Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yozgatta asansör koptu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    yimpaşın büyükmağazasının asansörü koptu 1 kişi öldü
    asansör 5-6 kişilik ama 11 kişi binmişler haberi duyunca 6. kattan düştü sandım 1. kattan düşmüş ölen şahıs asansöre binmek üzereyken kopmuş arada kalıp sıkışmış allah rahmet eylesin zaten bu asansörü eşek niyetine kullanıyorlardı aferdersin hep 8-9 kişi biniyodu iyice yorulmuş halatlar 11 kişi bibince tıkış tıkış koptu sonunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Gülemiyorum bile.... Yazık.... Ne diyelim şimdi... Geçmiş olsun u bile haketmiyoruz aslında....
    5 dakika sonra inilse-çıkılsa ne olur ki?... 6 kişilik asansöre 11 kişi... El insaf...

O 11 kişiyi, ölüme sebebiyet vermekten içeri atıcaksın aslında... Ölümlü kazaya karışmak nasıl ki trafikte kabahat sayılıyor bu olayda da kabahat sayacaksın...

Ölene Allah Rahmet eylesin... Ne diyelim..Kalan sağlar bizimdir diyecem demiyorum..Çünkü bu düşüncedeki insanları kabul etmiyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Allah rahmet etsin. Çok üzücü bir olay. Fakat burada gerçek süçlü olan kişi asansörun sahibi olan kuruluş veya apartman. Demek ki bu asansörun fazla kişi binmesi veya ağır yük konulması durumunda asansörun hareketıni engelleyip devre dışı bırakan ağırlık sensöru konulmamış. Veya bakımları periyodık olarak yapılmamış ki halatı kopmuş. Gerçi bu benim teknik görüşüm. Şüphesiz adalet konuyu çözecek ve süçlular bulunacaktır.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yozgat'ın neresinde kartezyen? ...aman cebir
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet etsin. Çok üzücü bir olay. Fakat burada gerçek süçlü olan kişi asansörun sahibi olan kuruluş veya apartman. Demek ki bu asansörun fazla kişi binmesi veya ağır yük konulması durumunda asansörun hareketıni engelleyip devre dışı bırakan ağırlık sensöru konulmamış. Veya bakımları periyodık olarak yapılmamış ki halatı kopmuş. Gerçi bu benim teknik görüşüm. Şüphesiz adalet konuyu çözecek ve süçlular bulunacaktır.
    11. kişi binerken olduğuna göre asansör haraket etmeden olmuş yani asansör ya da mağazanın bi suçu olduğunu düşünmüyorum

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Alıntı cebirelkebir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yimpaşın büyükmağazasının asansörü koptu 1 kişi öldü
    asansör 5-6 kişilik ama 11 kişi binmişler haberi duyunca 6. kattan düştü sandım 1. kattan düşmüş ölen şahıs asansöre binmek üzereyken kopmuş arada kalıp sıkışmış allah rahmet eylesin zaten bu asansörü eşek niyetine kullanıyorlardı aferdersin hep 8-9 kişi biniyodu iyice yorulmuş halatlar 11 kişi bibince tıkış tıkış koptu sonunda
    bence halatlar kopmamaıştır çünkü 4 adet 10 luk çelik halat kullanılıyor ve buda yaklaşık 16 tonluk bi kapasite demektir .. 1 adet halat bile yeterlidir aslında ..bende regulator bozulmuştur yani asansör asagı kaçmaya baslayınca fren devreye girmemiştir ..
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

MuFFler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    çelikler yorulmuştur, azami yükü kullanılan çeliğin yorgunluk katsayısını hesaplayarak koyuyorlar sonra da bir garanti süresi veriyorlar. evet tek seferde belki 50 kişi de taşıyabilir ama 11 kişiyi 6 ay taşısa 30 yıl kullanılmış gibi oluyor. allah rahmet eylesin, konuya farklı bi açıdan yaklaşıcak olursak, eğer sen 6 kişilik asansöre kendini tehlikeye atıp 11 biniyorsan, o ülkede mühendislik yalan.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Allah rahmet eylesin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah rahmet eylesin...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Allah rahmet eylesin. AVM yönetimi halatı tuttu diyebiliriz.

çalıştığım şirket bir site içerisinde ve 2. katta. ben motoru her gün siteye sokup asansörle yukarı çıkarıp tam kapının önüne koyuyorum. asansör büyük yük asansörü (2.5X1.5 metre). içinde motoru görenler halat kopar diye asansöre binmeye çekiniyor.

halbuki asansörün yük kapasitesi 1 ton. motorun ve benim toplam ağırlığımız en fazla 250 kg.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Allah rahmet eylesin.

böyle bir olayda ne asansörün ne AVM'nin bir suçu olamaz. asansör istediği kadar eskimiş ya da yorulmuş olsun. 6 kişi deniyorsa 6 kişi binecek o alete. 6 kişi dendiği halde 11 kişi binip sonra "asansör bakımsızdı, AVM yönetimi şöyleydi böleydi demenin bir anlamı yok". 6 kiş deniyorsa bu tür yıpranma ve eskime payları düşünülerek söyleniyor bu istiap haddi. haddi aşıp başkasına kusur bulmanın manası yok.

"inşaata girmek tehlikeli ve yasaktır" levhası konulmuş bir inşaata yasağa ve uyarıya rağmen girerseniz ve kafanıza tuğla düşerse, "burda levha vardı ama ben levhaya uymadım, iyi de inşaat yetkilileri de beni kolumdan tutup yaka paça dışarı atsalardı kardeşim, beni dışarı çıkarmadılar, onlr yüzünden kafama tuğla düştü" diyebilir misiniz? bu ikisinin hiç bir farkı yok...

6 kişilik bir asansör sıfır kilometre bile olsa 11 kişiyi taşımaz ve düşer. o zaman 11 kişi binmeyeceksin kardeşim, AVM yönetimi ne yapsın sana o zaman?

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.

böyle bir olayda ne asansörün ne AVM'nin bir suçu olamaz. asansör istediği kadar eskimiş ya da yorulmuş olsun. 6 kişi deniyorsa 6 kişi binecek o alete. 6 kişi dendiği halde 11 kişi binip sonra "asansör bakımsızdı, AVM yönetimi şöyleydi böleydi demenin bir anlamı yok". 6 kiş deniyorsa bu tür yıpranma ve eskime payları düşünülerek söyleniyor bu istiap haddi. haddi aşıp başkasına kusur bulmanın manası yok.

"inşaata girmek tehlikeli ve yasaktır" levhası konulmuş bir inşaata yasağa ve uyarıya rağmen girerseniz ve kafanıza tuğla düşerse, "burda levha vardı ama ben levhaya uymadım, iyi de inşaat yetkilileri de beni kolumdan tutup yaka paça dışarı atsalardı kardeşim, beni dışarı çıkarmadılar, onlr yüzünden kafama tuğla düştü" diyebilir misiniz? bu ikisinin hiç bir farkı yok...

6 kişilik bir asansör sıfır kilometre bile olsa 11 kişiyi taşımaz ve düşer. o zaman 11 kişi binmeyeceksin kardeşim, AVM yönetimi ne yapsın sana o zaman?
    *nereden biliyorsunuz asansörde uyarı levhası bulunduğunu?

*acaba asansörün bakımları zamanında yapılmışmı?

*arkadaş (5-6) kişilik demiş kendi tahminince. 5-6 kişilik asansöre 11 kişi sığabiliyorsa tahminim 5-6 dan daha fazladır

*kazazedeler ve vefat eden şahısın yakınları bu olayın peşini bırakmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yozgat'ın neresinde kartezyen? ...aman cebir
    kartezyen kim nedemek

Motosikleti
    Regal Raptor 150dd
    ALLAH Rahmet Eylesin..
    Insanlarımızın, Mantığını Ben Bir Türlü Çözemedim. Çözen Var mı Aranızda ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler