Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

laptopum ile ilgili...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    arkadaşlar bende hp compaq 6720s serisi bir laptop var ve kullanıyorum şuan. yalnız işlemcisi ve ekran kartını değiştirmek istiyorum, üzerindeki işlemci intel celeron m 1.73ghz işlemci ve paylaşımlı ekran kartım(max.358mb) var.

ben şimdi işlemcimi çift çekirdek tahminen 2,2 veya 2.4 gibi birşey yapmak istiyorum, ekran kartınıda min.256mb paylaşımsız(256 paylaşımlı, 256 paylaşımsız olmak üzere 512mb de olabilir) bir ekran kartı takmak istiyorum. acaba değiştirme gibi bir olanağım var mı?

bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ekran kartın onboard değil mi? nasıl değiştiriceksin ki?? ayrıca laptoplarda ram dan başka değişiklik yapan duymadım hiç.

Motosikleti
    Alıntı acan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekran kartın onboard değil mi? nasıl değiştiriceksin ki?? ayrıca laptoplarda ram dan başka değişiklik yapan duymadım hiç.
    hocam ekran kartımın özellik kısmında intel 965 ekpress chipset family yazıyor, 128 mb harici, ama ram la beraber 358mb ye kadar yükseliyor, peki anakartı da değiştirsem olur mu o zaman.

anakarttı nasıl değiştiricen ki çok pahalı olur. zaten vatan teknosa filan sitesine gir bak laptoplar için ram den başka oem parça bulamazsın

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    laptoplarda masaüstünde yapıldığı gibi değişiklik yapılamıyor ne yazıkki senin isteklerin doğrultusunda yeni bir laptop alman gerekmekte.

hatta işlemci değişimi teknolojik ve fiziksel açıdan anakart değişimi demek. bu da her iki platformda da yeni bir bilgisayar demek

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ram ve harddisk dışında bir ialve veya değiştirmen söz konusu değil.. boşuna uğraşma daha performasnlısını istiyorsan sabit bilgisayara geç.

Motosikleti
    arkadaşlar dediklerinizi anladım sağolun da, anlamadığım tek nokta şu, peki bu laptoplarda anakart, işlemci,ekran kartı gibi şeyler değiştirilmiyor da neden ayrı ayrı satılıyor? tüm internet mağazalarında var bu parçalar, eğer doşarıdan değiştirme gibi bir olasılık yoksa bunlarında ilaveten satılması sizce anormal değil mi?

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Hocam notebooklarda Ram HDD ve İşlemcı degısımı olur ekran kartı olmaz dıye bılıyorum...Ram ıle HDD cok ucuk fıyatlar degıl ancak Islemcı Çok pahalı yanı cok luzumsuz olur ayrıca Celeron dıyorsun Maınboardun Core 2 Duo destegı oldugu sanmıyorum kı Centrıno ya bıle yukseltsen bıle o ıslemcı 300 - 400 cıvarı fıyatı vardı bıara sımdı ne kadar bılmıyorum..Yanı ona ayıracagınız butce ıle notebook unuzuda satıp ustune ekleyıp sıfır bısıler alabılırsınız...Yanı mantıksız..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam notebooklarda Ram HDD ve İşlemcı degısımı olur ekran kartı olmaz dıye bılıyorum...Ram ıle HDD cok ucuk fıyatlar degıl ancak Islemcı Çok pahalı yanı cok luzumsuz olur ayrıca Celeron dıyorsun Maınboardun Core 2 Duo destegı oldugu sanmıyorum kı Centrıno ya bıle yukseltsen bıle o ıslemcı 300 - 400 cıvarı fıyatı vardı bıara sımdı ne kadar bılmıyorum..Yanı ona ayıracagınız butce ıle notebook unuzuda satıp ustune ekleyıp sıfır bısıler alabılırsınız...Yanı mantıksız..
    hocam aslında parçaları değiştirip performans yükseltmek daha karlı ve avantajlı. çünkü core 2 quad işlemci(2.5ghz), geforce 9600 512mb ekran kartı ve intel anakart(işlemci ve ekran kartına uyumlu) hepsi internette 500tl tutuyor, bu özelliklerde bir laptop almak min 2000-2500tl gibi bir fiyat, keşke yükseltebilseydim. artık satabilirsem satıcam, cevaplar için sağolun arkadaşlar

Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aslında parçaları değiştirip performans yükseltmek daha karlı ve avantajlı. çünkü core 2 quad işlemci(2.5ghz), geforce 9600 512mb ekran kartı ve intel anakart(işlemci ve ekran kartına uyumlu) hepsi internette 500tl tutuyor, bu özelliklerde bir laptop almak min 2000-2500tl gibi bir fiyat, keşke yükseltebilseydim. artık satabilirsem satıcam, cevaplar için sağolun arkadaşlar
    ama senin dediğin parçalar normal masaüstü için laptop için değil ki o yüzdendir ki ortalama bir laptop parasına iyi bir masaüstü alabiliyosun

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşım hiç uğraşma astarı yüzünü geçer bırak o öyle kalsın ona yapacağın masrafla sıfır masaüstü toplarsın hemde 2 pc in olur
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    bende uğraşmıştım bi ara dostum ram ve harddisk'i değiştirmek hariç hiç bişey yapamıyorsun boşa uğraşma emeğine yazık
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    ahhh ahhh zaten bende şans olsa 2 haftadır motoruma binebiliyor olurdum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)