Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bela mıknatısı gibiyim..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Arkadaş bu kadar mı olur ya. Motorumun üzerine daha ilk hafta binmemde 3 ayrı tehlikeyle karşılaştım. İlki motoru kuzenimden aldığım gece hevesle bi tur atayım dedim bi doğancıyla karşılaştım ikinci gün yolumda sakin sakin 60km/s hızla giderken arkamdan bi tır gelip sıkıştırdı mecburen emniyet şeridinden seyrettim arkasından dualar ede ede.. 3.sü de bugün dolmuşçunun biri direk yola üzerime kırdı ve ben kıl payı kurtardım. Yol hakkını bırak karşı şeritten benim şeridime dönmek isteyen bir Dolmuşçu-sözde yoların en kral şoförleri- kornayı uzun uzun çalmama rağmen dikkate bile almadan yola giriyor ve ani frenle ve lastik sesleriyle berraber ancak durabildim.

-Napıyosun kardeşim!!
    -Görmedim kardeş kusura bakma.

siz olsanız napardınız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    dün akşam,kırmızıda durdum önüm deki araç birden geri vitese taktı güm diye ön lastiğe
    vurdu.10 m geriye gidip sağdaki yoldan gidecekler ben kornaya asıldım.2 tane genç indi
    görmedik abi özür deyip özür dilediler,bastılar gittiler.burası istanbul.ne arıyorsun arkamızda
    deyip girişebilirlerdide.acilen cbf 150 nin iğrenç farını değiştirmem gerektiği ortaya çıktı
    kıssadan hisse her an herşeye hazırlıklı ve çok dikkatli olacaksın tecrübe kazanmadan
    yoğun trafiğe çıkmayacan ha napardınız sorusuna yapacak bişey yok derim
    her 5 kişiden biri silahlı her 4 kişiden biri psikolojik problemli olduğu bu ülkede her ikisine
    sahip birisine denk gelmemek için dua edecen yoluna devam edecen

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hocam sizinkisi daha kötüydü Allah'tan verilmiş sadakanız vardı ki duydular kornayı. Motorunuzda hasar oluşmamıştır umarım.
    Dediğiniz gibi aslında yapacak bişey yok ama insan sinirlerine hakim olmakta da güçlük çekiyor çünkü motorlar Türkiye'nin hangi yerinde olursa olsun trafikte asla önemsenmiyor. Önemsenmesi için ne yapmak gerek bunu da bilmiyorum far açık dikkat çekmek için kornaya da basıyoruz e güvenlik de kask mont giyiyoruz koruduğu kadar.

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    ilk önce şunu söyleyeyim, aynı memleketin insanıyız ;

bahsettiğin sıkıntılar kronik ve alışılmış şeylerdir ama memleket trabzon olunca daha bir sıkıntılı oluyor.
    dolmuşçular ve apaçi şoförlerden (doğancılar) bende çok çekiyordum.. Şunu anladım ;

ben araba sürerken motorlu birini gördüğümde refleks olarak onu görmemezlikten geliyorum sanki. tabi bu motorumu almadan önceydi. motoru aldıktan sonra araba sürerken trafikte motor süren kişilere olabildiğince kolaylık sağlıyorum. motorcuyu ancak motorcu anlar kardeşim.

araba sürerken 1 kere dikkat ediyorsan, motor sürerken 100 kere dikkat edeceksin.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Kesinlikle dikkatli olmak hatta hiç bir zaman motor üzerine yorgun binmemek gerekiyor. Araba kullanırken de dediğiniz gibi kullanırken ben de önceleri pek dikkat etmezdim ama motor kullandıkça daha iyi anlaşılıyor ki önemsemek gerekiyor.
    Trabzondansınız demek turuncu renk GT250nin mi sahibi siniz? (hayalimdir 1-2 yıl içinde alıcam inşallah )

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    kardeş biz istanbulda bu yazdıklarını hergün yaşıyoruz artık alıştık ve normal geliyor

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olur öyle arada... Takılma fazla.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    serinkanlı ol,stress yapma...unutma ki bu meleti kullanmak demek x3 kat dikkat,konsantrasyon ve efendilik demektir...öfke kontrolü, derin bir nefes al 10 sn tut bırak gitsin

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar geçmiş olsun memleket hayvan neslinde bile görülmeyen yaratıklarla dolu ....yaşamaya çalışıyoruz.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serinkanlı ol,stress yapma...unutma ki bu meleti kullanmak demek x3 kat dikkat,konsantrasyon ve efendilik demektir...öfke kontrolü, derin bir nefes al 10 sn tut bırak gitsin
    Serhat abi ben motorda da arabada da normal yaşantımda olduğu gibi sessiz sakin biriyim. Elimden geldiğince trafiğin akışını bozacak herhangi bir hareket yapmamaya çalışırım. Dikkat ve konsantrasyon konusunda size katılıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    Alıntı Drifter61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bu kadar mı olur ya. Motorumun üzerine daha ilk hafta binmemde 3 ayrı tehlikeyle karşılaştım. İlki motoru kuzenimden aldığım gece hevesle bi tur atayım dedim bi doğancıyla karşılaştım ikinci gün yolumda sakin sakin 60km/s hızla giderken arkamdan bi tır gelip sıkıştırdı mecburen emniyet şeridinden seyrettim arkasından dualar ede ede.. 3.sü de bugün dolmuşçunun biri direk yola üzerime kırdı ve ben kıl payı kurtardım. Yol hakkını bırak karşı şeritten benim şeridime dönmek isteyen bir Dolmuşçu-sözde yoların en kral şoförleri- kornayı uzun uzun çalmama rağmen dikkate bile almadan yola giriyor ve ani frenle ve lastik sesleriyle berraber ancak durabildim.

-Napıyosun kardeşim!!
    -Görmedim kardeş kusura bakma.

siz olsanız napardınız..
    dostum başıma benim 3 kere geldi bu tarz olay ilk olay dolmuşcu sinyal yakmadan direk direksiyonu oldum tarafa kırdı allahtan bende onla döndüm ama nasıl döndüm o sinirle kolumdaki kaskı ön camına patlattım ne cam kaldı nede başka bişey sonra bi tane bmw m3 kullanan zengin bebesinin birisi sıkıştırdı bu seferde kaputuna sallama wurdum :D 3 cüsü ise tır altına alıyordu :D seyir halindeyken :D ondan pacayı kurtardıma dua ediyorum acıma kaskı wur gec sana pardon diyeceklerine sen pardon sinirle oldu sen benim canımla oynadım buda ceremesi de geç.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu birde iyi tarafından bakın arada sıkışık trafikte hödük gibi 2 şeridi ortalayanların yanına yaklaşıp kenara yanaşmasını rica ettiğinizde sözünüzü dinleyen numunelik araba sürücüleri de var başıma gelmedi değil hani (motosikleti kullanan bendim buarada)

İyiside var kötüsüde yukardaki olayı yaşamadan önce aynı gün bir kamyonet sol şeritten aniden sağa kırdı neymiş efendim dönüşü kaçırıyormuş ulan ben ne olacam cevap yok milimi milimine durabilmiştim allahtan. Yolda karşıdan karşıya geçen adamda kamyonet sürücüsüne dur dur bekle işareti yapıp seslense de onu bile duymamış aklı neredeyse adamın!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)