Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yangindan Geliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok üzgünüm, sinirliyim ve yorgunum. Saat 23:00 itibariyle sebebini henüz bilmediğimiz bir şekilde burnumuzun dibinde çıkan yangın güzel Ayvalığımızın Çamlık bölgesinin bir kısım ağaçlarını kül etti. Yangın yerine ilk ulaşanlardan biriydim yaklaşık 2 saat boyunca karbonmonoksit soludum hemen yanan tepenin kıyısında denizden sürekli su taşıdım daha sonra Belediyemizin anonsları ile gelen vatandaşlarımız bize katıldı ve elden ele yüzlerce insan yangını söndürmeye çalıştık. Artık en son 45 dk. önce başım dönmeye ve kovayı kaldıramayacak duruma geldiğimde oradan ayrıldım. Eve geldiğimde simsiyahtım şortla alel acele gittiğim için ayaklarım biraz yandı burnuma halen kömür kokusu geliyor ve başım dönüyor ama vazifemi yaptım hemen duşumu aldım yoğurt yoktu onun yerine süt içtim ve olabildiğince ciğerlerimi temizlemeye çalıştım. Çok şiddetli poyraz var yangını çabuk söndürememizin sebebi rüzgar son olarak yangını kim kasıtlı çıkardı ise Allah ta onu aynı şekilde yaksın diyorum. Yaralarımızı sardıktan sonra aynı tepeye ağaç dikmeye de gideceğim.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Hep beraber gitsek, Ağaçları biz diksek, her Mt cinin bir ağacı olsa, orda bir mt ormanı olsa , sende bizi ağırlasan, güzel olurmuki...???

olurmu ha olurmu hakkaten olurmu....????
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ama 30000 üyemiz var ona göre

Geçmiş olsun.

Duyarlılığın için de teşekkürler.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V Strom 06

Ayvalık yanmamalı

Sevgili dostum ben de zaman zaman Ayvalık ta kalan biri olarak çok üzüldüm.En kısa sürede gittiğimde mutlaka ağaç dikeceğim.Bu bölge maalesefe 4-5 yıl önce yine bir yangın geçirmişti.Artık bu cehalet bitmeli yoksa hep birlikte havasız ve susuz kalacağız

fatoşşş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 RT
    bıyıklı , çok geçmiş olsun sabah haberlerde dinledim çok üzüldüm... ağaçların kül olmasına dayanamıyorum .. duyarlı bir insansın .. teşk.
    yoğurt ye bol bol..

tüm Türkiye ye geçmiş olsun.Allah çoluk çocuğumuza ağaçsız günler göstermesin.Bu biraz da bize bağlı ama...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar günü ordaydım daha grup halinde gelmiştikÜzüldüm gerçekten şimdi...Duyarlılığın için teşekkürler.Eğer kasıtlı çıkartıldıysa bende çıkartana lanet olsun diyorum.Bir ağaç dikme organizasyonu olursa bişekilde seve seve gelirim

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    ya 3-5 kuruş için kasıtlı orman yakan bi mantık nasıl olabilir bu zihniyeti kim yetiştiriyor kim bunları görmezden geliyor anlamak imkansız

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar manevi desteğiniz bile inanın bize güç veriyor. Ben Mt ailesinin bir üyesi olarak sizi ağaç dikim zamanımızı bildireceğim yani önümüz bahar aylarında, yangın şu an itibariyle söndürüldü sadece Çamlık değil Sarımsaklı tarafında Badavut bölgesi ve Şeytan sofrası da yandı. Çok şiddetli poyraz var ve yangınların bu kadar birbirinden uzak yerlerde olması ve şiddetli rüzgarda çıkması akla sabotajı getiriyor. Biliyorsunuz her turizm bölgesinde olduğu gibi bizim buralarda imar, arsa vs. rant akbabalığı en büyük düşmanımız. Söylentiler göre büyük grupların bu dünyanın en pis, şerefsiz işinin içinde olduğu yönünde, ormanları Dünya'mızın ciğerlerini yeşillerimizi katleden bu insanlıkla alakası olmayan kötülük timsallerini inşallah Allah en kısa zamanda en şiddetli şekilde cezalandırır.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Daha pazar günü sarımsaklıdaydık,şeytan sofrasına da gittik hatta şeytan sofrasını ilk kez gördüm ve ilk kez gören diğer arkadaşlarım gibi büyüsüne kapıldım Gerçekten mükemmel bir yer.Yangının boyutları neydi?Yani şeytan tepesinin ordan baktığın zaman gördüğün yemyeşil ağaçlık yerlerde artık sadece boş siyah bir tarla mı var yoksa Umarım az bir kayıpla söndürülmüştür yangınEğer kasıtlı yapıldıysa bir şekilde bulunur umarım yapanlar,gerçi eğer o tepenin aşağısına bi kaç sene içinde otel,eğlence merkezi vs. yapılırsa o zaman anlaşılır kimin yaptığı Hemen tekrar yeşillendirmek lazım orayı...Ağaç dikim zamanında gerçekten de haber bekliyorum senden bıyıklı arkadaşım,350-400 km yol yapmaya razıyım elimden bir fayda gelicek olduktan sonra...

Malesef o gördüğün alanların yeşili şimdi simsiyah, öfke ile dolu üzüntü duygularına kapılmış durumdayım aslında tam tarif edemem bambaşka birşey. Belediyemiz bu konulara gerçekten duyarlı zaten geçte olsa yapılan anonslar olmasaydı ve otobüsler insanları yangın bölgesine taşımasaydı çok daha fazla ağacımızı kaybedebilirdik.

Eğer bu işin arkasında büyük güçler ve politik oyunlar, kötülükle şişmiş kodamanların maddi çıkarları yoksa yapılacak resmi toplu ağaç dikimini hepinize önceden haber vereceğim. Öyle olmasa bile hepimiz birleşip gayri resmi bir organizasyon yapabiliriz. 10 kişi bile olsak bir Mt korusu oluşturmamız bize onur verecektir. Kimse gelmese bile ben dikebildiğim kadarını dikeceğim. Açıkcası bu tür yardımlaşma hareketlerinden pek umutlu değilim, konunun ne kadar okunduğuna ve kaç geçmiş olsun mesajı bırakıldığından da bunu anlayabilirsiniz. Çok tepkisiz bir millet olduk dün gece yangını söndüren yüzlerce insanı yolun karşı tarafından seyreden daha kalabalık, tepkisiz çoğunluğu görseydiniz belki beni daha iyi anlardınız.

Gün geçtikçe daha kötüye gittiğimizi görüyorum. Beceriksizliğimiz zaten had safhada işleri yangın söndürmek olan güyağı meslekleri, uzmanlıkları olanları yangın alanında görmeliydiniz. Ekipman yok eğitim yetersiz, adamlar bir boruyu yarım saatte birbirine eklediler işin tirajı komik yanı yanan yerlerin tüm etrafının deniz olması, hele şu Orman Bakanlığı çalışanlarının ve yöneticilerinin yatacak yeri yok hiçbir işe yaradıkları da yok Türkiye'nin sayılı güzellikteki Çam ormanlarının bulunduğu bölgede tatil yapıyorlar. İnanın yangın ilk başladığında getirdikleri aracın içi su dolu değildi. Söyleyecek çok laf var hatta üstüne sabaha kadar siyaset meydanı yapılacak bir mevzu ama neye yarar ağaçlarımız kömür oldu, arkadaşlar gerçekten üzgünüm kimseyi kırmak istemiyorum kafamdan olumsuz düşünceleri atmam gerek 15-16 saattir başka birşey düşünemiyorum yangın çok büyüktü ve çok yakınımdaydı. Manevi olarak destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Deme yaa Gerçekten aşırı üzüldümO yangını çıkartanlar kadar(çıkartan biri varsa,kastense) o yangına yangın söndürme ekibi olarak susuz,ekipmansız,bilgisiz giden itfaiyenin de hatası var...Normalde başka ülkede olsa hemen soruşturma başlatılır,ama burda soruşturma başlatılsa bile göstermelik oluyor Susuz,ekipmansız,bilgisiz itfaiye neye yarar ki?Gelde altında art niyet arama.O kadar ucuz ki türkiyede herşey,biz benzin pahalı elektrik pahalı diyoruz ama doğal güzelliklerimiz,tarihi yerlerimiz,insan hayatı ne kadar ucuz aslında hiç görmüyoruz Bir dava açmaya karar versen yıllar sürer,amacına ulaşmaya çalışan o arada zaten ulaşır.Gerçekten de çok sorumsuz bir ülkede yaşıyoruz kimse yapması gerekeni yapmıyor.Bir geyik topiğine yazılan yazının 10 da 1 i kadar yazı yazılıyor daha ne diyim

BIYIKLI isimli üyeden alıntı;
    Kimse gelmese bile ben dikebildiğim kadarını dikeceğim.
    Olmaz öyle şey,ben 2 elim kanda olmadıktan sonra Allahın İzniyle yanında olacağım,sadece haber bekliyorum mutlaka bir başlık aç zamanı geldiğinde,İzmirden başka arkadaşlarla geliriz onlar gelmese bile ben dediğim gibi gelirim çok büyük bir aksilik olmadıkça
    Daha 2 gün önce fotoğrafını çekmiştim şeytan sofrasının manzarasının

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Orman ha orman deyip geçmemek lazım.Acaba kaç kaplumbağa kabuğunun içinde kavruldu, Kaç kuşun yuvası bozuldu, Kaç tilki girecek deli bulamadı, Kaç metreküp karbondioksit atmosfere karıştı ne oldu orada yaşayan milyonlarca börtü böcek nereye gitti.

Ve bunlar olur kaç vijdan sahibi üzüldü. Kaç kişi ciğerlerimiz yanarken pis pis sırıtıp ellerini ovuşturuyordu.

oooy oy benim kara bahtım oy
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Çok üzücü bir olay

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    forrap giderken beni de haber et... bende kesin gelicem...

geçmiş olsun BIYIKLI biz yinede elimizden geleni yapmaya çalışıcaz ama karşıya geçip seyredenler bizim sırtımıza yük oluyor.. onlar parazit olarak yaşıyor. belki onlarda böyle alıştırıldı, beyinsiz olarak yaşıyorlar herşeyi magazin izler gibi izleyen insanların sayısı çok memleketimizde ve nezaman birşey yapmaya çalışsak bizi yavaşlatanlarda o tip insanlardır zaten...

Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    forrap giderken beni de haber et... bende kesin gelicem...
    Tamam mutlaka haberleşelim...Hatta gelebilecek İzmir MT den başka kim varsa söyleyelim.Elimizden geleni yapalım.
    Aşağıdaki fotoğraf yangının çıkmasından 2 gün önce tarafımdan şeytan sofrasında çekildi Şu güzelliğe bakarmısınız;

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    bu konuyu cuma toplantımızda dile getireceğim... inş hepberaber ağaç dikicez, bir koruluk oluşturacaz ve orayı ziyarete gidicez... ne güzel olur dimi....

Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    bu konuyu cuma toplantımızda dile getireceğim... inş hepberaber ağaç dikicez, bir koruluk oluşturacaz ve orayı ziyarete gidicez... ne güzel olur dimi....
    Bende bu gün toplantıya geleceğim ve aynı düşünceye sahiptim.Herkese söylemeyi düşünüyordum gelebilen herkesi çağırmayı...Bahtiyar birlikte konuşalım gelebilen gelir,gelen başkası olmazsa bile ikimiz mutlaka gidelim

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    ok dostum, akşama görüşmek üzr...

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Forumda açılan başlığa atılan mesajlarda başlık konusunun dışına çıkılmamalıdır. Konunun Devamında Yine Konu Dışına Çıkılıyorsa Konunun Akibeti Doğrultusunda : Konunun Kilitleniş Nedeni Açıklanarak Kilitlenecek yada Silinecek!Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Konu dışı yazışmalarınızı forumun özel mesaj özelliğni kullanarak yapabilirsiniz. Tüm yazılar, yazan kişinin sorumluluğundadır ! Doğabilecek herhangi bir problemden www.motosiklet.net sorumlu tutulamaz!
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: teror **************
    KONU İLE ALAKASIZ YAZILAR YAZMAYIN KONUYU DAĞITMAYIN!!
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler