Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HİKAYE BU YA DERS ALMAK AMAÇ düşün.gif

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Kapiyi açmak :

Bir Dogu hükümdari bir gün çevresinin ne kadar da kalabalik oldugunu fark etti. Bir sürü vezir, danisman, bürokrat çevresinde dolasip duruyor ama buna karsilik bir sürü is de yürümüyordu.

Çevresi o kadar kalabalik olmustu ki, bunlarin hangisinin tam olarak neden sorumlu oldugu, hangisinin nasil bir yönetici oldugu hakkinda bile iyice kafasi karismisti hükümdarin.

Sonunda bir temizlik yapmaya karar verdi. Ama yöntemi bir türlü bulamiyordu. Bunca önemli adami basit bir sinava sokmanin mümkün olmadigini düsünürken aklina bir fikir geldi.

Sarayda kendi dairesinin yanindaki odaya kocaman bir kapi yaptirdi. Kapi daha uzaktan bakildiginda bile korkutucuydu. Metal plakalar, mermer pervazlar... Kalin demir kollari görenler, kapidan uzak durmanin hayirli olacagini düsünüp uzaklasiyorlardi.

Kapinin yapimi tamamlaninca hükümdar adamlarini tek tek çagirmaya basladi. Bazilarini da gruplar halinde çagiriyordu.

Hepsine de tek bir soru soruyordu: "Bu kapiyi nasil açarsin?"

Her gelen kapiyi uzun uzun inceliyor sonra bir fikir söylüyordu. Kimisine göre asit dökülerek metal bölümler eritilmeliydi. Kimisi "bir top getirir, gülleyle kapiyi parçalariz" diyordu. Bazilari büyücü çagirmaktan söz ediyor, bazilari da uzak diyarlarda yasayan bir ustanin davet edilmesi gerektigini söylüyordu.

Hükümdar sabirla, günlerce bütün adamlarini dinlemeye devam etti. Kendisine söylenen her fikri çok ciddiye almis gibi basini salliyor, karsisindaki de bundan memnun olup, görevini yapmis ve hükümdarin gözüne girmis olmanin mutlulugu içinde huzurdan ayriliyordu.

Hükümdarin genç bir kâtibi vardi. O, bütün bu konusmalari izliyor ve hükümdar için not aliyordu. Yine bir önemli kisi, önemli fikirlerini söyleyip gittikten sonra hükümdara yaklasti ve "Hükümdarim izin verirseniz ben deneyebilir miyim" dedi.

"Söyle bakalim nasil yapacaksin" dedi hükümdar, yine bir saçmalik dinleyecegi duygusuyla.

"Söyle" dedi genç katip ve elini uzatip kapinin kolunu çevirdi. Kapi açildi.

Hükümdarin bundan sonra çevresini temizlemesi çok kolay oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet.Gerçekten güzel!

Mili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paylaşım için teşekkürler
    Ben rehnedilmiş yelkovan gibi... hani akrep'i seven ama yüreği takvim yokuşlarında...

Motosikleti
    Seyhan 125

Motosikleti
    BuKart
    sağol mustafa abi
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 yıl önce yazmışsın musti tabi biz yeniyiz ya görememişiz konuyu ki ben eski konularıda arastırmıyorum hiç
    okumak çok keyifliydi
    teşekkürler

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı AYGÜL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl önce yazmışsın musti tabi biz yeniyiz ya görememişiz konuyu ki ben eski konularıda arastırmıyorum hiç
    okumak çok keyifliydi
    teşekkürler
    Okumazlar okumazlar geyik olcak sazcı olcan melahatla raks edecen sayfa sayfayı kovalasın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler