Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sagopa Kajmer - Namaz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    GT! ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bu adam diss atacam diye ana avrat söven şarkıcı ve barlardan çıkmayan sübyancı tayfası olan karısı kolera değil miyahu?

ben mi yanlış biliyorum yoksa????
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu adam diss atacam diye ana avrat söven şarkıcı ve barlardan çıkmayan sübyancı tayfası olan karısı kolera değil miyahu?

ben mi yanlış biliyorum yoksa????
    Trenti yakalamis adam ne kiziyorsun.
    Para kokusu gül suyundan güzel.....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    necip fazıl bir röportaj verirken gazetece küçümser bir hal ile sormuş.
    - iyi de fazıl bey allah lillah diyorsunuz da geçmişinizde kumarhanelerden çıkmaz meyhanelerde sızarmışsınız.
    necip fazıl cevabı veriyor.
    -ben geçmişimi çöpe attım ve çöpü ancak köpekler, kediler, börtü böcek karıştırır.
    din sadece islamiyet değil. seçilen din ise oyuncak değil. ben tıp fakültesi kazandım ama iktisat bölümü dersleri çalışacağım diyen adam ne kadar doğru iş yapıyorsa bir dine bağlı olduğunu söyleyip de o dinin birçok emrini terkedip sadece dini emreden ilahın affediciliğine sığınmak hangi mantığın tezahürüdür.
    bir hristiyan için ya da yahudi için belki bir ateşperest için dahi yaratıcı affedicidir. affediciliğini göstermesi için kendi üzerine düşeni yapmıyorsan dahi onun için birşeyler yapmak gerekmez mi.
    şu var ki dinler tarihinde dininden dönmüş fakat bunu açıklayamamış çok tanınmış kişi var. ve açıklayıp dönenlere para tatlı geldi, ortama uydu, trendi yakaladı, bunun geçmişi neydi ki dini ne olsun gibi yaftalarla saldırılmış. müslümanken yahudi olan hristiyan olan ya da diğer dinlerden islama geçen birçok ünlü için bu sözler söylenmiştir. yakın zamanda meşhurlardan birisi engin noyan dır ki eşi onun için delirdi demekten geri durmamıştır.
    bir ünlü olarak söyledikleri ağır gelmiş olablir lakin o bir insan. ve insan konuşur.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Honda
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir dine bağlı olduğunu söyleyip de o dinin birçok emrini terkedip sadece dini emreden ilahın affediciliğine sığınmak hangi mantığın tezahürüdür.
    Allah'in mantiginin tezahürüdür.
    Allah der ki;
    tevbe et.
    Magfiret dile.
    Ben affederim.
    Bu kadar basit.
    Yoksa,
    Allah'in sözünün üstüne söz söylemeye çalisan gafiller mi var?

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haahaha ictigi esrari Kuran-i Kerim in tam olarak neresine uydurcak acaba?

Sagopa birak bu isleri Ariza yla niye kavga ettin onu anlat biraz evde belgesel izlerken napiyosun onu anlat bize?

Cumle muhendisiymis once Turkce konus arapca ve farsca degil.
    We are many...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    tevbe etmek bir daha yapmamak demektir. evet. tevbe edip bir daha yapmayacak olanın tevbesini kabul edecektir. şüphesiz. ve madem kabul edeceğini biliyorsununz sagopanın dün barda gezmesi, bu gün iman lillah konuşması niye dert oldu. adam tövbe etmiş kurtulmuş işte .
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tevbe etmek bir daha yapmamak demektir. evet. tevbe edip bir daha yapmayacak olanın tevbesini kabul edecektir. şüphesiz. ve madem kabul edeceğini biliyorsununz sagopanın dün barda gezmesi, bu gün iman lillah konuşması niye dert oldu. adam tövbe etmiş kurtulmuş işte .
    Rabbim; cümlemizi takkiye yapanlardan, kütüphanelerce kitap okuyup da bir tek kendi kitabını okumayıp, bilahare de satır ve cümle ticareti yapanlardan, alimlerin döktüğü mürekkebi "leke" , şehitleri şahadetini "ölüm" olarak sayanlardan ve yarı cahillerin gafletinden koru bizi...

