Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TTNET Operatörleri hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Dün gece explorer dns ayarları yapılanması gerekince ttnet'i aradım. Aktif olan herhangi bir dns adresi almak için. Operatör ile aramızda geçen konuşma ;

Ben : Merhaba, şu anda aktif olan dns adreslerini öğrenebilirmiyim ?

Operatör : Sinan bey öncelikle size dns ler hakkında biraz bilgi vereyim vıd vıdı vıdı vıdı vıdı..

Ben : O söylediklerinizi biliyorum beyefendi sadece şu an aktif olan her hangi bir dns sunucusu adresi istiyorum sizden.

Operatör : size dns veririm ama dns lerle ilgili şöyle bir durum var vıdı vıdı vıdı vıd vıdııvı dı vı dı vı dı

Ben : allah allaaah yahu kardeşim şu dns leri bi alsam ?

Operatör : ya dns verilir onda bişey yok sinan bey fakat asıl önemli olan nolacak sizin bu internetin hali

Ben : dns leri ver laaaaaannnnnn

Operatör : iyi de ben şimdi burdan bakıyorum hat sizin adınıza kayıtlı değil sinan bey.

Ben : Bu bana yardımcı olmana engelmi?

Operatör : Hattı neden kendi üzerinize yaptırmadınız sinan bey.

Ben : Sanane kardeşim sanane? ?

Operatör : Ama bu şekilde hitap ederseniz yardımcı olamam, lütfen hat sahibi arasın. Başka söylemek istediğiniz bişey varmı ?

Ben : Sana bişey diyimmi? -

Operatör : Evet ?

Ben : Allah senin belanı versin emi!

dıt dıt dıt dıt dıt dıt...

Sizinde böyle ara sıra çıldırma aşamasına geldiğiniz anlar oluyormu? Yoksa sırf benim için düzenlenmiş bir şakamı? Hayır ttnet'te bana şaka yapıcak bir tanıdığımda yok!
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Vardır var... her insanın bir tanıdığı artık telekomda ve ttnet te mutlaka vardır.
    o kadar dinlemeden o kadar küfürden sonra mutlaka bir yerlerden akraba çıkar birileri
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben geçen akşam tarife değişikliği için aradım.Karşımda ki baya operatördü sanki mikrofonu yutmuş vaziyette benimle konuşuyor bende sorduğu sorulara hee hee diyerek anlaştık tek anladım ttnetin fiyatlarda oynama hakkına sahip olduğu

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen akşam tarife değişikliği için aradım.Karşımda ki baya operatördü sanki mikrofonu yutmuş vaziyette benimle konuşuyor bende sorduğu sorulara hee hee diyerek anlaştık tek anladım ttnetin fiyatlarda oynama hakkına sahip olduğu

Bir defa bana ne olacak bu fenerbahçe & galatasaray derbisi diye sormuştu

aynı tarz konuşma benimde başıma geldi, ve tam 15 dakika oyaladı beni,üstelikte cepten arıyordum, ve sonuç sıfırdı, hiçbişey düzelmedi

Boşver sen onu.
    208.67.222.222
    208.67.220.220
    Bunu da yükle tamamdır.
    http://www.makat.org/tr/index.html

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver sen onu.
    208.67.222.222
    208.67.220.220
    Bunu da yükle tamamdır.
    http://www.makat.org/tr/index.html

Hocam makat felan.. Ayip olmuyormu

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    geçen gün aradılar

bayan:(efendim şöyle yapın, böyle edin, oraya gidin bunu yapın falan filan)
    ben:eeeeeee!...... sebep?
    bayan: 3-4 ay faturada 7.5 TL indiriminiz olacak
    ben:peki 2 yıl müşteriniz olmak için sözleşme imzalayacakmıyım (aklıma geldi,bu bi oyun)
    bayan:evet efendim sadece bir sözleşme
    ben:yok istemiyorum. bulaşmayın bana. (dedim kapattım)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    karşınızdaki kişinin de insan olduğunu idrak ederek karşınızdakini de insan yerine koyarak konuşursanız, ilgili ürün ya da hizmet üzerinde tasarruf etme yetkisinin ürünün sahibinde olduğunu bilirseniz bu konuşma da eksik tarafın operatör değil de siz olduğunu anlarsınız.

bu gibi konularda muhatabınızın kişisel olarak yetki kullanmak gibi bir lüksü olduğunu sanmıyorum. bizim buralarda şu aralar inceden bir hız sorunu var internette arıyor derdimi lisanı münasip ile anlatıyorum, karşımdaki de aynı lisanı konuşuyor ve eminim yardımcı olmaya çalışıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşınızdaki kişinin de insan olduğunu idrak ederek karşınızdakini de insan yerine koyarak konuşursanız, ilgili ürün ya da hizmet üzerinde tasarruf etme yetkisinin ürünün sahibinde olduğunu bilirseniz bu konuşma da eksik tarafın operatör değil de siz olduğunu anlarsınız.

bu gibi konularda muhatabınızın kişisel olarak yetki kullanmak gibi bir lüksü olduğunu sanmıyorum. bizim buralarda şu aralar inceden bir hız sorunu var internette arıyor derdimi lisanı münasip ile anlatıyorum, karşımdaki de aynı lisanı konuşuyor ve eminim yardımcı olmaya çalışıyor.
    Teşekkürler.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu filmi daha önce görmüştüm sanki...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu filmi daha önce görmüştüm sanki...
    Şimdi söylersem reklama girer ama, daha öncede biryerde paylaşmıştım bu konuyu

MuFFler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    bana en çok koyan bu tür firmalardaki operatörlerin o kadar kibar konuşup da teknikten hiçbirşey çakmaması ve yarım aklıyla firmaya benim üzerimden para kazandırmaya çalışması. vereceği bir dns numarası 10 dakika muhattap ediyor kendini, iyi dayanmışsın yine.
    motorhocası vermiş, internetten de biraz aratsan bulabilirsin. 4-2-2-1..........4-2-2-2 de stepnedir youtube, torrent vb için

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    6 yıldır adsl hattımız bağlı, hat annem üzerine ve annemde telekom emeklisidir. telekom özelleştirilmeden önce gayet normaldi herşey, bir sorunumuz yoktu ama sonra sapıttılar iyice. hattımızla ilgili işlem yapmak istiyorum, konuşuyorum hat sahibini telefona istiyolar, anneme anlatıyorum böyle böyle de diye, kişisel bilgilerini soruyolar yanlış deniyo. sonradan öğreniyoruzki hat annemin üstüne ama benim tc kimlik numaram annemin isminin yanında geçiyo, anneme annesini kızlık soyadını sorduklarında kendi soyadını söylüyo vsvsvs. birsürü saçma sapan iş.
    birde hatla ilgili bir sorun oldumu telefon açıyoruz, şu kablonuz takılımı, bu kablonuz takılımı, modemin ışığı yanıyomu,vsvsvsvsvs. lan sanki ilk kez bilgisayara oturmuşuz, ömrüm çürümüş benim bu miretin başında gelmiş bana neler diyor. çok dertliyim telekomdan
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıldır adsl hattımız bağlı, hat annem üzerine ve annemde telekom emeklisidir. telekom özelleştirilmeden önce gayet normaldi herşey, bir sorunumuz yoktu ama sonra sapıttılar iyice. hattımızla ilgili işlem yapmak istiyorum, konuşuyorum hat sahibini telefona istiyolar, anneme anlatıyorum böyle böyle de diye, kişisel bilgilerini soruyolar yanlış deniyo. sonradan öğreniyoruzki hat annemin üstüne ama benim tc kimlik numaram annemin isminin yanında geçiyo, anneme annesini kızlık soyadını sorduklarında kendi soyadını söylüyo vsvsvs. birsürü saçma sapan iş.
    birde hatla ilgili bir sorun oldumu telefon açıyoruz, şu kablonuz takılımı, bu kablonuz takılımı, modemin ışığı yanıyomu,vsvsvsvsvs. lan sanki ilk kez bilgisayara oturmuşuz, ömrüm çürümüş benim bu miretin başında gelmiş bana neler diyor. çok dertliyim telekomdan

Demekki bu konuda tek muzdarip kişi ben değilmişim

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banada her aradığımda salak muamelesi yapıyorlar.4 ışıkta yanıyor mu yok annenızın kızlık soyadının 2-5ıncı harfı dıyorum soyadını soylıyım sen ordan bak kacıncı kacıncı harfıymış dıye.Modeminizi kapatın 10 snye bekleyin.Hem telefon faturasını kıtliyorlar hemde verdikleri bişey yok.Teknik eleman diye alıyorlar koyuyorlar teknik nedir bilmıyor Tek soyledikleri ışık yanımıyor mu ışık ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ben başka bir şeye takılıyorum. şimdi mesela geçen yıl abone olmuşsunuz aylık 5 liradan. sonra bir bakıyorsunuz yeni bir kampanya başlamış, size 5 liraya verdikleri hizmeti birden 1 liraya düşürmüşler ama sadece yeni abone olanlara. eeee, peki ben daha eski ve daha sabık bir müşteri olarak yeni gelenin 1 liraya aldığı malı niye 5 liraya alıyorum? benimkini de 1 lira yapsanıza... hatta 1 liranın bile altına inmem lazım benim eski ve devamlıyım çünkü. ama yok, sen nasılsa kümesin içindesin, sen de yolunacak pek tüy kalmamış. şimdi sıra kümesin dışında, daha bakir, her tarafı tüy kaplı yeni tavuklarda. onları bir kümese soksak, köşeyiz...

- benimkini de düşürün
    - düşüremeyiz efendim
    - o zaman iptal edin aboneliğimi
    - onu da yapamayız. onun için şunu getirmeniz lazım, bunu götürmeniz lazım vs.vs.vs.

elinizi verseniz kolunuzu kurtaramazsınız valla... bir türkiye klasiği işte anlayacağınız.

bazen düşünüyorum, düşünmekten yoruluyorum. sonra diyorum kendi kendime : "yahu nasılsa sen düşünsen de seni yolacaklar, düşünmesen de. bari düşünmeden yaşa, ne diyorlarsa yap. sonuç her iki durumda da aynı çıktığına göre, bari düşünüp beynini yorma. ne diyorlarsa yap, ne istiyorlarsa öde. arada bir de pencereyi açıp sokağa doğru "meeeeee" diye bağır"...

haaa, bu arada, bunu TTNET için söylüyor değilim. TTNET'Ten internet almadım çünkü. BiriADSL ile çalışmıştım durum aynıydı. onu defettim başımdan AVEA mobil modem aldım. onda da aynı durum. baştan söylenen fiyatla kapıma gelen fatura henüz görmedim. üstelik faturayı inceliyorum, fazladan kesilen her ücretin de mutlaka bir açıklamasını buluyorlar. her yerde durum aynı yani anlayacağınız. hesap soran da yok nasılsa, köpeksiz köy bulunca değneksiz geziyor herkes. aferin devam etsinler. bir gün bu milletin de intikam alacağı bir zaman gelir elbet...

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    aynı durum birçok konuda geçerli . lanet bir kredi kartının senelik har(A)ç ücreti yüzünden iptal ettirmek istiyorum ancak telefonda işlem yapmıyorlar (bişey getir bişey götür imzalat öde vs vs) şubeye gitsen yetkilinin önünde 2 saatlik kuyruk var , araya tanıdık vs koysan tekbaşına yetkili değil ona aktarıyor ötekine aktarıyor en sonunda diyor ki telefonla ara yahu diyorum telefonla arayamıyorum işlem yapmıyor . ödemeyecem bakalım ne olacak
    ::pala::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    garanti bankasında şirket hesabı açtırdık. matik kartı da geldi. matik kartının şifresini almak için 444 bilmem kaçtan aramamız gerekiyormuş. aradık, şubeden almanız lazım şubeye uğrayın dediler. uğradık, sizden alacakmışız bunun şifresini dedik. yok efendim ne alakası var, 444'ü arayacaksınız dediler. yine aradık, bu sefer annenizin kızlık soyadı bilgisinde eksik var onu tamamlamanız lazım, şubeye uğrayın diyorlar. (ki bilgilerde eksik olacak bir şey yok. sayfalarca form doldurduk. 40 küsür sayfa evrakı tek tek kaşeleyip imzaladık. kaldı ki madem anne kızlık soyadında eksik var, ilk aradığımda niyesöylemiyorsun bunu bana. şubeye gittiğimde şifreyi almaya geldik yerine sorun şuymuş bakın şuna derdik). ulan, bela mısınız, kapatın şu hesabı istemiyoruz, sizle çalışmayacağız dedik. hesabı kapatmak için de şubeye gidecekmişiz. lanet olsun size de, bankanıza da, yapacağınız işe de deyip kapattık. bu memlekette hiç kimse işini doğru düzgün yapmaz mı yahu?...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler