Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Burun ameliyatı Olan varmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    iyi günler arkadaşlar benim burnumda kırık var lisedeyken arkadaş kafa attmıştı kırlmış yavaş yavaş tıkanmaya başladı zor nefes almaya başladım birazda direği eğri gibi

Benim sorum şu iğneden bile korkan biriyim ameliyat olmaya karar verdim ama lokal anesteziylemi olayım genel anesteziylemi olayım karar veremedim daha önce ameliyat olan varmı varsa ne yapmam gerek sınavlar bitince hemen gidip olcam.. Özeldemi olayım devlet hastanesindemi onuda araştıyoryorum hayırlsı artık çok taktım kafaya
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Benim burnumda kemik fazlaligi vardi ameliyatla alindi ben local anesteziyle oldum ter sucuk icinde kaldim catir catir kirdilar olabiliyorsan genel anestesi ile ol ama soyle bir sey varmis uyuttuklari zaman kanama olura onu durdurma zorlugu cekilebiliyormus tabi ne kadar dogru bilemem
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    ---
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim burnumda kemik fazlaligi vardi ameliyatla alindi ben local anesteziyle oldum ter sucuk icinde kaldim catir catir kirdilar olabiliyorsan genel anestesi ile ol ama soyle bir sey varmis uyuttuklari zaman kanama olura onu durdurma zorlugu cekilebiliyormus tabi ne kadar dogru bilemem
    geçmiş olsun bende lokalden korkuyorum sonuçta bilincin açık oluyo diğerinde uyuson ama kalkamama riski var diyolar kafam çok karışık napcağımı şaşırdım
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Kinetic Pridem Gitti :((((
    bizim amca gil oldu burundaki kenik kırıkları doldurmuş nefes alamıyordu ameliyat oldu 1 haftada ayağa kalktı burnuna bi hortum sokuyorlar fln...

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    kolu kırdım ameliyat oldum oturtamadıkları için.içeriye alıyolar iğneyi yapıyolar.şimdi ne olacak lan diyene kadar gözler kayıyor çıkıyosun ameliyattan feci acılar içinde.ameliyattan korkma.çıktığında hissedeceğin acıdan birazcık korkabilirsin
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    ---
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolu kırdım ameliyat oldum oturtamadıkları için.içeriye alıyolar iğneyi yapıyolar.şimdi ne olacak lan diyene kadar gözler kayıyor çıkıyosun ameliyattan feci acılar içinde.ameliyattan korkma.çıktığında hissedeceğin acıdan birazcık korkabilirsin
    narkozu boyuna kılona gore mı verıyolar değilmi bide ığneyi nerenden vurdular koldan mı ? Sanda geçmiş olsun bu arada

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    cüneyt abi ben oldum hem sinüzit hem kemik alındı.pek zor değil ben uyutulurak oldum hiç bişey hissetmedim.aynı şekil geceleri uykuda nefes alamıyordum şuan rahatladm sayılır.ilk 2 gün biraz yemede içmede zorluk çekersin bu kadar
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    ---
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cüneyt abi ben oldum hem sinüzit hem kemik alındı.pek zor değil ben uyutulurak oldum hiç bişey hissetmedim.aynı şekil geceleri uykuda nefes alamıyordum şuan rahatladm sayılır.ilk 2 gün biraz yemede içmede zorluk çekersin bu kadar
    tamam o zman genel anestesi ile olayım uyutsunlar ne yaparlarsa yapsınlar misali inş.güzel ve orjinal olur motorcu yorumumuzuda katalım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim bi arkadaşistanbul da özel bi hastanede oldu biraz tuzlu oldu ama adam çok meşhur iş bilen bi doktor olduğu için prof a gitmedi ona oldu 5000 tl yi fakat mükemmel genel anestezi yaptılar 5 saat sürdü çıktı sabah taburcu ettiler eğer paran varsa özele git ilgi alaka bilgi devlet hastanelerinde fazla önemsemiyorlar bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Öncelikle geçmiş olsun.Kuzenim 7 yıl önce burun eti ameliyatı oldu.Araştırma hastanesiydi.Anestezi uzmanı seninle ön muhabbet ediyor,hangi diziyi izliyorsun,hangi motor modellerini seviyorsun zaten cevap veremeden bayılıp gidiyorsunSadece 1 gece hastanede kaldı.Ama ben ertesi gün geçmiş olsun hediyesi olarak güzel bir parfüm aldığımda maalesef kokusunu alamadı.Ama sonrası 1 hafta içinde topladı.Karar senin,uyumak istiyorsan uyu,ya da lokal anestezi...Çok büyük geçmiş olsun,ameliyat sonrası bizleri yine bilgilendir
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ---
    Alıntı mınçıka_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.Kuzenim 7 yıl önce burun eti ameliyatı oldu.Araştırma hastanesiydi.Anestezi uzmanı seninle ön muhabbet ediyor,hangi diziyi izliyorsun,hangi motor modellerini seviyorsun zaten cevap veremeden bayılıp gidiyorsunSadece 1 gece hastanede kaldı.Ama ben ertesi gün geçmiş olsun hediyesi olarak güzel bir parfüm aldığımda maalesef kokusunu alamadı.Ama sonrası 1 hafta içinde topladı.Karar senin,uyumak istiyorsan uyu,ya da lokal anestezi...Çok büyük geçmiş olsun,ameliyat sonrası bizleri yine bilgilendir
    teşekkür ederim arkdaşım güzel dileklerin için salı günü doktordan araba aldım acil doktoru ona söledim amelyat olacğımı araştıryo oda hangi doktorun iyi oludğunu o hangisi derse ona olcam artık şimdi 2.vizeler var finallerden sonra yatcam bıçak altına artık

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

korkmana gerek yok

ben oldum. bir yıl önce. ameliyatı istediğin hastenede yapabilirsin. ama burada doktorun çok önemli. tecrübeli bir doktora gitmeni tavsiye ederim. ameliyat 1 saat kadar sürüyor. akşamına eve çıkıyorsun. çok sıkıntı olacaksa genel anestezi yaptır. ama bence gerek yok.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Ben 2 defa oldum8 yasindayken geniz etinden 18 yasi da da kemik duzeltmeden 2 si dede narkozla oldum 5-6 saniyede uyyorsun hic bisey gormuyor hissetmiyorsun yoksa haytta ameliyat olamazdim. Gecmis olsun
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    genel anestezi ile yaparlar.5 yıl oldu gireli ya koldan yada bilekten veriyolardı net hatırlamıyorum inan.ama arkadaşların söylediğine göre benimkinden daha rahat bir ameliyat geçireceğiniz kesin
    şimdiden geçmiş olsun dileklerimle..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başa yapılan ameliyatlarda genel anestezi uygulanır.

Bende bi ara burun ameliyatı olucam ama bakalım ne zaman.

Motosikleti
    ---
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başa yapılan ameliyatlarda genel anestezi uygulanır.

Bende bi ara burun ameliyatı olucam ama bakalım ne zaman.
    senin burun da ne var ya burun amelıyatı yazdım googla ne kadar amelıyat olan varmsıta hebrımız yokmuş

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin burun da ne var ya burun amelıyatı yazdım googla ne kadar amelıyat olan varmsıta hebrımız yokmuş
    Kemik saltanat usulü geldi bana.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemde cok ameliyat olan var doktorlar kirdi parayi ;)
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Ameliyatın gayet basit rahat olabilirsin.
    Ben kendim aynı ameliyatı olsam lokal anesteziyi tercih ederdim ama eğer endişen çok aşırı fazlaysa genel ol.
    Kesin olarak diyebileceğim tek bir şey var o da;
    Çok başarılı bir cerrah tarafından, kaliteden ödün vermeyecek bir özel hastanede ameliyat olmayacaksan asla özel hastahaneyi seçme. Kullanılan malzemeler genelde çok kalitesiz, adamlar maliyeti düşürmek için elinden geleni yapıyor. Bence en temiz hizmeti üniversite hastaneleri veriyor.
    Geçmiş olsun.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Ben 6 sene üniversite hastanesinde ameliyathanede çalıştım. bencede üni hastanesi secmelisin. Hatta izmirde olacak olsaydın sana isimde verebilirdim. Ameliyatında fazla korkulacak bişey yok genel anestezi ile yaparlar, salona girdiğini ancak hatırlarsın. Yalnız ameliyat sonrasında burnunun içinde tampon olacagı için yaklaşık bir hafta sadece ağzından nefes almak zorunda kalacaksın. Şimdiden geçmiş olsun
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)