Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hep böyle mi olur arkadaş,anlamadım ki...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Arkadaşlar benim başıma gelen sizlerinde başına geliyor mu acaba?Ne zaman şu zıkkımı(sigarayı) bırakacağım deyip karar versem,her ne hikmetse karar verdiğimin hemen sonrasında daha da arttırıyorum.Beyinde bitir demeye çalış diyorlar,beynim beni bitiriyorNikotin sakızı dediler kullandım,sadece balon yapıp şişirdim tek faydası bu olduSu sesi şelale sesi dediler dinledim,bir şey olmadıgeçen sene hastaneye gittim sırf sigarayı bırakayım diye,doktor alkolün vs. tüm bağımlılıkların tedavisi var bir tek sigaranın yok dedi,şok oldumSigara bıraktıran kapsül dediler sipariş ettim atıp ağzıma kırdım,her ne hikmetse canım daha çok sigara çekti.Karabaşotu dediler kocakarı yöntemlerine başvurdum,Recep İvedik'in Cinci hocaya gittiği haline döndüm...Aramızda sigara bırakma başarısını gösterebilen var mı acaba?Ne tarz yöntemler izlediniz?Bir de günde 1.5 paket içiyorum.Benden daha fazla içen var mı acaba?(En azından psikolijik olarak az içtiğimi zannedebilirim)
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    En en iyisi sigarayı arttırmaya çalış belki o zaman bırakırsın

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    tembel bedenlerimiz beynimize hükmetmeyi bırakır ,

ve beynimiz tembel vücutlarımıza hükmetmeyi başarabilirse sigarayı bırakabiliriz.

daha yeni , 6 gün boyunca sigara içmedim beynim içmeyeceksin diyor ama vucudum iç gitsin zorlama diyor , hep bedenim kazanıyor...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En en iyisi sigarayı arttırmaya çalış belki o zaman bırakırsın
    Gülmekten karnıma ağrılar girdi yaAma harbiden denenebilecek bir yöntem.İnsan çok içince tiksiniyor zaten,işte o an başlıyor,bırakmalıyım lafı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:03 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tembel bedenlerimiz beynimize hükmetmeyi bırakır ,

ve beynimiz tembel vücutlarımıza hükmetmeyi başarabilirse sigarayı bırakabiliriz.

daha yeni , 6 gün boyunca sigara içmedim beynim içmeyeceksin diyor ama vucudum iç gitsin zorlama diyor , hep bedenim kazanıyor...
    Aslında dediğiniz gibi,misal insan cebinde sigara paketi taşırken ne beyni ne de vücudu kişiyle savaşır bir vaziyette olmuyor.Ama ne zaman tamam bıraktım desen olay tam tersine dönüyor.Sanki birileri yak bir tane diye beyninin kuytularından fısıldıyor...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    sigara içmiyorum
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigara içmiyorum
    Ne mutlu senin için.Henüz dudak tiryakisiyken dumanı içime çekmeyi öğreten değerli arkadaşımı hergün saygıyla anıyorum.Yani günde 1.5 paket anmış oluyorum kendisini

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Şu anda veya gelecekte,çocuklarımın hakkı olan bu parayı sigaraya vermeyeceğim diye düşün.

Motosikleti
    Alıntı Ali Sungur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda veya gelecekte,çocuklarımın hakkı olan bu parayı sigaraya vermeyeceğim diye düşün.
    Abi öylesine haklısın ki aslında.Allah şahidimdir bugüne kadar bu illete verdiğim parayla şimdi sıfır km. 2011 model cbr 125 r mi almıştım

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    teeee 0-1 0-2 yaş arasına gitmekte fayda var freud un psikoseksüel gelişim kuramına göre oral dönemi sağlıklı geçirmeyen kişilerde sigara bağımlılığı gibi sorunlar ortaya çıkıyor.
    nasıl, yani anne, bebeği olması gerektiği gibi emziremediğinde (az, çok yada hiç),yani bu dönem sorunlu geçtiğinde oral döneme saplanma oluyor. ileriki yıllardada sigara bağımlılığı gibi şeyler ortaya çıkıyor.
    ha sigarayı bırakmak isteyen adam bu bilgiyi ne yapsın, o ayrı konu tabi bilgi olsun diye yazdım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    13 sene içtikten sonra bıraktım.Bırakalı 15 ay oldu son 5-6 aydır artık aklıma hiç gelmiyor.
    sakız makız bahane tamamen seninle senin arasında geçen bir mevzu bu.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Birde ileride çocuğu olmama riski var Allah korusun

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sigarayı bırakman için

bun tek başına yapman zor. sağlık bakanlığı bunun için kampanya başlattı. ücrtsiz destek alıyorsun. ilk başlarda sana sigara isteğin geldiğinde onun geçirecek ilaçlar veriyorlar. ilaçlar devlletten. sürekli pisikolojik destek veriyorlar. bence buraay başvur. geçen yıl dı galiba sigarayı bırakanlara 4000 tl vermişlerdi. bi dene kaybedeceğin bir şey yok. ama sigarayı bırakırsan her yıl bir motor parası birktirisin.

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    sadece iradeni kullanmalısın
    www.sahildenturkiye.com

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    beni ailem nefret ettirdi zamanında hep içe içe bıktırdılar beni
    şimdiki tek derdim oğlumun sigaraya bulaşması (not:simdi birbuçuk yaşında ilerisi için kaygılnıyorum)

Motosikleti
    Arkadaşlar cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederimKesin kafaya koydum bırakacağım.Geçen sene 19 gün içmemiştim,maaslesef arkadaş ortamı(Öyle kötü bir ortam değil de,muhabbetle beraber yakılıyor işte)Dediğiniz gibi sadece ben değil,sigara içen bütün arkadaşlar 1 yıllık sigara masrafıyla ne motorlar alınır.Şu an sigaranın bir acısını çekmiyorum ama ileri için feci şekilde korkuyorum.Tavsiyeleriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teeee 0-1 0-2 yaş arasına gitmekte fayda var freud un psikoseksüel gelişim kuramına göre oral dönemi sağlıklı geçirmeyen kişilerde sigara bağımlılığı gibi sorunlar ortaya çıkıyor.
    nasıl, yani anne, bebeği olması gerektiği gibi emziremediğinde (az, çok yada hiç),yani bu dönem sorunlu geçtiğinde oral döneme saplanma oluyor. ileriki yıllardada sigara bağımlılığı gibi şeyler ortaya çıkıyor.
    ha sigarayı bırakmak isteyen adam bu bilgiyi ne yapsın, o ayrı konu tabi bilgi olsun diye yazdım
    kadıncağızın ne suçu var
    bende bir ara kullandım ama bu işi gerçekten istemek gerekiyor. Umarım bırakabilirsiniz çünkü hayatınız çok rahatlicak maddi ve manevi olarak. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı Aykut009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadıncağızın ne suçu var
    bende bir ara kullandım ama bu işi gerçekten istemek gerekiyor. Umarım bırakabilirsiniz çünkü hayatınız çok rahatlicak maddi ve manevi olarak. Kolay gelsin.
    Teşekkür ederim

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  http://www.motosiklet.net/forum/konu...in-yardim.html
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)