Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Laptop şarj edilebilirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    evet arkadaşlar bazı uzun yollar için yanımızda bir internet aygıtı gereksinimi görüyoruz bu nedenle şarj sıkıntısıda laptop gibi aygıt için sorun teşkil ediyor nasıl bi düzenekle bunu sağlayabiliriz laptop ve cep telefonu için pratik bi soket nasıl hazırlanabilir fikir ve önerilerinizi bekliyorum bi çok arkadaşımız önerilerinizden ilham alacağını düşünüyorum şimiden teşekürler.
    Yolver gitsin .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Berk çin üretimi olan bir alet görmüştüm geçenlerde 5 veya 10tl idi.
    tıpkı bir el feneri gibi küçük usb girişli ve yanında yaklaşık 10 adet telefon için şarj ucu vardı. El fenerine pillerine koyuyosun telefonun hangi marka ise onunda ucunu el fenerindeki usb çıkışındaki kabloya bağlıyosun ve pillerdeki bütün şarjı alıp telefona aktartıyordu, tıpkı şarj olur gibi bi süreyle. bulabilirsem link atarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 ----------

işte buydu gördüğüm ve arkadaşımın kullandığı. Bunun gibi bişey laptopa yapılabilir mi bilmem?? ama handy'ler için mevcut

http://urun.gittigidiyor.com/CEP-TEL...QQidZZ20851474
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Laptobu kaldırmaz ama tablet pcleri kaldırır. USB den şarj oldukları için usb çevirici çakmak soketler var...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berk çin üretimi olan bir alet görmüştüm geçenlerde 5 veya 10tl idi.
    tıpkı bir el feneri gibi küçük usb girişli ve yanında yaklaşık 10 adet telefon için şarj ucu vardı. El fenerine pillerine koyuyosun telefonun hangi marka ise onunda ucunu el fenerindeki usb çıkışındaki kabloya bağlıyosun ve pillerdeki bütün şarjı alıp telefona aktartıyordu, tıpkı şarj olur gibi bi süreyle. bulabilirsem link atarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 ----------

işte buydu gördüğüm ve arkadaşımın kullandığı. Bunun gibi bişey laptopa yapılabilir mi bilmem?? ama handy'ler için mevcut

http://urun.gittigidiyor.com/CEP-TEL...QQidZZ20851474
    Acaba kaldırırmı bu laptopu şarj etmeye? bide bunu denemiş arkadaşlarımızında önerilerini bekliyoruz teşekürler GTR

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laptobu kaldırmaz ama tablet pcleri kaldırır. USB den şarj oldukları için usb çevirici çakmak soketler var...

bendeki Netbook farkedermi ?=
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    Valla berk laptopu kaldırır mı kaldırmaz mi bilmem ama cep telf. şarj ediyordu arkadaşım yolda giderken.
    Araştırmak lazım.
    Rica ederim.

Bunu buldum
    http://www.hat-elektronik.com.tr/sho...roducts_id/578

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:13 ----------

seninde bildiğin gibi çok basit bir düzenekle yapabilirsin bunu. aküden 2 kablo araya bi sigorta kablo uçları çakmak girişi ucuna sabitlendi mi tamamdır.
    Seyahat sonrasında da kolay sökülür.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Parçacılardan çakmak çıkışı temin edip direk aküye bağlayabilirsin, laptopların da çakmak çıkışlı adaptörlerinden almalısın tabi. Motorunu da sık sık çalıştırıp akünü şarj etmelisin;)
    GKN MOTORS

Motosikleti
    HİLTİ
    Üniversel Araba Laptop adaptörü ve şarj aleti
    90 W çıkışlı

8 değişik uçlu

birçok laptop için uyumludur
    demiş peki 150 cc motor 90 volt elektirik üretiyormu?
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    araçlar da 12 volt değil mi

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şarj cihazın 12 volta düşürür doğru ama direkt bağlarsan lap topuna elveda diyebilirsin, motor sürekli gidecek o amperi üretmek için çok zor, adam akıllı bir ups bile 1 saat anca götürür laptobu. O yüzden usb şarjlı düşük güç ihtiyacı olan ürün kullanmalısınız. Tablet pc ler bunun için ideal...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

90 volt değil 90 watt. 12 volt, 8 amperlik bir akü 96W gücünde oluyor. 220V'a taktığımız laptop adaptörüyle şarj etmek için en basit yöntem 12v'u 220 ye çeviren inverterlar. ama çok pratik bir yöntem değil. çünkü inverter büyük kaçacak. laptopun 12v ile şarj olan adaptörünü bulmak lazım.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarj cihazın 12 volta düşürür doğru ama direkt bağlarsan lap topuna elveda diyebilirsin, motor sürekli gidecek o amperi üretmek için çok zor, adam akıllı bir ups bile 1 saat anca götürür laptobu. O yüzden usb şarjlı düşük güç ihtiyacı olan ürün kullanmalısınız. Tablet pc ler bunun için ideal...
    netbook veya minibook olarak adlandırılan cihazlara tablet pc diyorsanız şayet onlarında şarj için kullandıkları elektrik miktarları ortalama olarak aynı...

yukarıda GKN'ninde dediği gibi önce motoruna bir çakmak ünitesi yerleştirip laptop'un içinse ( muhtemelen kendi markası üretiyordur nerdeyse her firmanın var ) çakmak şarj adaptöründen edinmen gerekecektir. tabi arada oluşabilecek enerji farkları için çakmak şarjına ayrı bir düzenek bağlaman gerekebilir buda sana bi dünya masraf ve motora monte edeceğin şeyler olarak geliyor.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    motora çakmak soketini tak.
    laptop unda araç şarç adaptorunu al. voltu watı düşünme. tak laptopunu şarj et. zaten yolculukta saj problemın olduguna göre cogu zaman hareket halinde olaçaksın demektir.. akünün bitmesi yada yetıştırmemesi gibi bir sorun yaşamazsın.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    nokia 5800 alın her işinizi görün
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

http://urun.gittigidiyor.com/LAPTOP-...QQidZZ22275769

bu tür ürünlerin batarya ömrüne zarar verip vermeyeceği de belli değil. orjinalini bulmak da pek mümkün değil sanıyorum her laptop için.

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    150 watt invertör kullanıyorum laptop cep telofonum hiç problemsiz şarj ediyorum yanlız hep seyir halinde şarj ettim akümde 12v14am çakmak çıkışından alıyorum tavsiye ederim 2 yıldırda kullanıyorum kolay gelsin
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

8-10 liraya bir tane disi cakmak soketi
    +
    40-50 liraya 150W inverter

=

mutlu son :D

akunde 12A-14A falan olursa ve motosiklet dururken 1 saatten fazla laptop sarj etmezsen bir sorun olacagini sanmiyorum. Hatta arac tipi ufak (120W)kettle falanda kullanilabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demiş peki 150 cc motor 90 volt elektirik üretiyormu?
    150cc bir motor yüksek devirlerde çalıştığında, yani tam kapasite, tahminen 6-7 amper elektrik üretir.Bu linkteki alet 4,5 amper elektrik tüketiyormuş. Yani hareket halindeyken bu alatle laptopunu şarj eder ve farı falan açmazsan kullanbilirsin. Ancak bu sürede akünün şarj olmayacağını unutma. Üretilen elektrik tüketilenden fazla olursa akü şarj olur.

Edit: Netbook olduğunu yazmışsın. O kadar (4,5 ah) güç ihtiyacı olmayabilir. Orjinal adaptörünün kaç amper ve kaç volt olduğuna göre bir şarj aleti bulursan daha iyi olur.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    berk kardeşim şöyle bir açıklama var ve doğru bir yöntem bilgi açısından ona göre sende ister GKN dediği gibi aküden araya sigorta koyarak kablo çek ucuna açık hava şartları için üretilen kapaklı araç çakmaklarından alıp tak,istersen akünün çıkışına 1 adet 12 volt 90 watt invörter alıp laptop'unu bağla.ama Apache'de invörterü koyacak yer bulamazsın sanırsam.en güzeli çakmak olayı ama çekilen güç fazla oldugundan ön farın parklarda kalması lazım akü şarjı açısından.laptop Laptop şarj cihazının İnput değerleri 110-220V 1,5 Amp. genelde ve 60-70 watt güç çeker.

alıntıdır ;donanım haber
    Laptop pc nin pil değerlerine bakınız. Pil üzerinde diyelimki 10,8V 4400 mah veya 48 wh gibi güç değerleri yazmaktadır. Piliniz 1 saat yetiyorsa demekki saatte 48w harcarsınız. 2 saat gidiyorsa saatte 24 w harcarsınız. adaptör değerleri bundan daha yüksektir hem laptop çalıştıracak hemde pili şarj edecek. Güç yönetim özellikleri prize takılı iken farklılık gösterebilir pil takılı durumu ile aynı yaparsanız prizdeykende pildeymiş gibi aynı gücü tüketmiş olursunuz.

10,8 x 4400/1000= 48 w
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)