Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vücut geliştirmeyle uğraşanlar bakabilirler mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhaba beyler.

18 yaşındayım, 1.81 boya ve çiroz sayılabileceğim 68 kg ağırlığa sahibim.

Ve bu kışımı vücut geliştirmeyle geçirmek istiyorum.

Sanırım önümüzdeki hafta içinde bir spor salonuna yazılacağım, bir yandanda protein tozu veya aminoasit kullanmak istiyorum.

(asla steroid veya benzeri bişey kullanmayı düşünmüyorum.)

Şimdi sizden isteğim şu, bana kriterlerime göre ne kullanmam gerektiğini tavsiye edermisiniz ?

Protein aminoasit vs vs.

Herkesin görüşleri önemlidir benim için, teşekkürler.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bu konudaki danışabileceğin tek kişi ; kayıt yaptıracağın salondaki hocalarındır
    Ayrıca sağlıkla ilgili bi durum bu.
    Şakaya gelmez
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    10 senedir bu sporla uğraşan birisi olarak sana tavsiyem bi diyetisyene gitmen spora başlamadan önce. Protein tozu amino asite filan başlangıç açısından hiç gerek yok. Aynı boydayız ben 100 kiloyum mesela.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Bence body forumu var, orda danissan daha saglikli olabilir.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ben kısa yoldan açıklayayım, amino asit veya protein tozunu paranla alırsın vücudunda 3-5 ay civarı kalır, kilo alırsın yani gelişirsin tozu amino asidi bırakırsın,

Bıraktıktan sonra bir kaç ay öyle kalırsın sonra tekrar almazsan eski hakline dönersin.Paran varsa alırsın.Geçici vücuduna yüklediğin sonradan alınma besinler kullandığın sürece vücudunda kalılar.

Ne yapmalı o zaman geçici olmayan kalıcı birşeyler?Elbette her zaman alabileceğin normal doğal besinlerdir.

Bir iki ayda gözle görünür kilo alma gelişme olmaz, veya olmayabilir, ama 3-4 ay sonra gözle görülür gelişme kilo alma sağlayıp bu vücudunda kalıcı olabilir.

Ekstradan alacağın toz amino asit tables vs. pisikolojik bağımlılığı vardır.Paranla aldığın için adamlarda bunu sana seni geliştirir diye sattığı için, sen antremanlarda dahada yüklenme yaparsın.

Ne demek şimdi bu?Yani sen doğal olarak yiyeceğin besinlerlede aynı şekilde gelişirsin! ama antremanda para verip aldığın kadar şişmasyon kısa süreli birşeyler hissetmeyeceğin, için a.sit toz aldığın gibi ağırlıkları kaldırmazsın.

Ne yediğinde önemlidir bunun içinde doğal beslenip vücut geliştiren birine danış veya badi hocanız çok bilenlerden değilse sana doğal olarak nasıl beslenmen gerekeni anlatırlar.Bazı hoca denilen insanlar senin vücudun üzerinde sattıkları bahsettiğin takviyelerle oynamaya bile çalışırlar.Bunu ticaret içinde yapabilirler dikkat et.

Doğal olan kalıcıdır estetik ve güzeldir.Her zaman cebindeki az parayla alabileceğin gıdalardır

Şahsen ben çok gördüm iki ayda balon gibi şişip sonra 1 ayda inenleri...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Forumdan Uzaklaştırıldı
    profosyonel bir sporcu olarak sana önerim ilk başta alt yapını hazırla.ne demek alt yapı,kondisyon,kas kontrolü,kasları besleme diyet ve sporcu ahlakı bu alt yapıyı edindikten sonra yavaş yavaş koşuyla bisiklete binmeyle vucudunu spora hazırla sonra kendi ağırlıgınla çalış bir kaç ay mesela barfiks crunch şınav gibi.Sonra zaten vucudun iyice şekle girer aynanın karşısına geçersin ve dersinki body yapmaya luzum varmı?Ve genç yaşta kareciğerini yorma o protein tozu ve aminı asitlerle doal beslen dietisyene git seni yönelndirirler çok güzel fiziğin olur herşey kafada bitiyor

Babacan hemen amino asit proteinden girmişin muhabbete . Gerek yok çok yoğun bir insan değilsen eğer beslenmene dikkat ederek bu ürünleri kullanmayabilirsin ;) Hani çok zorda kaldın kullan ahım şahım bir zararı yok .Diyetisyen ve bir salon hocasına danışmalısın tabiki ;)
    Ha şunuda söyliyim bu spora başlayacaksan eğer bil ki hiç bırakmayacaksın . Yoksa benim gibi memeleri pörsümüş göbeği sallanan bir tip olarak dolanırsın ortada

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profosyonel bir sporcu olarak sana önerim ilk başta alt yapını hazırla.ne demek alt yapı,kondisyon,kas kontrolü,kasları besleme diyet ve sporcu ahlakı bu alt yapıyı edindikten sonra yavaş yavaş koşuyla bisiklete binmeyle vucudunu spora hazırla sonra kendi ağırlıgınla çalış bir kaç ay mesela barfiks crunch şınav gibi.Sonra zaten vucudun iyice şekle girer aynanın karşısına geçersin ve dersinki body yapmaya luzum varmı?Ve genç yaşta kareciğerini yorma o protein tozu ve aminı asitlerle doal beslen dietisyene git seni yönelndirirler çok güzel fiziğin olur herşey kafada bitiyor
    Hay ağzına sağlık...Ön çalışma şnav vs. işe öyle giriş yapacak baba yiğit pek yok gibi...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşına göre boy kilo oranın gayet iyi. Spor elbette yap ancak ben senin yerinde olsam bu sporu yaparken kilo almamak için özellikle çaba sarf ederdim...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Naked :)
    Herkes fit olmaya çalışırken kilo almaya çalışmanın bir anlamı yok bence. İlerde zaten kilo alınıyor. Bence tadını çıkar. ;)

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    yapay takviye yerine doğal protein tüketebilirsin
    mesela yumurta ve tavuk etini arttır vücudun gerekli olan proteini onlardan alır
    İkincilik kaybedenler içindir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    steroidlere zaten hiç girişme,kanunen yasak hemde vucudunun tüm dengesini bozarsın.Ve 20 yıl çalarsın ömründen erken ölürsün.ayrıca ilerde profosyonel bir spor yapmak istersen müsabaka öncesi kontrollerden geçemezsin ve sporculuk hayatını bitirirsin.Spor salonundaki hiçbir hocaya güvenme onlar para kazanma derdindeler sana protein tozu satarlar o tozu bu tozu satarlar sonra babanın paraları toz olur.Allahınızı severseniz bu protein tozları ne zaman çıktı 30 sene evelmi 20 sene evelmi?biz insanlar bu gezegen üzerinde kaç yıldır varız?dünyanın en güçlü insanları geçmiş devirlerde yaşadı dimi protein tozmu vardı yoksa koca koca tavuk göğüslerimi
    Böyle saçma işlere bulaşmayın para tuzağı bunlar.Dergilere streroidi basmış kadın memesi gibi memesi olan iri yarı hayvanları koyup milleti kandırıyorlar evet adam protein tozu alıyor ama akşamda evinde steroidi basıyor sonrada 50 sini görmeden öte dünyaya yolculuk.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    şunu söyleyebilirm ki aldığın besin takviyeleri tarım ve köy işleri bakanlığı onaylıdır,bilirsin. insan vücudu üzerinde etkileri tam ispatlanamamışlardır. normal sağlıklı bir insan kafasında soru işaretleri kalmadan (eğer yoğun bir şekilde de spor yapıyorsa) çok rahatça kullanabilir max alabileceği dozda. amma velakin eğer herhangi bir sağlık problemi varsa mesela böbrek yetmezliği;çünkü kanda aminoasit yani protein fazlalığı böbrekleri çok yorar çünkü böbreklerden atılım olur ve diyalize kadar götürür adamı, ikincisi ise karaciğer rahatsızlıkları;karaciğer o kadar tehlikelidir ki iflası halinde maksimum 10 yıl ömür biçerler ki ben bir kaç yılı aşanını görmedim sağlıklı bir şekilde ve de sana birsürü hastalık sayabilirm abicim deminkiler en bilinenleri.yoğun protein takviyeleri yerine doğal olarak ta karşılayabilirsin ihtiyaçlarını her sabah 2 tam yumurta ve de içine 3 tane de yumurta beyazı,gün içinde fıstık fındık,akşamları da fasülye veya yağsız et gibi. aldığın besin takviyeleri çok ama çok kaliteliler.rüştünü her alanda ispat etmişler ama kas gelişimi insüline bağlı olduğundan direk olarak kan şekerini yukarıya fırlatırlar ki vücut deli gibi insülin üretsin ve kaslara gerekli olan glukoz ve aminoasit jet hızında geçsin.yani en kalitelisi bile aynı mekanizmaya sahip abicim

bu mesajı spor yapmak isteyen bir arkadaşa göndermiştim. bir kısmı bu mesaj ,belki havada kalabilir bazı cümleler.merak ettiğin bir şey olursa pm atabilirsin...

saygılarımla
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Vücut geliştirme yapın ama doğal yada yapay gıda takviyesi dense de sonuçta ilaç olan üzerinde miligram(mg) yazan hiç bir şey kullanmayın.
    Kullanırsanız kaslarınızı büyütürken asıl erkekliğin kaynağını bamyaya çevirebilirsiniz
    Şarkıcı doğuş'un vücut geliştirme ilaçları yüzünden kısır kaldığıyla ilgili televizyonlarda bir haber çıkmıştı birkaç ay önce.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Spor dediğiniz şeyi bundan yirmi sene önce yaparken bunları konuşmuyorduk biz, protein tozu falan da almıyorduk.

Yediklerinizi bir düzene sokun, kilo alın, fakat bu bahsettiğimiz kilo almak öyle abur cuburla falan değil, planlı programlı çalışma ile birlikte olacak. Fit ve sıkı bir vücutta her zaman kilo olur. Siz kilo aldıktan sonra, kilo alırken çalışmanıza programlı ve disiplinli devam ederseniz eğer, vücudunuz gelişecek, kilolar vücudun gerekli bölgelerine dağılacak ve biçimli bir vücudunuz olacak.

Takviye almayın, bir diyetisyen size bunları daha net olarak açıklayacaktır. Fakat doğal olarak almanız her zaman en mantıklısı, en sağlıklısıdır. Düşünmeyin bile, yemek düzeninizi oturttuktan sonra farkı göreceksiniz.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Onur başlangıç olarak 1 ay hareketleri öğrenmenin ve düzgün yapmamnın sana faydalı olacağı kanaatindeyim. çünki Kas dokusu zaten yağdan ağır geleceğinden, kilonda dış görünüşünde büyük değişiklikler olamsa da farklılıklar olucak...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Spor salonlarındaki hocalara fazla güvenmeyin. Tezgahlarının altında hangi takviye varsa onu önerip sonra sırf para kazanmak amacı ile senin vücudunu, markası ismi cismi belli olmayan nerede nasıl ne ile üretildiği meçhul bir yığın garip ilaçımsı maddelerle doldururlar.
    Sana lazım karbonhidrat ve protein. Bol makarna , tavuk ve yumurta beyazı , bol peynir demek oluyor bu. Hepsinede doğal yoldan kolayca ulaşabilirsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU
    Kilona göre başlangıç için 2 ay sadece beslenmeni değiştirmen yeterli olur. Spor programına göre bir beslenme programı da yapmanda yardımcı olabilirim hatta. Herkes yapay falan demiş ama protein tozları, protein oranı yüksek besinlerdir. Doğal protein kaynaklarının ayrıştırılmasıyla elde edilir ve örnek vermek gerekirse; 1 kilo kırmızı etten alacağın proteini 100 gram protein tozuyla alırsın. Olayı bu. Rakamları afaki söyledim ciddiye alma. Oran öyle değil.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Sporla pek ilgilenmesemde güreşi çok severim eski kırkpınar başpehlivanı antalyanın medahı iftarı osman aynur can dostumdur.Sana nasıl formda kalıyor günlük yediklerini sayıyim...sabahları biz 1 yumurta osman 10yumurta yer yanında 500grmdan fazla peynir süt ve kaşar yer öğlen 1 tencere yağsız pirinç lapasıyla beraber 1.5 kilo tavuk göğsü litresini bilmiyorum ama en az7-8 bardak çakıyor ayranı,bunlardan hariç akşamları 3 pehlivan 1 koyun kilo hesabı olmayan tavuk ızgara yerler.. gerisini sen belle

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zargana olmak candır canandır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)