Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ekran kartı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Selamun aleyküm baylar bayanlar,
    size benim bilgisayara hangi ekran kartını önerirsiniz onu sormak için bu konuyu açtım bilgisayarı 2007 yılında aldım modeli HP 530 laptop
    babam ramini 512 den 2 ye yükseltmiş ama ekran kartı hala 128 mb ve gta san andreas ta bile kasıyor hiçbir sorunu yok bilgisayarın ekran kartı ve ısınma
    haricinde ayrıca ekran kartını değiştirdik diyelim( pek umutlu değilim laptopa nasıl ekran kartı takacam bilmiyorum ama ) bilgisayar ağır oyunları kaldırır mı yoksa işlemciye de mi bi el atmak gerekir yardımlarınız için etşekkürler
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    O bilgisayarı kaldır at (ya da sat alan bulursan. ) yenisini al uğraşmaya değmez. Ekran kartı da laptoplarda değişmiyor zaten. İşlemciye de el atmanın faydası olmaz, eski bilgisayar... MAx payne 1-2; GTA 2 filan oynarsın ancak o bilgisayarda. Benim eski laptop da yakın özelliklerde.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kayseriliye şu malını at denmez
    iyi fiyata satıp daha iyisini al, üste de para kalsın denir
    Drayke, ertanos ve gs500inanc bunu beğendiler.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Kayserili olduğunu fark etmemişim bak. Özür dilerim o zaman; sat yenisini al üste para kalsın. Kayseriliye de sormuşlar: – “2 kere 2 kaç eder?” Cevaplamış: – “Alırken mi, satarken mi?”
    Drayke bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Notebooklarda ekran kartı değişmez.Oyun oynucaksan eğer notebook değil masaüstü toplamanı öneririm eski bir teknosa ve vatan computer çalışanı olarak

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    AKLIMA BİLDİĞİM ŞU GAYSERİLİ FIKRASI GELDİ,BAŞLIK SAHİBİNDEN ÖZÜR DİLEYEREK YAZMAK İSTİYORUM

Kayserili, siyah sutyen almak için girmiş musevinin dükkanına. Paranın kokusunu alan musevi, az kaldığını iddia ederek, tanesini 40 dan vermiş.
    Kayserili, 6 tane alıp, birkaç gün sonra tekrar dönmüş, bu sefer 2 düzine istemiş.. Bu sefer musevi tanesini 50 den satmış.

Aradan 1 ay geçmiş, gittikçe mal bulamayacağını sanan Kayserili, geri kalanı 75 den kapatmış.

Sonunda musevi merak edip, bu kadar sutyeni ne yaptığını sormuş ona!

Kayserili cevap vermiş, hiç Vallah ben ikiye kesiyor, minik takkeler yapıyor, sonra da bunları musevilere tanesi 100 den satıyorum demiş!!!
    Güzel Şale, gs500inanc ve nedenamaya bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekran kartı nasıl değişmez onu anlamadım. Bunu yazanlar bilmeden atanlar

http://www.sahibinden.com/bilgisayar...ewType=Gallery

Buradan ÖRNEKLERİ inceleyebilirsiniz. Ha değiştirmeye değiştirilir ama performans? O iş biraz karışık işte...

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Her notebookta ekran kartı değişmez diye birşey yoktur. Genellikle harici ekran kartı olan notebooklar için değişim söz konusudur. Pci Express x16 slot sayesinde değişim olabiliyor fakat notebookun modeline göre 530 da onboard ekran kartı mevcut o yüzden değişim olmaz.

Masaüstü bilgisayarın olsa idi kesinlikle yükseltebilirdin, agp veya pci express çıkışlı kartları yükseltme imkanı mevcuttur. Yazılımsal olarakta donanımsal olarakta. Bu yüzden bir masaüstü bilgisayar toplamanı öneririm oyun oynayabilmek için.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    laptoplarda ekran kartı değişir ama açıkcası çok fazla zahmetli olur fakat gene tercih sizin tabikide
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kural 1-Bilgisayarınızı taşımak zorunda değilseniz laptop almayın.
    112ciyiz

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekran kartı nasıl değişmez onu anlamadım. Bunu yazanlar bilmeden atanlar

http://www.sahibinden.com/bilgisayar...ewType=Gallery

Buradan ÖRNEKLERİ inceleyebilirsiniz. Ha değiştirmeye değiştirilir ama performans? O iş biraz karışık işte...
    sahibinden ilanlarini anlamadim yani 15-20 liraya ekran karti. alabilir miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

:-). guzelmis
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Maliyetli bir iş olduğundan değişmez kısacası ben o yüzden değişmez dedim.O zaman oem notebook toplatsın eğer notebook illa alıcam diosa

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Tek ekran kartıyla iş bitmiyor bunun Ram belleği işlemci fan vs
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Laptop'ta oyun oynanmaz kardeşim. Benim laptop'ta ati 5650 var, 6 GB ram vs. var... Çoğu oyunu kaldırabiliyor fakat altına soğutma koymadan oynayamıyorum. Isındığın da kasmalar meydana geliyor vs. Amaç oyundan zevk almaksa masaüstü bilgisayar kullanacaksın ve crossfire veya SLI yapacaksın. Ben 6850 cf kullanıyorum. Gerçi pek oyun oynayamıyoruz artık, geçti bizden...

Ve sana kötü haber!

Senin laptopun bütünleşik bir ekran kartı, harici değil. Yani anakartın üzerinde bulunuyor (onboard). Bu sebeple değişim yapamazsın. Anakartını vs. de değiştirmen gerek fakat o şekilde yapmaya kalkarsan, astarı yüzünden pahalıya gelir.
    Önce emniyet, sonra hareket...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    4 yıllık laptop ile oynamadığım orta üst seviyede açmadığım oyun yok neredeyse.
    Laptopla oyun oynanır ama duruma uygun bir cihaz seçmek lazım en baştan.

Senin cihaza kart takılabilmesi için öncelikle kartın harici olması ve anakarta entegre olmaması lazım.
    Ayrıca laptoplarda ekran kartları şekil olarak masa üstü pc lerdeki gibi standar olmadığından farklı markaların kartları birbirlerinin yerlerine uymuyor. yerine uysa bile bu sefer soğutucu yerine uymuyor oda uysa soğutmakta yetersiz kalıyor.

Yapmak istediğin şey imkansız değil ama pek imkanlı ve mantıklıda değil. Servise gitsen isteyecekleri para bilimum bölgelerde uçuk çıkarır cinsten olur.
    Ya üzerinde iyi bir kart olan yeni bir laptop yada güzel bir masa üstü pc işini görür.
    ekran kartı alırkende ram kapasitesinden çok veri yolu hızı ve ram in modeline bak. Mümkünse 128 yada 256 bit ve en az ddr3 ram olsun. Kaç mb olduğunun pek önemi olmaz ozaman. ( bu kriterlerde yeni bir kartta zaten 512 mb aşşağı olmaz.)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    evet dizustustunde oyun oynanmaz. Kendine orta seviye bi masaustu al, 90-100 liraya 256 bitlik ekran karti isini görur.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekran karti degisir, ama her laptopta degil?
    Anakartin ne model bunu bi ogrenmen gerek.
    Anakartin yeni ekran kartlarini destekliyorsa degisir, ama o ekran kartini sogutmak icin cok saglam bi havalandirma sistemi kurman gerek.
    Tabi bide yeni ekran karti senin laptopun kasasina sigmayabilir.

Tam simdi senin modelini arastirmadim ama 2gb ram falanda yeni cikan cogu oyuna yetmez zaten, en iyi ihtimalle islemcin i5 desek bile o da oyun icin yeterli olmaz.

Tavsiyem laptop a ihtiyac yoksa satip kendin bi masaustu toplamandir.
    We are many...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyun konsolda oynanır.
    www.motorumla.net

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    :D valla laptop en rahatı masaüstünde sandalye otur otur iz çıkıyor :D
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyetli bir iş olduğundan değişmez kısacası ben o yüzden değişmez dedim.O zaman oem notebook toplatsın eğer notebook illa alıcam diosa
    Literatürde biz buna KIVIRMACA tekniği diyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)