Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yazık La..Alkoliklerin Sonu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125

Siz siz olun çok kaçırmayın olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi bölye bir konu açmaya neden gerek duydun...
    Yohsa sende mi böylesin...

Motosikleti
    Seyhan 125
    İbret olsun millete Yok laaa o kadar olmadım daha ..

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbret olsun millete Yok laaa o kadar olmadım daha ..
    İçtiğini kabul ediyosun yani...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    bir insan kendisine böle bir görüntüyü nasıl layık görür anlamak zor gerçekten...

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ya bırakın ALLAH aşkına ben zatern sigarayıda bırakmışım ooohh bundan böyle +10 dumansız hava sahası
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bırakın ALLAH aşkına ben zatern sigarayıda bırakmışım ooohh bundan böyle +10 dumansız hava sahası
    İyi etmişsin hocam...

Şahin içiyorum da öyle aktif değil ayda yılda bir..Ama böylede değil..

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahin içiyorum da öyle aktif değil ayda yılda bir..Ama böylede değil..

Çok güzel anlattın gülmekten altıma ediyorum şimdi

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    valla hiç bu hale gelmedim..geleni de görmedim ama görmek isterim..eğlenirük..

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    içiyorum da bu kadarını denemedim.aslında bir kere böyle bir duruma gelmiştim. yürürken önümdeki duvara çarpmıştım. ağız burun dağıldı ama kafa bi dünyaydı, onun için acı hissetmemiştim. herşeyi dozunca yaşamak iyidir
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    içki gunah arkadaşlar uyarmak istedim ama secim sizin tabiki
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içki gunah arkadaşlar uyarmak istedim ama secim sizin tabiki
    Uyarın için teşekkürler arkadaşım ama içki günah değildir.
    içki haramdır ح رم

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ne içmişler bunlar bu kadar fotolar güzelmiş paylaşım için saol
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyarın için teşekkürler arkadaşım ama içki günah değildir.
    içki haramdır ح رم
    arkadaşım neden haramdır bunu samimiyetimle soruyorum, açıklarsan öğrenmek istiyorum. bira arpa mayasından yapılıyor, rakı ve sarap ın ham maddesi üzüm. içkilerin çoğunluğunun hammadeside böyle. neden üzüm yediğinde haram olmuyorda bozuğu haram oluyor. ama şöyle birşey dersen de haklısın, dersinki arkadaşlar içkiyi kendini kaybedecek kadar içersen bu haramdır. haksızmıyım yoksa yanlışmı biliyorum_?
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım neden haramdır bunu samimiyetimle soruyorum, açıklarsan öğrenmek istiyorum. bira arpa mayasından yapılıyor, rakı ve sarap ın ham maddesi üzüm. içkilerin çoğunluğunun hammadeside böyle. neden üzüm yediğinde haram olmuyorda bozuğu haram oluyor. ama şöyle birşey dersen de haklısın, dersinki arkadaşlar içkiyi kendini kaybedecek kadar içersen bu haramdır. haksızmıyım yoksa yanlışmı biliyorum_?

kesinlikle katılıyorum.. İçki haram da göz yumuluyor tekel bayilerde satılıyor fakat domuz etide haram.. Neden domuz etinin lafı geçince bile çoğu insanın bakışları değişiyor bu ülkede??
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum.. İçki haram da göz yumuluyor tekel bayilerde satılıyor fakat domuz etide haram.. Neden domuz etinin lafı geçince bile çoğu insanın bakışları değişiyor bu ülkede??
    Herkesin inancı farklıdır beyler... Rabbim yasaklamış ve haram kılmış He haram ama bende ayda 1 yada yılda 1 içerim. İçmiyorum demiyorum ama haram işte Allah affetsin

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neyse siz genede fazla kaçırmadan piizlenin sonra motorun direksiyonunda uyumuş resminizi görürüz burada
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok

şöyle açıklayayım : içki haramdır, çünkü sarhoşluk durumu, insanın iradesi dışında şeyler yapmasına neden olur. bu nedenle alkol tüm dinlerde, daha sonra bozulan dinlerde bile haramdır. dolayısıyla dinin bu tür kuralları inançlı insanlar tarafından sorgulanamaz. haram olan haramdır. haram olana helal demek Allah korusun insanı dinden çıkarır. haram olduğunu bilerek içerseniz günaha girmiş olursunuz ama haram olmadığını iddia ederseniz bu kafirliğe, allah'a şirk koşmaya gider. onun için aman diyeyim dikkat edelim bu konularda.

haaa, üzüm niye haram değil de şarap haram : çünkü üzüm sarhoşluk vermez. ve hatta esasen elmada üzümden daha yüksek alkol vardır. ama meyveler tek başlarında sarhoşluk vermez. üzüm veya diğer meyveler mayalandığında, içinde üreyen bakteriler onun alkol olmasını sağlar ve bu da sarhoşluk verici hale getirir onları. dolayısıyla üzüm helal bir meyvedir, şarap haram bir içkidir. arpa helal bir üründür, bira haram bir içkidir.

haa, bi başka soru, "niçin içkinin miktarı haramlığını etkilemez" : çünkü, alkollü içeceklerin insan bünyeleri üzerindeki etkileri farklıdır. ve hatta sürekli kullanıldıkça da vücut tepkileri değişime uğrayabilir zamanla. yani kimisi 1 şişe içer ancak sarhoş olur, kimisi 2 yudumda kafayı bulur. kimisi içkiye ilk başladığında 2 yudumda sarhoş olurken, zaman içinde bünye alıştıkça şişe bitmeden sarhoş olmaz vs. işte bu nedenle içki için de herhagi bir miktar belirtilmez ve insanlar için bu tür kurallar tartışmaya açık bırakılmaz. yani Allah belli bir miktara kadar serbest belli miktardan sonrası yasak deseydi, bu tartışılır bir durum olurdu ve esnetilmeye ve suistimale müsait olurdu. onun için, "sarhoşluk veren şeylerin azı da, çoğu da, bir damlası da haramdır..."

sadece bilgilendirmek için yazdım, gerisi tabi ki, insanların kendi iradeleri ve tercihleridir. ben sadece bilgilendirmek ve uyarmakla mükellefim. onun dışında insanların tercihlerine karışamam. ama naçizane arkadaş tavsiyesi olarak da günaha girmeyin derim...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma saçma konuşmayın Allah aşkına..İran'da mı yaşıyoruz haram olanın satışı yasak olsun ? İçkinn tekelde satılmasıyla domuz etini karşılaştırabiliyorsunuz..Domuz etinin marketlerde satıldığını hiç mi görmediniz ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

onu bunu bırakın da hiç haşger yediniz mi onu söyleyin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler