Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hiçe saydığımız sivrisinek'in müthiş önemi!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha virago 535
    dayanamıycam benimde bişey söylemem lazım.
    tamamen kişisel bir tercih olan ve sadece kişinin içsel dünyasında kendisi ile paylaşması gereken "inanç" meselesi her yerde gözümüze sokuluyor.burda,motosiklet forumunda bari karşılaşmayalım.bir yandan bilimin geliştirdiği son teknoloji motosikletlere binip bir yandan da akla mantığa bilime hatta islama tamamen ters bu hurafelere inanmak ta bir tercihtir.ama bunların burada paylaşılmasını,tartışılmasını ve gerçek imiş gibi davranılmasını anlayamıyorum.saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Valla ilk videolar için yorum yapmayacagımda Kadir arkadasımızın verdiği video beni güldürdü cidden o papaganın görüntüsü üstüne eklenmiş herhangi bir müzik olabilir zikir olayını zaten geyiğe almak için yapmışlar üstüne ilahi ekleyip onun değişik müziklerle örnekleri var mesela

http://www.izlesene.com/video/hayvan...papagan/942686

oyun havasını ekle görüntüye bak neler cıkıyor bu on numara

http://www.izlesene.com/video/komik_...havasi/1167386

bu da rockçı

http://www.izlesene.com/video/komik_...papagan/277309

olcan kardeşim bu sana gelsin buna koptum yerlerdeyim yani

http://www.izlesene.com/video/hayvan...apagan/1056678
    [COLOR="Red"][B]Başının değeri ne ise kaskının ki de odur.!![/B][/COLOR]

Motosikleti
    kırmızı honda cbr 125r istiyor
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaratılan her şey amaca hızmet için yaratılmıştır bunun bılımsel acıklamasıda vardır.ilimsel acıklamasıda paylaşım güzel demekle yetınebılırız aksı taktırde söylenece yada anlaşılacak yanlış bır ifade bizi gercek olan ayet le ihtilafa düşürebılırki ALLAH muhafaza etsın
    KESİNLİKLE BENCEDE PAYLAŞIM GÜZEL DEMEKLE YETİNELİM

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    Herkes kendi yorumunu kendisi yapabilir. gülebilir ağlayabilir istediği herşeyi söyleyebilme özlelliği, düşünce özgürlüğü bulunmaktadır. Benimde paylaşmamdaki amaç dini sömürmek veya Allahın varlığını kanıtlamak gibi bir amaç ile konmamış olması. Zaten aklı başında herkesin bu varlığı kabul ettiği ise bir gerçek. Bakara suresinin mealini okudukdan sonra ufak bir araştırma sırasında karşılaştığım bir durumu sizlerle konu dışı bölümünde paylaştım. buraya konu açılmasının tek sebebi tekrar sölüyorum fikir alış verişi olması nedeni ilkeydi. yanlız bir çok arkadaşımızın oılayları nedense? farklı bir boyuta çekmesi mantıksızlığın ortaya konmasına neden olmuştur. yazılanları okuyunca fikir alışverişinden daha ziyade farklı bir senpozyumun ortaya çıkmasına neden oldu.
    Açıkça sölememde hiç bir sakınca olmayacağı düşüncesindeyim, eklemiş olduğum video ilginç geldi ve herzaman yapmamız gereken Allah'ı zikretmenin nekadarda önemli olduğunu vurgulak istedim.
    Bu site bir islam sitesi değil bununda çok iyi farkındayım, sadece ve sadece başımıza kötü bir hal gelince Allahı anıp ondan yardım istiyoruz buna bende dahilim yani ne vardı bu şekilde polemiklere girmek yerine Allahı birkezdaha anmanın vermiş olduğu huzurdan kendinizi ettiniz burasıda ayrı bir soru işareti.
    yapmış oldğunuz yorumlar için hepinize teşekkür ederim. sizin yorumlarınızla farklı bir bakış açısıyla bakabilmenin ve kendimi bir nebzede olsa geliştirebilmemi sağladığı içinde, Allah hepinizden razı olsun.

Bende dahil bu hayatta o kadar çok apsürt olgulara ve boş konulara yer verirken neden böyle bir konu sizlerden bu kadar anlamsız tepkiler gördü. hayatınızdaki her olgunun gerçekten önemli bir anlamımı var yoksa biz kendimizi bu şekildemi oyalıyoruz_???
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

kadir arkadasım ufak bi acıklama yapmak isterim bu noktada. koydugun ilk 2 videoya bişi demedim farkında isen değişik yollarla surede gecenler anlatılmak istenmiş. Allah'ı zikretmek tabiki de güzel ve huzur verici birşey. fakat sonradan konan videoya cidden güldüm ilahi müzik eklemişler görüntüye. o görüntüye hangi müziği eklersen o papağan kafa sallayacaktır

Allah'ın varlıgı için eyong arkadasımızında dediği gibi nefes almamız vücudumuzdaki sistemi incelememiz bilmemiz bile yeterli. Etrafımıza baktıgımızda bunu bize kanıtlayacak milyonlarca örnek zaten mevcut. Ama cidden güldürdü o son video inkar edemicem
    [COLOR="Red"][B]Başının değeri ne ise kaskının ki de odur.!![/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı JeopardY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadir arkadasım ufak bi acıklama yapmak isterim bu noktada. koydugun ilk 2 videoya bişi demedim farkında isen değişik yollarla surede gecenler anlatılmak istenmiş. Allah'ı zikretmek tabiki de güzel ve huzur verici birşey. fakat sonradan konan videoya cidden güldüm ilahi müzik eklemişler görüntüye. o görüntüye hangi müziği eklersen o papağan kafa sallayacaktır

Allah'ın varlıgı için eyong arkadasımızında dediği gibi nefes almamız vücudumuzdaki sistemi incelememiz bilmemiz bile yeterli. Etrafımıza baktıgımızda bunu bize kanıtlayacak milyonlarca örnek zaten mevcut. Ama cidden güldürdü o son video inkar edemicem
    açık sözlülüğün için teşekkürler. saygı duyarım sen gülersin kimi ağlar bunu değiştiremeyiz. senin gülmen demek Allah'a inanmıyosun anlamına da gelmez. sadece gülmek değil gülmenin yanındada düşünebilmek. sen istediğin kadar güldün ama gerçekleri tekrar ve tekrar düşündün, yaşadın.

Motosikleti
    Alıntı CBR- KADİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes kendi yorumunu kendisi yapabilir. gülebilir ağlayabilir istediği herşeyi söyleyebilme özlelliği, düşünce özgürlüğü bulunmaktadır. Benimde paylaşmamdaki amaç dini sömürmek veya Allahın varlığını kanıtlamak gibi bir amaç ile konmamış olması. Zaten aklı başında herkesin bu varlığı kabul ettiği ise bir gerçek. Bakara suresinin mealini okudukdan sonra ufak bir araştırma sırasında karşılaştığım bir durumu sizlerle konu dışı bölümünde paylaştım. buraya konu açılmasının tek sebebi tekrar sölüyorum fikir alış verişi olması nedeni ilkeydi. yanlız bir çok arkadaşımızın oılayları nedense? farklı bir boyuta çekmesi mantıksızlığın ortaya konmasına neden olmuştur. yazılanları okuyunca fikir alışverişinden daha ziyade farklı bir senpozyumun ortaya çıkmasına neden oldu.
    Açıkça sölememde hiç bir sakınca olmayacağı düşüncesindeyim, eklemiş olduğum video ilginç geldi ve herzaman yapmamız gereken Allah'ı zikretmenin nekadarda önemli olduğunu vurgulak istedim.
    Bu site bir islam sitesi değil bununda çok iyi farkındayım, sadece ve sadece başımıza kötü bir hal gelince Allahı anıp ondan yardım istiyoruz buna bende dahilim yani ne vardı bu şekilde polemiklere girmek yerine Allahı birkezdaha anmanın vermiş olduğu huzurdan kendinizi ettiniz burasıda ayrı bir soru işareti.
    yapmış oldğunuz yorumlar için hepinize teşekkür ederim. sizin yorumlarınızla farklı bir bakış açısıyla bakabilmenin ve kendimi bir nebzede olsa geliştirebilmemi sağladığı içinde, Allah hepinizden razı olsun.

Bende dahil bu hayatta o kadar çok apsürt olgulara ve boş konulara yer verirken neden böyle bir konu sizlerden bu kadar anlamsız tepkiler gördü. hayatınızdaki her olgunun gerçekten önemli bir anlamımı var yoksa biz kendimizi bu şekildemi oyalıyoruz_???
    biz ederiz .paylaşım için

Motosikleti
    Alıntı KIRMIZI CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz ederiz .paylaşım için
    bende sizlere teşekkür ederim. Herkesin kendi içinde yaşadığı bir gerçek ile ilgili çok fazla yorum yapmak doğru değil.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    göz capağı abdest bozmaz arkadaşlar ama

eşşek anırınca abdest bozulur

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı CBR- KADİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sizlere teşekkür ederim. Herkesin kendi içinde yaşadığı bir gerçek ile ilgili çok fazla yorum yapmak doğru değil.
    Yoruma mahal verecek başlıklar açma o zaman arkadaşım..
    Hem inanç kişiseldir deyip hemde bu tür videolar koyman bir çelişki gibi geldi bana..
    İçselleştirilmiş her duygu gerçek olmayabilir ayrıca..

Motosikleti
    arkadaşlar bu konu üzerine daha fazla konuşmayalım.lütfen.çünkü birçok arkadaşımız konuyu saptırmak için çaba harcıyor .niye bu tepki????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:53 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:39 AM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoruma mahal verecek başlıklar açma o zaman arkadaşım..
    Hem inanç kişiseldir deyip hemde bu tür videolar koyman bir çelişki gibi geldi bana..
    İçselleştirilmiş her duygu gerçek olmayabilir ayrıca..
    kusura bakmayın bu sitenin bir üyesi olarak şunu söylemek istiyorum.isteyen her üye uygun bir konu başlığı altında düşüncelerini,kendisine ilginç gelen bir konuyu uygun bir şekilde paylaşmakta özgürdür.ve hiç bir başka üyede açılan konu başlıkları hakkında (..... başlıklar açma o zaman )tavrında konuşma özgürlüğüne sahip olmamalıdır.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    işte ben bunu anlamıyorum konu hakkında yorum yapmak ayrıdır.konuyu açan arkadaş hakkında yorum yapmak yanlıştır.Hatta konuya kendını uygun bulmuyorsa insan mudail olmanın da anlamı yoktur mesela ben konuları gezerken ilgi duymadığım bır konuyu okuyorum ama cevap yazmıyorum şunu düşünelim iki gun sonra beraber gezicez yüz yüze bakacağız olabılır hrkesın düşünceleri uymayabılır ama açılan konuya açan arkadaşımıza saygılı olmak durumundayız kım olursa olsun evet o papağan örneğini veren arkadaşımı kutlarım garıbım papağan her müzikte oynuyor asıl bunu eğer istismar edenlere kızmak lazım bende ilk seyrettığim gıbi seyret seydim aaaaa derdim aklıma sahtekarlık gelmezdıkı ondan hepınızı motosıklet sevdiğiniz için sevıyorum

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    arkadaşın konuyu açmasında hiç bir sakınca yok bizim demek istediğimiz arkadaşlar herşeyi dine alet ediyorlar hatırlarmısnız kuranı yırtan kızın resimleri diye birşey çıktı

Dünyayı sarsan Kur'an-ı kerimi yırtan kızın aslında bir kişinin uydurması olduğu ortaya çıktı...

ANLATILAN OLAYA GÖRE Kİ BENİMDE ELİME GEÇTİ BÖYLE BİR KAĞIT
    ÇOĞALTIP DAĞITMAMI SÖYLEDİLER

OLAY ŞÖYLE GERÇEKLEŞMİŞ ;

İbretle okuyacağınız bu olay Umman'da gerçekleşmiştir.bir genç kız odasında müzik dinlemekteyken,anneside sesli bir şeklide Kur'an-ı Kerim okumakla meşgulmüş.bu sırada annesi kızına müziğin sesini kısmasını söylemiş.bunun üzerine genç kız annesine bağırarak kendisinin susmasını istemiş.genç kız annesinin onu dinlemediğini we Kur'an-ı kerimi hala sesli bir şekilde okumaya dewam ettiğini görünce hemen,insanlara rehber amacıyla indirilen kutsal kitabımızı annesinin elinden alıp yırtar.o an genç kız alew alıp yanmaya başlar.söndürmek için üzerine battaniye atar annesi.battaniyeyi kaldırdığında ise aşağıda görülen ibretli manzarayla karşılaşır.genç kız su an hollanda'sa bir hastanededir.ailesi iğne yaptırıp öldürülmesini istiyor.
    bu olay dünya basınında sizinde tahmin edebileceğiniz nedenlerden dolayı pek yer almadı,fakat insanlar arasında çok konuşulmakta. daha bunun gibi bir sürüüü hikaye........

Motosikleti
    Var
    Alıntı KIRMIZI CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın bu sitenin bir üyesi olarak şunu söylemek istiyorum.isteyen her üye uygun bir konu başlığı altında düşüncelerini,kendisine ilginç gelen bir konuyu uygun bir şekilde paylaşmakta özgürdür.ve hiç bir başka üyede açılan konu başlıkları hakkında (..... başlıklar açma o zaman )tavrında konuşma özgürlüğüne sahip olmamalıdır.
    Benim, arkadaşın hangi sözüne istinaden bu cümleyi yazdığımı okumadan benim bu tür mesajlar açılamaz gibi bir söylem geliştirdiğimi düşünmeniz yanlış..

Eğer biraz dikkatli okursanız ben kendi içindeki çelişkisini kast ediyorum..Yoksa isteyen istediği konu hakkında forum kuralları içerisinde başlık açabilir..Hangi tür başlığın açılıp açılamayacağına karar vermeye değil benim, kimsenin hakkı olduğunu düşünmüyorum..(Özgürlükler manasında)

Nasıl ki böyle başlıklar açmak özgürlükler adına savunuluyorsa bu başlığı eleştirmekte en az bu kadar özgürlük olmalıdır..

Ayrıca; şahsım adına alındığım için yazıyorum ki,

Bu tür platformlarda kimseyi kişisel anlamda eleştirmem söz konusu olamaz..Çünkü askon un dediği gibi hem yarın öbür gün gezi olur birşey olur yüzyüze geliriz, hem de internet çoğu zaman insanların gerçek yüzlerni yansıttığı ve karakter tahlili yapılacak bir ortam değildir..

Lakin gene de özgürce ifade etmek istiyorum..
    Bu başlığın konusu olan bu tür alametler saçmalıktır, komiktir, ileriki aşamalarında şirk e kadar gider..zaten dinen hoş görülen örnekler de değildir..

Bu tarz hadiselerin kendi başlarına neden dinen uygun olmadığını çözemeyen arkadaşlara çeşitli ekollerden islam alimlerini dinlemelerini salık veririm..

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim, arkadaşın hangi sözüne istinaden bu cümleyi yazdığımı okumadan benim bu tür mesajlar açılamaz gibi bir söylem geliştirdiğimi düşünmeniz yanlış..

Eğer biraz dikkatli okursanız ben kendi içindeki çelişkisini kast ediyorum..Yoksa isteyen istediği konu hakkında forum kuralları içerisinde başlık açabilir..Hangi tür başlığın açılıp açılamayacağına karar vermeye değil benim, kimsenin hakkı olduğunu düşünmüyorum..(Özgürlükler manasında)

Nasıl ki böyle başlıklar açmak özgürlükler adına savunuluyorsa bu başlığı eleştirmekte en az bu kadar özgürlük olmalıdır..

Ayrıca; şahsım adına alındığım için yazıyorum ki,

Bu tür platformlarda kimseyi kişisel anlamda eleştirmem söz konusu olamaz..Çünkü askon un dediği gibi hem yarın öbür gün gezi olur birşey olur yüzyüze geliriz, hem de internet çoğu zaman insanların gerçek yüzlerni yansıttığı ve karakter tahlili yapılacak bir ortam değildir..

Lakin gene de özgürce ifade etmek istiyorum..
    Bu başlığın konusu olan bu tür alametler saçmalıktır, komiktir, ileriki aşamalarında şirk e kadar gider..zaten dinen hoş görülen örnekler de değildir..

Bu tarz hadiselerin kendi başlarına neden dinen uygun olmadığını çözemeyen arkadaşlara çeşitli ekollerden islam alimlerini dinlemelerini salık veririm..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı muratalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın konuyu açmasında hiç bir sakınca yok bizim demek istediğimiz arkadaşlar herşeyi dine alet ediyorlar hatırlarmısnız kuranı yırtan kızın resimleri diye birşey çıktı

Dünyayı sarsan Kur'an-ı kerimi yırtan kızın aslında bir kişinin uydurması olduğu ortaya çıktı...

ANLATILAN OLAYA GÖRE Kİ BENİMDE ELİME GEÇTİ BÖYLE BİR KAĞIT
    ÇOĞALTIP DAĞITMAMI SÖYLEDİLER

OLAY ŞÖYLE GERÇEKLEŞMİŞ ;

İbretle okuyacağınız bu olay Umman'da gerçekleşmiştir.bir genç kız odasında müzik dinlemekteyken,anneside sesli bir şeklide Kur'an-ı Kerim okumakla meşgulmüş.bu sırada annesi kızına müziğin sesini kısmasını söylemiş.bunun üzerine genç kız annesine bağırarak kendisinin susmasını istemiş.genç kız annesinin onu dinlemediğini we Kur'an-ı kerimi hala sesli bir şekilde okumaya dewam ettiğini görünce hemen,insanlara rehber amacıyla indirilen kutsal kitabımızı annesinin elinden alıp yırtar.o an genç kız alew alıp yanmaya başlar.söndürmek için üzerine battaniye atar annesi.battaniyeyi kaldırdığında ise aşağıda görülen ibretli manzarayla karşılaşır.genç kız su an hollanda'sa bir hastanededir.ailesi iğne yaptırıp öldürülmesini istiyor.
    bu olay dünya basınında sizinde tahmin edebileceğiniz nedenlerden dolayı pek yer almadı,fakat insanlar arasında çok konuşulmakta. daha bunun gibi bir sürüüü hikaye........
    PAUHUAHUAHUAIHIUHAIUSHIUAHSUIHAUSIHAIUHAUIHAIUHAIU AHIUAH

hatta ZUHAUHAUHAUHZUHUHAUHIUAHIUAHIUAHIUAHIUAHZIUAHSILUF GBVASGF

O olayı ve resimleri 2003 yılında oynasana.com forumlarında takıldığım dönemde bir arkadaşım insanlarla dalga geçmek amacıyla uydurmuş, 6 farklı foruma konu açmıştı. İkimiz de bu konunun bu kadar dallanıp budaklanacağını, gerçek zannedileceğini tahmin etmemiştik. 6 sene sonunda hala bu konu gerçekmiş gibi aktarılıyor! İnsanların hurafeler merakı, saçma sapan hikayeleri hemen dine mal etmeleri çok ilginç.

O resimler aslen Patricia Piccinini isimli Avustralyalı bir sanatçının ilk kez 2003'te sergilenen silikon heykelleri. Link de burada. Patricia Piccinini'nin web sayfası da burada.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PAUHUAHUAHUAIHIUHAIUSHIUAHSUIHAUSIHAIUHAUIHAIUHAIU AHIUAH

hatta ZUHAUHAUHAUHZUHUHAUHIUAHIUAHIUAHIUAHIUAHZIUAHSILUF GBVASGF

O olayı ve resimleri 2003 yılında oynasana.com forumlarında takıldığım dönemde bir arkadaşım insanlarla dalga geçmek amacıyla uydurmuş, 6 farklı foruma konu açmıştı. İkimiz de bu konunun bu kadar dallanıp budaklanacağını, gerçek zannedileceğini tahmin etmemiştik. 6 sene sonunda hala bu konu gerçekmiş gibi aktarılıyor! İnsanların hurafeler merakı, saçma sapan hikayeleri hemen dine mal etmeleri çok ilginç.

O resimler aslen Patricia Piccinini isimli Avustralyalı bir sanatçının ilk kez 2003'te sergilenen silikon heykelleri. Link de burada. Patricia Piccinini'nin web sayfası da burada.
    Ahahahahahah
    Herhangi bir forumda böyle bir şey sallayıp yıllar sonra tekrardan izini görmek resmen tez konusu olur...

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Çok İlginç Birşey
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginç ve komik

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani zat a demişler, adamın biri gelmiş bin tane delil ile Allah'ın varlığını ispat ediyor diye. Zat da demiş demekki adamın bin tane şüphesi vardı, benim şüphemde yok delile ihtiyacımda

Hani sivrisineğin kanadını lazerli mikrofonla (o nasıl birşeyse) filan kurcalamaya gerek yok, bu yazıyı yazan parmağım, aldığım nefes ve daha neler neler.

Kulaktan dolma ve kaynaksız bilgiler ile dinleri ve inançları komik duruma düşürmeyin, güldürmeyin inanmayanları bize.

Olcan ın güldüğü de bu ama uzun uzadıya anlatmamış işte
    doğru söylüyorsunuz . zaman zaman böyle şeyler Allah'ın varlığı na kanıt olması amacından çok bir gruba yönlendirme amacı ile ortaya atılıyor. Örnegin göya Kanuninin fransa kıralına dansla ilgili yazdıgı mektup ki İlber Ortaylı hoca böyle birşeyin olmadığı tarih programında açıklamıştı.
    Video gerçek bile olsa bence bizim ibadet şeklimiz sineğinkinden farklı olmalı.
    google da thesis "galin biserof asenof" kelimelerini araştırın bu meşhur bilim adamının bir doktara tezi olmalı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler