Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye'den K.K.T.C'ye motosikleti götürmek?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Herkese merhaba.
    3 gün önce okul için kıbrısa gelmiş bulunmaktayım. Bilen bilir, burda ulaşım BÜYÜK problem..
    Cebinde parası olan öğrencilerin hepsinin altında son model arabalar, ama malum memur çocuğuna yakışmıyo öyle hareketler
    Burda motor fiyatlarıda uçmuş, dandik dundik motorlara birsürü para istiyorlar.
    Epey bir baktım internete ama hep tahminler, kulaktan dolma haberlerle dolu.. Forumda da bulamadım cevap.

Şimdi ben motorumu Türkiye'den adaya getirmek istiyorum ama bunun maddi-manevi yükümlülükleri, sorumlulukları nelerdir bunu bilmek istiyorum. Zira sürekli staj-iş gibi bir durum için hemen hemen hergün Lefkoşa'dan Girne'ye gitmem gerekiyor.
    Umarım bu konuda bilgili ve tecrübeli, yada en azından birinci ağızdan bu meseleyi duymuş birileri vardır forumda, yoksa kafayı yemek üzereyim

Not: Motosiklet benim üzerime kayıtlı. Muayene zamanı geldi ama yaptırmadan bırakıp gelmiştim. Duyduğum kadarıyla burda tekrar muayene tarzı bişey yapmam gerekiyomuş. Acaba Türkiye'den muayeneyi yapmadan çıkabilir miyim?
    Sigortası da aralıkta bitiyor işin kötüsü..
    "Güzel günler göreceğiz çocuklar, motorları maviliklere süreceğiz.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Hos geldin Kibrisa.
    Turkiyeden motor getirmen icin gerekli bilgileri bilmiyorum cunku kibrisliyim getirmedim turkiyeden.
    ancak sunu belirteyim bu senenin basindan beridir cok arkadasimizi motor kazasindan kaybettik, motorlular cok siki takipte. oyle de olmalilar.
    sorunsuz surmeniz dilegiyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeş askerlik için bir yıl Girne'deydim.Motosiklet seven biri olarak ben de aynı araştırmayı yapmıştım;

1. Eğer Türkiye'den götüreceksen bütün belgelerin tam olmalı,motosiklette herhangi bir sorun olmamalı.(Ehliyet çok önemli).

2. KKTC'ye geçiş o kadar zorlu değildir Taşucu'ndan feribota atlar geçersin.Geçiş ücretlerinin güncel fiyatlarını Girne Liman Müdürlüğü'nden öğrenebilirsin.

3. Bir motosiklet bayii vardı İstanbul fiyatına motosiklet getirtiyordu(İstanbul'da da şubesi varmış),plaka işlemlerini de onlar yaptırıyorlar tabii.Ama Girne'de miydi yoksa Lefkoşa'da mıydı hatırlamıyorum.Küçük ülke zaten bir hafta demez bulursun o bayiyi.

4. Dikkatini özellikle iki konuya çekeyim; biz askeri personel olduğumuz halde trafik polisine takılınca duygusal girişimler(Askeri kimlik,tanıdık Kıbrıs yerlisi) pek fayda etmiyordu,cezalara dikkat derim,fotoğrafını çekerler İkincisi ise dört tekerler bile buradan gidince orada ki soldan akışa ayak uyduramıyorlar aman diyeyim dikkatli ol.Lefkoşa'dan Girne2ye gelirken son dönüşler çok riskli.

"Herşeyi göze aldım aga,affetmem" diyorsun müthiş KKTC maceraların olur motosikletinle."

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı mtcrss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hos geldin Kibrisa.
    Turkiyeden motor getirmen icin gerekli bilgileri bilmiyorum cunku kibrisliyim getirmedim turkiyeden.
    ancak sunu belirteyim bu senenin basindan beridir cok arkadasimizi motor kazasindan kaybettik, motorlular cok siki takipte. oyle de olmalilar.
    sorunsuz surmeniz dilegiyle.
    Hoşbulduk
    Türkiye'de de temkinli kullanırdım, burdada devam ederim. Ayrıca dikkatimi çeken çok önemli bir husus var ki, burda trafik kuralları gerçekten var ve insanlar bunları uyguluyor.

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı oz.07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk
    Türkiye'de de temkinli kullanırdım, burdada devam ederim. Ayrıca dikkatimi çeken çok önemli bir husus var ki, burda trafik kuralları gerçekten var ve insanlar bunları uyguluyor.
    evet uygulamaya calisiyoruz fakat bazilari varki deli ediyor beni, sirf onlar icn polis olsam diye dusunuyorum, veya monster alip suc isleyenleri azcik ezmek istiyorum

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş askerlik için bir yıl Girne'deydim.Motosiklet seven biri olarak ben de aynı araştırmayı yapmıştım;

1. Eğer Türkiye'den götüreceksen bütün belgelerin tam olmalı,motosiklette herhangi bir sorun olmamalı.(Ehliyet çok önemli).

2. KKTC'ye geçiş o kadar zorlu değildir Taşucu'ndan feribota atlar geçersin.Geçiş ücretlerinin güncel fiyatlarını Girne Liman Müdürlüğü'nden öğrenebilirsin.

3. Bir motosiklet bayii vardı İstanbul fiyatına motosiklet getirtiyordu(İstanbul'da da şubesi varmış),plaka işlemlerini de onlar yaptırıyorlar tabii.Ama Girne'de miydi yoksa Lefkoşa'da mıydı hatırlamıyorum.Küçük ülke zaten bir hafta demez bulursun o bayiyi.

4. Dikkatini özellikle iki konuya çekeyim; biz askeri personel olduğumuz halde trafik polisine takılınca duygusal girişimler(Askeri kimlik,tanıdık Kıbrıs yerlisi) pek fayda etmiyordu,cezalara dikkat derim,fotoğrafını çekerler İkincisi ise dört tekerler bile buradan gidince orada ki soldan akışa ayak uyduramıyorlar aman diyeyim dikkatli ol.Lefkoşa'dan Girne2ye gelirken son dönüşler çok riskli.

"Herşeyi göze aldım aga,affetmem" diyorsun müthiş KKTC maceraların olur motosikletinle."
    1- Ehliyet var, onda problem yok
    2- Taşucu, Antalya'ya 400 km falan.. O yüzden keşke Alanya için uygulanan deniz otobüsü feribot içinde olsa keşke :(
    3- Sıfır alma imkanım yok, o yüzden bayi pek işimi görmez zaten :( Türkiye'de S&T kanuni olarak satılan gt250 naked modelinin sıfırı TR'de 9bin lira civarıyken, burda 2009 modelleri 15bin lira :S
    4-o kamera-radarları ilk adım attığım an farkettim dikkat etmek lazım :D ama piyasada hiç polis yok nerdeyse. yinede dikkatli olurum tabi. ah bi getireyimde motoru

buruc72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir zamanlar 600 rr
    Selam Oz ; Anamur spor açıklamış , bence de en kolay Taşucundan olur. Evrak ve prosedürü bilmiyorum ama Taşucundan geçerken bir tanıdık var ona sorabilirim. Yeşilovacık ta oturuyorum Taşucuna 25 km. Yolun buralara düşerse beklerim.

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı buruc72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Oz ; Anamur spor açıklamış , bence de en kolay Taşucundan olur. Evrak ve prosedürü bilmiyorum ama Taşucundan geçerken bir tanıdık var ona sorabilirim. Yeşilovacık ta oturuyorum Taşucuna 25 km. Yolun buralara düşerse beklerim.
    Valla tanıdıklara sorarsanız çok sevinirim Gelip giderken uğrarım görüşür, tanışırız Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Windy S gitti
    Hala güncel ve merak konusu olmaktadır bu konu

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    abicim oranın sıkıntısını bende biliyom ercan hava alanından levkoşaya taksileri mersedestir ücretde 80 tl istiyor şakagibi
    valla kardeş allah kolaylık versin

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı cenkşenver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim oranın sıkıntısını bende biliyom ercan hava alanından levkoşaya taksileri mersedestir ücretde 80 tl istiyor şakagibi
    valla kardeş allah kolaylık versin
    Aynen öyle abi.. Bi yerden bi yere gitmek dert.. Taksiye hiç binmedim, binmemeye de kararlıyım.. Ah bi motoru getirebilsem buraya..

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ama orda trafik tersten akıyor ona göre motor alman lazım..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama orda trafik tersten akıyor ona göre motor alman lazım..
    hehhhe o nasıl oluyor? debriyaj sağda, fren solda, vites sağda falan mı?

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    kardeş cebim türkiye 0532 764 08 97 4yıl girnede bulundum ve getirme götürme işlerini bi kaç kere takip ettim ara yardımcı olıyım ki bu yıl bende duruma göre götürmeyi plalıyorum sana detaylıca anlatıyım

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş cebim türkiye 0532 764 08 97 4yıl girnede bulundum ve getirme götürme işlerini bi kaç kere takip ettim ara yardımcı olıyım ki bu yıl bende duruma göre götürmeyi plalıyorum sana detaylıca anlatıyım
    Şimdi kontorum yok, olsada çok yazıyor zaten özel mesaj atıyorum, mümkünse msn yada özel mesaj yoluyla görüşsek?

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    1- muhaceret oturma izni alıyosun onun için ise pasaport ve öğrenci belgesi birde sağlık raporu
    2- kktc ehliyeti ne yazıkki KIBRIS TA EHLİYETMLERİMİZ TANIMSIZ bun içinde ek bi para şuandaki fiyatı tam ne kdar oldu bilmiyorum
    3-ehliyeti de değiştirdin şimdi sıra motorun adaya gelmesi taş ucundan vapura motoru koydun ruhsat herşeyin yanında olsun tcden çıkarken dosyan açılır kktc ye vardığında ise obaaa ilk başta ayak bastı parası vs sonra evraklar ücretler falan sakın ama sakın ordaki işlemcilere trafik sigortanı yaptırma orda ara bi sigorta şirketini ki adada en çok anadolu sigorta yı deki girne limana yakın bi şubenizin teli ara onları kredi kartı ile trafik sigortamı kesemrisiniz kestir onlara ve çık tabi ki unutmaman il şey limandan çıkarken artık soldan gideceğin dir .
    4- gitmeden önde burdan benzin filitresi , hortum , buji olaylarını ayarla

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı oz.07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehhhe o nasıl oluyor? debriyaj sağda, fren solda, vites sağda falan mı?
    birlesik kiralliga gittiysen ayni trafik kurallari uygulaniyor kibrisda. araclarda aynidir. sag direksiyon. geldiginde dikkatli ol!!!

Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı mtcrss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birlesik kiralliga gittiysen ayni trafik kurallari uygulaniyor kibrisda. araclarda aynidir. sag direksiyon. geldiginde dikkatli ol!!!
    Çoktaan geldim, kıbrıstayım zaten
    Yürüyerek dolaşırken sürekli ters tarafa bakıyorum, bi gün araba çarpıcak zaten

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar ben kıbrıs ta 3 gün kaldım çok saygılı bir trafik sistemivar arabalar süratla gelseler bile sen yaya gecidinden karşıya geçecek olursan duruyorlar geçmen için.ni yol veriyorlar ayrıca 3 gün boyunca hiç korna sesi duymadım. (biraz konunun dışı oldu)

arkadaşlar ben de türkiye'den motorsikletimi kıbrıs'a getirmeyi düşünüyorum birkaç seneliğine. oturma iznini alacağım, ehliyeti denkleştireceğim ama 6 ayda bir motoru ülkeden çıkarma mevzusu canımı sıkıyor. şöyle 4 sene aralıksız ülkede kalma şansı yok mu motorumun? oturma izni falan da var?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)