Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Motorcunun Kaleminden...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bizim zamanımızda tecrübe parayla satın alınmazdı.
    Tecrübeyi yaşayarak öğrenirdin...
    Bizim zamanımızda sürüş eğitimleri veren bir kuruluş yoktu.
    Önde gelen motosiklet kulupleri yoktu.
    Kontra viraj teknikleri duyulmamıştı..
    Motosiklet teorileri üzerine kitap yazan insanlar çıkmamıştı ortalığa.
    Bizim zamanımızda tecrübeyi yaşayarak edinirdin, kaygan yollarda düşerdin.
    Sonra ayaga kalkardın.. Sonra tekrar düşerdin.
    Bir sonraki düşüşünde ya kolunu kırardın ya bacağını...
    Sonra bir daha düşmezdin ama..
    Canın yanmıştı bir kez çünkü.
    Tecrübe edinmiştin artık.

Bizim zamanımızda park köşelerinde mobylette kiralayan abiler vardı.
    Okul çıkışı biz solugu onların yanında alırdık.
    Bir haftalık harçlıklarımızı iki saatte onlara bırakırdık.
    Bazen düşüp dizlerimiz kanatırdık. Ama yeni birşey öğrendik diye sevinirdik.

Bizim zamanımızda protesto sürüşleri yapılmazdı.
    Çünkü motosiklet kültürü toplum üzerinde hiç yoktu.
    Bilişim ve iletişim çağı degildi bizim zamanımız.
    Yarım saat içerisinde bagdat caddesinde 3000 motorcu toplanamazdı.
    Nasıl toplansın ki? Cep telefonu bile yaygın değildi.
    Çağrı cihazları vardı ama herkezin elinde yoktu...

Kask mı? Ne kaskı ! ?
    Bizim zamanımızda oda yaygın değildi..
    Yolda gördüğümüz motorcuların bir çoğu kasksız'dı.
    Ara sıra yabancı motorcular görürdük, onlarında kafasında deri şapkalar olurdu.
    Kask'ın önemini bize anlatan büyüklerimiz olmadığı gibi, internet sitelerinde araştırma imkanımızda yoktu.

Ama sizin zamanınız öylemi?
    Elinizde her türlü imkan ve yol gösterici rehber varken.
    Bilişim ve iletişim çağındayken...
    İstediğiniz bilgiye bir KLİK ile ulaşmanız mümkün iken.
    Hala aynasız motosiklet'i modifiye yapmanın peşindesiniz.
    Trafiğe açık alanlarda insanların hayatlarını tehlikeye atarak gaz açmanın derdindesiniz...

Kimse kusura bakmasın...
    Ben bizim zamanımızda ki motorcuları daha çok seviyorum...

Sinan AKSU
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bilinç oturuyor zaman ilerledikçe , ben umutluyum şahsım adına ....
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim motosiklet tecrübem 20 seneyi aştığından dolayı bu sınıfa giriyorum sanırım.yaşım 35 i tecrübem 20yi aştı.(bu arada bende seni seviyorum sinan)
    özellikle motosiklet kiralama benim için en ilginç anılarımdandır.mobilet değil ama biz puch tercih ederdik.ne bileyim onu daha çok severdim.hala da öyledir.zamanın da kurban bayramının 4 gününde ramazan bayramının 3 gününde kiralamadan motorun kendi parasından fazlasını kazanırdık.ramazanda 1 kurbanda 1 motor alacak paramız hatta fazlası olurdu.ama yinede düştüğünde kırılabilecek tüm parçalarını sökerdik.tasarruf hesabı...
    eskiden şimdiki gibi çoluk çocuğun bindiği motorlar da yoktu.çoluk çocuk tayfası işte bayramlarda biz ve bizim gibilerin bindiği motorlarla sınırlı ve senede 2 bayram kadardı.kask yoktu doğru.bu kadar sıkılık ta yoktu tehlike de.....eskiden motosiklete binenler zaten akıllı adamlardı.sokaklardan Allah ne verdiyse gaz açarak geçen sucular fast food çular da yoktu. o zamanlar ben hiçbir sucuyu lahmacuncuyu çevirip dövmeye kalkmıyordum.ama şimdi yapıyorum.egolarını tatmin ediyorlar çünkü...ben de çoluk çocuğumun yoldaki güvenliği açısından bu şekilde delicesine hakimiyetsiz bir şekilde geçenleri önce durdurup ikaz etmek sonrada tekrarında dövmekte sakınca görmüyorum.testi kırıldıktan sonra iş işten geçer artık...

ama sinan a katılmamak mümkün değil. eskiden bu kadar çooook motor yoktu ama olan motorları da kullananlar şimdiki gibi değillerdi...eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı derler ama motorculuk olayında eskiye özlem gerçekten had safhada dır...

yazmadan da edemeyeceğim.şimdiki motorcu arkadaşlarımıza oğlu lenfoma(lenf kanseri) olan motorcu abimize (aynı zamanda da tamircidir) bir ziyaret yapalım yanlız değilsin sana destek olmaya hazırız diyelim diye başlık açtım ama sağolsun kimse yanaşmadı..bunu da o ustayı tanımamalarına ve banane tanımadığım adamla ne işim olur demelerine bağlıyorum.eskiden olsa insanlarda tanımadıkları ama aynı sevdayı paylaştıkları insanlara karşı da daha başka bir sevgi ve saygı vardı..bu forum eskiden olsa oraya o kadar motoru ve motorcuyu nasıl sığdıracağız diye düşünür onu tartışırdık...şimdi malesefff:(
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    valla sinan'cım yaş daha 38 genç sayılırız ilk motoru aldıgımda lise 1' e gidiyordum.babamın işleri geregi kapıda 2 tane araba vardı.ehliyetsiz araba kullandırıyordu bana işler hallolsun diye,kendide polis'ya çekinmede yok.Allaha şükür ufak kazalarla ehliyetsiz dönemi hemen atlattık.
    ben diyorum gencim bana motor al,O diyor şeytan işi arabaya bin sonun'da sağolsun başkomiser bir arkadaşı vardı jawa 350 si vardı tın tın çalışırdı hasta olurdum O motora ama üzerine oturdugumda ayaklarım yetişmezdi yere derdim boyum biraz daha uzun olsa ne olur.Allahtan eşinde pejo cros motor varmış dedi sana onu verelim daha üzerinde plakaları yok dedim teksin Aydın abi babamı kandırdı ve motosiklet serüvenim 87 senesinde başlamış oldu.iyi kötü,ufak tefek kazalarla gidiyorduk piyasada arabalar ve acemi bayan sürücüler çogalana dek.sonunda sağlam kazalar'da yapmaya başladık babamın dediği şeytan icadı öldürüyordu 2 kez beni.hayla kışları sol omuzun kıtır kıtır eder aklıma gelir sarhoş sürücünün arabasına yan camdan içeri girişim ve sonuç pert motorlar.
    Allaha şükür hayla gidiyoruz bu güzelim motosikletlerimizin üzerinde ,Allah bizleri korusun kazalardan belalardan Sinan kardeşim.bu arada sen ne yaptın motor işini aldınmı yeni bir demir At.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sinan'cım yaş daha 38 genç sayılırız ilk motoru aldıgımda lise 1' e gidiyordum.babamın işleri geregi kapıda 2 tane araba vardı.ehliyetsiz araba kullandırıyordu bana işler hallolsun diye,kendide polis'ya çekinmede yok.Allaha şükür ufak kazalarla ehliyetsiz dönemi hemen atlattık.
    ben diyorum gencim bana motor al,O diyor şeytan işi arabaya bin sonun'da sağolsun başkomiser bir arkadaşı vardı jawa 350 si vardı tın tın çalışırdı hasta olurdum O motora ama üzerine oturdugumda ayaklarım yetişmezdi yere derdim boyum biraz daha uzun olsa ne olur.Allahtan eşinde pejo cros motor varmış dedi sana onu verelim daha üzerinde plakaları yok dedim teksin Aydın abi babamı kandırdı ve motosiklet serüvenim 87 senesinde başlamış oldu.iyi kötü,ufak tefek kazalarla gidiyorduk piyasada arabalar ve acemi bayan sürücüler çogalana dek.sonunda sağlam kazalar'da yapmaya başladık babamın dediği şeytan icadı öldürüyordu 2 kez beni.hayla kışları sol omuzun kıtır kıtır eder aklıma gelir sarhoş sürücünün arabasına yan camdan içeri girişim ve sonuç pert motorlar.
    Allaha şükür hayla gidiyoruz bu güzelim motosikletlerimizin üzerinde ,Allah bizleri korusun kazalardan belalardan Sinan kardeşim.bu arada sen ne yaptın motor işini aldınmı yeni bir demir At.
    Valla ne günlerdi Tamer abi be..
    Düşe kalka asfaltın bi parçası olmuştum ben...
    Motor işi askıda Tamer abi.
    Ben evleniyorum yakın zaman içinde
    Halay çekicez benim dügünde
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ne günlerdi Tamer abi be..
    Düşe kalka asfaltın bi parçası olmuştum ben...
    Motor işi askıda Tamer abi.
    Halay çekicez benim dügünde
    aabi bırak şimdi eski moturcuları, bi bekar ben kaldım 12 eylül'e şahit olanlardan!

haydi hayırlısı
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sinan evleniyormusun?? hayırlısı olsun Allah tamamına erdirsin...
    o malum cümleyi kurmadan edemeyeceğim..ya kardeşim kimse uyarmadımı seni be???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Sinan'cığım anlaşılmıştır.

Bu haberine çok sevindim.
    Allah hayırlısı ile mutlu sona erdirsin.
    Hadi bakalım. Senin kaybedecek zamanın yok.
    Gönlünde olalım yeter. Nasıl olsa bize tekrar dönersin.
    Düğün gününü bekliyoruz. Şimdiden "sonsuz mutlulukra" diyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    "sevdamı asfalta dizimdeki yaradan sızan kanla yazdım" diyenlerdenim...

haa unutmadan, asfalt; benim ilk öptüğüm kızdır
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)