Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ödediğimiz Faturalarla İlgili(İzmir Dikkat)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Son dönede pek çok gördüğümüz ödeme noktaları...

Bugün internetimin kapanmasıyla beraber şüpelendim faturalar ödenmemiş..
    İzmir-Karşıyakada bulunan FİNAS ONLİNE adlı ödeme merkezi faturalarımı yatırmamış ve kapıları kapalı olarak gördüğümde işin içinde bir iş olduğunu anladım...Sadece su faturası ve internet ödemiştim fazla kaybım olmadı Allahtan.

Herneyse bu tür yerlerin yetkileri yokmuş (bugün şikayet ederken karakolda öğrendim)
    Size diyeceğim bu tür yerleri pek tercih etmeyin eğer fatura yatırdıysanız kontrol edin bu aralar burada böyle dolandırıcılık işi çok olmuş..

Konu dışı oldu ama bilgilendirmek istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Benim de başıma geldi buna benzer.Her zaman fatura yatırdığım yetkili Türk Telekom bayisi kapanmış yerine bu aracı şirketlerden biri açılmış.Ama adamlar eski Türk Telekom tabelasını kullanmaya devam etmişler. Makbuzun farklı oldugunu görünce anladım.Sahtekar çok dikkat edelim..

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben ucuz yırttım grcktn elektirğddm yatrsaydm btmstm

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Benimde bildiğim kadarı ile bankalar hariç bu işe yetkili bir yer var sadece TAFT diye bi yer.. ben bugüne kadar bütün faturalarımı ordan yatırırım hiç sorun olmadı..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    geçmiş olsun Allahtan kaybınız fazla değilmiş ama bu tür şeyleri sık sık duyar oldum benim yaşadığım semttede biri (fatura ödeme merkezi) öyle sırra kadem basmıştı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:42 ----------

sadece yetkili olanlar sağlam diye biliyorum onlarda yazıyor zaten, büyük teminatlar yatırıyorlarmış o sebeple sorun çıkmıyor diye duymuştum..
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Geçmiş olsun butür yerlerlere şahsen hiç güvenmedim elektrik fatursını elektrik dağıtım şebekesinin veznesine, adsl ve telefonu türk telekom genel merkezine, su faturamıda belediyenin veznesine yatırırım,olması gerektiği gibi,yoksa bankalarda dahil biçok seçenek üretiyor gerek yok..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bence fatura ödemek için böyle yerleri kullanmayın ama eğer kullanacaksanız, banka güvencesinde olan yerler var. Zaten tabelasında da bu belirtiliyor. Mesela Yetkili ödeme merkezi adıyla çalışan yerler ING bank güvencesinde.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun butür yerlerlere şahsen hiç güvenmedim elektrik fatursını elektrik dağıtım şebekesinin veznesine, adsl ve telefonu türk telekom genel merkezine, su faturamıda belediyenin veznesine yatırırım,olması gerektiği gibi,yoksa bankalarda dahil biçok seçenek üretiyor gerek yok..

Kendi yaptığımızın en iyi yöntem, yada olması gereken olduğunu zannetmemiz ilginç bir insani özelliğimiz.

Mesela bende bankaya otomatik ödeme talimatı verdim, tüm faturalarım için.Yıllardır da bu şekildedir.Hiçbir sorun yaşamadım.Bende en iyi yöntemin bu olduğunu düşünüyorum, hadi bakalım.Ne olacak şimdi?

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    maaşdan otomatik ödeme
    nakit parayı görebilene aşk olsun.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Tvs Apache
    Bu olay bir tarihte televizyona haber olarak çıkmıştı.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Türk milleti olarak işlerimizi biraz sisteme entegre etsek böyle üçkağıtçılık olayları yaşanmaz, bizler her fatura için uzun uzunnn fatura kuyruklarında beklemeyi severiz.

Otomatik ödeme denilen bişey var. sorunsuz işliyor. tavsiye ederim.

syglr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)