Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cüzdanı düşürdüm :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    -100 TL
    -Nüfüs Cüzdanı
    -Ehliyet
    -Öğrenci Kimlik Kartı
    -Banka Kartları
    Hepsi yok oldu

Cüzdanın bulunması imkansız artık , topraklı arazide düştü .

Sadece ehliyet çıkarsam olur mu yoksa Nüfus cüzdanı daha önce mi çıkarmalıyım.

Bu ikisinin masrafı kaça patlar bana ?

1500 Liram vardı , neyse ki 1400 Tl yi bankamatiğe yatırmıştım..

İçim kan ağlıyor yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Allahtan parayı bankamatiğe yatırmışsın,yoksa daha çok üzülürdün.İlk önce Nüfüs Cüzdanı çıkarmalısın çünkü ehliyet için o da lazım sanırım,yinede kesin bilgi alın derim.Geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Benimde 4 5 sene öncesi nüfus cüzdanım kaybolmuştu tabi yenisi çıkardıktan sonra eskisi evde çıktı yine çok büyük bir masrafı yok
    Zaten senin bilgilerin nüfusta kayıtlı sadece yeni fotoğraf ve yeni nüfus kağıdı cildi için para vericeksin kimliğinde değişen tek şey veriliş nedeni kayıp olarak geçicek toplam maliyet resim falanda çektirsen diyelim 15 20 TL
    Geçmiş Olsun..

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    hükümsüzdür rahat ol
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde 4 5 sene öncesi nüfus cüzdanım kaybolmuştu tabi yenisi çıkardıktan sonra eskisi evde çıktı yine çok büyük bir masrafı yok
    Zaten senin bilgilerin nüfusta kayıtlı sadece yeni fotoğraf ve yeni nüfus kağıdı cildi için para vericeksin kimliğinde değişen tek şey veriliş nedeni kayıp olarak geçicek toplam maliyet resim falanda çektirsen diyelim 15 20 TL
    Geçmiş Olsun..
    Bunun cezası filan yol değil mi ? 15 -20 TL ise çok iyi bazı yerlerde 60 TL duydum ?

Peki ehliyet ne kadara çıkar ehliyetsiz motor da kullanılmaz

Sanırım cüzdanı düşürmemin maliyeti 200 Tl yi bulacak

Allah korusun cüzdanı bir daha arka cebime koymam. O kadar motor kullanırken düşmüyor ayda yılda bir traktör kullandığımız için düştü

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    bunları çıkarmaya uğraşacağına 1 günün tamamını cüzdanı aramakla geçir bence
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı TSunam! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunları çıkarmaya uğraşacağına 1 günün tamamını cüzdanı aramakla geçir bence
    Keşke düz yolda düşürsem ama çift sürerken düşürdüm, muhtemelen düşünce toprağa karışmıştır . Samanlıkta iğne aramak gibi bir şey, hadi içinde metal olsada dedektörle toprağın altında bulunsa

Bunları çıkarmak için uğraşmak önemli değil havaya giden paralara yanıyorum.

Ehliyet ne kadara çıkar bilgisi olan var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun cezası filan yol değil mi ? 15 -20 TL ise çok iyi bazı yerlerde 60 TL duydum ?

Peki ehliyet ne kadara çıkar ehliyetsiz motor da kullanılmaz

Sanırım cüzdanı düşürmemin maliyeti 200 Tl yi bulacak

Allah korusun cüzdanı bir daha arka cebime koymam. O kadar motor kullanırken düşmüyor ayda yılda bir traktör kullandığımız için düştü
    Valla ben 4 sene önce 5 TL e halletmiştim çünkü kendi çekilmiş resimlerim vardı sadece kimlik cildi parası aldılar o kadar ehliyet kaça çıkartıyorlar tekrar bilmiyorum ama sen yine yarın sabah git güzelce tara çevreyi ara arazide olması senin için daha iyi ben olsam bir günümü ayırır arardım arazi boş alan birinin alıp gitme ihtimali yok denicek kadar az

Ben de kaybetmiştim, sonradan buldum. Bana da cezası var demişlerdi, şimdi araştırdım biraz. Eğer bir değişiklik yoksa 62 lira cezası var. Yerel bir gazeteye ilan vermeyi de unutmayın. Bu zorunlu mu bilmiyorum.

http://www.kayipilani.org/kayipkimlikilanibasvuru.asp

Geçmiş olsun. Gazeteye kimliğini kaybettiğini belirten bir ilan da vermen gerekiyor sanırım, Nekadar doğru bilmiyorum ama vergi dairesine de kimliğini kaybettiğini bildirmen gerekebilir. Bankalar da dahil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Nüfus cüzdanının yenisini çıkartmak 3 TL kart parası + 62 TL kaybetme cezası eğer cezayı hemen peşin olarak ödersen 46 TL oluyor. Ehliyet için de 62 TL kart ücreti veriyorsun. Onun haricinde 3-5 TL dosya parası alıyorlar. Gazeteye ilan vermeye gerek yok. Artık öyle bişey istemiyorlar.

Motosikleti
    VW Polo
    Valla ben 4 sene önce 5 TL e halletmiştim çünkü kendi çekilmiş resimlerim vardı sadece kimlik cildi parası aldılar o kadar ehliyet kaça çıkartıyorlar tekrar bilmiyorum ama sen yine yarın sabah git güzelce tara çevreyi ara arazide olması senin için daha iyi ben olsam bir günümü ayırır arardım arazi boş alan birinin alıp gitme ihtimali yok denicek kadar az
    Haklısınız yarın gün doğar doğmaz aramaya gidicem bulunmaz ama yinede şansımı deniyeyim. Önceden cüzdanı kontrol eder dururdum bugün hiç kontrol etmemiştim

Durum yukarıdaki resimdeki gibi düşünce büyük ihtimal cüzdan toprağın içine gömülecek bu yüzden pek umudum yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 ----------

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim . Trafik cezası yimek bu kadar koymuyor ama cüzdan düşürmek adama çok koyuyor

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Geçmiş olsun , yaklaşık 1 sene önce motorla giderken otobanda benim de cüzdan arka cebimden düşmüştü...Saolsun Hatta Allah Razı olsun ısrarla bir araba korna falan uyarıyla yolumu kesmişti hatta anlamamıştım adam meğer görmüş 1 km geride cüzdanın düştü diye...
    içinde kimlik ehliyet bi miktar para kredi kartı vs vardı...Yaktım 4 lüleri ters şerit te geri gidip bulmuştum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Haklısınız yarın gün doğar doğmaz aramaya gidicem bulunmaz ama yinede şansımı deniyeyim. Önceden cüzdanı kontrol eder dururdum bugün hiç kontrol etmemiştim

Durum yukarıdaki resimdeki gibi düşünce büyük ihtimal cüzdan toprağın içine gömülecek bu yüzden pek umudum yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 ----------

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim . Trafik cezası yimek bu kadar koymuyor ama cüzdan düşürmek adama çok koyuyor
    Toprağın işlenmiş olması işini zorlaştırıcaktır fakat sen eline bi çapa al sabah aramaya başla kardeşim

RockheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşım

öncelikle bulunduğun yerin vergi dairesine gidip bunu bildirmelisin
    (ilerde karşına trilyonlarca vergi borcu çıkmasın)

ikincisi emniyete gidip bildirmelisin
    (herhan gibi olay esnasında kimliğin olay yerine bırakılırsa gak guk diyene kadar 4 5 ay yatarsın anca ikinci mahkemede çıkarsın)

sen yinede işi sağlama al bir gazeteye ilan ver, ilan sayfasını komple bir biçimde muhafaza et, ne olur ne olmaz.
    Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
    Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kaybetmiştim, sonradan buldum. Bana da cezası var demişlerdi, şimdi araştırdım biraz. Eğer bir değişiklik yoksa 62 lira cezası var. Yerel bir gazeteye ilan vermeyi de unutmayın. Bu zorunlu mu bilmiyorum.
    Nüfüs Cüzdanı 62 TL + Ehliyet 70 TL + Aöf kimlik kartı 10 TL + Nakit 100 TL

Cüzdanı bulamazsam eğer 242 TL havaya uçacak . Daha geçen yıl yetersiz ehliyet cezası yüzünden 600 TL yedim. 842 TL gitti 1 ay bedava çalışmış gibi olucam

Alıntı megalo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kayipilani.org/kayipkimlikilanibasvuru.asp

Geçmiş olsun. Gazeteye kimliğini kaybettiğini belirten bir ilan da vermen gerekiyor sanırım, Nekadar doğru bilmiyorum ama vergi dairesine de kimliğini kaybettiğini bildirmen gerekebilir. Bankalar da dahil.
    Teşekkürler yarın ilan vermeden kimliği çıkartsam bir sorun olmaz galiba ? Mesai bitiminden sonra kimliği kaybettim bir sorun olacağını sanmam. Zaten cüzdan tarih eser gibi toprağa gömülüdür

Toprağın işlenmiş olması işini zorlaştırıcaktır fakat sen eline bi çapa al sabah aramaya başla kardeşim
    Bakalım yarın altın arar gibi arıyacaz sıcağın altında , kafamızın zoruna çok eziyet çekicez yanıma bir kaç gönüllü ayarlamam lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Bakalım yarın altın arar gibi arıyacaz sıcağın altında , kafamızın zoruna çok eziyet çekicez yanıma bir kaç gönüllü ayarlamam lazım
    Valla seve seve gelirdim de Sen Denizli Ben Tekirdağ

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    cüzdanı naptınız böle ya ben fatih adliyesinde 5- 6 milyona çıkartabiliyordum ama benim işlemim yenileme gibi birşey di ama o kadar tutmaması lazım.........
    ...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Geçmiş olsun.
    Nufus cüzdanı olmadan resmi makamlardan hizmet alman zor...
    Ayrıca zai ettiğin resmi belgelerin ileride başına ciddi belalar açabileceğini düşünerek, bağlı olduğun polis merkezine zabıt tutturman ve yerel bir gazeteye kayıp-hükümsüzdür ilanı vermen çok iyi olur.
    Kötü niyetli biri cüzdanı bulur ve her hangi bir suç mahallinde bırakırsa aklına gelmeyecek problemler yaşaya bilirsin.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Önemli olan ehliyet ve nufuz cüzdanı. Adına firma kurup milleti dolandırabilirler ve sen de karakol ve mahkemelerde sürünebilirsin. Hemen vergi dairesine gidip dilekçe veriyorsun ve " tc kimlik numaram ile mükellefiyet tahsis edilmemesini " talep eden dilekçeyi veriyorsun. Böylece adına firma kuramazlar. Ekli yazıyı oku lütfen. http://www.muhasebetr.com/ulusalbasi...?haber_id=5357
    Geçmiş olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)