Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

havalı tüfekle kuş vurmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    arkadaşlar bugün canım sıkıldı, dağ evimize gideyim dedim, havalı tüfeğimi yanıma aldım, balkona çıkıp kuş avladım 4 tane vurdum, ikisini vurdum ama düştüğü yerde bulamadımsizinde varmıdır kuş avlama hobiniz
    bide benim tüfek ayarsız galiba onun yüzünden vuramıyorum heralde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün canım sıkıldı, dağ evimize gideyim dedim, havalı tüfeğimi yanıma aldım, balkona çıkıp kuş avladım 4 tane vurdum, ikisini vurdum ama düştüğü yerde bulamadımsizinde varmıdır kuş avlama hobiniz
    Esitsek, yani onlarda da silah varsa,
    evet.
    Benim de hobilerim arasindadir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esitsek, yani onlarda da silah varsa,
    evet.
    Benim de hobilerim arasindadir.
    ben babamdan kaptım bu kuş avlama olayını, kendisi deneyimli avcıdır ama ben daha bilmiyorum, ya bide yenilmeyecek kuş vurmuşum

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Avcılığı sevmem. Avlananları da sevmem. Hele hele avcılığa spor diyen tiplerden tiksinirim. Ha yanlış anlaşılmasın, uğraşıp didinip bu işden para kazanan ya da karnını doyuran balıkçı gibi meslek sahipleri, tasvirlerimin dışındadır tabi. Tüfeklerle, köpeklerle dağ tepe gezip geyiktir,tilkidir,ayıdır vurup evine yurduna asan, içlerini dolduran insanları kasdettim. Şahsen bende balık tutar, temizler, yerim. Avcılığı sevmemle çakıştı biraz farkındayım ama balık tutmayı nedense avcılık gibi görmedim hiç ya da antipatik bulmadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avcılığı sevmem. Avlananları da sevmem. Hele hele avcılığa spor diyen tiplerden tiksinirim. Ha yanlış anlaşılmasın, uğraşıp didinip bu işden para kazanan ya da karnını doyuran balıkçı gibi meslek sahipleri, tasvirlerimin dışındadır tabi. Tüfeklerle, köpeklerle dağ tepe gezip geyiktir,tilkidir,ayıdır vurup evine yurduna asan, içlerini dolduran insanları kasdettim. Şahsen bende balık tutar, temizler, yerim. Avcılığı sevmemle çakıştı biraz farkındayım ama balık tutmayı nedense avcılık gibi görmedim hiç ya da antipatik bulmadım.
    bende yenilecek kuş vurmamışım, ama avcılar ava gittiğinde hem zevk için hemde karnını doyurmak için vuruyorlar.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hobi olsun diye tüfekle hayvan vurulurmu yahu. cinayet resmen
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hobi olsun diye tüfekle hayvan vurulurmu yahu. cinayet resmen
    ama nasıl motosiklet tutkumuz varsa, bu işlerinde tutkunu olan kişiler var, hem allah bunları bize faydalanalım diye yaratmış sonuçta etini yiyoruz

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Bizim burada komutanlar kargaları hava tüfekle vurmuşlar. Çok ses çıkartıyorlar, tiplerini beğenmiyorlar diye güzelim canları acımadan vurmuşlar. Sonra kargaların lanetimi olmuş ne olmuş. Bir tanesi ayağından vuruyor kendini, hastaneye gidiyor oradan mahkemeye çıkıp ceza alıyor. Bir tanesi parmağını kapıya sıkıştırıyor..

O günden sonra bir daha karga vurmadılar. Bende balık tutmayı severim ama yerim sonra israf olmaz. Doğanın dengesini mümkün olduğunca korumaya çalışırım. Çok sıkılırsam şişe, kutu teneke vururum. Sebepsiz yere bir böcek bile öldürmem, öldüremem..
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada komutanlar kargaları hava tüfekle vurmuşlar. Çok ses çıkartıyorlar, tiplerini beğenmiyorlar diye güzelim canları acımadan vurmuşlar. Sonra kargaların lanetimi olmuş ne olmuş. Bir tanesi ayağından vuruyor kendini, hastaneye gidiyor oradan mahkemeye çıkıp ceza alıyor. Bir tanesi parmağını kapıya sıkıştırıyor..

O günden sonra bir daha karga vurmadılar. Bende balık tutmayı severim ama yerim sonra israf olmaz. Doğanın dengesini mümkün olduğunca korumaya çalışırım. Çok sıkılırsam şişe, kutu teneke vururum. Sebepsiz yere bir böcek bile öldürmem, öldüremem..
    çünki karganın bir özelliği vardır, intikamcı bir hayvandır, ve kargaların 120 yıl yaşadığını biliyormusunuz? kargaya ateş edip vuramadığında sana saldırır, hemde arkadaşlarınla beraber

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sebepsiz yere bir canlının hayatını sonlandırma hakkını kendinde gören birisinin aynı canlıyı yeniden canlandırma yetisine de sahip olmasını gerektirir ki hali hazırda bunu başarabilen bir canlı yeryüzünde yok..

Dolayısıyla havalı tüfekle kuş vurup öldürdüğün anı unutma sakın..
    Umarım bunu hayatının sonuna kadar unutmazsın.

Beni sokmak için odama gelen sivrisinekler hariç, gördüğüm böcekleri dahi öldürmem..
    Nedensiz yere hayvan öldüreni hiç sevmem, nefret eder, içimden söverim..

Neden bunları yazdım?
    Bil ki ortalıkta senin gibi düşünmeyenler de var..Sen böyle bir başlık açınca bende bu duyguları oluşturuyorsun haberin olsun, dedim sadece..

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    düşünsenize evinize giderken sizi veya çok sevdiğiniz ailenizden birini vuruyorlar akşam sofraya 1 tabak eksik koyuyorlar ve hobi diye eğlence olsun diye canlar kıyılıyor. açsan paran yoksa yardımcı olayım. her canlının yaşamaya hakkı var her canlı şükrediyor ve ibadet ediyor nasıl olurda bunu engellersiniz. Ama şuç sizde değil suç bu eğitimleri verenlerde ...... bir çift göz yaratabilirmisin bir çift kanat yaratabilirmisin ya göz yaşını herşey bi tarafa bir tüy yaratabilirmisin ? Eğer bunları yapabiliyorsan hobine devam et yaratamıyorsan Allah tahsilatını affetsin hayırlı geceler .

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Rıskının peşinde koşan balıkçılarar hariç,spor,tutku,heves,hobi,cansıkıntısı,vs.vs için (avlanan) demiyorum ''öldüren'' diyorum,bunlar için nedüşündüğümü Allah biliyor kuldan ne gizleyin,çok pisss fantazilerim var

Yanına 2 veya 3 tane insan avcısı pitbul ve tüfeğini alıp bunları araziye salıcaksın;15dk. mühlet kaç kaça bildiğin kadar.

Budurumu taaaaki ...altına s..çırtıncaya kadar... tekrarlıcaksın.Hobiyi göstericen ozaman.

Neyse ben yavaş yavaş contayı yakıcam burda kesim eniyisi
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ben silahları sevmem sadece askerde kullandım ne derece iyi olduğumu atış postasına alınarak şaşkınlıkla bende gördüm ki iyi sayılırdım ama yinede sevmiyorum arkadaşımda saçma atan havalı tüfek var zevk için arasıra şişelere filan sıkarız ama yakın akrabamın kendi özamcaoğlu tarafından yanlışlıkla vurulmasından ve iki kız kuzenimin öksüz kalmasından dolayı silahları hiç sevmem ava gidenleride anlamam!bir diğer arkadaşımda m6 mıdır nedir pompalı ondan var oda zevk için şilere sıkar durur(ıssız arazide) elime bile almıyorum içime sinmiyor ama seslerini seviyorum tabi oyunda "hunting unlimited"
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    çünki karganın bir özelliği vardır, intikamcı bir hayvandır, ve kargaların 120 yıl yaşadığını biliyormusunuz? kargaya ateş edip vuramadığında sana saldırır, hemde arkadaşlarınla beraber
    o 120 degil 300 yil ve uzeri olmasın???
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ama nasıl motosiklet tutkumuz varsa, bu işlerinde tutkunu olan kişiler var, hem allah bunları bize faydalanalım diye yaratmış sonuçta etini yiyoruz
    motosiklete binerken kimseyi öldürmüyoruz ama
    hem kuşun neyinden faydalanıcaz, 2 gram eti var zaten. ha tadı çok güzelse mermiyle değilde başka türlü öldürün. dana etide yiyoruz ama kimse kafasına sıkıp sonra kesmiyor
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    2005 yılının temmuz ayında arabamla antalyaya giderken afyon çıkışında bir kediyi ezmiştim. Farkettiğim ilk anda durdum, direksiyonda sigarave su içtim, hayvanin yanina gitme cesaretini bile bulamadım. Farkında olmadan bir canlının yaşamına son verdiğim için kendimden utandım, daha dikkatli olmam gerekirdi. Fakat görüyorum ki sen bilinçli olarak yapiyorsun bunu, sahiden hocam gece nasil rahat uyuyorsun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:37 ----------

Allah sana kuşmu ye demiş?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Savunmasız hayvanları öldürmek spor olamaz.

Boğa güreşi, horoz dövüşü, deve güreşi bile bence matah ve kabul edilebilir değil.

Atış yapmayı çok istiyorsan poligon a gidebilirsin.

Ya da sanırım trap denen hareketli hedef var ona atış yapabilirsin.

Hayvanlarla ne alıp veremediğin var, anlamadım.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuş avladım derken? Güvercin mi, kumru mu, karga mı, serçe mi???
    Ne yapıyorsun, yiyor musun sonra onları?
    Yazık günah zevk uğruna öldürülür mü o hayvancıklar?
    Hem yesen bile, av hayvanı mı onlar, ne kadarcık eti varki zaten; git marketten tavuk al canın kuş yemek istiyorsa.
    Havalı tüfekle kuş avlamakmış; ne hobisi, ne tutkusu yahu???
    Hobiyse, tutkuysa eğer, alırsın çifteyi; gider ördek, bıldırcın, üveyik vs. vurursun.
    En azından av hayvanı avlarsın, etinden faydalanırsın.
    Bu bile senin yaptığından daha etik ve kabul edilebilir bence.
    Zevk için havalı tüfekle kuş vurmak; resmen canilik benim gözümde.
    Allah affetsin seni..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Havalı tüfekle av yapmak yasalara aykırıdır, av yasaklarına uymamanın çok ciddi yaptırımları vardır.

Av , avcılık, avlanmak hakkında bu konuyla ilgili bir başlıkta ayrıntılı tartışmalar mevcut ayrıca. Bilgilenmek siteyen gidip okuyup tartışmalara katılabilir
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savunmasız hayvanları öldürmek spor olamaz.

Boğa güreşi, horoz dövüşü, deve güreşi bile bence matah ve kabul edilebilir değil.

Atış yapmayı çok istiyorsan poligon a gidebilirsin.

Ya da sanırım trap denen hareketli hedef var ona atış yapabilirsin.

Hayvanlarla ne alıp veremediğin var, anlamadım.
    hayvanlarla alıp veremediğim yok ama, önceden belirttiğim gibi benim babam deneyimli bir avcıdır, bende havalı tüfeğimi alıp kuşlara attım ama av hayvanı değilmiş babama sordum vurduğum kuşun adı tahtalıymış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:14 ----------

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuş avladım derken? Güvercin mi, kumru mu, karga mı, serçe mi???
    Ne yapıyorsun, yiyor musun sonra onları?
    Yazık günah zevk uğruna öldürülür mü o hayvancıklar?
    Hem yesen bile, av hayvanı mı onlar, ne kadarcık eti varki zaten; git marketten tavuk al canın kuş yemek istiyorsa.
    Havalı tüfekle kuş avlamakmış; ne hobisi, ne tutkusu yahu???
    Hobiyse, tutkuysa eğer, alırsın çifteyi; gider ördek, bıldırcın, üveyik vs. vurursun.
    En azından av hayvanı avlarsın, etinden faydalanırsın.
    Bu bile senin yaptığından daha etik ve kabul edilebilir bence.
    Zevk için havalı tüfekle kuş vurmak; resmen canilik benim gözümde.
    Allah affetsin seni..
    vurduğum kuşların adı tahtalıyış yenilebilirmiş ama babam eti sert olur diye yemessen iyi olur dedi, ama pazar günü sazlıkta ördek vurmaya gidicez, sonuçta onu kızartıp yiyicez

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler