşleriyle tanınıyor. Kocabıyık, 2007 yılında yaptığı bir açıklamada “Eğer AKP’nin desteği yüzde 50’yi bulduysa memleket kayboldu demektir” değerlendirmesinde bulunmuştu. Asım Kocabıyık, iktidar partisini beğenmediğini “Ben işadamıyım, batı taraftarıyım” sözleriyle açıklamıştı. Cumhuriyet mitingleriyle ilgili yorum da yapan Kocabıyık mitinglerin halkın kendine gelmesi olarak gördüğünü söyleyerek, “Bu tür insanlar cemiyet hayatı içinde çoğunluğu oluşturmasalar da etkili olabilirler. Ancak bunların da hükmü geçecek, toplum kendine gelecek. Bu mitingleri de kendine gelme olarak görüyorum. Bizler dürüst, cesur insanlarızdır” demişti.

27 Nisan bildirisine destek vermişti

Muhtıra olarak değerlendirilen Genelkurmay Başkanlığı’nın 27 Nisan tarihli açıklamasını da yorumlayan Kocabıyık şunları söylemişti: “Bazı şeylere karşı çıkmak için yarı doğruları da kabul etmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti bir askerin kurduğu devlettir. Ve o asker, bu devleti orduya emanet etmiş, koruma ve kollama görevini vermiştir. Ordu icap etmiştir bu yetkisini kullanmıştır. Daha önceki askeri müdahaleler için görüşüm böyle olmuştur. Benim görüşüme itibar edilmeyebilir ama yaşıma itibar edilebilir. Atatürk’ü görmüş biriyim ben.”
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberin devaminda ne yazdigini okursaniz, olayin ne oldugunu kavramaniz kolaylasir.

Başörtülüye ayrımcılık uygulayan Borusan Otomotiv’in kurucusu Asım Kocabıyık kamuoyuna yansıyan darbe yanlısı görüşleriyle tanınıyor. Kocabıyık, 2007 yılında yaptığı bir açıklamada “Eğer AKP’nin desteği yüzde 50’yi bulduysa memleket kayboldu demektir” değerlendirmesinde bulunmuştu. Asım Kocabıyık, iktidar partisini beğenmediğini “Ben işadamıyım, batı taraftarıyım” sözleriyle açıklamıştı. Cumhuriyet mitingleriyle ilgili yorum da yapan Kocabıyık mitinglerin halkın kendine gelmesi olarak gördüğünü söyleyerek, “Bu tür insanlar cemiyet hayatı içinde çoğunluğu oluşturmasalar da etkili olabilirler. Ancak bunların da hükmü geçecek, toplum kendine gelecek. Bu mitingleri de kendine gelme olarak görüyorum. Bizler dürüst, cesur insanlarızdır” demişti.

Muhtıra olarak değerlendirilen Genelkurmay Başkanlığı’nın 27 Nisan tarihli açıklamasını da yorumlayan Kocabıyık şunları söylemişti: “Bazı şeylere karşı çıkmak için yarı doğruları da kabul etmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti bir askerin kurduğu devlettir. Ve o asker, bu devleti orduya emanet etmiş, koruma ve kollama görevini vermiştir. Ordu icap etmiştir bu yetkisini kullanmıştır. Daha önceki askeri müdahaleler için görüşüm böyle olmuştur. Benim görüşüme itibar edilmeyebilir ama yaşıma itibar edilebilir. Atatürk’ü görmüş biriyim ben.”
    inanç ayrımcılığı yapacak tıynette bir darbeci.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Neyse gidip Bmw motorlarımızı yakalım.Borusan müdürünün kişisel görüşleri bunlar.Bmw olayla ilgili yaptırım uygular.Muhtemelen Borusan'la yollarını ayırır.Evet Bmw hayranıyım!

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Haaaa. Yorumladım ve anlamam kolaylaştıııı. Yani , Kocabıyık bunları dediği için AK Parti bu adamla uğraşıyooor.
    Ulem Horozum, işi evirip çevirip iktidara getirme paranoyanız var ya...

Şu soruya bir cevap alamadık halen Horozum:

http://www.motosiklet.net/forum/konu...an-oldu-5.html
    Freng’ i görünce hayran kalmış, adını almış. Ne yapsın işte garip bir sevnç.
    Kendi halkını sevmek, Eyfel’ den küçük görme ile olur mu hç?
    Senin atan da oraları görünce Devletine-İnsanına sövmüş idi bre pç.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    BMW nin motoru yapım aşamasında kullandığı BORU pahalı
    dolayısı ile ha borusan ha borubiz farketmez
    bmw nin özü BORU gibi pahalı

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bmw'nin ikinci eli honda'dan veya yamaha'dan pahalı değil. sıfır km. fiyatları ise abartılı. nedeni belli; borusan'ın yedek parça ve servis politikası.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Dün diğer konudada belirtmiştim,
    Birileri birilerini yiyecek onun için suyumu kirletiyorsun tiyatrosu oynanıyor.
    Kapitalizmin bildik taktikleri bu, görmek isteyen görür.
    BELLİKİ BİRİLERİ BMW TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNE GÖZ KOYMUŞ.
    Dediydi dersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler