Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uykusuzluk problemine çözüm önerisi olanlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar merhaba...

Son zamanlarda uykusuzluk sorunu çekiyorum, normalde gece yatmayı sabah kalkmayı sevmeyen bir insandım ama 1-2 aydır uyuyamıyorum...

Ne yaparsam yapayım uykumu düzene sokamadım, en erken yatmam sabaha karşı saat 4'ü geçiyor...

Eskiden gündüz uyuyarak telafi ederdim artık onu da yapamıyorum...

Şu anda da hala uyuyamamış durumdayım...

Benim çektiğim sıkıntıyı çeken ya da çözüm önerileri olan varsa sevinirim, iyi geceler... Pardon iyi sabahlar...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba...

Son zamanlarda uykusuzluk sorunu çekiyorum, normalde gece yatmayı sabah kalkmayı sevmeyen bir insandım ama 1-2 aydır uyuyamıyorum...

Ne yaparsam yapayım uykumu düzene sokamadım, en erken yatmam sabaha karşı saat 4'ü geçiyor...

Eskiden gündüz uyuyarak telafi ederdim artık onu da yapamıyorum...

Şu anda da hala uyuyamamış durumdayım...

Benim çektiğim sıkıntıyı çeken ya da çözüm önerileri olan varsa sevinirim, iyi geceler... Pardon iyi sabahlar...
    Ayni dertten bende de var.
    Uyku gelmiyo geldigi zamanda rahat birakmiyor en az 20 saat uyuyorum.

27 saat araliksiz uyudum arkadaslar merak edip aramislar evi annem zorla uyandirmisti.

3 senedir falan bu durum boyle daha bi hafta boyunca ayni saatte yatip ayni saatte kalkma isini beceremedim en fazla 2 gun suruyor sonra ya hic uyku yok yada zombi modundayim.

Vitamin aldim duzenli olarak etki etmedi.Sinir ilaci Xanax diye bi ilac var doktor verdi o da gecirmedi uyku ilaci kullandim o da etkilemiyor.

Uyumak icin 3-4 saat yatakta gozlerim kapali bekliyorum gram uyku yok bastirdigi zamanda en az 10 alarm arka arkaya kuruyorum ki uyaniyim.

Doktor stres yapma rahat olmaya calis duzenli beslen vs vs gibi seyler dedi, doktor maasi her ay cebime girse bende stres yapmam ama iste...
    We are many...

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    yorulmanız gerekiyor
    gün içinde iyice yorulana kadar çalışınız
    örneğin spor yapınız
    gün içinde 1-2 saat spor yapın yarım saat veya 1 saat ara verin tekrar 1-2 saat spor yapın
    bu şekilde akşam 6'ya kadar spor yapın
    daha sonra sıcak bi banyo yapın
    ardından kendinize iyi bir akşam yemeği çekin
    zaten yorgun ve bitkin olduğunuz için tv veya bilgisayara fazla bakamayacaksınız
    yattığınız odada kesinlikle bilgisayar veya tv gibi elektronik eşyalar olmayacak
    var ise hepsi fişten çekilir derece kapatılacak
    yatak odanız karanlık ve sessiz olacak
    emin bu durumlarda o gece rahat uyuyacak ve sabaha dinç kalkacaksınız
    iyi uykular şimdiden

ek: spor yani yorulana kadar çalışmak kafanızda olan aklınıza takılan düşüncelerden sizi arındırmaya yarayacak ve size özgüven verecek

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    @@@Metci@@@
    Bilgisayarı bulunduğun odadan çıkarman gerekiyor.
    Bende sabah 8 de işe gideceğim halde saat 5 lere kadar oturur güneş doğunca yatardım.
    İnternette tavla, msn, face forum derken bi bakıyosun sabah 4 olmuş, gözün biraz daha internete dalınca bi bakıyosun saat 5
    Bilgisayarı bulunduğun odadan kaldırırsan, bilgisayarın olduğu odada yatmazsan ilk günler biraz sıkıntı çekersin ama sonradan herşey yerli yerine oturur.
    denemesi bedava
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mehmet abi evlenmedne öncede böleydin hani evlendikten sora dicektim ama :
    Ama evlenmeden öncede böleydin bende öleyim bulursan çağresini banada çıtlat
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Atarax iç. Bir antihistaminik (alerji ilacı) olan atarax, bana doktor yakınım tarafından tavsiye edilmişti. 2 küsur liraya satılıyor, ama bir uyku ilacı değil, içiyorsun uyuyorsun. Birkaç gün iç ve uykunu düzene sok sonra zaten kendiliğinden uykun geliyor. Denemeni öneririm.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Yaklaşık 4 sene öncesıne kadar aksamları uyku cekebılıyordum. Son 4 yıldır gunde en fazla 4 cok hasta olursamda 5-6 saat uyuyorum. Denemediğim yol,yöntem,ilaç kalmadı. Ne yapsam boş bir türlü uyuyamıyorum. İlaç fayda etmiyor, 1-2 gun icki içerek uyumayı denedım ertesı gun yanıma kalan uykusuzluk ve bas agrısı oldu yane oda fayda etmedı
    Bir arkadasın dedıgı bilgisayarsız odada yat yöntemınıde denemıstım. Komple kaldırmıstım pc yi yine fayda etmedı :D Artık akısına bıraktım herseyı mutluyum böylede :D

Motosikleti
    Bilgisayarsız odada yatma olayı bende işe yaradı
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @ volkanix:
    Spor işini deneyeceğim teşekkür ederim;
    ancak sıcak bir banyo yapamam çünkü görev yaptığım köyde su yok, haftasonları ilçeye gidiyoruz banyo için vs...
    Güzel bir akşam yemeği de zor malum bekar evi

@ GT250rAlanya:
    Evet bilgisayarı odadan çıkarıp kullanım süresini olabildiğince azaltacağım... Teşekkürler...

@ Birkannn:
    Birkan evlendim ama eşimi getiremedim çalıştığım yere malum şartlar

@ forevermore:
    Teşekkürler ama ilaç olabildiğince kullanmayan birisiyim, son çare olarak olabilir...

Ayrıca bu gece hiç uyumadan güne devam ediyorum malesef...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Görev yaptığınız yeri biliyorum, konunuza dikkat etmiştim..
    Bulunduğunuz yerde bilgisayarsız bir ortam ve spordan başka bi seçenek gözükmüyor farklı aktivetelerde bulunup bu uykusuzluk sorununu ortadan kaldırmanız için.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    fight club' u izle
    ama orda gördüğün herşeyi yapma
    şaka bir yana spor ve huzur lazım sana

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    bilgisayarı kullanma alışkanlığını deyiştir. kitap okuma alışkanlığı kazan kitap okuma alışkanlığın varsada çok erken başla okumaya. bunlar kesin çözüm değil ama çok etkili yardımcı yöntemler.
    bende çekiyordum uykusuzluk strese bağlı olduğuna emin olduğumda doktora gittim bir damla yazdı. ucuzda ihtiyaç duyduğumda alıyordum derken olay yerine oturdu.
    spor olarakta squach yapmanı öneririm adamın iflahını kesiyor. kesin uyursun

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    1. Her ne olursa olsun gündüz 7 den geç uyanma.
    2. Asla gün içinde uyuma hatta uyumaya bile yeltenme
    3. 23:00 den sonra pc başında oturma.
    4. Diğer arkadaşların dediği gibi gün içinde bedenen ya da beynini yoran bişeylerle uğraş.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atarax iç. Bir antihistaminik (alerji ilacı) olan atarax, bana doktor yakınım tarafından tavsiye edilmişti. 2 küsur liraya satılıyor, ama bir uyku ilacı değil, içiyorsun uyuyorsun. Birkaç gün iç ve uykunu düzene sok sonra zaten kendiliğinden uykun geliyor. Denemeni öneririm.
    Test edilmiştir tarafımdan..
    Öküz çarpmışa döndürür insanı..Yan etkisi önemsiz derecede..
    Gene de neticede kimyasal..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)