Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Menisküs Sorunu ve Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sabah itibarı ile arka menisküsümün yırtık olduğunu öğrendim dr. dan, MR sonuçlarına dayanarak varıldı bu sonuca malesef

Motosiklet kullanımının menisküs ile bir bağlantısı olabilir mi sizce yani aranızda motosiklet kullanıyor diye menisküsü yırtılan var mı ya da bu durumu tetiklenen var mı bunu merak ettim.

Çünkü dr. motosiklete biniyorsan daha da önemli senin durumun operasyon gerekebilir dedi tabii öncelikle egzersiz ve ilaç tedavisine başladım sonuç alamazsak yaşım genç olduğu için ameliyat olabilirmişim Tabii ben ölsem olmam o ayrı
    Valla menisküs yırtılmasının motorla alakalı olduğunu düşünmüyorum. 2006'da spor yaparken sol dizimde tekme atmaktan zedelenmişti. Doktora gittim çapraz bağları zedelemişim ve kıkırdak un ufak olmuştu, dizimde kocaman bir ödem oluştu doktor kesinlikle sporu bırakacaksın 3 ay yürümeyeceksin dedi. Yürüdüm ama 3 ay spora ara verdim sürekli buz press yaparak dizimde ki ödemi yok ettim. Kıkırdakta zamanla sertleşti 1 sene falan sızladı ama geçmiş olsun ağrısı kötü oluyor dize bıçak saplanmış gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    menisküs ameliyatı izlemistim ben , kemiklerin arasında bir torba var içinde jelimsi bir sıvı var , o torbayı dikiyorlar ve tekrar dolduruyorlar . çok şükür öle bi problemim yok ama dizlerimde bazen kıtırdama falan oluyor . o da kireçlenmeyle alakalı ... bi bardak suda calgon mu eritip içsem acaba : )
    Düzelirmi diyorsun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar çarşamba günü iç münüsküsten amaliyat oldum şu an bacak sarılı yatıyorum.
    cevremdekiler artık motora binmezsin gibi telkinler de bulununca merak edip bu konuyu buldum.
    doktorada sordum " hocam menisküs ün sebebi motosikletmi" diye "evet motor kazalarından sonra olabiliyor " dedi.
    ama motor menusküs ü etkilemese bile menuskus motoru etkiliyor 5 gündür çalıştıramadım motorcağızımı. benim sıpaya verdim anahtarıda "oğlum şunu bir çalıştırda sesini dinleyeyim" dedim.
    kerata küsmüş birinci değil ikinci marşta çalıştı.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çarşamba günü iç münüsküsten amaliyat oldum şu an bacak sarılı yatıyorum.
    cevremdekiler artık motora binmezsin gibi telkinler de bulununca merak edip bu konuyu buldum.
    doktorada sordum " hocam menisküs ün sebebi motosikletmi" diye "evet motor kazalarından sonra olabiliyor " dedi.
    ama motor menusküs ü etkilemese bile menuskus motoru etkiliyor 5 gündür çalıştıramadım motorcağızımı. benim sıpaya verdim anahtarıda "oğlum şunu bir çalıştırda sesini dinleyeyim" dedim.
    kerata küsmüş birinci değil ikinci marşta çalıştı.
    Geçmiş olsun üstadım. Rüzgara tabi olarak romatizma rahatsizliği oluyor benim bildiğim hatta bende var yaşım 26 ama yağıslı havalarda ağri yapiyor. Kasksizda binmemek gerekiyor. Baş ağrisini bilen bilir ilerde bunun önüne geçmek için şimdiden önlemimizi almamiz lazim.
    Hondaaaaaaaa

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    sağolun yaz kış motora bindiğimden rüzgara dikkat ederim.sadece rüzgara değil güneşede, güneşten kollarım yanmasındiye yazın bile montumu giyerim ( uzun yolda ). birde su olayına dikkat ederin mutlaka fazla su tüketirim motora bineceğim zaman.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler