Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

neden bizim çanakkale destanımızla ilgili doğru düzgün bir filmimiz yok..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi neden animasyon filmi yapılsınki.. o kadar ucuz ve kolaya kaçılır olmamalı..yıllardır kimse elini taşın altına koymadı hep çizgi film türünde yapıldı...imkanı olanlar ise popüler işlere girişti çünkü bu tarz bir film yapmak kimsenin işine gelmedi....adam bir film yaptı bravehearth diye..yıllardır izleniyor..vatansever'i çektiler o da gişede kaldı aylarca..300 spartalı hakeza..büyük iskender, son mohikan falan ne bilim işte aklıma gelenler bunlar... bizim çanakkalemizin ne farkı var bunlardan..kaldı ki bu bir film çekiminden öte ecdadımıza, tarihimize olan bir bağlılıktır vefadır...o kadar uygun yerler platolar var ki muhteşem filmler yapılabilir... mesela kültür bakanlığı bunun için bir fon ayırır, sponsorlar destek verir..ayrıca avustralyadan almanyadan ve daha bir çok ülkeden insan rol alacağı için yurtdışından bile sponsor bulunabilir..iş sadece başlamaya ve biraz emek harcamaya kalıyor...ve şuna da adım gibi eminim ki, adam akıllı bir çekimden sonra(oyunculuk,sahneler,senaryo) , bu film Türkiye'de gişe rekoru kırar...
    - öncelikle sadece türkiyede değil, tüm türk devletleri ve müslüman ülkelerde
    -avrupadaki türk ve müslümanlardan ötürü oradalardaki sinemalarda

yani hemen hemen bütün dünyada rağbet görecektir ama bunları yaparken önce parayı düşünmeek gerekiyor bu işte. en azından kendini amorti edebilir ama ülkemizin artık bu meblayı sadece kültürümüz için ayırması gerekir.
    yani para kaygısı olmamalı diye düşünüorum

şu avrupalıların çevirdiği GELİBOLU filminde, neredeyse bizi suçlu konuma sokmuşlardı. çok fazla küfürler ettim, çoook fazla... kime mi? bu filim için bizden ödenek veren akılsızlara...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Senin stüdyoların mı var?Binlerce figuranın mı var?Özel efekt teknolojin mi var?Adamlar avatarı yaparken bir apartman büyüklüğünde bilgisayar kullanmış.Sende böyle süper bilgisayarlar mı var?Kısacası film olayı dev bir endüstridir.Bu endüstri amerikanın tekelindedir.Eğer siyasi gücün varsa gidersin amerikaya Bravehart gibi bi film yaptırırsın.Sonra iskoçyayı özgürlüğe kavuşturursun.Bizim yapabileceğimiz filmler ve diziler bir konak içinde ahçı bahçıvanla , bahçıvan şoförle tren nasıl yapar üzerine olmaktan öteye gidemez.Çanakkale savaşı gibi konusu olan filmi çekmek için devasa bütçeler gerekli.Ya da kısa yoldan Tom Hanks amcama iyi bir yalakalık yaparak ona çektirebiliriz böyle bir film.Adam Er ryanı kurtarmak filminden sonra askeri konularla kafayı bozdu.Şimdi Kardeşler takımı ve Pasifik gibi devasa bütçeli askeri dizileri çekmekle meşgul.Bu diziler de amerikan milliyetçiliğinin vurgulandığı diziler.Adamlar şimdi kalkıpta dünyanın en büyük donanmasının çanakkalede nasıl başarısız olup geri çekilmek zorunda kaldığının filmini mi yapacaklar.Uçaktan zehirli çiviler atıp binlerce türk askerinin ayağını kesilmesine sebep olup birde o askerlerin testereyle ayakları kesildikten sonra tek ayakla savaşa devam ettiklerinin filmini mi yapacak.Kendilerine insanlık ve savaş suçu işlediniz denilince Türkler insan mı diyen bir millet nasıl kendi geçmişlerindeki karanlık günlerin filmini yapar.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Arkadaşlar biraz fazla hayal kurmuyormusunuz?
    Hemen hemen her hafta bir olayın yıldönümü yaşanıyor.
    Tarih kitaplarına bakılırsa 21 mayıs 1799'da Napolyon Cezzar Ahmet Paşa savunmasındaki Akka kalesinden çekilmiş. Ayrıca çekilirken büyük kayıplar vermiş.
    21 Mayıs'a az bir zaman kaldı..
    Hadi bununlada ilgili bi film yapalım!..

Çanakkale'deki Atalarımızın mekanları Cennet, Melekler dostları olsun...
    Fakat bir film yapabilmek için saglam bir bütçe gerekli, oda bizde yok..

Uçmamak lazım..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz fazla hayal kurmuyormusunuz?
    Hemen hemen her hafta bir olayın yıldönümü yaşanıyor.
    Tarih kitaplarına bakılırsa 21 mayıs 1799'da Napolyon Cezzar Ahmet Paşa savunmasındaki Akka kalesinden çekilmiş. Ayrıca çekilirken büyük kayıplar vermiş.
    21 Mayıs'a az bir zaman kaldı..
    Hadi bununlada ilgili bi film yapalım!..

Çanakkale'deki Atalarımızın mekanları Cennet, Melekler dostları olsun...
    Fakat bir film yapabilmek için saglam bir bütçe gerekli, oda bizde yok..

Uçmamak lazım..
    yahu sinan, senin şimdiye kadar her söylediğin şey bana mantıklı geliyordu ama şimdi sen çanakkale savaşı ile bir kale savunmasının geri çekilişini kıyaslamışsın.

- çanakkale
    - istanbulun fethi

bu ikisi dünya tarihini değiştirmiştir...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin stüdyoların mı var?Binlerce figuranın mı var?Özel efekt teknolojin mi var?Adamlar avatarı yaparken bir apartman büyüklüğünde bilgisayar kullanmış.Sende böyle süper bilgisayarlar mı var?Kısacası film olayı dev bir endüstridir.Bu endüstri amerikanın tekelindedir.Eğer siyasi gücün varsa gidersin amerikaya Bravehart gibi bi film yaptırırsın.Sonra iskoçyayı özgürlüğe kavuşturursun.Bizim yapabileceğimiz filmler ve diziler bir konak içinde ahçı bahçıvanla , bahçıvan şoförle tren nasıl yapar üzerine olmaktan öteye gidemez.Çanakkale savaşı gibi konusu olan filmi çekmek için devasa bütçeler gerekli.Ya da kısa yoldan Tom Hanks amcama iyi bir yalakalık yaparak ona çektirebiliriz böyle bir film.Adam Er ryanı kurtarmak filminden sonra askeri konularla kafayı bozdu.Şimdi Kardeşler takımı ve Pasifik gibi devasa bütçeli askeri dizileri çekmekle meşgul.Bu diziler de amerikan milliyetçiliğinin vurgulandığı diziler.Adamlar şimdi kalkıpta dünyanın en büyük donanmasının çanakkalede nasıl başarısız olup geri çekilmek zorunda kaldığının filmini mi yapacaklar.Uçaktan zehirli çiviler atıp binlerce türk askerinin ayağını kesilmesine sebep olup birde o askerlerin testereyle ayakları kesildikten sonra tek ayakla savaşa devam ettiklerinin filmini mi yapacak.Kendilerine insanlık ve savaş suçu işlediniz denilince Türkler insan mı diyen bir millet nasıl kendi geçmişlerindeki karanlık günlerin filmini yapar.
    Haci bu apartman buyuklugunde bilgisayar neymis biraz bilgi versene
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin maket bilincin yok mu kardeş...
    hobi tükkanlarındaki apartuman işte....
    entegre kapıcılı

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu sinan, senin şimdiye kadar her söylediğin şey bana mantıklı geliyordu ama şimdi sen çanakkale savaşı ile bir kale savunmasının geri çekilişini kıyaslamışsın.

- çanakkale
    - istanbulun fethi

bu ikisi dünya tarihini değiştirmiştir...
    Sencer abi hadi Akka kale savunmasiydi. Binlerce kişinin öldügü, On binlerce kişinin yaralandigi Sakarya meydan muharebesidemi kale savunmasi?

Şüphesiz Dünya tarihini değiştiren olaylardir çanakkale savaşi ve Istanbul'un fethi. Aradan binlerce yıl geçse dahi tarih kitaplarindan silinmeyecek vakalardir.
    Metrekare'ye 6000 merminin düştügü, Atalarımızın açlık ve sefalet içinde toprakları uğruna canlarini hiçe saydiklari olaylardir.
    Fakat işin özünü irdelersek savaşların hepsi dünya tarihini değiştirmekte etkin rol oynamiştir.

Türk milletinin tarihi savaş meydanlarinda geçmiş.
    Hangi birini ele alalim
    Bunlarin Film'i çekilmez abi.
    Çekilirsede bizim senaryolari begenmezler
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında tek bir bilgisayar değil.100'lerce bilgisayardan oluşan su soğutmalı devasa bir sistem.Yaklaşık 1.000 metrekare alanda 10 gigabit ethernet ağ altyapısı ile ciddi şekilde veri işlemesi yapılıyo.Sistem 40.000 işlemci ve 104 terabyte bellek barındırıyor.

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sencer abi hadi Akka kale savunmasiydi. Binlerce kişinin öldügü, On binlerce kişinin yaralandigi Sakarya meydan muharebesidemi kale savunmasi?

Şüphesiz Dünya tarihini değiştiren olaylardir çanakkale savaşi ve Istanbul'un fethi. Aradan binlerce yıl geçse dahi tarih kitaplarindan silinmeyecek vakalardir.
    Metrekare'ye 6000 merminin düştügü, Atalarımızın açlık ve sefalet içinde toprakları uğruna canlarini hiçe saydiklari olaylardir.
    Fakat işin özünü irdelersek savaşların hepsi dünya tarihini değiştirmekte etkin rol oynamiştir.

Türk milletinin tarihi savaş meydanlarinda geçmiş.
    Hangi birini ele alalim
    Bunlarin Film'i çekilmez abi.
    Çekilirsede bizim senaryolari begenmezler

MUSTAFA KEMAL 2 ŞEYE ÇOK DİKKAT ÇEKMİŞTİ.
    1- tarih
    2- sanat

demek ki kendi tarihini kendi sanatınla anlatacaksın.
    hangi birini çekelim diyorsun,
    mümkünse hepsini.
    neden yendik
    neden yenildik
    ve neden artık; yurtta sul, cihanda sulh...

atatürk çok iyi bir askerdi.
    inönü de öyle... diğreleri de öyleymiş ki bu zaferler kazanıldı...
    savaşın gerçekte bilincinde olanlar ancak barışı ister.

"mecbur kalınmadıkça, savaş bir cinayettir. M.Kemal Atatürk"

barış için savaşmak böyle bir şey olsa gerek.
    yoksa petrol bölgeleri için demokrasi pompalamk değil...

bir de, elbette her savaş tarihin akışında bir değişiklik yaratmıştır. ama pek çok barış da bu tarihi yönlendirmede etkendir.
    mesela, Fatih, istanbulu almadan önce tüm çevresiyle barış anlaşmaları imzalamış

savaşı barıştan, barışı da bilinçten, bilinci de insandan ayıramazsın
    ( sencer )

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S

Hüseyin TAŞKIN Hocamızın çalışması var seyrettinizmi ..

http://www.facebook.com/video/video....16737&comments
    Linki kopyalayın umarım linki görüp izleyebilirsiniz ....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    ..............................

Face bok videoları nasıl yükleniyordu yahu ???

Motosikleti
    mondial 151rs

çanakkale destanı

herkeze merhaba,çanakkale destanının birde hiç bilmediğimiz deniz savaşları ile ilgili bilinmeyenleri var yanlış hatırlamıyorsam hürriyet gazetesinin 5-6 sene önce yaptığı sadece deniz savaşlarını anlatan bir cd vardı ,ben izlemiştim,bulabilirseniz izleyin bir kere daha hayran kalacaksınız

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu benim anlamadığım şey bütçeyi tartışıyor olmamız...yıllarca sağa sola, devlet adına çalışıyor gibi görünen mafya babalarına vs. lüzumsuz yere örtülü ödenek denen yerden para aktarmadı mı bu devletin başındakiler...şu anda kimse hesap sorabiliyor mu bu örtülü ödeneği icad edenlerden..??

kültür bakanlığı da devreye girecek belirli bir bütçe ile destek olacak,sponsorlar bulacak ve öyle medyatik artist tiplerle değil de gerçekten bu işi yapan kişilere verecek görevi...ve gerçekten de bu filmi hakkıyla çekebilecek yönetmenler de var senaristler de var imkanlar da var..teknolojiyse teknoloji..hepsi de var...önemli olan neden çekilmezi tartışmamk değil..nasıl yapılırı konuşmak..

böyle bir film çekildiğini farzedelim..çocuğuma 10 tane kitap alıp çanakkaleyi anlatacağıma bu filmi izletirim kat kat daha faydalı olabilir
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Biriniz de kalkıp savaşın ne kadar yıkıcı bir deneyim olduğunu, neden savaşın çıktığını, kimlerin savaşta sönüp gittiğini, kuşakların yok olduğunu, dünyanın öbür ucundan buralara gelip insanların toprağına ve canına kastedildiğini sormuyor, sora sora filminin yapılıp yapılmadığını sorguluyorsunuz? Siperler arası bilmem ne kaç metreymiş, bilmem top mermesi
    nasıl kaldırılmış vs. Bunların hepsi lise bilgisi ve makul, ortalama vatandaş karnından konuşması.Rahatsız oldum. Biri de ölümü ve öldürmeyi yüceltmeyen bir şey söylesin, var mı öyle birisi aranızda? Yok.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biriniz de kalkıp savaşın ne kadar yıkıcı bir deneyim olduğunu, neden savaşın çıktığını, kimlerin savaşta sönüp gittiğini, kuşakların yok olduğunu, dünyanın öbür ucundan buralara gelip insanların toprağına ve canına kastedildiğini sormuyor, sora sora filminin yapılıp yapılmadığını sorguluyorsunuz? Siperler arası bilmem ne kaç metreymiş, bilmem top mermesi
    nasıl kaldırılmış vs. Bunların hepsi lise bilgisi ve makul, ortalama vatandaş karnından konuşması.Rahatsız oldum. Biri de ölümü ve öldürmeyi yüceltmeyen bir şey söylesin, var mı öyle birisi aranızda? Yok.
    hoşgeldiniz efendim; buyrun iffetim çiğneyiniz, buyrun şerefim ayaklar altına alınız, buyrun malım mülküm siz yeyiniz diye kucak açacak değildi ya ecdad

çanakkale savaşını büyük yapan orada çok kan dökülmesi değildi arkadaş
    haçlı zihniyeti, menfaati için, yalan vaatlerle kandırdığı bir sürü talancı ahmağı yığmak istedi bu topraklara
    ecdad da ölmek pahasına toprağa gömdü o tamahkar zihniyeti, mecburdu.
    kendisi için de yapmadı, bizim için yaptı
    Allah, hepsinden razı olsun ki biz bu fedakarlığı yüce görüyoruz, öldürmeyi değil!

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz efendim; buyrun iffetim çiğneyiniz, buyrun şerefim ayaklar altına alınız, buyrun malım mülküm siz yeyiniz diye kucak açacak değildi ya ecdad

çanakkale savaşını büyük yapan orada çok kan dökülmesi değildi arkadaş
    haçlı zihniyeti, menfaati için, yalan vaatlerle kandırdığı bir sürü talancı ahmağı yığmak istedi bu topraklara
    ecdad da ölmek pahasına toprağa gömdü o tamahkar zihniyeti, mecburdu.
    kendisi için de yapmadı, bizim için yaptı
    Allah, hepsinden razı olsun ki biz bu fedakarlığı yüce görüyoruz, öldürmeyi değil!

Rabbim senide oradaki şehitlerle beraber haşr etsin inşallah....

bu arada belki!!! bu kelimeyide bilmeyenler vadır..anlamını da yazayım..

Bir şeyi bir yerden, mekândan ve meskenden çıkararak bir araya getirip toplamak ve bir yere sevk etmek” anlamına gelen haşr kelimesi dini terim olarak yüce Allah’ın ölülerin cesetlerini yeniden yerden çıkararak ruhlarını iade edip hesaba çekmek üzere toplaması ve hesaba çekmek üzere toplanma yerine sevk etmesine denmektedir. İnsanların toplanacak olan yere de “Mahşer” adı verilir. Yüce Allah “Sizi yaratıp yer yüzüne yayan Allah tekrar huzuruna toplayacaktır” (Mülk, 68:24) buyurur.

kişi sevdiği ile beraberdir hadisi şerifi üzerine inşallah duam kabul olunur...

bu hadisi şerif tabiki tüm kişileri sevdikleriyle beraber kılmayı belirtmektedir..sevdiklerimize dikkat!!!

sivrisinek ile saz misali....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filmi çok zor, hollywood için bile.
    gişe, maliyeti karşılamayabilir. çünkü batı, bu filme rağbet göstermeyecektir.
    hem haçlı zihniyetinin de kalkıp yedikleri osmanlı tokadını filme alacağını sanmıyorum. ama almanlarla aynı saftaydık, onlar filme de ön ayak olabilir

animasyon filmi daha kolay yapılabilir.
    aslında bizim animasyon stüdyoları bu işi yapabilecek olgunluğa erişti.
    bununla alakalı bir animasyon filmi çalışması var ama kısa film şeklinde, belgesel nitelikli olacak sanırım .
    ya da pixar' ı kiralamak lazım
    Katılıyorum bu animasyon filmi daha güzel olabilir son zamanlarda çok güzel animasyon reklamları çekiliyor, bu konuda biraz ilerledik sanırım :D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Böyle bir film çekilemez.Nedeni ise filmi çekecek olanların ecdadına layık olamayışıdır.Eğer övünülecek böyleyüce bir ecdatsa tablo bu halde olmamalı . Tablo bu halde iken de nesil övünücekken utanmalı ve susmalı.Son yiyecek lokması yudumlayacak suyu hatta alacak nefesi olmadığı halde düşmanına fırsat vermeyen bir ecdat ,bu mudur karşılığı.Film çekecek paramız efekt teknolojimiz kameramız Oyunmu bu.İki gün ekmek vermesinler bi tane vatanı satmayan kalmaz.Adamın biri çıkıp:Önemli olan vatandaşın mutluluğu,devlet halk için var gerekliyse devlet bölüne bilir yeter ki halk mutlu olsun diyebiliyorsa yazıklar olsun bana bize hepimize.Ben Çanakkale şehitlerinin torunu felan değilim.Utanırım dilim derse.En azından bir gururum var arkadaş.Ayrıca belirteyim savaş Türklerle müttefikler arasında geçmiyor Osmanlı'yla müttefik kuvvetler arasında geçiyor. Mustafa Kemal Yarbay ve 19. Tümen Komutanı.Ve bu Ata haçlının asyaya geçiş kapısı olarak(Doğuya geçemiyorlardı anadolu barbar Türklerle doluydu.güdebilmek için bir araya getirilmeliydiler.Irkı çürüttüler devşirdiler ve dagıtmak kolay olur dediler.Bu oyunları İsa dan hatta Musa dan da önce oynuyorlardı.Çanakkaleyi geçememeleri onlar için sorun değildi.Şu an zaten orta asyadalar.Oyun devam ediyor. ) , Müslümanlıkla ve Osmanlılıkla uyuşturup dizginleyebildiği bir ırkın mat olmasını erteledi.Hamle sırası bize geldiğinde sice ne yapacağız????? ''Yok canım Libya gibi bizide bir günde düşüremezler'' dediğiniz duyar gibiyim.Eminmisiniz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    iyi bir film yapmak için devasa bütçelere sahip olmak gerekmez.
    sinema konusunda deneyimli ve parlak insanlar ile çalışmanız yeterli.
    bu "special effect" saçmalığı üretememe girdabına giren holivudun dünya sinemasına kazığıdır, ha kötü müdür ? değildir.
    görsel hazlar almak isterseniz sizi paklar,
    ama derinlik isterseniz yavan kalabilir.
    misal matrix;
    çekim teknikleri ile kült bir filmdir, sinemada çığır açmıştır bu konuda,
    anlatımın ve konunun derinliği ise farklı bir sinema izleyicisi gurubunu tatmin etmiştir.
    son zamanların en güzel filmlerinden bir tanesi olan avatar nasıldır ?

türk sinemasının yüzakı olarak gördüğüm nuri bilgenin, zeki demirkubuzun, reha ertemin filmleri yüzbinlerce dolarlık özel efekt ile mi bezenmiştir ?

sizin görmek istediğiniz gavuru nasıl öldürdük, bir nevi er ryan.

çanakkalede asıl olan oradaki insanlarımızın nasıl şartlarda savaştığıdır.
    orada savaşılan düşman sadece fiziki olarak karşınızdaki insanlar değil yokluk ve çaresizlik.

truva filmini seyrettik, ne anladık ?
    hektorun kim olduğu konusunda en ufak bir fikrimiz var mı ?
    akhilleus un kim olduğu konusunda bir fikrimiz var mı ?

çanakkale savaşı hakkında ne biliyoruz ?
    neyi anlatacağız ?
    sarıklıları mı ?
    250.000 canımızı bıraktığımızı mı ?

özel efekt felan süslemedir,
    işin özünü kaçırırsanız ne kadar süslerseniz süsleyin ortaya bir hilkat garibesi çıkar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)