( pek çok din alimi, bazı hadislerin uydurma olduğunu tesbit ve doğru olanı araştırmak için ömürlerini vermişlerdir. buna Buhari, imam hanife vs gibi dinin yapı taşları da destek vermişlerdir.
    ama bu sagopanın "yalan hadis olmaz" cümlesinin yapacağı tahribata bir bakın. hem de 3 günlük aklıyla... )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bir sanatçı böyle bi açıklamayı nasıl yapar?
    Insanların kişisel inançlarından dolayı ''Gerizekalı'' tabirini kullanmak hangi sanatçının kitabında yazar? Açık sözlülügünden dolayı tebrik ederim ama artık ülkemizde bu zihniyet aşılmalı. Milyonlara hitap eden bir sanatçı canlı yayında bunu diyebiliyorsa, konser alanlarında hayranlarına ''Hepinizi çok seviyorum'' nidalarının altında bi fitne var demektir.

Ben hayatımda hiç camii'ye gitmedim, hiç oruç tutmadım ve hiç namaz kılmadım.
    Bu inanışın tersi davranışlar sergileyen insanlara ben aynı sözleri şuan sarf etmiş olsaydım eminim burada kavim kavgası çıkardı şuan.

Türkiye nüfüsunun büyük çoğunluğu radikal müslüman olabilir, fakat bu inanış zıt görüşteki insanlara saygısızlık yapılacağı anlamına gelmez.
    Eğer ortada yapılan bir yanlış varsa kimse bunu baskılarla ve dayatmalarla değiştiremez.

Beyefendi birde kılamayanlara kızmıyormuş.
    Önemsemeyenlere kızıyormuş.
    Ben önemsemiyorum.
    Kendiside zerre kadar uçkurumda değil!
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM
    Sinan Aksu:Ben hayatımda hiç camii'ye gitmedim, hiç oruç tutmadım ve hiç namaz kılmadım.
    Sinan anlayamadım,bu yukarıdaki cümle sanamı ait bahsettiğiniz kişiyemi?
    MOTOSİKLET AZGIN DUYGULARI GÖSTERME VE İNSANLARI RAHATSIZ ETME VASITASI DEĞİLDİR.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Tevbe kapısı ölene kadar açıktır.
    İmanı ile ölen herkes eninde sonunda cennete gidecektir.
    ama iman ile ölmek her müslüman geçinene nasip olmayacaktır.
    "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz"

kimsenin kalbini açık bakmak şansımız olmadığı için yorum yapmak gibi bir hakkımız olamaz
    zaten bizi ilgilendiren başkasının imanını sorgulamak değil; riyakarmış, rant peşindeymiş bize ne, onun sorunu. biz kendimize bakalım.

videodaki adam ne demiş özetle: "bu ne perhiz bu ne lahana turşudur" demiş, doğru demiş.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ESAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan Aksu:Ben hayatımda hiç camii'ye gitmedim, hiç oruç tutmadım ve hiç namaz kılmadım.
    Sinan anlayamadım,bu yukarıdaki cümle sanamı ait bahsettiğiniz kişiyemi?
    Sözün kime ait olduğunun bi önemi yok.
    Sonuçta bu ülkede bunu savunan binlerce insan var.
    Eğer ısrarla sorunuzun cevabını soruyorsanız bende Sagopa gibi açık yüreklilikle bunu dile getirebilirim. Evet bu söz bana ait. Yani şimdi ben söyledim.

Bu durumda benim müslümanligim ne kadar sorgulanir oda ayri bi durum
    Ama benim inancıma göre din kişiseldir, evrensel değil.
    Kimsenin kimseyi hakir görmeye hakkı yoktur.
    Asıl böyle davranan adamın müslümanligindan süphe etmek gerek.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ülkemizde birini yargılayabilmek için hakimlik savcılık sınavını, kazandıktan sonra mülakatı ve daha sonra 2 yıllık stajı bitirmek lazım ve kurada hakimliği seçmeniz gerekiyor
    yoksa boşuna yargılamayın yetkiniz yok

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bu konudaki yazılanları okudum da acayip şaşırdım yani herkes cennete gideciğinden şüphe etmiyor sanırım ülkedeki tapu daireleri cennetten de arsa ev villa falan verebiliyorlar. Bu ne iştir yaw. Diyor ki adam müslüman olsun öyle yada böyle illaki cennete gidecektir. Gidecektir tabi gidecektir ona şüphe yok ama içeride biraz torna tesviye orayı burayı düzelticekler biraz çekiçlicekler ondan sonra sokucaklar cennete. Cennet bedava değil cehennemde gereksiz değil. Sen mümin olarak üzerine düşen vazifeyi eksiksiz yapmaya çalışacaksın yapmadığın yapamadığın yerde af dileyecek tövbe edeceksin.Nasıl olsa cennete gireceğim nasılsa beni Allah bağışlayacak diye yola çıktıysan sen işin başında zaten yolunu şaşırmışsın demektir. Camiye gitmemiş namaz kılıp hayatında hiç orut tutmamış iyi bir iş gibi birde tavsiye eder gibi bunu söylemenin ne manası var. Açık kalbine bakmaya gerek yok erif hâya perdesini yırtmış açmış zaten. Tevbenin kabul etmediğini ancak o işi bir daha yapmadığınız zaman anlayabilirsiniz. Mevlana der ki ne olursan ol yine gel. İyi güzel gel de nasıl geliceksin ona bakıcaksın. Ahretede meyhaneden çıkmış gibi mi gireceksin adam gibimi* Lafa bakılmaz icraata bakılır. Bu memlekette bu işte para mal var diye yüzbinlerce insan tarikata koştu cemaatların içinde köşe oldu. Hangi din adamı dünya malına şöhretine nefsi tatmin eden arzulara yönelmiş. Neyse sinir olduğum bir konuyu görünce yazdım yani hepimiz insanız hepimiz canız.

Motosikleti
    Honda
    Kizdigimiz, sagapo falan degil aslinda.
    Zihniyet.
    Iki rekat namaz kilan kendini din alimi zannetmeye basliyor.
    Boyle bir afra tafra, yukaridan bakmalar.

Yillar önce bir arkadasim köyün birine imam olarak atandi.
    Bir cuma namazina sürpriz yapalim dedik gittik.
    Namazdan sonra, birer çay içelim dedik birkaç koylu ve imam arkadasimizla beraber kahveye gittik.
    Bizimle gelen koylulerden biri, hocam dedi;
    Biz bu sogukta namazimizi eda etmek için titreyerek camiye gittik.
    Ya bu kahvede kumar oynayan gafillerin hali nicedir?
    Arkadas, yillardir unutmadigim su cevabi verdi.
    Sen simdi iki rekat namaz kildin, kiçini kurtardin da, alemin derdine mi düstün?

HAdi Allah kabul etsin....

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    diyecek söz bırakmamış helal olsun
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konudaki yazılanları okudum da acayip şaşırdım yani herkes cennete gideciğinden şüphe etmiyor sanırım ülkedeki tapu daireleri cennetten de arsa ev villa falan verebiliyorlar. Bu ne iştir yaw. Diyor ki adam müslüman olsun öyle yada böyle illaki cennete gidecektir. Gidecektir tabi gidecektir ona şüphe yok ama içeride biraz torna tesviye orayı burayı düzelticekler biraz çekiçlicekler ondan sonra sokucaklar cennete. Cennet bedava değil cehennemde gereksiz değil. Sen mümin olarak üzerine düşen vazifeyi eksiksiz yapmaya çalışacaksın yapmadığın yapamadığın yerde af dileyecek tövbe edeceksin.Nasıl olsa cennete gireceğim nasılsa beni Allah bağışlayacak diye yola çıktıysan sen işin başında zaten yolunu şaşırmışsın demektir. Camiye gitmemiş namaz kılıp hayatında hiç orut tutmamış iyi bir iş gibi birde tavsiye eder gibi bunu söylemenin ne manası var. Açık kalbine bakmaya gerek yok erif hâya perdesini yırtmış açmış zaten. Tevbenin kabul etmediğini ancak o işi bir daha yapmadığınız zaman anlayabilirsiniz. Mevlana der ki ne olursan ol yine gel. İyi güzel gel de nasıl geliceksin ona bakıcaksın. Ahretede meyhaneden çıkmış gibi mi gireceksin adam gibimi* Lafa bakılmaz icraata bakılır. Bu memlekette bu işte para mal var diye yüzbinlerce insan tarikata koştu cemaatların içinde köşe oldu. Hangi din adamı dünya malına şöhretine nefsi tatmin eden arzulara yönelmiş. Neyse sinir olduğum bir konuyu görünce yazdım yani hepimiz insanız hepimiz canız.
    Altını çizdiğim dizeleri yazarken beni hedef aldınız sanırım.
    Zaten benimde korktuğum buydu.
    Eğer benim yaptigim yanlis birsey varsa bunun cezasini yine ben cekecegim.
    Benim ateşim sizi yakmayacak. O yüzden böyle fevri tavirlar göstermeniz manasiz.

Bu birincisiydi.
    Ikincisi ise, kirmizi cizgi cektigim kelimelerinizde aslinda benim anlatmak istediklerim yatiyor. Kendinizden bu kadar emin konusabildiginize gore müslümanlik hakkinda engin bilgilere sahipsiniz sanirim. Kafadan atip tutucak haliniz yok sanirim?
    Fakat ben olaya biraz daha genis bakiyorum.
    Kutsal kitaplara baktiginizda dört kitabin dörtünde de hak var, adalet ve fedakarlik var, bunu sadece islam dinine mal etmeniz anlamsiz. Bu nedenle benim gözümde insanin dini, dili, irk'i ne olursa olsun icinde bir kalp ve bir ruh sahibiyse o benim icin en kutsal varliktir. Yetmiş iki millet dört din ve onlarca inaniş oldugunu kendimize zorlada olsa kabul ettirebilirsek bu zihniyetin önüne gecebiliriz diye umuyorum.

Burada aslinda ben sagopa'ya kizmiyorum. Bu zihniyete kiziyorum.
    Çünkü insanlara sirf insan oldugu için bakmiyoruz, can gözümüzü açamiyoruz.
    Din kardeşimiz haklidir, o ne diyorsa doğrudur diyoruz, dinlemiyoruz, sorgulamiyoruz, inandigimiz degerlerin dışına çıkanlara bi tekmede biz atıyoruz.
    Ama herkez kendi ateşini kendisi götürecek bunu hesaplamiyoruz.
    Iktidar sizi nerenizden vuruyorsa duygulariniz oradadir. (iktidar derken siyasi partilerden bahsetmiyorum, her anlamda liderlikten bahsediyorum)

Bakin üzerine basa basa söylüyorum.
    Siz nasil delikanli gibi acik acik söylüyorsaniz bende söylüyorum.
    Benim öyle cine periye seytana iblise karnim tok, doga ötesi olaylara cennete cehennem'e karnim tok, insan gibi yasayip kimsenin namusuna bakmadan yetim hakkina göz dikmeden yasayabiliyorsam ne mutlu bana, bunlarin disinda herseye karnim tok.

Ayrica benim varligim Allah'in yaptigi bir nakis, türlü garip renkleri hep ondan almis. Kendimi düzeltmeye nasil varsin elim. Allah'tan güzelini yapmak banami kalmis yahu?

Neyse. Bu konu uzar gider.
    Lütfen yorumlari acimasizca yapmayin.
    Biraz daha genis bakmak lazim.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    coq demiş trenti yakaladı diye
    tam da öyle olmuş

ohh karı koca saysınlar dinin şartlarını nolcak ilkokulda da sayıyorlardı şimdide sayarlar
    islam dini dememiş mi herkesin inancına saygı gösterin diye taşa tapıyor olsada bu böyle olmalı

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haahaha ictigi esrari Kuran-i Kerim in tam olarak neresine uydurcak acaba?

Sagopa birak bu isleri Ariza yla niye kavga ettin onu anlat biraz evde belgesel izlerken napiyosun onu anlat bize?

Cumle muhendisiymis once Turkce konus arapca ve farsca degil.
    baya bildiğin var seninn galibaa...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Dini ne kadar yaşadığımız kendimize.
    kalkıp ta insanları din adına yargılamayı kendine vazife görmek gibi bir haltı işlemeye kalkan adam bitmiştir, bu işin ne olduğu hakkında da en ufak bir fikri yoktur.

Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    islam dini dememiş mi herkesin inancına saygı gösterin diye taşa tapıyor olsada bu böyle olmalı
    dememiştir!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)