Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet ustası aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    arkadaşlar ben, motorsiklet yedek parça, aksesuar ve servis işi yapmak istiyorum, hem sevdiğim bir uğraş, hemde ticarette şansımı denemek istiyorum, ankara da benimle ortak girecek veya motor ustası olarak çalışacak birileri varsa, temasa geçelim, oturur planlar yaparız, aklımıza yatarsa gireriz, motordan anlayan, böyle bir usta varsa veya tanıyanlar varsa, mesaj yazsın, hem ucuz, hem uygun fiyata, hemde dürüst olarak bu işi yaparız, kolay gelsin herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    aslında ustalık işini düşünebilirim
    ama ortaklık zor iş onun için sermaye gerekli,
    zaten ist ank mekan farkı var,

allah yardımcın olsun,
    Allah Gönlüne Göre Versin...
    SolidRider bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çırak lazımsa gelebilirim şimdiden hayırlı olsun
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Umarım dürüst,işini ehliyle yapan,kul hakkını bilen bir usta bulursun
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ustalık işini düşünebilirim
    ama ortaklık zor iş onun için sermaye gerekli,
    zaten ist ank mekan farkı var,

allah yardımcın olsun,
    Allah Gönlüne Göre Versin...
    kardeş bende çok iyi anlamıyorum adam gibi usta bulursam yarı yolda bırakmayacak bir dükkan açmayı düşünüyorum gel ankara ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 AM ----------

Alıntı fireblade1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çırak lazımsa gelebilirim şimdiden hayırlı olsun
    kardeş daha kurulmadı kurulursa olur tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 AM ----------

Alıntı coldplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım dürüst,işini ehliyle yapan,kul hakkını bilen bir usta bulursun
    benimde sıkıntım bu aslında dükkanı açıp usta bulurum ama adam gibi lazım yarıda bırakmayacak işini anlayan önce bulsam gerisi kolay bir kaç kişi ile konuştuk birisi kendi yer açtı diğerleri ile olmadı biz honda bayiliği alalım dedik ankara da efe var sadece ama aşırı masraflı 100 bin tl teminat 300.400 m2 dükkan malzemeler kıl tüy 300 bin tl ye yaklaşır beni aşar hayırlısı tanıyan bilen olursa haber versin ciddi manada 1.2 senedir düşünüyorum şuanki işlerimde çok iyi değil şimdiden bakıyorum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yetişmiş ve kendi tükkanını açmamış adam bulman zor. zaten kalifiye adamın az bulunduğu bi sektör. tutunursan iyi para kazanırsın. meslekte bikaç senesini yemiş bi genci alacan, eğitimlere kurslara gönderecen, bi taraftan yetişecek. başka türlü zor. hele bi motorcuyla pek girme bu işlere. ticaret hayatı motosiklet kardeşliğine benzemez, 2 günde papaz olursunuz. maaşlı adam çalıştır derim. en güzeli senin hakim olman mevzuya. metinin yanında staj yapmak gerek
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kolay gelsin.

Bazı ustalar görüyorum, yanlarında arkadaşları vakit geçirmek için çalışıyor. Adamlarda iş ciddiyeti olmuyor. El elin eşeğini türkü çağırarak arıyor.

Bu işe gönül vermiş, ustalaşmaya meyilli çıraklar ile bu işe koyulunabilir. Ama mutlaka tecrübeli kişilerin tecrübeleri dinlenmeli. Motosiklet sektörü araba sektörü gibi değil.(usta isim bulma açısından)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    evet haklısınız arkadaşlar hayırlısı bekleyelim bakalım

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    istanbulda olsaydınız size kalfalık yapardım..
    hayırlısı olsun
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda olsaydınız size kalfalık yapardım..
    hayırlısı olsun
    kardeş sağol iyi anlıyorsan gelebilirsin uygun olmaz dersende, tanıdık usta bulursan söyle sana zahmet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dostum,bu işi niye kendin öğrenmiyorsun?
    Öğrenenler kurstan mı,okuldan mı mezun?yoksa mühendis mi?
    Acemi nalbant fakirin eşeğinde meslek öğrenirmiş ama sen kendi motorundan başlayabilirsin.
    ortalama bir adam için
    Bir YBR yi öğrenmek maksimum 1 haftadır bence.
    Şimdi her motorun servis/repair manuelleri zaten internette var.
    Eskiden kendi kendine ingilizce,kendi kendine elektronik kitapları vardı ,bunlar da kendi kendine motorculuk gibi bir şey.
    Böylece başka ustaların kaprisini çekeceğine kendi kendine kapris yapmak gibi bir lüksün de olur.
    Zaten böyle yapamıyorsan hiç bulaşma
    bulaşırsan ne olur anlatayım.
    Parçaları tanımadığın için ilk önce toptancılardan kazık yersin.Perşembe pazarından kilo hesabı ile aldıkları civatayı sana yüzde 300 karla ve tane hesabı satarlar
    sen de üzerine kar koyup sattığında müşteri bir kez gelir,iki kez gelir arka sokaktaki civatacıda aynı civatayı dörtte bir fiyatına aldığı gün
    kulağının arkasına bile söver
    Her malın piyasasını,varsa üreticisini,ithalatcısını bilmen bulman gerekir hangi mal hangisinin muadilidir,ömrü nedir,hangi marka iyidir,hangi yan sanayi mal ne kadar iş yapar bilmen gerekir.Kendin usta olamazsan bilemezsin.Kazık yiye yiye ticaret öğrenilmez.
    Ustanın yapacağı her hata sana zarar olarak geri döner,Ustanın zaten bir ceketi vardır,bugün senin dükkana yarın başka dükkana asar
    batmamış,içip azıtmayan,hayatı düzenli bir iyi usta zaten kendisine dükkan açacak sermayeyi her zaman bulur çok çok 300 Tl ya aslanlar gibi takım dizebilir,en çok 1000 Tl ya kıyıda köşede de olsa dükkan açabilir.Piyasa böyle ustalara her zaman açtır ve ona akar.
    İyi ustanın Senin dükkana gelmesi için önce senin ciddi ve büyük bir müşteri potansiyelinin,bolca yedekparça stoğunun olması,ustaya da ciddi pay vermen lazım.İyi usta benim diyen mühendisten fazla kazanmadıkça senin yanında durmaz.
    Usta iyiyse müşterini de ileride kendi açacağı dükkana götürür.Ardından bakakalırsın.
    Usta kadar bilmiyorsan ustanın patronu olamazsın.
    İlle patron olmak istiyorsan önce usta ol.Yardımcı olarak da yanına yeğen mi olur,kuzen mi olur işe ihtiyacı olan temiz aklı başında bir akrabanı al.birlikte çalış,o da sebeblensin.Sermaye yerine el emeği koyarsan en kötü ihtimalde elin aşınmaz,çok çok şunu dersin.
    "Ulan bi işe niyetlendik dükkan açtık olmadı,zaman kaybettik,iki üç aylık kira kaybettik ama hiç değilse YBR yi kendimiz toplamayı da öğrendik".
    İşler iyi giderse beni hatırla;
    İşte o zaman bir çay alacağım olacak senden.Demli ve tek şeker.
    Ankara'ya geldiğim gün içerim.
    CeyhunEzel bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum,bu işi niye kendin öğrenmiyorsun?
    Öğrenenler kurstan mı,okuldan mı mezun?yoksa mühendis mi?
    Acemi nalbant fakirin eşeğinde meslek öğrenirmiş ama sen kendi motorundan başlayabilirsin.
    ortalama bir adam için
    Bir YBR yi öğrenmek maksimum 1 haftadır bence.
    Şimdi her motorun servis/repair manuelleri zaten internette var.
    Eskiden kendi kendine ingilizce,kendi kendine elektronik kitapları vardı ,bunlar da kendi kendine motorculuk gibi bir şey.
    Böylece başka ustaların kaprisini çekeceğine kendi kendine kapris yapmak gibi bir lüksün de olur.
    Zaten böyle yapamıyorsan hiç bulaşma
    bulaşırsan ne olur anlatayım.
    Parçaları tanımadığın için ilk önce toptancılardan kazık yersin.Perşembe pazarından kilo hesabı ile aldıkları civatayı sana yüzde 300 karla ve tane hesabı satarlar
    sen de üzerine kar koyup sattığında müşteri bir kez gelir,iki kez gelir arka sokaktaki civatacıda aynı civatayı dörtte bir fiyatına aldığı gün
    kulağının arkasına bile söver
    Her malın piyasasını,varsa üreticisini,ithalatcısını bilmen bulman gerekir hangi mal hangisinin muadilidir,ömrü nedir,hangi marka iyidir,hangi yan sanayi mal ne kadar iş yapar bilmen gerekir.Kendin usta olamazsan bilemezsin.Kazık yiye yiye ticaret öğrenilmez.
    Ustanın yapacağı her hata sana zarar olarak geri döner,Ustanın zaten bir ceketi vardır,bugün senin dükkana yarın başka dükkana asar
    batmamış,içip azıtmayan,hayatı düzenli bir iyi usta zaten kendisine dükkan açacak sermayeyi her zaman bulur çok çok 300 Tl ya aslanlar gibi takım dizebilir,en çok 1000 Tl ya kıyıda köşede de olsa dükkan açabilir.Piyasa böyle ustalara her zaman açtır ve ona akar.
    İyi ustanın Senin dükkana gelmesi için önce senin ciddi ve büyük bir müşteri potansiyelinin,bolca yedekparça stoğunun olması,ustaya da ciddi pay vermen lazım.İyi usta benim diyen mühendisten fazla kazanmadıkça senin yanında durmaz.
    Usta iyiyse müşterini de ileride kendi açacağı dükkana götürür.Ardından bakakalırsın.
    Usta kadar bilmiyorsan ustanın patronu olamazsın.
    İlle patron olmak istiyorsan önce usta ol.Yardımcı olarak da yanına yeğen mi olur,kuzen mi olur işe ihtiyacı olan temiz aklı başında bir akrabanı al.birlikte çalış,o da sebeblensin.Sermaye yerine el emeği koyarsan en kötü ihtimalde elin aşınmaz,çok çok şunu dersin.
    "Ulan bi işe niyetlendik dükkan açtık olmadı,zaman kaybettik,iki üç aylık kira kaybettik ama hiç değilse YBR yi kendimiz toplamayı da öğrendik".
    İşler iyi giderse beni hatırla;
    İşte o zaman bir çay alacağım olacak senden.Demli ve tek şeker.
    Ankara'ya geldiğim gün içerim.
    kardeş güzel yazmışsın ama ben yeterince anlamıyorum, motor kısmının, bir kısmı hariç, her şeyini anlıyorum, ama asıl önemli olan motorun, iç kısmını anlamıyorum, geçen balatayı değiştireyim dedim ayak marşı komple çıktı takamadım, daha doğrusu zorlamak istemedim, biraz denedim olmadı, bende başka ustaya götürdüm, kardeş başıma gelenleri yazsam, gülermisin, ağlarmısın, araba ve motor ustalarından çektiğimi bir ben bilirim, bir de ALLAH bilir, kısaca anlatayım, arabamın frenine basınca tepme yapıyordu ,servise gittik, ön disktir dedi, ben dedimki inceledim, arka kampanadan yapıyor, giderken el frenini hafif çekince titriyor, aaa olurmu şef ya bilgiçlik yapacak, 3 kere gidip geldik, ön diskleri ,ön balataları, değiştirdi, yapamadı, en sonunda dediğime geldi, arka kampana değişince olay çözüldü tabi arada 3.4 kere gidildi ve değiştirmeler oldu, birde yetkili servis, garantili ama ukala işte sonra motoruma 3.4 kere subap ayarı yapıldı bir türlü yapamadılar, son usta hariç, bir gün küçük motorla ilgilenmiyorum dediler, bir gün yanlış parçaları değiştirdiler, bazen sorunları bulamadılar, gene mt forum sayesinde bulup söyledik, daha neler neler her ustayı kasdetmiyorum ama çoğu insanımız gibi bu işlerdeki ilgili insanlarda, maddiyat için, müşteri memnuniyetiymiş, esnaflıkmış yok gibi, dediğim gibi herkesi kasdetmiyorum, ama çoğusu sorunlu, neyse uzatmayayım, kısmet dükkan bakıyorum, güzel birde kalfa, usta bulursam açıcam, bakalım hem dürüst, hemde uygun fiyata yapıcaz, yedek parçada koyarız, sonra hayırlısı işte ,başıma onlarca gelenlerden sadece bir kaçını yazdım birde her ustayı kasdetmiyorum üstüne alınmasın sağlam ustalar ,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş güzel yazmışsın ama ben yeterince anlamıyorum, motor kısmının, bir kısmı hariç, her şeyini anlıyorum, ama asıl önemli olan motorun, iç kısmını anlamıyorum, geçen balatayı değiştireyim dedim ayak marşı komple çıktı takamadım, daha doğrusu zorlamak istemedim, biraz denedim olmadı, bende başka ustaya götürdüm, kardeş başıma gelenleri yazsam, gülermisin, ağlarmısın, araba ve motor ustalarından çektiğimi bir ben bilirim, bir de ALLAH bilir, kısaca anlatayım, arabamın frenine basınca tepme yapıyordu ,servise gittik, ön disktir dedi, ben dedimki inceledim, arka kampanadan yapıyor, giderken el frenini hafif çekince titriyor, aaa olurmu şef ya bilgiçlik yapacak, 3 kere gidip geldik, ön diskleri ,ön balataları, değiştirdi, yapamadı, en sonunda dediğime geldi, arka kampana değişince olay çözüldü tabi arada 3.4 kere gidildi ve değiştirmeler oldu, birde yetkili servis, garantili ama ukala işte sonra motoruma 3.4 kere subap ayarı yapıldı bir türlü yapamadılar, son usta hariç, bir gün küçük motorla ilgilenmiyorum dediler, bir gün yanlış parçaları değiştirdiler, bazen sorunları bulamadılar, gene mt forum sayesinde bulup söyledik, daha neler neler her ustayı kasdetmiyorum ama çoğu insanımız gibi bu işlerdeki ilgili insanlarda, maddiyat için, müşteri memnuniyetiymiş, esnaflıkmış yok gibi, dediğim gibi herkesi kasdetmiyorum, ama çoğusu sorunlu, neyse uzatmayayım, kısmet dükkan bakıyorum, güzel birde kalfa, usta bulursam açıcam, bakalım hem dürüst, hemde uygun fiyata yapıcaz, yedek parçada koyarız, sonra hayırlısı işte ,başıma onlarca gelenlerden sadece bir kaçını yazdım birde her ustayı kasdetmiyorum üstüne alınmasın sağlam ustalar ,
    Kusura bakma ama bu işte bir gariplik var
    kendi motorunu,kendi arabanı para karşılığı bile tamir ettiremezken başkalarının motorunu kendi ustana hiç tamir ettiremezsin.
    Ben boşuna yazıp,konu kirliliği yaratmışım.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama bu işte bir gariplik var
    kendi motorunu,kendi arabanı para karşılığı bile tamir ettiremezken başkalarının motorunu kendi ustana hiç tamir ettiremezsin.
    Ben boşuna yazıp,konu kirliliği yaratmışım.
    kardeş sende abartma benim bu işe yönelmemin en büyük sebebi piyasada iyi ustaların az olması sebebide var onu anlatmaya çalıştım ve ustaya nasıl yaptıramayacağız zaten o sebeple iyi birisini arıyoruz ayrıca yapmıyorum diyemez neyse azımı bozmayayım sana değil yapmayacak ustaya ayrıca ben sorunlarımı hallettim öyle yada böyle hallettim asıl mesele millete iyi hizmet vermekte araba konusunda bir kişi işten çıkarıldı olayı büyütmem sebebi ile motor konularındada iigili yerlere şikayet ettim artı gitmiyorum dengesiz yerlere artık ama ankarada sınırlı ist gibi değil az sayıda mekan ve yedek parçacı var neyse uzamasın fazla ben seni anladım ama sen dikta olmaktan bahseder gibisin o şekil ortama imkan vermem

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sağol iyi anlıyorsan gelebilirsin uygun olmaz dersende, tanıdık usta bulursan söyle sana zahmet
    ankarada otursam hertürlü hallederdimde istanbuldayım ankaradan hiç tanıdıgım yok.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

@savaskayan

böyle bir konu hakkında yazılabilecek en güzel cevap
    ciddi olarakta vakit ayırmışsın
    ne mutlu anlayabilene
    eline koluna sağlık

Motosikleti
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @savaskayan

böyle bir konu hakkında yazılabilecek en güzel cevap
    ciddi olarakta vakit ayırmışsın
    ne mutlu anlayabilene
    eline koluna sağlık
    güzel yazmış arkadaş bende söyledim ama öğretmen olmadan ne kadar öğrenilebilir kendi başıma bir yere kadar öğrendim kazık yeme olaylarını yazmış arkadaş elbette kazık yenir baba oğluna oğlun babaya kazık attığı dönemde başkası da atar mesele bir usta bulup zaten biraz anlıyorum dahada geliştirip kendimi bu işi adam gibi yapmak olmazsa olmaz yapacak birşey yok ben anladığım kadarı ile millete ustayım dersem bizde aynı hataya düşeriz :( kendi motorumda baya öğrendim zaten ama bazı püf noktaları detaylı bilmek lazım deneme yanılma yöntemide işe yarayabilir ama uzun zaman alır genede fikir yürüten akıl veren insanları her zaman dinlerim ukalalık yapmam yazan arkadaşta aklından geçenleri yazmış

Selam ...

Selamlar olsun tüm Motosiklet.net ( MT ) yönetimine ve arkadaşlara,ben Umut usta... Motosiklet tamiri ustasıyım.İlerki zamanlarda akıcı muhabbetlerde bulunmak üzere.Şimdilik hoşçakalın.Tüm sorularınıza cevap vermek amacıyla telefon numaram:0536-690-61-98 .Görüşmek dileğiyle ...

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    öyle bir yazmızşın ki sanki eleman aranıyor : )
    ...

mrblar herkeze slm

ben 17 yıldır motor tamir isiyle ugrasıyorum eger guvenılır bıryerde usta ıhtıyacı olursa bana ulasa bılırler telım 0535 540 7354 imim ümit adresim umit.selek@w.cn

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler