Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Susuyorlar, söyleyemiyorlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek bir gün, sadece tek bir gün o hayvanların dili olsada konuşabilseler. Biz aynı dili konuşuyoruz yinede anlaşamıyoruz. Belki onlar anlatırlardı dertlerini.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee arkadaşım bizde saldırgan köpekleri hastalık saçan köpekleri besleyelim de daha iyi saldırsınlar insanlara zarar versinler demiyoruz ki , neyi tartışıyoruz burda , defalarca kez hayvan barınağına yavru köpek bıraktım ki hayvan barınağı da evimizle çok alakasız çok uzak bir yerde , barınakta çok mu mutlu o hayvanlar değil ama yapacak birşey yok başka , sokakta yaşasın hepsi demiyoruz ki bizde . boşuna birbirinizi kırıyorsunuz ...
    görüyomusun eftelya benim hayatım boyunca ölmek üzereyken kurtardığım hayvanları bilmedne konuşan mal insanlar laflarını yalıyorlar birde, su vermeyelim bilemmne diyen şimde avrupadan ordan budan örnek veriyo, o imkanlar burda olsa zaten sokaktaki hayvanlar sefil olmazdı, nato kafa nato mermer ya kalbi mühürlenmiş dedikleri bunun gibiler olsa gerek.

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Bizim mahalle ün yapmıştır bu hususta Her köşe başında bir iki kap su ve apartmanların bahçelerinde de yemek kapları vardır ben de dahil herkes yemek ve su verir sokak hayvanlarına.. Açıkçası bu mahalleye taşınmadan önce de yapardım bu işi ama bu kadar sık değil, burada alışkanlık oldu. Tüm artan yemeklerimi çöpe değil hatta bazen torpil yapıp bizimkilerden de ekleyip veriyorum hayvanlara. Alt komşumuz ki motosiklet düşkünü bir ailedir onlar da evlerinde bir felçli kedi bir de yeni bebişi olan başka bir kedi daha ve bir de köpek besliyorlar sokaktakiler dışında evlerinde.
    Tabi ki insanlara da yardım ediyoruz elimizden geldiğince ama hayvanlar başlı başına vicdan azabı çünki çaresizler , muhtaçlar. Pikniğe gidildiğinde biz o köpekleri taşlamıyoruz korksak ta yemeğimizi paylaşıyoruz eminim hayvanlar bizim yerimizde olsalardı bizden daha hoşgörülü davranırlardı insanlara
    Hastalık bütün canlılar için bunu unutmayalım. Ayrıca avrupa'daki hayat standartları ülkemizde yok diye hayvanları ölüme terk etmek ne kadar akılcı bir davranıştır çözemedim. Tabi ki gönül ister hepsi düzgün barınaklarda yaşasın karınları tok sağlıklı olsunlar ama malesef :( O zaman sokaktaki hasta olmayan hayvanların günahı ne bu hayvanların hepsine potansiyel kuduz gözüyle bakarsak zaten sokağa çıkamayız Türkiye'de.
    Burada amaç sadece insan olarak muhtaç bir canlıya yardımdır. Türkiye şartları ya da vs. konu dışıdır bence.
    Kimse kimseyi de yargılayamaz bu konuda içinden gelen yardım eder içinden gelmeyen etmez bu kadar basit. Yalnız gerçekten şu söze katıldığımı da belirtmeden geçemeyeceğim: Hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez..

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim mahalle ün yapmıştır bu hususta Her köşe başında bir iki kap su ve apartmanların bahçelerinde de yemek kapları vardır ben de dahil herkes yemek ve su verir sokak hayvanlarına.. Açıkçası bu mahalleye taşınmadan önce de yapardım bu işi ama bu kadar sık değil, burada alışkanlık oldu. Tüm artan yemeklerimi çöpe değil hatta bazen torpil yapıp bizimkilerden de ekleyip veriyorum hayvanlara. Alt komşumuz ki motosiklet düşkünü bir ailedir onlar da evlerinde bir felçli kedi bir de yeni bebişi olan başka bir kedi daha ve bir de köpek besliyorlar sokaktakiler dışında evlerinde.
    Tabi ki insanlara da yardım ediyoruz elimizden geldiğince ama hayvanlar başlı başına vicdan azabı çünki çaresizler , muhtaçlar. Pikniğe gidildiğinde biz o köpekleri taşlamıyoruz korksak ta yemeğimizi paylaşıyoruz eminim hayvanlar bizim yerimizde olsalardı bizden daha hoşgörülü davranırlardı insanlara
    Hastalık bütün canlılar için bunu unutmayalım. Ayrıca avrupa'daki hayat standartları ülkemizde yok diye hayvanları ölüme terk etmek ne kadar akılcı bir davranıştır çözemedim. Tabi ki gönül ister hepsi düzgün barınaklarda yaşasın karınları tok sağlıklı olsunlar ama malesef :( O zaman sokaktaki hasta olmayan hayvanların günahı ne bu hayvanların hepsine potansiyel kuduz gözüyle bakarsak zaten sokağa çıkamayız Türkiye'de.
    Burada amaç sadece insan olarak muhtaç bir canlıya yardımdır. Türkiye şartları ya da vs. konu dışıdır bence.
    Kimse kimseyi de yargılayamaz bu konuda içinden gelen yardım eder içinden gelmeyen etmez bu kadar basit. Yalnız gerçekten şu söze katıldığımı da belirtmeden geçemeyeceğim: Hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez..

bu sözün altına imzamı atarım mermer beyinlilere ithaf olunur

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Boşu boşuna kırmayın birbirinizi.
    Merhamet duyguları olanlar, insana da güzel gözle bakar, hayvana da, bitkiye de.

Yaşam alanlarını işgal ederken hiç düşünmediğimiz, dereleri, sazlıkları kurutup, üzerine binalar yaparak susuz bıraktığımız, hazırladığımız imar planlarından haberdar olmayan ve bu sıcak yaz günlerinde susuzluklarını dile getiremeyen bu günahsız hayvancıklara bir kap su koymak zor bir iş değil.

Yaparsınız, ya da yapmazsınız.

Başlık açarak, mail atarak, bu hususu gözden kaçırmış olanlara hatırlatırsınız, isteyen gerekeni yapar.

Sağol Emincan
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paylaştığınız için teşekkürler.İnşallah burdan birçok kişi bu konuyu görür de daha duyarlı davranır.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşil kod adlı emin kardeşim
    bir diğer deyişle: kaba görünümlü ince insan!
    bendeniz de hayvanat dediğin mahlukata karşı pek bir alakadar ve de merhametkarımdır (metecim sen üstüne alınma)
    bir zaman yolda kedi ezildi, 5 tane bebesi kaldı yetim
    aldım baktım şırıngaylan süt içirdim keratalara
    komşunun kümesinde bakıyordum bunları
    kediyi öldüren meraktır ya
    bir gün eniklerden biri çilli horozun yanına gitti, kimdir bu zatı möhterem diye yokluyor
    seninki buna gagayı çalmasıynan beraber
    bende horoza şutu çekiverdim
    -bilirsin duran toplara iyi vururum-
    doksandan gol oluverdi bizim çilli; ölmedi şerefsiz, 9 canlıymış
    baktım uzaktan esmer kavruk bir adam geliyor, bizim milli takımda oynanmı deyi
    herneyse bunun konumuzla ilgisi yok
    gördün ya; ne kadar merhametliyim hayvanata karşı
    eline koluna sağlık abi, şu evsiz kalmış bebe kedilere köpeklere şırıngayla süt içirmek, anası kayıp yumurtadan yeni çıkmış kuşu büyütüp uçana kadar evde misafir etmek, onları büyütmek ne kadar güzel bir duygudur ki bende bilirim, anne baba olmak nasıldır Allah bilir o esmer kavruk adamda şut çektiğin horozun sahibidir bence

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşu boşuna kırmayın birbirinizi.
    Merhamet duyguları olanlar, insana da güzel gözle bakar, hayvana da, bitkiye de.

Yaşam alanlarını işgal ederken hiç düşünmediğimiz, dereleri, sazlıkları kurutup, üzerine binalar yaparak susuz bıraktığımız, hazırladığımız imar planlarından haberdar olmayan ve bu sıcak yaz günlerinde susuzluklarını dile getiremeyen bu günahsız hayvancıklara bir kap su koymak zor bir iş değil.

Yaparsınız, ya da yapmazsınız.

Başlık açarak, mail atarak, bu hususu gözden kaçırmış olanlara hatırlatırsınız, isteyen gerekeni yapar.

Sağol Emincan
    ağzına yüreğine sağlık abi duygularıma tercüman oldun

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    güncel... bu mübarek günlerin hatırına duyarsız kalmayın...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    yavaş yavaş kış geliyor, falza yemeklerimizi çöp yerine yemek koymaya müsait belli yerlere bırakırsak hayvanların hakkınıda gözetmiş oluruz, lütfen duyarsız kalmayalım..

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavaş yavaş kış geliyor, falza yemeklerimizi çöp yerine yemek koymaya müsait belli yerlere bırakırsak hayvanların hakkınıda gözetmiş oluruz, lütfen duyarsız kalmayalım..
    Allah razı olsun..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ediyorsun konuyu güncellemekle, unutmayalım arada güncelleyelim birimizden biri
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun..
    amin kardeşim cümlemizden
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ediyorsun konuyu güncellemekle, unutmayalım arada güncelleyelim birimizden biri
    tmm birimiz unutursak diğerimiz tamamlar

Motosikleti
    cbr 600Fsport
    Alıntı kızılbere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir kaplumbağaya yetişemedim motorla giderken ankara gölbaşında son anda farkettim kaplumbağayı 20 veya 30 metre sonra durabildim motordan indim yolun ortasındaki kaplumbağayı kenara çekiyim diye ama plakasının 35 olduğunu gördüğlüm sonunu hatırlamadığım bir honda civic koca 20 metrelik yolda kaplumbağının üzerinden geçti dünyam başıma yıkıldı el işareti yaptım durmadı peşine takılsaydım keşke diyorum ama işim vardı ve acildi hep içimde bir yaradır o adama bakıp yüzüne tükürmek isterdim
    unutmamamlı bu dünyada bizden başka canlılarda var
    bir keresinde bana da olmuştu üniversiteye giderken bende son anda farkettim durup hemen yolun ortasına geçtim beni gören sürücüler manyak olduğumu düşündü ama o kaplumbağayı alıp kenaa çekince anladılar ne için ortaya geçtiğimi.lütfen daha duyarlı olalım.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    güncel ...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler