Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba MT kullanıcıları;

Benim sizinle paylaşmak istediğim bir sorunum var. Motosiklet alacağım inş cbf 150 ancak korkuyorum...

Diyeceksiniz ki "korkacak bir şey yok".çok kez forumda ölüm ilanları görüyoruz, kaza sonucu. Benim kardeşim down sendrom'lu. Dolayısıyla aileme herhangi bir şey olsa, bütün sorumluluk bana ait, abisiyim sonuçta. Motorun üzerinde 2 can taşıyacağım yani. Herkes "bu İstanbul trafiğinde motor sürülmez" diyor. Tabii bunu söyleyenler motosiklet kullanıcısı değil.Motosiklete bağlılığım sonsuz. Motosiklet kullanıcısı değerli arkadaşlarım, sizce motosiklet almalı mıyım?
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaderinde ne varsa onu yaşarsın.sonucta olacağa çare yoktur ve kimse sorumlu değldir madem bağımlısın al motorunu keyfine bak.allah kazasız sürüşler nasip etsin

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kader.. bi arkadaşım var 1000rr la takla attı burnu bile kanamadı honda activa ile yandan araba çarptı metrelerce uçtu yine bişey olmadı kawa 636 ile arkadan arabaya vurdu,başka bir SS ile karpuz tezgahına daldı vs ve bunların hepsi 4 aylık bi zaman içinde oldu burnu bile kanamadı.geçmşinde de tüp kamyonuna girdi dişleri kırıldı ama ölmedi ve bir sürü kaza... ama başka bir arakdaşım motorunu alalı 1 yıl olmadan ilk ve son kazasını yaptı..acı bir şekilde can verdi.. yani kader..kader...kader....

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Kader değil, önlem daha ziyade...
    "Korkacak bir şey yok." diyendense, "Korkacak çok şey var, ama bunların önlemi, güvenliği de var..." diyecek insanları dinlerdim ben olsam...

Kadere sığınıp körü körüne gitmektense, kontrolün elde olduğunu düşünüp, motosiklet için bakımı, gerekli ekipmanı; kendiniz için gerekli ve güvenli korumayı temin edip, İstanbul trafiğinden korkmak yerine mümkün oldukça güvenli ve emin sürmek "ne yardan, ne serden" durumunu sağlayacaktır bence...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kader değil, önlem daha ziyade...
    "Korkacak bir şey yok." diyendense, "Korkacak çok şey var, ama bunların önlemi, güvenliği de var..." diyecek insanları dinlerdim ben olsam...

Kadere sığınıp körü körüne gitmektense, kontrolün elde olduğunu düşünüp, motosiklet için bakımı, gerekli ekipmanı; kendiniz için gerekli ve güvenli korumayı temin edip, İstanbul trafiğinden korkmak yerine mümkün oldukça güvenli ve emin sürmek "ne yardan, ne serden" durumunu sağlayacaktır bence...

wallahi usta kader be başka açıklama mantıklı gelmiyor.bak o bahsettiğim arkadaşımı geçenlerde bu siteden tanıştıgım 2 arkadaşa gösterdim (çakalaz ve crazyrider) arkadaşa teker yap dedim adma trefiğin içinde ZX6 ya verdi tekeri az kalsın öndeki arabanın bagaja indiyodu ve bırak montu dizliği kask bile yoktu bide arkasında 17 yaşlarında bi çocuk almıştı yine korumasız..hadi kabul et birazda kader =)

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Benimde bir kızım var, motosiklet almadan önce uzun bir süre
    beklememin bir sebebi de bana birşey olursa, babasız kalmasının yanında
    maddi olarak da zor bir duruma düşülecek olmasıydı.

Ben şöyle bir çözüm buldum, daha doğrusu kendimi rahatlattım.
    Hem sakatlıklara karşı özel sağlık sigortası hemde kaza ile vefata
    karşı ayrı bir teminat sigortası yaptırdım. 45*9 TL taksitle kendimi
    rahatlatmış
    oldum.

Gerçi kader de öte yol yok tabiki. Ne tedbir alırsan al. Dedim ya kendimi rahatlattım işte.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eğer motosiklete her binişinde aklından kardeşin ve ailen çıkmayacaksa bu işten vazgeçmeni öneririm..Çünkü başına en ufak bir şey geldiğinde vicdan azabından hayatın zehir olur..
    Bu arada bende kendime kaza ve hayat sigortası yaptırdım bir arkadaşın yazdığı gibi

Ama bu işte kader denilen şeyi insan kendi belirler birazda..Hayattaki tüm korkular bilinmezlikten ileri gelir..Yani insan bilmediği şeyden korkar..
    Dolayısıyla çok okuyup, çok video izleyip, çok antrenman sürüşü yaparak tam korumalı bir şekilde motosiklete binersen korkuların azalacak..

Ama dediğim gibi eğer her marşta aklına ailen gelecekse (daha doğrusu "ya bana birşey olursa" diye düşüneceksen) boşver bu işi..Kafanın rahat olması herşeyin üstünde neticede..

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tedbir senden, taktir ALLAH tan.
    almayı düşünüyorsan tedbirinide alacaksın paraya kıyıp koruyucu ekipmanlarını alacaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler