Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu rota beni yorarmı gidebilirmiyim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    selam arkadaşlar,aslında bir günde 100 kmden fazla yol yaptım ama istanbul içi ve şimdi istanbuldan sakaryaya gidebilirmiyim diyorum yol kısa 180 km civarı ama şehir dışı olduğu için tereddüt ediyorum...yanlız gitmeyi düşünüyorum...rota aşağıda ne dersiniz çok rahatmı giderim yoksa ilk olduğu için zorlarmı?

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...7,2.469177&z=9

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250comet
    ben ehliyeti aldığım gün gelmiştim istanbuldan sakaryaya, izmitte yağmura yakalandım hava karardı, 4lüleri yakarak gelmiştim.. deli işiydi
    siz daha rahat ve keyifli yolculuk yaparsınız umarım

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,aslında bir günde 100 kmden fazla yol yaptım ama istanbul içi ve şimdi istanbuldan sakaryaya gidebilirmiyim diyorum yol kısa 180 km civarı ama şehir dışı olduğu için tereddüt ediyorum...yanlız gitmeyi düşünüyorum...rota aşağıda ne dersiniz çok rahatmı giderim yoksa ilk olduğu için zorlarmı?

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...7,2.469177&z=9

Yola ilk çıktığın anda çok keyifleniceksin,biraz gittikten sonra sanki yol hiç bitmicekmiş gibi gelicek,acaba bitermi,bitirebilirmiyim,vs.vs.

Bunları kafandan sildiğin anda,hiç korkma;burdan hindistana bile gidersin.

Tıpkı şöyle düşün.Alış veriş için sokaklara kurulan pazarları bir düşün,pazarın içine bir giriyorsun diğer başından çıkıyosun,sanki 20 metre yürümüşsün gibi kısa geliyor.

Başka bir gün pazarın olmadığı bir asırada geçtiğinde,aynıyol aynı sokak,ama ne hikmetse busefer hiç bitmiyo...

Sebebine gelinceazar varken sağın solun dikkatini çekecek şeylerin varolması.

Diğer birgün ise sokağın boş olması beyninin meşgul olmaması zamanın uzadığı hissini vericektir...

Onun için yollar aynı yoldur fakat şehirler arası yollar sadece yoldan ve yolun kenarındaki topraktan ibarettir ve heryer sanki birbirine benzer,buda yolun bitmediği ve bitmicek hissi uyandırır...

Yani tamamen pisikolejiktir...Aynı yolu bir kaç defa gittiğinde,busefer yol sanki her gidişinde kısalıyo hissine kapılacaksın,buda beynin oyunlarından birirdir...

Yolda bunu düşünerek gidersen yani bu düşüncenin seni yanıltmasına izin vermessen,çok keyifli bir yolculuk olur kanısındayım...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Öncelikle gidip bir adet maksimum 10 TL 'ye reflektörlü yelek edin..(İşmont fiyatı)
    Otoyoldaki olmazsa olmaz aksesuar bu..

Canının istediği her anda mola verebilecek karakterde olmak gerek bence..
    Gerçi senin yolun bahsettiğim ölçekte çok büyük değil ama ilk için elbette çok yol..Biz Akyazı'daki Sülüklü Göl'e giderken Sapanca'daki Mc.Donald's ta verdiğimiz tek molayla işi bitirmiştik..Çoğunluğu otoban olduğundan kısa sürüyor..Motorunun selesi iyiyse bir sıkıntı da yaşamazsın
    İzmit'teki sanayi bölgesine girişte kamyon ve tırlara çok dikkat et..İnsan olarak sadece kendilerini gören hayvanların çoğuna TIR ehliyeti vermişler ve yollar aşırı yamalı o bölgede..
    Sapanca'ya yaklaşırken ve geçişinde de yollarda 1,5 ay önce çalışma vardı(muhtemelen bitmemiştir) ve özellikle dere geçişi köprülerinde yollarda çukurlar mevcut..Buna da dikkat et..

Kesinlikle acele bir işe yetişir gibi gitmemeye çalış..
    (Acele işin varsa zaten otobüsle git )

Her durduğun yerde fotoğraf çek..Hatta fotoğraf çekmek sürekli kafanda olursa daha sık mola verirsin ve yolda da çok yorulmazsın böylece..
    (Bu arada elbette 180 km lik yolu 5 saatte git demiyorum he )
    Fotoğrafları otoyolda bulunan ceplerde çekebilirsin..Hani arızalı araçlar çekebilsin diye asfaltta 30-40 mt. lik boşluklar olur ya, oralar cep..

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    cbf ile ne olur yaa.GAZ vermek amacında değilim ama eksiksiz iseniz hiçbir sıkıntı, sorun ve bitkinlik olmayacaktır.Tabi gittiğiniz yerde direk uyursunuz o ayrı.Ben cup ile çıktım mı 100 km gidiyorum birşeyin olduğu yok.(A şehrinden B şehrine gitmek bir başkadır tabi ben hep a şehri sınırları içinde geziyorum)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canının istediği her anda mola verebilecek karakterde olmak gerek bence..
    Gerçi senin yolun bahsettiğim ölçekte çok büyük değil ama ilk için elbette çok yol..Biz Akyazı'daki Sülüklü Göl'e giderken tek molayla işi bitirmiştik..Çoğunluğu otoban olduğundan kısa sürüyor..Motorunun selesi iyiyse bir sıkıntı da yaşamazsın
    İzmit'teki sanayi bölgesine girişte kamyon ve tırlara çok dikkat et..İnsan olarak sadece kendilerini gören hayvanların çoğuna TIR ehliyeti vermişler ve yollar aşırı yamalı o bölgede..
    Sapanca'ya yaklaşırken ve geçişinde de yollarda 1,5 ay önce çalışma vardı(muhtemelen bitmemiştir) ve özellikle dere geçişi köprülerinde yollarda çukurlar mevcut..Buna da dikkat et..

Kesinlikle acele bir işe yetişir gibi gitmemeye çalış..
    (Acele işin varsa zaten otobüsle git )

Her durduğun yerde fotoğraf çek..Hatta fotoğraf çekmek sürekli kafanda olursa daha sık mola verirsin ve yolda da çok yorulmazsın böylece..
    (Bu arada elbette 180 km lik yolu 5 saatte git demiyorum he )
    Fotoğrafları otoyolda bulunan ceplerde çekebilirsin..Hani arızalı araçlar çekebilsin diye asfaltta 30-40 mt. lik boşluklar olur ya, oralar cep..
    teşekkürler arkadaşlar bu akıl oyunlarının bende farkındayım

evet foto çekicem her durduğumda aslında otobanda gitmeyi seviyorum insanlar yok rahat rahat ohhbirde zaten bu yollar güzel otobüsle 12 senedir gidip geliyorum aynı yolu memleketimnede olsa...

Osbourne yok yav ne 5 saati okadarda değilbu rotada 2 en fazla 3 kere mola vermek ii olur bence motor konusunda sıkıntı yok hiç durmadan da gider cbfama benim hedefim en gec 3 saat bu bile fazla çünkü ortalama 90-100 km gidicem hatta boş buldugumda 120 bayır aşşağı 130 giderim...birde yolları çok ii tanıdığım için zevkli gecicek yani pazar havasında kısa sürcek pazar havasında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:05 ----------

Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ile ne olur yaa.GAZ vermek amacında değilim ama eksiksiz iseniz hiçbir sıkıntı, sorun ve bitkinlik olmayacaktır.Tabi gittiğiniz yerde direk uyursunuz o ayrı.Ben cup ile çıktım mı 100 km gidiyorum birşeyin olduğu yok.(A şehrinden B şehrine gitmek bir başkadır tabi ben hep a şehri sınırları içinde geziyorum)
    evet aslında yol tam kıvamında cbfe göre çok rahat gidilcek bir yol ama ilk işteistanbul içi 150 km gezdim cbfle ve geldiğimde de yorgunluk yada uyku yoktu bu rotayıda gezi gibi yapıcağım için gidince öle bişey olmaz heraldeçünkü hafta sonu çıkmayı planlıyorum ve sabah erkenden trafık yokken çıkıcam rahat rahat temiz bir bahar-yaz havasında gidicem inş...bi alışsam en az ayda bir oradayım

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ama gerçekten reflektörlü yelek al yanına..
    Eğer yoksa yarın bana uğrayabilirsen bende fazla bir tane var..Vereyim sana..
    Göztepe'deyim ben..
    Uğrayabilirsen telefonumu vs. vereyim..

otobanda reflektörlü yelek kullanmak çok önemli yahu..

En ucuz pasif güvenlik elemanı..

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Göztepe'deyim ben..

Otobanda buna gerek yok yahu Engin...
    Yeterki yeteri kadar süratli git..
    Bu merete durdugun zaman ihtiyacin oluyor genelde....
    Burada...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    180 km yol nedir ki yahu. korkma!...
    2 şehir arasındaki git-gel mesafesi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Göztepe'deyim ben..

teşekkürler osbourne,evet cidden önemli görünürlülük açısından...!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 km yol nedir ki yahu. korkma!...
    2 şehir arasındaki git-gel mesafesi.
    yol kısa evet zaten belirttim 150 km yol yaptım ama ne bilim ilk olduğu için endişeliydim ama bu tepkiler o endişemi yok etti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler