Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sanal profilleri öldürme vakti!

Motovento
    REKLAM ALANI

Sanal profilleri öldürme vakti!

Web intihar makinesi adlı hizmete şimdiye kadar 90 bin talep gelmiş. Amaç, sosyal paylaşım sitelerinden tamamen kopmak.

İnternetteki profilinden sıkılıp da onlarca siteye bıraktığınız bilgi ve fotoğrafı nasıl yok edeceğini düşünenlerdenseniz, işte iyi haber: 'Web intihar makinesi' adlı sistem, sizin yerinize bu hizmeti sunmaya talip. Sistem, kullanıcısı adına sanal izleri tek tek siliyor ...

İnternet kaç yıldır yaşamınızın ayrılmaz bir parçası? Dünyaya 1990 öncesi geldiyseniz, sanal alemle tanışıklığınızda hayatınızın belli bir döneminde başlamıştır. 1992’de doğan ve bu yıl 18 yaşını doldurmuş olanlarsa şu ya da bu şekilde, tüm yaşamları boyunca internetle içli dışlılardı. Onlar zaten internetin içine doğdular...

Doğum ilanından bebeklik fotoğraflarına, sosyal paylaşım sitelerinden bloglara, artık bir insanın tüm yaşamını internet üzerinde izlemek mümkün. Ama artık birço insan, dünyaya kendilerini ne derecede göstermeleri gerektiğini yeniden gözden geçiriyor. Bunlardan biri de Daniel Sieberg...

Özel hayattan da öte...

Bazı kimselerin kontrolü, sanal hayata kaptırdıklarını düşünür hale gelmeleri fikrinden yola çıkan Gordan Savicic de insanların sosyal paylaşım sitelerinden kopmaları için yeni bir hizmet sunmaya başlamış. Merkezi Hollanda’da olan ‘Web 2.0 Suicide Machine’ (Web intihar makinesi) kullanıcının internet hesaplarına giriyor ve her bir arkadaşınızı, her bir ileti ya da mesajınızı elden geçirip sanal ortamda bıraktığınız tüm izleri tümden siliyor.

Savicic’in sunduğu bu hizmet, büyük rağbet görmüş. Şimdiye kadar 90 bin talep gelmiş. Hizmetten yararlanmak için bekleme süresi, bir ay.

Gordan Savicic, “İnsanların egolarını aşırı düzeyde sergilediklerini düşünüyorduk. Bir tür avatar kişilik gibiydi, yarattıkları. Tekrar birer gerçek insan olabilmek için sanal ortamdaki o kişiliklerini öldürme isteğini dile getirmeye başlamıştı bazı kimseler” diyor. Dolayısıyla sorun, özel hayata ait ayrıntıların dış dünyadan korunmasının da ötesine geçiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İnanılmaz yaratıcı bir fikir..
    Tutarsa epey kişi başvurabilir valla benim bile aklıma gelmemişti bu ha

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ya isim benzerliğinden yanlışlıkla silinmeler olursa

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sanal dünyada atılımlar yapıldıkça insanların gerçek dünyayı unuttuğu aşikar.
    Farkındamısınız bilmiyorum ama günün büyük bir kısmını sanal dünyada geçiren insanların çevresiyle ilişkileri pek iyi değil.
    Çevreyi bırakın aile ilişkileri bile yerinde sayılmaz.
    Çok güzel bi antisosyal kişilik oluyorsunuz gün geçtikçe.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amaaaan!!! Kim uğraşıcak bununla.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    benim aklıma gelmişti dicem ama inanmicaksınız

gerçekten çok gerekli bir uygulama bence.

çünkü nerdeyse her gün bi siteye üye olmak için, giriş yapmak için,
    bütün kimlik bilgilerimizi yazıoruz, ve ben kaç sene önce üye olduğum ama artık grmediğim bir çok siteden nasıl bilgilerimi silerim diye düşünüordum, artık üye olduğum siteleri,forumlrı ben bile unuttum.
    süper oldu bu

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    sanalda olsa öldürmek çok günah...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)