Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kredi Kartı Yıllık Kart Aidatı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    V***Bank'a ait bir kredi kartımız var. 4 senedir kullandığımız bu karttan geçen seneden itibaren kart aidatı alınmaya başlandı.

Çevremde farklı banka müşterisi onlarca kişiden "itiraz edince iade ediyorlar" söylemini duydum ama bu hususta VB'nin tavrı gerçekten çok umursamaz.

Geçenlerde bir arkadaşım çalıştıkları bir bankanın kendilerinden aylık sadece 70 TL harcama yapmaları durumunda kart aidatı almayacaklarını söyleyince halime gülesim geldi.

Fazla kullanmıyoruz dediğim VB kartla bile hatrı sayılır bir harcama yapmışız bu sene.

Hatta bu harcama tutarını ekstrelere bakarak kuruşu kuruşuna hesapladım ve bankaya maille bildirdim.

W***d kartla anlaştıktan sonra ekabir bir tavra bürünen bu banka bana "talebinizin olumsuz yanıtlandığını bildirmek isteriz" gibisinden sinir edici bir cevap yollamış.

Arkadaşlar bu 40-50 TL'yi nerelere harcamıyoruz diyeceğim ama biz zaten kredi kartı kullanmakla bankalara para kazandıran ayaklı şubeleriz.

Belli bazı bankalar bunu zerre kadar umursamıyor tabi.

Hatrı sayılır harcamam olduğunu belirtmeme,müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen benden aldıkları 40 TL'nin iadesini gayet rahat bir dille reddebiliyorlar.

40 TL ile fakir olmam ama böyle ketum tavır içinde olan bankanın da önünden geçmeyeceğim.

Şikayetvar'a da şikayetimi bildirdim. VB "sorun, çözelim" sloganı ile orada da "müşterimize daha önce olumsuz cevap verilmiştir" yazmış ve şikayetin başında da "sorun çözüldü" ibaresi yer alıyor.

Ben de "siz çözmeyin de ben çözeceğim" diyorum! (kartı kapatarak)

Küçük sayılacak işletmeler bile müşterisine olumlu yaklaşırken şu bankaların tavrı hakkaten enteresan

Bu olumlu yaklaşma hususunda da bir örnek vereyim.

Bilenleriniz vardır belki bitenekadar.com diye bir site var.

Ben müşterisine bu kadar olumlu yaklaşan (yorum silmeleri haricinde) bir site görmedim.

Geçen Mayıs ayında bu siteden kablosuz mouse almıştım. Bu mouse geçen ay bozuldu.

Bu durumu kendilerine ilettim ve nasıl teknik destek alacağımı sordum.

İnanması güç ama aradan 8 ay geçmesine rağmen ürünü iade için aldılar ve ödediğim 22 TL'yi iade ettiler.

Oradan aldığım 2 adet tasarruflu ampul de çok geçmeden bozulmuştu.

Bu durumu kendilerine sadece yazılı olarak ilettim. (ampulleri yollamadım) ve sonra gördüm ki hesabıma 2 adet ampul bedeli iade edilmiş.

Diyeceksiniz ki toplamda 30 küsür TL'lik bir para en nihayetinde.

VB'ye o kadar dil dökmeme, VB kart ile o kadar harcama yapmama rağmen 40 TL'yi iade etmiyor işte.

Mesele de bu ya!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Telefon edin, kartı iptal ettirmek istediğinizi söyleyin.

Sebebini sorarlar, kart aidat ücreti ödemek istemediğinizi ücret almayan başka bir bankanın kartını alacağınızı söyleyin.

Yüksek ihtimal ile ücreti iade edecekelrdir.

Ha yok eğer ücreti iade etmeyiz isterseniz kapatalım kartınızı derlerse de gerçekten kapatın ve başka bir kart alın.

Kullanmaya mecbur değilsiniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    garanti bankası da bu şekilde umuramaz bir şekilde davranıyor... vadeli hesabımın olması halde.. kart ücreti bi yana yıllık işletim parası bile alıyolar .. adiler..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    çok enteresandır dün akşam bir bankayla aynı münasebeti yaşadık... Telefonda çok sinirli konuşmuş bulundum. Kullanım bedeli olarak 50 tl kesmişler... Bunun yasal olmadığını söylediğimde bu ücret kesiminin sözleşmede yazdığını ve bankaların bu gibi kesintilerde kar ettiğini belirtti. Bense sesimi yükselterek çevremdeki birçok kişinin itiraz ettiğinde bu ücretin iade edildiğini söyledim... Sonrasında hesabıma geri aktardılar parayı. Sözleşmede yazsa dahi kanunen böyle bir ücret talep edemiyor bankalar... Telefon bankasıyla görüşüp, eğer (tasvip etmesem de) kibarlık sınırlarının çok az dışına çıkarsanız geri ödemesi olabilir. Ağlamayan çocuğa meme yok hesabı yani... Hala ödeme yapılmıyorsa son koz olarak Tüketici haklarına gideceğinizi belirtin... Eminim karşı tarafın tutumu değişecektir. Buna ek olarak aylık ödemeleriniz eğer aksatılmadan ödenmişse işiniz daha kolay... Görüşme esnasında bunu belirtin... Şimdiden kolay gelsin...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sebebini sorarlar, kart aidat ücreti ödemek istemediğinizi ücret almayan başka bir bankanın kartını alacağınızı söyleyin.

Ha yok eğer ücreti iade etmeyiz isterseniz kapatalım kartınızı derlerse de gerçekten kapatın ve başka bir kart alın.

Bu bankaya ait -mevcut kart dışında- bir Mastercad, bir de ek kart vardı.

Nasılsa bizden kart aidatı almıyorlar diye Mastercard'ı çekmecede unutmuştum.

Ben onu unuttum ama o beni unutmadı. Geçen sene 3 karta 90 TL kart aidatı ödemiştim.

Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım ve kart aidatının iadesini istedim. Şayet aidatlar iade edilmezse kartlardan borcu olan kart dışında diğer ikisini kapatacağım dedim.

Tabi banka kart aidatlarını iade etmedi ve bahsettiğim 2 kartı direkt kapattırdım.

Bu hususta müşteri hizmetlerindeki yetkili "kartı niye kapatıyorsunuz" diye sormadı bile.

Nasılsa kart aidatı yatırdım,bu sene harcama miktarımızın bir kısmını karttan yaparsak kart aidatını iade ederler diye düşünme gafletinde bulundum ve mevcut kartı kapattırmadım.

Bu sene de kart aidatını ödedikten sonra müşteri hizmetlerini aradım ve kart aidatının iadesini istedim.

15 gün içinde dönüş yapacaklarını söylediler.

Tabi bu dönüş "kart aidatı iade talebinize olumlu cevap veremediğimizi bildirmek isteriz" şeklinde oldu.

Bir finans kuruluşuna ait (B.A) kredi kartı aldım. Babamda da bu finans kuruluşunun yüksek limitli bir kredi kartı mevcut. Üstelik bu kuruluş kredi kartından kart aidatı almıyor ve bu kuruluşa ait kredi kartına artık çoğu yerde vade farksız taksit imkanı var.

VB'nin kartını bu gıcık tavrından sonra kesinlikle kapatacağım.

Dediğiniz gibi bu kartı kullanma mecburiyetimiz yok.

VB'nin önünden geçmeyeceğim bundan sonra.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu şekilde 4 baknadan kart ücretini iade aldım... aynen tavsiye ediyorum.. hatta bir banka kartı kapatmayın size şu kadar puan telefonunuza şu kadar kontür dedi..onu bile kabul ettim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Canım ülkem,gelen öpüyooor,giden öpüyooor.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    O da birşey mi ;

Benim Hesaptaki paramdan bile; yıllık 70 TL işletim parası kesiyor garanti bankası
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Bir çok banka kart aidatını iade etmez. Ayrıyetten bu durum sizin bankada kiminle muhattap olduğunuza da bağlı. Karşınızdaki kişinin kafasındakine göre durumlarda değişebilir.

Hadi diyelim aidatı geri alamadınız ve kartı da iptal ettirmek istiyorsunuz ama banka kartı iptal etmiyor sürekli oyalıyor.

Dediklerinizi yaptırmanız için öncelikle gece aramanız gerekir. Neden diyeceksiniz çünkü gece personelin başında fazla yetkili durmaz ve daha rahattırlar ve üzerlerinde baskı yoktur.

Yine sonuca ulaşamıyorsanız iptal ettirmek istediğiniz kartınızı kaybettiğinizi söyleyin.Bu sefer hiç kaçarları yoktur ve güvenlikden dolayı kapatmak zorundalar. Kapanan kartın yerine gönderecekleri kartı da kuryeden geri yollarsınız olur biter.

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    kartı kapatmak istedıgını söle..ama sölemeden öncearastırırmısın ben sımdı hatırlayamıyorum ama taksıtlerıyle bırlıkte baska bır karta gecırebılıyorsun..ben kapatacagımı soleyerek fınans,ak,hsbc nın aıdatlarını ıptal ettırdım..70 tlden 210 tl para..azmı yaa
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    paraya ihtiyacım olduğu bi ara 2 günlük depo sayımı gibi iğrenç bi iş buldum. ellerim kararana kadar parça saydım, sonra para yattı akbanka, haşırt, bir günlük ücret direk gasp edildi. paramı geride vermedi şerefliler. bende kapattım hesabı. zehir zıkkım olsun, çoluk çocuğundan çıksın sorumlusu kim ise.
    zaten bu banka sistemine kökünden karşıyım anasını satiyim. para benim değilmi arkadaş, niye illede bankaya yatırtıyolar, ver o parayı cebimde taşırım ben, adamlar paramızı bir tık ile çalıyor ve hiçbirşey yapamıyoruz. şu sistemde bir böcekten farkımız yok, adam bu parayı nasıl kazanmış, ne zorluklar çekmiş, nası biriktirmiş kimin umurunda, kart aidat ücreti efenim, her türlü emekten, alın terinden daha değerli.
    içimide döktüm bu vesile ile
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

buruc72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir zamanlar 600 rr
    Aynı sorularıı VB den çekmedim ama AK ve GRNT den çok çektim. GRNT kapattım yakında AK da kapanacak.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Reklam gibi algılanmasın uzun uzun yazmıyayım ama sizi buraya alalım...
    http://forum.donanimhaber.com/m_36594955/tm.htm

Yukarıdakilerden geriye dönük 400 küsür tl farklı kredi ve bankamatik kartlarından itina ile geri alınmıştır. Tek sorun sonuçlanması biraz uzun sürüyor(bizim ki 4 ay sürmüştü) ama kesinlikle sonuçlanıyor.

Sizden çıkan tek şey Kaymakamlıktaki Hakem Heyetine başvururken ödeyeceğiniz 5tl dilekçe ücreti.

Yardımım olur da bu vesile ile parasını geri alan olursa ne mutlu bana.. Ne Mutlu Türküm Diyene ( diyesim geldi )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Arkadaşlar bu kredi kartlarını bi telefonla iptal ettirmek istiyorum diyerek iptal ettirebiliyo muyuz?Bi akrabam dilekçe yazark iptal ettirebildiğini anlatmıştı.Uğraştırıyolarmış.Bu konuda bilginiz var mı?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arkadaşlar birde şöyle düşünün derim sonuçta banka size bir hizmet sunuyor ve sunduğu bu hizmetin karşılığını alıyor. Biz nasılki bir işte çalışarak patrona sunduğumuz hizmetin karşılığını alıyorsak bankaların yaptığı durumda budur. Kimse yanlış anlamasın sakın bankaları savunduğumdan değil ama benim düşüncem budur sonuçta.
    Bende bir banka çalışanıyım gerçekten müşterilerden bu konuda oldukça büyük tepkiler yağıyor. Fakat bu yasal olan bir durum olduğundan dolayı kart ücretinin iptali sadece bankanın insiyatifindedir. Telefon bankacılığında kart aidatınızı iptal etmeyen kişilerde çok meraklı olduklarından değil, bu işten prim aldıkları için iptal etmiyorlar kart ücretinizi ama kartınızı iptal ettirecek olmanızda onlara olumsuz olarak yansıyor.

Kısacası bu noktada çalışanlar ve müşteriler mağdur! Rahatı yerinde olan şahıslarda belli...

Sizlere tavsiyem; kartlarınızın çeşitli özelliklerinde faydalanmıyorsanız, (araç çekici hizmeti, çilingir hizmeti, tesisatçı hizmeti vb...) sadece taksitli harcamalar için kullanıyorsanız, yıllık aidatı olmayan kredi kartları var bunları kullanın derim. Reklama gireceğinden dolayı isim vermek istemiyorum fakat nette küçük bir araştırma yaptığınızdada rahatlıkla ulaşabilirsiniz bu ürünlere...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Geçenlerde garanti bankasının hesap işletim ücreti ile ilgili bir başlık vardı.Yahu bu banka ne çirkefmiş arkadaş! Kredi kartını iptal ettireli 4-5 ay falan oldu.Halen e-mail adresime aylık ekstre geliyor.Önce 3-5 lira gibi bir şeydi, önemsememiştim kendi açılarından hesap düzeltmesi falan yapıyorlar herhalde diye düşünmüştüm, son olarak 10 lirayı geçti.Telefonla aradım.Hediye puan harcamasını yanlış hesaplamışız 10 lira borcunuz var ödemeniz lazım diyorlar.Sen yanlış hesapladıysan bana ne!Düzgün hesaplasaydın.Kredi kartımı kapatmışım aradan neredeyse 5 ay geçmiş, sanki kart açık gibi 5 lira için aylık faiz işletiyorlar.O kadar işle uğraşmamak için bile yok sayıp işi bitirmeleri gerekirken 10 liranın peşine düştüler.Ama bende inat ettim ödemeyecem o parayı.Hesabımı da kapattım.Nasıl alacaklar o parayı görmek istiyorum.10 lira için haciz mi gelecek görücez.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ziraat bankası 3 TL alıyor.

Bank Asya hiç almıyor mesela.

Araştırırsak daha fazla banka bulabiliriz belki.

Ha "yok ben öyle duyulmamış kartları kullanmam karizmam çizilir, hem onlar puanda vermiyor" derseniz size bir şey diyemem
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Arkadaşlar ben bütün kartlarımın borçlarını sıfırladım.1 tanesi hariç hepsini iptal ettirmek istiyorum.Axess , garanti , card finans.Hepsini iptal ettirmek istiyorum.Bi telefonla iptal ettirebiliyo muyuz?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    size büyük ihtimal belirli bir harcama karşılığında aidat almayacaklarını söyleyebilirler...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birde şöyle düşünün derim sonuçta banka size bir hizmet sunuyor ve sunduğu bu hizmetin karşılığını alıyor. Biz nasılki bir işte çalışarak patrona sunduğumuz hizmetin karşılığını alıyorsak bankaların yaptığı durumda budur. Kimse yanlış anlamasın sakın bankaları savunduğumdan değil ama benim düşüncem budur sonuçta.
    Bende bir banka çalışanıyım gerçekten müşterilerden bu konuda oldukça büyük tepkiler yağıyor. Fakat bu yasal olan bir durum olduğundan dolayı kart ücretinin iptali sadece bankanın insiyatifindedir. Telefon bankacılığında kart aidatınızı iptal etmeyen kişilerde çok meraklı olduklarından değil, bu işten prim aldıkları için iptal etmiyorlar kart ücretinizi ama kartınızı iptal ettirecek olmanızda onlara olumsuz olarak yansıyor.

Kısacası bu noktada çalışanlar ve müşteriler mağdur! Rahatı yerinde olan şahıslarda belli...

Sizlere tavsiyem; kartlarınızın çeşitli özelliklerinde faydalanmıyorsanız, (araç çekici hizmeti, çilingir hizmeti, tesisatçı hizmeti vb...) sadece taksitli harcamalar için kullanıyorsanız, yıllık aidatı olmayan kredi kartları var bunları kullanın derim. Reklama gireceğinden dolayı isim vermek istemiyorum fakat nette küçük bir araştırma yaptığınızdada rahatlıkla ulaşabilirsiniz bu ürünlere...
    bankaların sunduğu şeyi hizmet olarak görürsek sorun yok ama banka ile çalışmama gibi bir seçeneğimizde yok. ben banka ile muhattap olmak istemiyorum, çalıştığım yerden paramı direk almak istiyorum, sonuçta para benim değilmi, ben haketmedimmi o parayı, istediğimi yaparım ama olmuyor işte. illa o para bankaya yatacak, bankada hırsızlık yapıp paramı çalacak.

bu arada bende girdiğim işler yüzünden birsürü banka ile çalıştım ve neredeyse hepsi hırsızlık işine girdi ama 2004ten beri işbankası kullanıyorum, hesabımdan bir kere yanlışlıkla para çekilmişti onuda geri verdiler, onun haricinde 1 kuruşuma bile dokunmadılar. her ne kadar bankaların taaaaa ............. ama işbankasını ayırıyorum biraz.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)