Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kullananlardan fikirler...maxxis,unilli,irc,duro....v.s...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    evet arkadaşlar..başlıkta belirtildiği gibi bu ve benzeri lastikler hakkında kullananlardan yorumlar ve fikirler bekliyorum..
    naylon olmayan.............
    olur olmaz yerde ,virajda k,ıslakta en azından zırt pırt kaymayan,
    dur dediğimde adam gibi durabilen ...
    fiyatı ise 120 tl civarı mümkünse geçmeyen ..(benim aradığım ölçü 140 / 90 -15)
    mümkünse çin malı olmayan..
    kredi kartına taksit olabilecek...
    hem ucuz hem kırmızı olan....(burayı ne için yazdım bilmiyorum)
    bir arka lastik arıyorum...

motosikletim iç lastikli telli jant..ama iç lastiksiz olsa bile ben ona iç lastiğini takarım yine...
    kullananların yorumlarını bekliyorum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    duro dan uzak durun berbat ötesi bir lastik benim motorun üzerinde fabrika çıkışı geldi kurtulamıyorum meretten aynı ebatta uygun fiyatlı lastik bulsam bastırcam parayı alıcam ama yok yok yok :(

ıslağı geçtim kuru zeminde dahi kayıyor hele su mazgalları yada bazı dükan önlerindeki seramik kaplı yüzeylerde sanki buz pateni yapıyor gibi oluyorsun. Hele virajlarda ulan düştüm ha düşücem lan lan lan gidiyorum demeye kalmadan düşüyorsun ve sınırını da belli etmiyor lastik! O nedenle virajları dik almaya kalkıyorsun bu seferde dışa çok savruluyorsun ve karşı şeride geçecem yada korkuluklara çarpıcam korkusu yaşıyorsun

Kısaca evrende tek 0 lastik duro olsa bile ömrü bitmiş yılını doldurmuş bir mişlen lastiğe asla tercih etmem..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ne zamandır benim açmaya yeltenip bir türlü açmadığım bir konuydu, iyi etmişsiniz
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben racer200 de arka jant 130-70-18 shinko kullanıyordum...su kanallı....
    bu senenın basında 150 tl ye almıstım....( tabi parasını vermedim )
    normal hava sartlarında cok güzel kayıyor
    yagmurlu havalarda cok güzel yol tutuşu vardı

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    İRC almayı planlıyorum.Bu lastiği kullananlarda fikirlerini belirtse sevinirim

Birde 130/90-15 yerine 140/90-15 taksam ne olur.

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İrc hakkında pek iyi yorumlar yok hocam.Eğer imkan varsa pirelli,metzeler tavsiye ederim.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    buda lastiğimin şekli şemali...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrc hakkında pek iyi yorumlar yok hocam.Eğer imkan varsa pirelli,metzeler tavsiye ederim.
    İmkanım olsada alsam.Orjinal lastikler gerçekten berbat.Kabul 1 yıldır kullanıyorum hiç kayma felan yaşamadım ama değiştirmek istiyorum.Kalitesiz lastiklerle dolaşmaktansa biraz daha fazla kaliteli lastiklerle dolaşmayı tercih ederim.

Değiştirmeye kalksam 500 lira tutacak çifti ki öğrenciyim bu miktarı karşılayamam.Bilinçsiz sanmayın beni lütfen bilinçliyim ama maddi imkanlar olmayınca bilinçli olmakta bir işe yaramıyor.

Motosikleti
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duro dan uzak durun berbat ötesi bir lastik benim motorun üzerinde fabrika çıkışı geldi kurtulamıyorum meretten aynı ebatta uygun fiyatlı lastik bulsam bastırcam parayı alıcam ama yok yok yok :(

ıslağı geçtim kuru zeminde dahi kayıyor hele su mazgalları yada bazı dükan önlerindeki seramik kaplı yüzeylerde sanki buz pateni yapıyor gibi oluyorsun. Hele virajlarda ulan düştüm ha düşücem lan lan lan gidiyorum demeye kalmadan düşüyorsun ve sınırını da belli etmiyor lastik! O nedenle virajları dik almaya kalkıyorsun bu seferde dışa çok savruluyorsun ve karşı şeride geçecem yada korkuluklara çarpıcam korkusu yaşıyorsun

Kısaca evrende tek 0 lastik duro olsa bile ömrü bitmiş yılını doldurmuş bir mişlen lastiğe asla tercih etmem..
    üstündeki lastikler metzeler ama 10 yıllık olmuş artık...1.7 mm diş derinliği var ve kayıyor...

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ne zamandır benim açmaya yeltenip bir türlü açmadığım bir konuydu, iyi etmişsiniz
    sorun değil..açıldı artık işte...inşallah faydalı olur..

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben racer200 de arka jant 130-70-18 shinko kullanıyordum...su kanallı....
    bu senenın basında 150 tl ye almıstım....( tabi parasını vermedim )
    normal hava sartlarında cok güzel kayıyor
    yagmurlu havalarda cok güzel yol tutuşu vardı
    enteresanmış oda..ama genelde yağmurda kullanmamaya çalışıyorum...kendim için değil ha..motor ıslanıp arıza çıkarmasın diye..
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bana zaten 140lık lazım...

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duro olmaz dendi..
    ırc yi sen eledin..
    bakalım diğerleri ne olacak..

arkadaşlar bu lastiği virago 535 e takacağım bu arada..motoru yatırma olayı yok denecek kadar azdır..benim amacım düz yolda kaymasın savurmasın sın,sın,sın....

konunun açılma özeti şudur....

çocuğun biri babasına gelir..babaaa.1 altına deve satıyorlar....
    bırak gitsinler oğlum..
    bir zaman sonra babaaaaaa..2 altına deve satıyorlar....
    bırak gitsinler oğlum...
    diye diye zaman geçer.ve develer artık 20 altın olmuştur...
    baba..deve var ama 20 altın diyorlar...
    çevir oğlum gelsin alalım....

çocuk şaşırır...baba 1,2, 3 altına almadın 20 altına alıyorsun..ne iş???

oğlum o zaman 1 altınım yoktu alamadım..şimdi 20 altın ve daha fazlası var..istersen 2 deve alalım....

şimdi..bu alacağım lastik bi süre idare etmesi için alınacak..bilmem anlatabilmişmiyim...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    ırc var benim arka lastik viraja yatıyorum yağmurlu havadada temkinli kullanıyorum hiç sorun yaşamaadım düzde öyle kayma falan hiç olmadı zaten ama demiyorum ki süper lastik bu kötünün içinden iyimi onuda bilmem çünkü diğerlerini kullanmadım ama viraja falan yatmıcaksan olabilir. duro dan iyi en azından onuda kullandım.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    enteresandır..2008 de mct 250 varden üstünde ön-arka duro vardı...
    o kadar zorladım motoru ama sanki süper lastikmiş gibi tehlike yaşatmadı bana..
    o motora çok güzeldi yani...

garip....

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Kanayan yaraya parmak basmışssın samet abi erdem üstadla bizde lastik arayışındayız ve maxiss benim gözüme ilişti gerek yabancı forumlarda gerekse bi kaç türk sitesinde maxissden övgü ile bahsedilmiş hatta avrider'da maxiss i bridgeston ile kıyaslamışlar ki fiyatlarını yazarak maxiss'i tercih etmişler gerek kullanım ömrü gerek fiyat diyeceğim fakat bridgestondan fiyat olarak yurtdışında 8-10$ oynuyor amma velakin türkiyede niye böyle ucuz anlam veremedim cidden birde yeni yeni gözüme ilişen sava'lar var ki avrupa markası onuda baya araştırdım fena değiller maxiss ise kore mi malezya mıydı tam hatırlamıyorum şuan...
    ANGARAJ

Motosikleti
    sava otomobilde goodyear ın ürünü diyorlardı..aynı fabrikada üretiliyor diyorlardı...bilemiyorum..
    maxxis bana da mantıklı gibi geliyor ama netten değilde görerek alma taraftarıyım..lastiğin üretim tarihi önemli bana göre...

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda lastiğimin şekli şemali...
    http://img42.imageshack.us/img42/9457/adszzdp.jpg
    benım motorun uzerındeki lastıkte boyle.cok pıs kaydım yazın orasında.popom 2 tek attı yerde :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    virago içinse marka lastik düşünmelisin abi...mıchelın vs...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanayan yaraya parmak basmışssın samet abi erdem üstadla bizde lastik arayışındayız ve maxiss benim gözüme ilişti gerek yabancı forumlarda gerekse bi kaç türk sitesinde maxissden övgü ile bahsedilmiş hatta avrider'da maxiss i bridgeston ile kıyaslamışlar ki fiyatlarını yazarak maxiss'i tercih etmişler gerek kullanım ömrü gerek fiyat diyeceğim fakat bridgestondan fiyat olarak yurtdışında 8-10$ oynuyor amma velakin türkiyede niye böyle ucuz anlam veremedim cidden birde yeni yeni gözüme ilişen sava'lar var ki avrupa markası onuda baya araştırdım fena değiller maxiss ise kore mi malezya mıydı tam hatırlamıyorum şuan...
    Paşam bende Sava'da Maxiss de pazara yeni girdikleri için ucuz. Sezonu bekliyoruz ama sezonda fiyatların ne olacağı da belli değil. Milleti alıştırıp vericekler elimize gress'i, geçin sıraya diyecekler belkide.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Maxxis'in 140/90-15 lik modeli var acaba 130/90-15 lik modeli var mıki?

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virago içinse marka lastik düşünmelisin abi...mıchelın vs...
    Virago performans motoru değil, kross motoru değil, enduro değil. Bildiğimiz Virago, niye marka lastik dedin anlamadım ben paşam? Varsa bi bildiğin bizde bilelim.

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Lastik alacağım zaman ustam ısrarla ırc'yi tavsiye etmişti lastiği bilmediğim halde ustama güvendiğim için taktırmıştım,yaklaşık 8000 km kullandım(motoru satana kadar) ve ustamın haklılığını gördüm.ıslak,kuru,viraj,arazi 8000 km boyunca her şartta kullandım ve beni bir kez olsun pişman etmedi,kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı esirci01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik alacağım zaman ustam ısrarla ırc'yi tavsiye etmişti lastiği bilmediğim halde ustama güvendiğim için taktırmıştım,yaklaşık 8000 km kullandım(motoru satana kadar) ve ustamın haklılığını gördüm.ıslak,kuru,viraj,arazi 8000 km boyunca her şartta kullandım ve beni bir kez olsun pişman etmedi,kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    Bence sürüş stilide çok önemli bu konuda.Ben şuan orjinal lastiklerle hiçbir şekilde kayma yaşamadım çünkü defansif kullanıyorum.Fakat bu tarz kullanımda kaliteli ön lastiğe ihtiyacım olmuyor değil.Benim tek endişem ön freni kilitlemek.İrc alacağım bakalım umarım senin ki gibi bir görüş kazanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)