Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çok İlginç Bir Mektup!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Alıntı puma007 adlı üyeden alıntı
    bunu yazan artık bir çocuk değil günümüzde şu an embesil gibi yaşayan kendini bişi sanan PEK ÇOK YETİŞKİNDEN DAHA YETİŞKİN DAHA ONURLU DAHA İNSAN VE DAHA DAHA.... her şeyi ne güzel de anlatmış canım benim.
    Hepimiz görüyorumki bu olaya çok şaşırmışız ASLINDA OLMASI GEREKEN HERKESİN YAPMASI GEREKEN OLAĞAN OLAN BU ÇOCUĞUN YAPTIĞI OLMALI...

EKMEĞİNİ PAYLAŞMAKTIR MUTLULUK...
    ASIL ŞAŞILMASI GEREKEN BİZİM BU OLAYA ŞAŞKINLIĞIMIZ OLMALIYDI..
    O GÜZEL ÇOCUK BİZİM ŞAŞKINLIĞIMIZI GÖRSEYDİ İNANIN ÇOK ŞAŞIRIRDI
    Söylediklerin çok doğru Puma. Söyleyecek başka lafa gerek yok artık. Artık içinde bulunduğumuz zamanda bu tür örneklere rastlamak çok zor. Bize de böyle hareketlere ve düşüncelere sadece şaşmak kalıyor. Benzer bir davranış şekli dostlara sunulur....

VATAN NASIL KURULUR…..
    Çanakkale de yaşanmış bir olay.O zamandan bu zamana hangi özelliklerini kaybetti ve ısrarla kaybettirilmeye devam ediyor da bu hale geldi bu millet düşünmek gerek...
    Kocadere köyünde büyük bir sargı yeri kuruluyor. Kimi Urfalı, kimi Bosnalı, Kimi Adıyamanlı, Kimi Gürünlü, Kimi Halepli çok sayıda yaralı getiriliyor... Bunlardan biri Lapseki’nin Beybaş Köyündendir ve yarası oldukça ağırdır. Zor nefes alıp vermektedir. Alçalıp yükselen göğsünü biraz daha tutabilmek için komutanının elbisesine yapışır. Nefes alıp vermesi oldukça zorlaşır ama tane tane kelimeler dökülür dudaklarından. 'Ölme ihtimalim çok fazla... Ben bir pusula yazdım...Arkadaşıma ulaştırın...' Tekrar derin nefes alıp, defalarca yutkunur: 'Ben...Ben köylüm Lapseki' li İbrahim Onbaşından 1 Mecit borç aldıydım...Kendisini göremedim. Belki ölürüm. Ölürsem söyleyin hakkını helal etsin' 'Sen merak etme evladım' der Komutanı, kanıyla kırmızıya boyanmış alnını eliyle okşar. Ve az sonra komutanının kollarında şehit olur ve son sözü de 'söyleyin hakkını helal etsin' olur... Aradan fazla zaman geçmez. Oraya sürekli yaralılar getiriliyor. Bunlardan çoğu daha sargı yerine ulaştırılmadan şehit düşüyor. Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyor. İşte yine bir künye ve yine bir pusula. Komutan göz yaşlarını silmeye daha fırsat bulamamıştır. Pusulayı açar, hıçkırarak okur ve olduğu yere yığılır kalır. Ellerini yüzüne kapatır, ne titremesine ne de göz yaşlarına engel olamaz... PUSULADAKI NOT: 'Ben Beybaş Köyünden arkadaşım Halil'e 1 Mecit borç verdiydim. Kendisi beni göremedi. Biraz sonra taarruza kalkacağız. Belki ben dönemem. Arkadaşıma söyleyin ben hakkımı helal ettim.'

Millet olarak biz bu olayın neresindeyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xx Moymullu xX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş bu çocuk benim komşum oluyo inanmassın ama

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    inanırız neden inanmayalım,konuyu biraz daha aç,,bilgi ver kimdir nedir bu çocuk..
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Bu gün üç oldu ağlıyorum;acıdan değil,ağrıdanda değil zoruma gittiği için, çaresizliğime ve duyarsızlığımıza ağlıyorum.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Xx Moymullu xX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya çocuğun annesiyle babası ayrıldı da bu yüzden biraz sıkıntı çekiyolar galiba ama bu mektuba kadar kimsenin haberi yoktu ta ki bu mektup olayı ortaya çıkıncaya kadar. atv bütün tv ler buraya toplandı valla ama çocuk inkar etti ya sebebi ise o ekmek yazıyo ya onun için gurur konusu yani..

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    işte TÜRK neslinin asilliğini ve kardeşliği ve sadakati ve onuru tam anlamıyla hepimizin damarlarında hissettiren bir mektup.

ALLAH hepimize böyle evlatlar nasip etsin.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı Xx Moymullu xX adlı üyeden alıntı
    ya çocuğun annesiyle babası ayrıldı da bu yüzden biraz sıkıntı çekiyolar galiba ama bu mektuba kadar kimsenin haberi yoktu ta ki bu mektup olayı ortaya çıkıncaya kadar. atv bütün tv ler buraya toplandı valla ama çocuk inkar etti ya sebebi ise o ekmek yazıyo ya onun için gurur konusu yani..
    yahu ne biraz sıkıntısı çocuk çöpten ekmek alıyor pek biraz sıkıntılık bi durum değil..İşte bul hocam bu çocuğu,asıl yardımın kralını bu çocuk hakediyor,,yapalım motosiklet.net aiesi olarak ne yapabiliyorsak...
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Millet olarak biz bu olayın neresindeyiz?
    malesef, "birbirimize nasıl kilitleriz" aşamasındayız.

kaza geçirmiş, kısmen yıkık, kısmen yaralı birinin aracını çekmek için, 20 km'lik yola 140 ytl isteyen, resmen at pazarlığı yapan, işine gelmiyorsa güle güle kardeş, bana çekilecek araçmı yok? mahiyetinde sözler sarfeden insanlarımız var...
    daha öncesinde başkalarıyla gerçekleşen diyalogları da, yaz(a)mıyorum...

galiba bu aşamadayız...

bir yandan da, sıkıntı çeken insanlara nasıl yardım edebiliriz'in peşindeyiz...

şu bir gerçek ki; büyük bir sınavdayız...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pakistan depremi olduğunda hiç düşünmeden hemen hesabımdan bütçeme göre yardım ettim. Lakin bu müthiş ufaklığın yaşındayken hele ki onun gibi zor durumda olsam yaptığını yapamaz o parayla büyük ihtimal gazoz alırdım. İnşallah bu çocuğa yardım eli uzatırlar ve okumasına yardımcı olurlar. Eğer ben yapmadım diye ısrar ediyorsa kesin o gönderdi gurur yapıyor diye düşünüyorum çünkü.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlarım! Zannımca,Bizi etkileyen çocuğun yardımı değilde bunu afişe etmemesi.Kenidini olabildiğince gizlemesi.Onurlu davranışı.Belkide bizim yapamadığımızı dev gibi kalbiyle yapmasıdır.Ezildim ben bu çocuğun asaletinden.Sadece kalbimi değil vücudumu parçaladı.

"Sonsovalye" Hikayenden alıntı yapıp bundan sonraki hayatımdada kullanıcam. Oda ayrı yıktı beni...

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı
    "Sonsovalye" Hikayenden alıntı yapıp bundan sonraki hayatımdada kullanıcam. Oda ayrı yıktı beni...
    Memnuniyetle..

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar biz motosiklet ailesi olarak olayların neresinde olduğumuzu arkadaşlarımız zor durumda olduğunda gösteriyoruz. en azından arkadaşın kızının (su) ameliyatında duyan herkesin 3-5-500 ne varsa bir gün içinde elinden geleni yapması ve bu gayret içinde olması bunu gösterdi. ben bu siteye üye olmaktan memnunum. bu mektup gerçektir değildir tartışılabilir ama gerçekten ülkemizde bu kadar fedakar insanlar var olduğu için yardıma muhtaç olduğumuzda inanaıyorumki yanımızda hep birileri olacaktır çünkü motosiklet ailesi yardım etmeyi sever ve yardım göreceğine eminim. adana'dan saygılarımla
    live to ride, ride to live

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler