Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Banka Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuveyt türk
    bende ortalama 2 aydır kuveyttürk'le çalışıyorum. bunun yanı sıra garanti bankasında da hesabım var. garanti havalede 1 TL eftde 2,75 TL alırken kuveyttürk bu işlemlerden hiç bir ücret almıyor. bildiğim kadarıyla hesap işletim ücreti ve yıllık aidat gibi ücretlerde talep etmiyor. tavsiye ederim
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ziraat'de eft 1 lira.Hesap işletim ücreti alıp almadıklarını bilmiyorum.Fakat devlet bankası olduğu için işlerde devlet dairesi gibi yürüyor.Bir keresinde kredi istedim, dosyamı kaybettiler!Ben sevmem o yüzden.

Akbank, garanti, finansbank, vakıfbank, yapı kredi, pamukbank gibi bankaların mecburen müşterisi oldum, maaşım yattığı için.Al birini vur ötekine. Bunların bazıları da battı galiba. Bu saydıklarım arasında en sevmediğim garantidir.Tüm borçlarımı ödeyip kartlarımı da iptal ettim.1 yılı geçti halen daha " 11 lira 80 kuruş borcun var" diye mail atıyorlar.İnat ettim ödemeyecem, ne olacak bakalım.

Ptt bank denmiş.Ücretleri avantajlı olsa gerek.Neden mi? İşim yüzünden her gün ptt ye gidiyorum.Resmen izdiham var.Millet birbirini eziyor.Ne zaman gitsem birileri kavga ediyor.Zengin falan değilim ama ben o rezilliğe 1-2 lira için katlanamam.Eğer bir sorunun olursa ve şubeden işini halletmen gerekirse vay haline! Hele büyük bir ildeysen, tıpkı emekli kuyruğu gibi sabahtan sıra numarası almaya gidersin.Öğleden sonra numara veren aleti kapatıyorlar.Rahat sakin olan yerler mutlaka vardır.Kendi gördüklerimi yazıyorum.

Şu anda iş bankasındayım.Memnunum.Ücretleri daha düşük yada daha avantajlı diyemem. Ancak müşterisini taciz etmez.Telefonuna günde 85 tane mesaj gelmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    PTT BANK ATM uygulamasına geçti.Başvurunuz ve bilgi almak için bir sefere mahsus şubeye gidiyorsunuz sonra PTT BANK kartınız adresinize geliyor.Şifre işlemlerini de hallet sonra gösteri başlasın.Neden illa ki PTT yazıyorum?Hala satılmadı ve bizim yani devletin.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    garanti bankası ve akbank kesinlikle düşünmüyorum. ptt yada katılım bankaları hakkında bir bilgim yok. pazartesi günü yapı kredi ile görüşecegim. şözleşme şartlarını dinleyecegim.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bende iş bankasıyla çalışıyorum (cep şubesinden eft ve havale ücretsiz) otomatik ödemem olduğu için hesap işletim ücreti de almıyorlar. Bir de maaş hesabım var garantiden, hesap işletim almıyorlar maaş hesabı olduğu için. ona bir de yatırım hesabı açtırdım maaş hesabına bağlattım. ufak tefek hisse alıp atıyorum. Bankalara boşuna para verme dönemi bitti hakkınızı arayın...
    Allah kimseyi garantiye düşürmesin. Maaşımı çekmek dışında ve yeni yatırım hesabı dışında dokunmuyorum diğer hizmetlerine.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bankalar kar amacıyla kurulmuş ticari işletmelerdir, tek amaçları vardır oda para kazanmak.

Parayı da ya para satarak yada hizmet satarak kazanırlar.
    Kredilerden vadeli hesaplardan filan nasıl paralar kazanıldığı konumuz değil sanırım.

Konumuz şu; ben cebimde nakit taşımayayım, parayı banka benim için saklasın.
    İstediğim zaman istediğim yere göndersin, istediğim zaman istediğim yerden paramı çekeyim.
    Hesabımdaki veya hesabımda olmayan paralar ile alışveriş yapayım, puanlar biriktirip beleş alışveriş yapayım.

Ama bunların karşılığında benden hiç bir şey istemesin.

Yani, lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee

Konuyu açan arkadaş alınmasın sakın lafım ona değil o zaten en ucuz ve mantıklısını arıyor sanırım,
    ben genel olarak bankaların bedava hizmet vermesi gerektiğini düşünen kişiler için yazdım bunları.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    2009 yılında Garantiden bir telefon geldi bonus kartınızı işten çıkarılmaya karşı sigorta yapalım dediler baya işim vardı müşteri temsilcisini fazla yormamak için kabul ettim zaten müdürüme uyuz oluyodum aylık 10 tl gibi bir rakama kredi kartımı sigorta ettirdim ve 9 ay sonra hiç düşünmediğim bir anda işimden oluverdim mail adresime garantiden bir mail geldi mailde işten çıkarıldığım için gerekli belgelerle başvurmam gerektiği yazıyordu Türk aklı işte fasa fiso para falan vermezler diye ilgilenmedim bir hafta sonra yine mail geldi zaten işsizdim istedikleri evrakları hazırlayıp verilen faks numarasına evrakları faksladım ve üç gün sonra müşteri temsilcisi arayarak yarın hesabıma 1500 tl yatacağını söyledi şaka sanmıştım ama gerçekti.Bazı arkadaşların nefret ettiği o banka bana taksitli yaptığım 1500 tl lik alışveriş borcumu tek kalemde kapatmıştı.İşten atılma riski olan arkadaşlara diğer banklarda da olan bu avantajdan yararlanmalarını tavsiye ederim.

Diğer bir yaşadığım olayda 2011 haziran ayında kuveyt türk altın hesabına arabamı satıp gramını 76 tl ye aldığım altın eylül ayında 108,5 tl ye gramını bozdurarak 8,5 bin tl kar etmiştim.Yani 20 bin lira yatırdım 28,5 bin tl oldu

Şimdi çalıştığım bankalar haliyle garanti ve kuveyttürk 5-10 lira ucuz olsun diye sistemleri tam oturmamış bankalarla çalışmak istemem.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bankalar kar amacıyla kurulmuş ticari işletmelerdir, tek amaçları vardır oda para kazanmak.

Parayı da ya para satarak yada hizmet satarak kazanırlar.
    Kredilerden vadeli hesaplardan filan nasıl paralar kazanıldığı konumuz değil sanırım.

Konumuz şu; ben cebimde nakit taşımayayım, parayı banka benim için saklasın.
    İstediğim zaman istediğim yere göndersin, istediğim zaman istediğim yerden paramı çekeyim.
    Hesabımdaki veya hesabımda olmayan paralar ile alışveriş yapayım, puanlar biriktirip beleş alışveriş yapayım.

Ama bunların karşılığında benden hiç bir şey istemesin.

Yani, lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee

Konuyu açan arkadaş alınmasın sakın lafım ona değil o zaten en ucuz ve mantıklısını arıyor sanırım,
    ben genel olarak bankaların bedava hizmet vermesi gerektiğini düşünen kişiler için yazdım bunları.
    Banka hesabında para beklettiğinizde banka bu parayı başka müşterilerine kredi olarak verir, kredilerden kazanır. Banka hesabınızda yıl boyunca ortalama 1000 lira olursa banka bu paradan 100 lira kazanır. Yani parayı cebimde taşımayıp bankada tutarsam banka benim paramdan yılda %10 kazanıyor.

Banka hesap bakiyeniz eksiye düştüğünde banka size kredi vermiş olur. Örneğin Garanti bankası kredili mevduat hesabında eksi bakiyeye aylık %5 faiz işletiyor. Banka hesabından 1000 lira çekerseniz ayda 50, bileşik faizsiz yılda 600 lira (%60), bileşik faizle 800 lira (%80) faiz ödersiniz.

Kredi kartı borcunun tamamını değil, sadece asgari tutarını ödediğinizde bankadan aylık %5-6 faiz oranıyla kredi almış olursunuz. 1000 lira kredi kartı borcunu bir yılda asgari tutarlar ile öderseniz, 1000 lira borç için bankaya 1400 lira vermiş olursunuz.

Başıma gelen olay: Garanti'den motor almak için kredi çektim. Benden 200 lira civarı dosya masrafı artı 1000 lira civarı faiz kazandılar. Asker olduğum için maaşım her ay düzenli yatıyordu. Kredi çekerken benden habersiz bana sigorta yapmışlar, 1,5 senede 90 lira para almışlar. Askerlik bitti, bir ay maaşım yatmadı, 40 lira hesap işletim aldılar. Banka kartımı 3 ay göndermediler, yakınımda şube yoktu, para çekmek için CepBank kullandım, her para çekişimde 1 lira ücret ödedim. 2,5 senedir hala kredi kartı gönderemediler. Otomatik ödeme talimatı verdiğim halde beni kara listeye almaya çalıştılar. Özetle 1200 lira para verdiğim banka beni kazıklamak için elinden geleni ardına koymadı. SAKIN Garanti ile çalışmayın derim. Bir tefeciden 10 bin lira alıp, 12 bin lira ödeseydim tefeci beni daha az sinirlendirirdi. Tefeciler bile garanti'den dürüstler.

Günümüz Türkiye'sinde bankacılık ödeme gücü olmaya kredi kartı verip sonsuz bir borç döngüsü yaratma mantığıyla çalışıyor. Kısmen hatalarım, kısmen de elimde olmayan nedenlerden ötürü biriktirdiğim borcu öder ödemez tüm bankacılık işlemlerinden uzaklaşmayı, sadece nakit parayla alışveriş yapmayı planlıyorum. En iyisi nakit.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banka hesabında para beklettiğinizde banka bu parayı başka müşterilerine kredi olarak verir, kredilerden kazanır. Banka hesabınızda yıl boyunca ortalama 1000 lira olursa banka bu paradan 100 lira kazanır. Yani parayı cebimde taşımayıp bankada tutarsam banka benim paramdan yılda %10 kazanıyor.

Banka hesap bakiyeniz eksiye düştüğünde banka size kredi vermiş olur. Örneğin Garanti bankası kredili mevduat hesabında eksi bakiyeye aylık %5 faiz işletiyor. Banka hesabından 1000 lira çekerseniz ayda 50, bileşik faizsiz yılda 600 lira (%60), bileşik faizle 800 lira (%80) faiz ödersiniz.

Kredi kartı borcunun tamamını değil, sadece asgari tutarını ödediğinizde bankadan aylık %5-6 faiz oranıyla kredi almış olursunuz. 1000 lira kredi kartı borcunu bir yılda asgari tutarlar ile öderseniz, 1000 lira borç için bankaya 1400 lira vermiş olursunuz.

Başıma gelen olay: Garanti'den motor almak için kredi çektim. Benden 200 lira civarı dosya masrafı artı 1000 lira civarı faiz kazandılar. Asker olduğum için maaşım her ay düzenli yatıyordu. Kredi çekerken benden habersiz bana sigorta yapmışlar, 1,5 senede 90 lira para almışlar. Askerlik bitti, bir ay maaşım yatmadı, 40 lira hesap işletim aldılar. Banka kartımı 3 ay göndermediler, yakınımda şube yoktu, para çekmek için CepBank kullandım, her para çekişimde 1 lira ücret ödedim. 2,5 senedir hala kredi kartı gönderemediler. Otomatik ödeme talimatı verdiğim halde beni kara listeye almaya çalıştılar. Özetle 1200 lira para verdiğim banka beni kazıklamak için elinden geleni ardına koymadı. SAKIN Garanti ile çalışmayın derim. Bir tefeciden 10 bin lira alıp, 12 bin lira ödeseydim tefeci beni daha az sinirlendirirdi. Tefeciler bile garanti'den dürüstler.

Günümüz Türkiye'sinde bankacılık ödeme gücü olmaya kredi kartı verip sonsuz bir borç döngüsü yaratma mantığıyla çalışıyor. Kısmen hatalarım, kısmen de elimde olmayan nedenlerden ötürü biriktirdiğim borcu öder ödemez tüm bankacılık işlemlerinden uzaklaşmayı, sadece nakit parayla alışveriş yapmayı planlıyorum. En iyisi nakit.
    kütükcüm canım benim bankaya yatırdığın para vadeli ise banka onu kullanabilir, yani satar vesaire. buna karşılıkta sanada bi sakal atar.
    zaten para kazandığı için hesap işletim ücreti almaz, hesap işletim ücretlerini vadesiz hesaplardan alır.

ne yaparsan yap bankasız malesef yaşaman zor bu devirde, nerde saklıyacaksın çok paran olduğunda derin dondurucuda mı yoksa rezervuarın içinde mi?

maalesef hepsinin yerini biliyor hırsızlar

ha benim saklayacak kadar çok param yok maaşımı aldıkca cepten nakit yerim dersen bende on numara yaşam tarzı derim ama yinede zor
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Diğer bir yaşadığım olayda 2011 haziran ayında kuveyt türk altın hesabına arabamı satıp gramını 76 tl ye aldığım altın eylül ayında 108,5 tl ye gramını bozdurarak 8,5 bin tl kar etmiştim.Yani 20 bin lira yatırdım 28,5 bin tl oldu

Şimdi çalıştığım bankalar haliyle garanti ve kuveyttürk 5-10 lira ucuz olsun diye sistemleri tam oturmamış bankalarla çalışmak istemem.
    sırf altından 8,5 bın tl kazandınız dıye kuveyt ile çalışmak gerekmez...o altınları baska bankalara da yatırsaydınız gene aynı karı elde ederdiniz....
    + - si tabiki de vardır...
    keşke o zaman altın alıp yastık altında saklasaydınız(saklama yerleri değişebilir)...
    8,5 dan da fazla kar etmiş olurdunuz...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konudanda anlaşılacagı üzere banka tavsiyesi.

uzun süredir bir bankayla çalışmıyorum. aslında hepsi bi şekilde vatandaşı soyuyor.

konuyu özetleyecek olursak bizi en az soyanı bulalım.

hesap işletim ücreti almayacak.( otomatik ödeme talimatıda verecegim.)
    kredi kartındanda yıllık aidat almayacak
    internetten yapılan (farklı şube yada farklı banka)eftlerden de ya almayacak yada minimum seviyede olacak.

konu budur. tavsiyenize göre önümüzdeki hafta hesap açtıracagım.
    kart hususunda Garanti Flexi yi 3.99 liralık yıllık aidatıyla tavsiye ederim...adamları geçen aradım kartı iptal etmek istiyorum diye...ama bir jest yapar bonus yüklerseniz vazgeçerim dedim...40 lira bonus para kaptım...21 lirasına bugün benzin aldım...keriz banka bonusu pek tatlı oluyor...arada bizde kanlarını emelim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kütükcüm canım benim bankaya yatırdığın para vadeli ise banka onu kullanabilir, yani satar vesaire. buna karşılıkta sanada bi sakal atar.
    zaten para kazandığı için hesap işletim ücreti almaz, hesap işletim ücretlerini vadesiz hesaplardan alır.

ne yaparsan yap bankasız malesef yaşaman zor bu devirde, nerde saklıyacaksın çok paran olduğunda derin dondurucuda mı yoksa rezervuarın içinde mi?

maalesef hepsinin yerini biliyor hırsızlar

ha benim saklayacak kadar çok param yok maaşımı aldıkca cepten nakit yerim dersen bende on numara yaşam tarzı derim ama yinede zor
    Abi farketmiyor, vadesizken de kullanıyorlar senin paranı. Banka bilançosunda senin vadesiz yatırdığın para da gözükür, sen o paradan faiz kazanmasan bile banka kredi olarak kullanır, kazanır.

Planım maaşı aldıkça nakit kullanmak, kredi kartlarından bir an evvel kurtulmaya bakıyorum. Bol param olursa da bir gün, bankaya yatırmaktansa borsadan hisse senedi alacağım. Alacağım senetler beni o firmaya ortak yapıyor, hiç değilse "şirketim var" derim

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en doğrusu budur
    bu zamana kadar hep öyle yaptım
    Allahtan bir zeval gelmezse de böyle gidecem

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garantiden başka hangi banka ile çalışırsan çalış ama garantiye bulaşma. hesap açmaları 15 dk. kapamak 2 yıl sürüyor. ayrıca bir sürü rezillik çekiyorsun. ben garantiyle 2002 den beri çalışıyordum. 2009 senesinde bankaya sıfır borcum olmasına rağmen beni merkez bankası kara listeye yazmışlar. bu yüzden kredi çekemedim. bankaya sorduğumda sistem arızası dediler ve silemeyeceklerini söylediler. sonra geçen yıl bir mesaj aldım. beni icraya vermişler avukat saat 2 de icraya gelecek diyor.saatlerce banka yetkilileriyle görüştüm. beni nasıl icraya verirsiniz diye. sonra merkezden biri aradı bankanın bilgisayarı yanlışlıkla icra takibi başlatmış. bende lanet olsun dedim tüm hesaplarımı kapatın dedim. bu tarihten önce tüm sigorta kasko kredi hesap ve kredi kartlarım garantideydi. hepsini kapattım. 6 ay sonra 11 lira borç gönderdiler lanet olsun dedim onuda yatırdım. şu anda garanti ile tüm işlemlerimi bitirdim. tek kredi kartı kullanıyorum. her ay garantiden arıyorlar size kredi verelim kredi kartı verelim diye bende arayanı sürekli fırçalayıp kapatıyorum.

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ay garantiden arıyorlar size kredi verelim kredi kartı verelim diye bende arayanı sürekli fırçalayıp kapatıyorum.
    Belki inanmayacaksınız; hesabımı kapattıktan ve borçlarımı ödedikten sonra bu tacizlerden kurtulabilmek için telefon numaramı değiştirdim! Ama mail adresim ellerinde.Halen daha mail atıyorlar aynen 2 yıl önce kapattığım hesap için.Birkaç ay önce aradım, "ne borcu bu, ben tüm borçlarımı ödedim hesabımı kapattım" diye. Bonus para hesabını yanlış yapmışlar 10 lira fazladan bonus kullanmışım. 2 yıl önce. Yani kabahat de bende değil.Kendi salaklıkları.Dedim verin icraya ödemiyorum.Ne olacak merakla bekliyorum.Bu kadar adi bu kadar dangalak bankacılık olur mu yav? 10 lira için 2 yıldır her ay mesaj atıyor garanti bankası.Tv de reklamı çıkınca küfür ediyorum.Yolda geçerken atm cihazını görünce ekranına tüküresim geliyor.Öyle nefret ettirdi kendinden.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bugün gidip garanti bankasında kullanmadıgım hesabımı kapattırdım. bir ara tekrar ugrayacagım bakalım ne olmuş bunların ne yapacagı belli olmaz.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GARANTİ BANKASI'ndan uzak durun.
    örn: kart aidatını alıyorlar ve harcama taahhütü verdirerek bonus olarak kullandırıyorlar.

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

Not: yukarıdaki yanıtı "Garanti Bankası" ile ilgili görüşleri okumadan yazmıştım, var gerisini sen düşün...
    112ciyiz

Malum, adı xxx belalı banka , yukarıda uzun uzun ne güzel yazılmış zaten,

Bulaşma, bulaştıysanda bir an önce kurtul,
    Kazıkçılığın ve müşteriyi nasıl yolarımın kitabını yazmış banka.

Yüzde bilmem kaçı elin dış sermayesinin elinde, kendi ülkemin vatandaşına/şirketine nasip olsun param veya sayemde kazandığı kar

Elin yahudi hristiyan eli kana bulanmış devletlerinin sermayesine veya direkt o devlete para kazandırmamış oluyorum hiç değilse
    ( Akbank % Bilmem kaçı Citi de , abd deki Citi nin bilmem kaçı abd devletine ait, o nedenden dolayıda Akbank ın % Bilmem kaçı direk abd ye ait ve kar ından bizler bu durumda kahbece yaptığı savaşlarını finanse etmiş oluyoruz resmen)
    ( basında bariz çıkmış bir haberdir, rakamlar oralarda mevcut idi )
    ( Her dine saygım var, ancak elini kana bulamış/arkamdan iş çeviren/dünya terörünü besleyen devlet lere gıcığım)

% 100 yerli sermayeli tek tük bankamız kalsada olsun.

Benim Türkiye İş Bankam var Hatta bizim Türkiye İş bankamız var, % 100 yerli sermaye.

Şubeye gittiğiniz zaman kendizi babanızın işyerindeymiş gibi huzurlu hissedersiniz
    Personeli güleryüzlüdür
    Size riyakar çakal varimsi gözlerle içinden bunu nasıl gambazlarım diye bakmaz/davranmazlar,

Saygılar sevgiler

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hiçbir banka kullanmamaya gyret ediyorum. paramda yok zaten. temiz iş
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mecburiyetten banka kullananlardanım bende! Maaş yatacak mecbur banka lazım, maaş yatıyorsa da deli gibi saldırıyorlar, elemanları da satışa zorladıkları için mini eteği giyip makyaj yapan soluğu işyerlerinde alıyor. Olabildiğince tek bankayla çalışmak lazım, insanın sinirleri çok bankayı gerçekten kaldırmıyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)