Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
73. sayfa BirinciBirinci ... 23637172737475 ... SonuncuSonuncu

Orhan Afacan - Şiir köşesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akıl, bilim, mantık ve rasyonalite diliyorum herkese..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Olaya farklı açıdan bakmanızı tavsiye ederim, bazı aklıma gelen soydaşlarımız Altay Türkleri,Çuvaşlar,Gagavuzlar
    Gök Tanrı inancı vb vb. Türk soydaşları mevcut,hepsi müslüman değil
    Yaptı demedim,dikkatinizi çekerim (Türk'ler soykırım yapsaydı)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Yahudiler soykırım geçirdi mi?
    Hâlâ yahudi var mı?
    Öyleyse bu mantık çok geçerli değil.
    YAMAHA

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şey benim açımdan suriyeliler için geçerli. Komple yok olsalar da zerre umurumda olmaz.
    Kadın, çocuk bir sürü insanın yok olması umrumda olmaz yazabilecek derecede bir psikopatlık...

Fırsat verilse nice Hitler'ler çıkacak içimizden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konulara girmesek ? Sonuçta peygamberimiz zamanında yazılmayan , çok sonraları derlenen , pek çok nüshası zamanın hükümdarlarınca yaktırılan ve sadece o hükümdarın onayladığı ve çoğalttırdığı ve anlamı , çelişkileri tartışılan bir kitaptan söz ediyoruz. Bir sürü islam tarihi tartışmasına yol açarız.

Bir yandan gaz yağını döküp fitili ateşleyip, diğer yandan da "Lütfen tartışma oluşturmayalim" olmuyor ama...

Motosikleti
    SD 1290R
    Amca 85 yaşında olayı çözmüş... Maşallah sağlam gözüküyor hâlâ.

Bakın sanatı serbest salınca nice cevherler çıkıyor aradan

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konulara girmesek ? Sonuçta peygamberimiz zamanında yazılmayan , çok sonraları derlenen , pek çok nüshası zamanın hükümdarlarınca yaktırılan ve sadece o hükümdarın onayladığı ve çoğalttırdığı ve anlamı , çelişkileri tartışılan bir kitaptan söz ediyoruz. Bir sürü islam tarihi tartışmasına yol açarız.
    Tayfun sen kitapları karıştırdın herhalde , sahabe efendilerimizin güvenilirliği senin kıçıkırık site yorumuna benzemez etkilenmez
    ORHAN AFACAN bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadın, çocuk bir sürü insanın yok olması umrumda olmaz yazabilecek derecede bir psikopatlık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Bir yandan gaz yağını döküp fitili ateşleyip, diğer yandan da "Lütfen tartışma oluşturmayalim" olmuyor ama...
    Kendi iç meseleleri yüzünden biz fakirlik çekeceksek, benim vatandaşım işsiz ve aç kalıyorsa, ülkeme ve bana! harcanması gereken vergiler bana sorulmadan bu artıklara harcanıyorsa bi uzasınlar kenardan.

Derdini ben açmadım başlarına, bu sebepten çözümü bende değil...

(tuzu kuru olup konuşmak tabi kolay...)
    Thracian ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi iç meseleleri yüzünden biz fakirlik çekeceksek, benim vatandaşım işsiz ve aç kalıyorsa, ülkeme ve bana! harcanması gereken vergiler bana sorulmadan bu artıklara harcanıyorsa bi uzasınlar kenardan.

Derdini ben açmadım başlarına, bu sebepten çözümü bende değil...

(tuzu kuru olup konuşmak tabi kolay...)
    Biri "kediler ya da köpekler yok olsun umrumda değil" dese linç edilir forumda. Gel gelelim konu Suriyeliler olunca hiç sorun değil.

Yeni Zelanda da camiye girip insanları tarayanların haberini duyup "umrumda değil" diyen Yeni Zelandalılardan ne farkınız kaldı? Biri çıkıp Türkiye'deki tüm Suriyelileri yok etse "Oh!" mu çekeceksiniz? Böyle bir olayın yaşanabildiği, ve o olaya böyle tepki verebilen insanların yaşadığı bir ülke iyi bir ülke midir?

Ülkeye ve vatandaşa harcanması gereken vergiler Suriyelilere harcanmıyor. Ucuz oy satın alınmaya, batıya karşı sopa olarak kullanabilinecek güç unsuru elde etmeye harcanıyor. Ne Suriyeliler, ne Türkler, ne İslam, ne de vatan bu kararları verenlerin umrunda. Kendi zenginlik, güç ve saltanatlarına hizmet ediyorlar.

Vatandaşın işsiz ve aç kalmasının sebebi, kendi cehaleti ve ahlaki zaafları sonucu verdiği yanlış kararlar. "İnsanlar yok olsun umrumda değil" de bu cehalete ve ahlaki zaafa güzel bir örnek bence.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beni de listeye ekle.Kendi ailemde 1940 larda zamanın Yugoslavya'sından gelen biri olarak her zaman mültecilere sempati duymuşumdur,sevmişimdir,sahip çıkmışımdır.Ben ne Boşnak göçmenlerinde ne Bulgar Türklerinde ne de dışarıdan Türkiye'ye gelen başka kimse bu kadar olumsuzluk görmedim.Tam tersine Balkan göçmenlerinin gittikleri yere medineyet ve anlayış getirdiği gördüm.Takii Suriyelileri görene kadar.En baştan ülkemizde milyonlarca olmadan önce sıcak yaklaşıyordum ama bu canlı türünü bizzat kendi gözlerimle gördükten sonra ülkeye olan olumsuz etkilerini gördükten sonra resmen bunlardan nefret ettim.

-Birincisi bir ülkeye çok abuk subuk sayılarda milyonlarca mülteci alınmaz.O ülkeynin sosyo-kültürel yapısını bozarsın.
    -Ekonomisi bozuk ülkeye o kadar mülteci alırsan ekonomi daha da kötüye gider.
    -Alınan mülteciler kamplarda misafir edilir normal durumlarda.Başı boş şekilde ülkeye salınmaz.
    -Mülteciye o ülke vatandaşından çok ayrıcalık ve hak tanınmaz.Ben kendi ülkemde kendi vergim ile verilen sağlık hizmetinden yararlanamıyorum Suriyelilere benden önce sıra veriliyor.Çok iyi hatırlıyorum bir kaç yıl önce eşimin ağır hastaydı,öksürmekten boğazından kan gelmişti acilde bu Suriyeli denen yaratıkları bizden önce aldılar biz onlardan önce kayıt yaptırmamıza rağmen.
    -İş yüzünden Bursa'da yaşamak zorundayım bazen burda sokağa çıktığımda kendi dilimi konuşan insana rastlayamıyorum.Kendi ülkemde yabancı gibi hissediyorum.
    -Zaten işsizliğin üst noktalarda olduğu bu ülkede daha da ucuza çalışarak işsizliği daha da yükseltiyorlar.
    -Gittikleri her yerde suç oranları yükseliyor.Bir kaç yıl önce pazar yerinde gözümünden önünde bir genci bıçakladılar.Eşim artık rahat rahat sokağa çıkamıyor.Kendin biraz farklı insanlara uzaylı gibi bakıyorlar.
    -Doğum oranları çok yüksek,fabrika gibi çocuk pörtlediyorlar dakika başı.16 yaşında bebeği elinde bir Suriyeli kız çocuğu gördüm.Kızın dediğine göre kocası 5 tane daha istiyormuş.Bu şekilde devam edersek ülkede azınlık kalacağız,aynı 90 ların başında Özal döneminde olduğu gibi terör örgütü kurup toprak istemeleri olası.
    -Çoğunluğu şeriyatçı ve İşid kafalı.Şeriatçı derken gönderme yada benzetme yapmıyorum.Gerçektenden şeriatçı terör örgütü üyesi.
    -Pis,kaba,kişisel temizlikten bir haber,konuşurken bile çevresine aşırı derece rahatsızlık veren insanlar.Kültürel olarak bir birimize hiç benzemiyoruz.
    İstiyorsanız daha sayarım.Siz bizim yerimizde olsanız ne hissedersiniz ne düşünürsünüz?
    Bu yüzden bunların yok olması gram umurumda olmaz.En temizi hepsini geldikleri yere göndermek.
    tommygun, ero__ ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yok edilmeleri ile geldiklere yere geri gonderilmeleri cok farkli seyler.

Yazdiginiz problemlerin yarisi Suriyeliler degil, iktidarin gocmen politikasi ile ilgili.

Siz bugun bunlari hissediyorsaniz, zamaninda Almanlar Turkler hakkinda nasil hissetmistir acaba?
    ufoz bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yazdiginiz problemlerin yarisi Suriyeliler degil, iktidarin gocmen politikasi ile ilgili.

Siz bugun bunlari hissediyorsaniz, zamaninda Almanlar Turkler hakkinda nasil hissetmistir acaba?
    Eğer Almanya'da yaşayan Türkler,burdaki Suriyeliler gibiyse,Suriyelilerin yaptıklarını yapıyorsa kusura bakmayın bu durumda Almanlara hak veririm.Benim yıllardan beri Almanya'da yaşayan tanıdıklarım var,doktorluk yapıyorlar,tamamen uyum sağlamış durumdalar bir kere bile kendilerine ırkçılık ayrımcılık yapıldığına dair bir şey çıkmadı ağızlarından.Öte yandan Almanya'da yaşayan düşük eğitimli,cahil,kaba,uyumsuz,gittiği yere uyum sağlamak yere,o yeri kendine uydurmaya çalışan çomar takımı gece gündüz bize ayrımcılık yapıyorlar diye şikayet ederler.

Bu arada geldikleri yere geri dönmezler ise komple yok etmek son çare.Sonuçta bu insanlar sokakta yaşayan masum kedi köpek değil.Benim can ve mal güvenliğime tehdit oluşturan çoğunluğu şeriatçı terör örgütü üyesi,kendi ülkesinde iç savaş çıkartıp ülkesine zarar vermiş ve benim ülkemde de karışıklık çıkarma potansiyeli yüksek yabancılar.Bunlara acırsak ileride acınacak duruma düşeriz.

Ben eskiden ırkçılık karşıtı hümanist bir insandım bunların sayesinde ırkçı oldum.Hayatımda ilk kez böyle ırkçı söylemlerde bulunuyorum.Gelip burada bizim yaşadıklarımızı yaşamadan neler çektiğimizi tam kavrayamazsınız.
    Osm@n bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mozart ülkemize gelirse konserine gider misin? Kasetini alır mısın?
    Hoka bazisi anasini severmis. Bazilari ise kizini . Biliyorsun renkler ve zevkler olayi.
    bursevi

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoka bazisi anasini severmis. Bazilari ise kizini . Biliyorsun renkler ve zevkler olayi.
    Ali abi Urfa'da oxford vardı da biz mi gitmedik?

ORHAN AFACAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lütfen beyler.birbirimizi incitmeyelim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ORHAN AFACAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İSRA SURESİ 5,6,7, vs ayetlerde açık net yazıyor.Birinci vakit Hitlerin yaptığı kırım,2.ci vakitte yaklaşıyor.ister kabul et,ister etme.Ayet hükmü bu.
    Hocam yahudilerle ermenilerin arasında nasıl bir alaka kurdunuz orasını anlamadım.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gök kubbe altında değişen bir şey yok.
    Orhan bey de bu şiirlerini Posta gazetesi falan yerlere yollasa ya ? Emekli memur amcaların kahve köşelerinde okumasında sıkıntı yok. Burada olmuyor.
    benim köşem internet

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hocam Malazgirt kısmını çıkartırsanız iyi olur.
    Orda saldıran biziz.
    Başımıza bişey gelmedi yani.
    Geldiyse de biz istedik.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ben Ermeni kuyumcudan gözüm kapalı alışveriş yaparım, Yahudi tüccarla "söz, senettir" anlayışıyla ticarete girerim, bir Rum'un lokantasında "ulan tadı güzeldi ama acaba içine ne koydular?" diye kıllanmadan yemeğimi yerim. Vakti zamanında imparatorluğumuzun mirası bu arkadaşları ülkeden yolladık ya da gitmelerini sağladık. Onların yerine Irak'ın,Suriye'nin,Afganistan'ın vs ne kadar çakalı,çukalı,iti,uğursuzu varsa toplandı bu ülkeye. Aynı dine mensup olmak dışında başka hiçbir ortak özelliğimiz olmayan bu yeni gelen insanlarla ülkenin demografik yapısının içine ettik. Avrupa-Türkler , Türkiye-Suriyeliler örneklerinde gördüğümüz gibi "daha medeni" olan ülkelere kısa bir zaman diliminde "daha medeni olmayan" ülkelerden yapılan toplu göçler bence sıkıntılı.
    fz6_fazer, Cyan, fatih.met ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orda saldıran biziz.
    Geldiyse de biz istedik.
    0000
    Malazgirt biz açılan kapı,açmayada mecburduk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orda saldıran biziz.
    Geldiyse de biz istedik.
    --
    Malazgirt bize kapı açmaya mecburduk

Allah kuldan intikamını kul eliyle alır.Ayette de azim kul diye geçiyor

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri "kediler ya da köpekler yok olsun umrumda değil" dese linç edilir forumda. Gel gelelim konu Suriyeliler olunca hiç sorun değil.

Yeni Zelanda da camiye girip insanları tarayanların haberini duyup "umrumda değil" diyen Yeni Zelandalılardan ne farkınız kaldı? Biri çıkıp Türkiye'deki tüm Suriyelileri yok etse "Oh!" mu çekeceksiniz? Böyle bir olayın yaşanabildiği, ve o olaya böyle tepki verebilen insanların yaşadığı bir ülke iyi bir ülke midir?

Ülkeye ve vatandaşa harcanması gereken vergiler Suriyelilere harcanmıyor. Ucuz oy satın alınmaya, batıya karşı sopa olarak kullanabilinecek güç unsuru elde etmeye harcanıyor. Ne Suriyeliler, ne Türkler, ne İslam, ne de vatan bu kararları verenlerin umrunda. Kendi zenginlik, güç ve saltanatlarına hizmet ediyorlar.

Vatandaşın işsiz ve aç kalmasının sebebi, kendi cehaleti ve ahlaki zaafları sonucu verdiği yanlış kararlar. "İnsanlar yok olsun umrumda değil" de bu cehalete ve ahlaki zaafa güzel bir örnek bence.
    Yeni Zelanda ile ne alakası var? Benim söylediğim (tekrar edeyim) bu zırtolar ülkeme alındı/girdi! Zorla girdi, kaçak girdi, göçek girdi.

Sonra göz yumuldu...

Niye geldi? İç savaş. Hmmm... yaşadığı vatanını korumak ve kollamak, uğruna kendini feda etmek yerine arkasına bakmadan kaçtı.

Bu bile bunlardan bir b.k olmayacağının en baş göstergesi.

Sonra ne oldu? Ülkemin parası, vatandaşımın, hemşehrimin ve en önemlisi benim param! BUNLARA harcandı. Batıya karşı sopa? Çok da umurlarında Sıkıyorsa girsinler yunan'a hadi. Var mı o güven, özveri ve tecrübe? YEMEZ...

Suriyeli'ye gel çöpçülük yapacaksın dersen yapar mı sence? Yoksa beleş kamplarında aldıkları maaşları sayarken klima altında serinlemeyi mi tercih eder?

Tekrar söylüyorum, benim açımdan yok olmaları zerre umurumda olmaz. Ha ister ölürler, ister denizde boğulurlar, ister yanarlar, ister ülkelerine dönerler, ister başka ülkeye giderler...

Daha bu akşamın haberi...

İstanbul'da Suriyeli baba Abdülkerim S'nin evde yalnız bıraktığı 3 çocuğu, durumu fark eden vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra eve gelen baba ise eşinin evi terk ettiğini, para bulmak için çocukları evde tek bırakıp gitmeye mecbur olduğunu söyledi.

Bunlarla uğraşmak zorunda mıyız? Bizene ulan bizene? Bunlar bu ülkeye gelip bir de üzerine üremek zorundalar mı? Eşimle ben bunlar gibi sebepler yüzünden bu ülkede çocuk dünyaya getirmeme kararı aldık.

Bugüne kadar 45-50 milyar dolar harcandı BUNLARA...

REKLAM ALANI
73. sayfa BirinciBirinci ... 23637172737475 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler