Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

..VASIFSIZLIK.İŞSİZLİK.APTALLIK.EĞİTİM.ÜZERİNE BİR YAZI..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar saat 02.40 ve ben şu an internet cafedeyim...sizlerle paylaşmak istediğim birşeyler var...mesela bu hayatın ne kadar zor olduğunu düşünen varmı aranızda...

önemli olan mücadele etmek tabi ama...bizi ayakta tutan değerlerin dışında...(ailemiz) hep bişeylerin mücadelesini veriyoruz...

hepimizin belli ortak kaygıları var...heyecanları var...istekleri var...beklentileri var...kimimiz için bu bir motor olabiliyor...

küçükken el öpüp almaya çalıştığımız para veya şeker...veya bayramlık ...bir ayakkabı...veya bir bisiklet oluyor bazen...para biriktiriyoruz...o yaşlarda...belki bir gitar veya flüt sahibi olabilmekti hayalimiz...

yaş ilerledikçe kişiliğimiz yavaş oturuuyor ve beklentilerimiz artıyor farklılaşıyoruz...hormonlarımız kıpırdıyo...maddeler önemimini kaybetmeye başlıyor...ilk aşklar...lise yılları...arkadaşlıklar dostluklar başlıyor...

derken bluğ çağında çıkıp genç bireyler olarak hepimiz toplumun birer parçası oluyoruz...

esas konuya gelirsek mesele aldığımız eğitimde başlıyor...karşınızda fazla seçenekde yok aslında...eğer düz liseye gidip başarılı bir öğrenciysen istemediğinde olsa bir bölüm kazanıyosun...ve hayatını artık kendin yönlendirmeye başlıyorsun...zor şartlarda emek harcanarak okuyorsun...

herşey yolunda giderse diplomanı alıp büyük ve güçlü bir şirkette türkiye şartlarında iyi birt maaşla işe başlama şansı veriliyor...o kadar okuyupda işsiz gezme veya farklı bir iş yapma seçenekleride mevcut ama...o diploma senin etiketin oluyor ve sana kapıları bir şekilde aralıyor...sen kazananlar tayfasında oluyorsun...

2.seçenekte meslek lisesini bitirip üniversite kazanma şansı az olaanlar var...ama kafa çalışıyorsa üni..her zaman kazanırsın...dershane takviyesiyle bu mümkün...kendini mesleğe veya iş hayatına bırakıp kafayı çalıştırarak azimle orada kendini geliştirerek belli bir makam yükseliyorsun...

3.ve en tehlikeli tür olan benim gibi kendine yatırım yapmayan...iş hayatında başarı yakalayamamış...kariyersiz...vasıfsız...ne iş olsa yaparım abi diyen...lise mezunu bir tayfa var...

vasıfsız olmak benim çizdiğim bir tablo...dolayısıyla işsiz olmayıda istemeden ben seçmiş oldum...aptal olursan hayatının her döneminde hem maddi hem manevi anlamda çöküntü yaşarsınki bunu kendime ben yaptım...

yani bir vicdan azabından öte...çevremdeki genç arkadaşlarıma her ne şartlarda olursa olsun...üniversiteyi hedeflemelerini şiddetle öneriyorum...

bu bağlamda okuyarak belli seviyelere gelmiş veya iş ortamında başarı yakalayabilmiş arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum...büyük hedefler büyük başarılar...küçük hedefler küçük başarılar...

birde ticaretde kişisel başarı yakalamış arkadaşlarım var...mesela bir savaşxxxl gibi...mesela bir nunu abi gibi...mesela bir deamon gibi...kendileri bir noktaya gelmişler...savaşarak mücadele ederek birikimlerini yatırımlara çevirmişler ...

mesela bbrr abi dövme işinde marmariste tek olmuş...el emeği yetenek ticarete dönüşmüş ve geçimini sağlamakta...bunlar mükemmel örnekler...ben neden ticaret yapamam...3e alıp 5 e satmak neden bu kadar zordur anlamam...pazarda limon satmakda bir sanat arkadaşlar...

onu bile beceremiyorum nedense...bu duyguları sizle paylaşmak istedim...okuyan arkadaşlara saygı ve sevgim çok fazla...türkiyede bir üniversite bitirmek gerçektende önemli bir başarı...aklıma aleste geldi mesela...gencecik İTÜ mezunu...pırıl pırıl biri...ve iş hayatında önemli yerlere geldi...yükselecekde...

nice örnekler sayılabilir...ben bu arkadaşlarla gurur diyorum...bunu bilmenizi istedim sadece...ve kızımı büyüdüğünde okuması hususunda teşvik edeceğim hep...site üyelerimizin büyük ksımı öğrenci...onlara yolunuz açık olsun diyorum...sizleri her şartda okutmaya çalışan anne babalarınızında ellerinden öperim...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BoneXXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Gun Bende Esecegim...
    Walla kardesim mete dedigin gibi hayat gerecektende coz zor, bir sekilde ayakta kalmanin yolunu bulmak ise basarinin anahtari.Hayat herkese ayni pencereden bakmiyor.

O yuzden benim gozumde basari SADECE bir Turk is adaminin yurtdisinda buyuk isler cevirerek para kazanmasi veya bir ogrencinin Bogazici mezunu olmasi degildir, bir emekli maasi ile evini cevirmek, bir hamallin alninin teriyle parasini kazaninip ekmegini kazanmasi veya bir erkek kusun ailesine bakmasi icin hayatta yasama savasi vermesi bir basaridir. Dedigim gibi hayat herkese ayni pencereden bakmiyor, harkes farkli kosullarla, farkli zorluklarla karsilasiyor. Basarida ne parayla, ne egitimle geliyor. Basari azimle paraleldir. Azimini yitirme, basari 1, Hayata kusme basari 2, Kendine herzaman guvan basari 3.

Azminizi hicbir zaman yitirmemeniz dilegiyle arkadaslar....METE SENDE, OLMUYOR YANI AZIM ABIJIM AZIM, ONUNDE KI DUVARI AZIMLE YIKACAKSIN NASIL MI? MSN'DEN ANLATIRIM
    [b]***BIR GUN BENDE ESECEGIM...[/b]

Motosikleti
    hyosung-aqulia250
    sevgili mete_han çok duygusal yaklaşmışsın gerçekten yazın kendin için düşüncelerin haricinde çok güzel
    ewet eğitim çok önemli herkez okusun ve bir meslek edinsin bu çok doğru ancak sana şöyle örneklerde verebilirim ki çevremde birçok insan 1 değil 2 ve 3 üniversite bitiripte bir iş bulamıyor.anlayacağımız sadece iş eğitimde bitmiyor bu örneklerden çok fazla var..
    gelelim sana neden bu kadar karamsar olduğunu belki birazda motorunu sattığına bağlamalıyız ki sende inkar etmiyorsun...zor bir durum gerçekten uzun seneler sonra belki de itek hayal olan ya da en büyük hayalin olan şeyi kaybetmek içler acısı....ama bu durum her ne kadar kötü olsada can harici hayatta herşeyin yerine gelebileceğini düşünmek lazım

önemli olan sağlıklı olmaktır sağlık oldumu herşey mutlaka yoluna girebilir
    o yüzden halimize her zaman şükretmeliyiz diye düşünürüm...
    sen sen ol hiçbirşeyin seni yıpratmasına ve karamsarlığa düşürmesine izin verme..
    kaç kere geliyoruz ki hayata...güzelliklerini keşfetmek,görmek lazım,mutlu olmayı bilmek lazım...

umarım bir an önce kendini toparlarsın

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    metehan son derece duygusal ve acımasız özeleştirilerle dolu yazını okudum,diyeceğim şudur ki sen 40 yada 50 yaşında değilsin herşeye yeniden başlayabilecek yaştasın bu kadar karamsar olma.Sanıyorum şu an işsizsin ve ince bir bunalımdasın umarım bir an önce iyi bir işe kavuşursun,bu işsiz kaldığın dönemde bile zor hayat şartlarında c.tesi nevizadede olabilmende ayrı bir başarı olsa gerek sen bunu yaptın..kendine aptal demişsin böyle söyleme ama sana tavsiyem arada bir kelleyi al ellerinin arasına, koy karşına düşün,,çok zeki olmak zorunda değildir insan düzgün bir hayat yaşaması için lakin hatalardan ders çıkarmaktır önemli olan yoksa cama kafa atan sinekten ne farkımız kalır..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mete ciğim saat 02:40 demişsin ve mesajını saat 04:22 de yollamışsın. Ne iş var kardeşim o saatte internet cafelerde filan, çoluğun çocuğun yok mu senin? Hem iş güç yok diye sızlıyon hemde harçlığını cafelere yatırıyon, madem iş güç yok bari karının çocuğunun yanında ol da psikolojik destek ver ve al onlardan. Sakın kızma, dost gibi yazıyorum bunları. Bi arada senin ne iş yapabileceğini konuşalım, belli ki sen biyerde çalışmayacak kadar hiperaktif bir adamsın (ki son işinden ayrılma sebebinde buydu sanırım) o zaman ufaktan bi iş kurmak için tırmalamaya başlamalısın. Limon tezgahı olur CD tezgahı olur farklı bir alternatif olur, ama illaki birşey olur.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Selam Metehan ve benzeri durumda olan genç arkadaşlar.... Yazılanların doğruluğunu değil ama hayatı tartışmak isterim. Maalesef hep büyük ve uzak hedefleri seçen bir toplumuz... Dolayısıyla hayal kırıklığı kaçınılmaz oluyor.
    Ben orta ve lisede gazeteci olmaya karar verdim ve oldum. Bütün hayatımı oradan kazandığım parayla kurdum, herşeyimi mesleğime borçluyum. Basın yayın mezunuyum. İlk tercihimdi. Şimdi emekliyim. Mutluyum ama zengin değilim. Hatta emekli olmak bile benim seçimim değildi, önce Hürriyet sonra Akşam gazetelerinden kovula kovula emekli oldum. Holding basınında emekli olmazsın kovulursun... Ama gırtlağa kadar borçla işsiz kalmama rağmen Metehanın durumuna gelmedim. Bence olay bakış açısından kaynaklanıyor. Ben her zaman en kötünün arkasından iyi birşeyler geleceğini bilerek yaşadım. En azından Mete kardeşim ailesinin varlığıyla motive olup adım atabilir. Sakin kafayla düşünüp daha olumlu neticeler alabilir. Karamsarlık sadece düşünene zarar verir. At gitsin... Allah bir kapıyı kaparsa bir kapıyı da açar... Benim hayatımda her kapanan kapının ardından daha güzel yerlere çıkan kapılar açıldı. Ama ben açılacağını bekleyerek yaşadım. Yani kapıları çala çala bekledim, biri mutlaka açılıyor.
    Hayal kurmak ve umutsuzluk insanlar içindir, hangisini seçeceğin ise sana kalmış bir durum. Umutsuz olma... Bu sitede kişiselleşecek konuları fazla yazmamaya çalışıyorum etik kurallar meselesi... Geçen hafta çok sevdiğim babamı kaybettim, ellerimle yıkayıp toprağa verdim ama bu benim de ölmemi gerektirmedi. O anda yapılması gerekenler vardı yaptım, sen de şu anda yapman gerekenleri yap, yılmadan iş ara... 27 yaşında askerden gelip 28 yaşında asgari ücretle işe başladım. Ama yılmadım... Sağlam ol, hem moral hem de bedensel olarak... Arkanda senin peşinden gelen bir ailen var... En azından onlar için ayakta kalmalısın... Sevgiler...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    mete_han yazın çok güzel gerçekten. Bir insanın içerisinde bulunduğu durumu ifade edebilmesi gerçekten beceri gerektiren bir olaydır ve sen bunu çok güzel beceriyorsun.

Fakat şu üniverste okumayan adam olamaz gibisinden ifadelerin kullanılmasına biraz içerledim. "Neden?" diyecek olursan eğer ben 12 yaşından beridir çalışıyorum ve bilgisayar müh. 3. sınıftan bıraktım üniverstede ve hayata atıldım. Şu an Başak Sigorta Antalya Bölge müd. bilgi işlem sorumlusuyum ve inanıyorum ki okulumu bitirmiş olsam şu anda bulunduğum yerde olamayacaktım. Hoş zaten ben üniversteye başladığımda dahi birçok bilg. müh. den daha çok bilgiye sahiptim bu sektörde ve işimdede oldukca başarılıydım. Microsoft Engineer belgemide 2 sene önce aldım (Microsoft Mühendisi) ama hiçbiryere tahsil belgesi olarak sunmadan sadece kişisel beceri ve bilgilerimle iş buldum. Şu anda da A.Ö Kamu Yönetiminde okuyorum (askerlik tecili için). Bence bir insanın üniverste bitirmesi değildir mühim olan, ilk başta "ben bu işi yaparım" diyecek ve inanacak. Biz çok üniverste mezunu gördük daha yazı yazmayı bilmeyen veya çok Kimya mühendisi gördük elementlerin simgelerini bilmeyen. Bir insan kendini yetiştirmeli ilk başta gerisi boş. Tabii üniverste önemsiz demiyorum çok önemli çünkü insanı hayata hazırlıyor ve o sıraların tadını hiçbirşey vermiyor ne yazık ki.

Ayrıca meslek lisesini bitirenlerin üniversteye girmesi daha kolay tabii alanında seçim yaparsa . Sen kültürlü bir insansın yazdıklarından anladığım kadarıyla canını sıkma su akay yolunu bulur.

Eyong, site saati ilerde ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    seLam Mete kardeşim,sana kardeşim diorum çünkü seni çok seviyorum ama seni böyLe görmek beni çok üzüyor...
    Ben seninLe aynı yaştayım,21 yaşına kadar 2 üniversiteye gittim ama zor geldigi,bi tarafım yemedigi için bıraktım Daha sonra 1-2 sene babam sponsorlugunda altımda arabam gezdim,tozdum eglendim...
    Fakat bir gün kalktıgımda bende biraz farklı açıdan olsada senin hissettiklerini hissettim.Kendimi işe yaramaz sadece tüketmeye yarayan birisi olarak gördüm ki o gün benim 11 eylül'ümdür..!
    Ondan sonra herşey degişti;bi düşündüm tekrar üniversiteye başlasam ne olur başlamasam ne olur,23 yaşındayım 4 sene sonra 27 olacagım.Bu okula gitsemde 27 yaşına girecegim gitmesem de!!! Askerlik kagıdım gelmiş Manisa kırkagaç jandarma komanda olarak yerim çıkmıştı.Naptım biliyormusun...
    Önce askerligi bi şekilde hallettim,daha sonra üni sınavına girdim ve anadolu üni a.ö.f Kamu Yön bölümünü kazandım (antalya arkeolojiyi 2 puanla kaybettim) okuLun ne oLdugunu kimin ne diyip ne demedigini önemsemedim sadece derslerime baktım.Şu an 4. sınıfım ve bu sene okulum bitiyor.Seneye LES sınavlarına girip Çukurova Üniversitesinde işletme masteri yapmayı düşünüyorum...
    Ben o zaman okumasam o şekilde devam etsem gene 27 yaşında olacaktım bu sene fakar şu an üniversite son sınıfım ve Hırsım haLen devam edio umarım master yapmaya hak kazanacam ve onuda en güsel şekilde bitirecem...
    Sana diyecegim tek şey kardeşim;umudunu hiç yitirme senin arkanda kendi kurdugun !!! bir aiLe var,onların herşeyi sensin.İçin de en azından biraz umut ve ışık varsa onu sakın böyle şeylerle söndürme ve eger yapabiliyosan benim gbi tekrar önlisans yada lisans bişeler okumaya çalış.Yaş daha 27 gidecek çok yolumuz var mete.Hadi motoru çalıştırda gazliyalım...

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    JaNTi, belki farkında değilsin ama mete_han ın bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi var ve anladığım kadarıyla arkasında babasıda yok. Hayat şartları kişiden kişiye değişir kimi hayatı boyunca okumak, gezmek, görmek üstünlüğüne sahip olarak doğar (babadan, dededen zengin doğar), kimi ise lise veya orta okuldan sonra çalışmak mecburiyetinde kalır. Daha çok yolunuz var doğru ama gazlayıp gitmek o kadar kolay değildir ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Metal çok benzer bir hayatımız varmış.. O kadar benzer ki aradakiler sadece nüans farkı gibi..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Metehancim yazinda bana da deyinmissin, tesekkur ederim temennilerin icin de...

1) Olcay'in soyledigine katiliyorum. Gecenin 2 kusurunde hatta saat 7 den sonra disarida degil ailenin yaninda olman cok daha yerinde olacaktir.

2) Kendi basina bir seyler yapmalisin, ahh vahh etmekten cok ote. Dedigin gibi limon satmak da bir sanattir ve sen bu sanati en iyi sekilde yapabilecek kadar, konusuyorsun zaten. Ticaret biraz dildir, dilberden once

3) Kimisi gencken okuma bilincini edinerek, kimi okurken calisma akilliligini gostererk, kimi ikisini de tercih etmeyip, kendi sahsi becerisinin uzerine egilerek bir yerlere gelmeye calisiyor. Okuldayken zorlu vize ve finaller arasinda kac defa herseyi birakip esyalarimi topladim bilemezsin. Ama sadece derli toplu esyalarla sabahlayip sinava calismamla sonuclandi! O zaman vazgecseydim, su an ailemin olanaklarina sirtimi hatta kamburumu dayamis bir insan olacaktim :(
    Ama simdi kendi ayaklarinin ustunde tek basina mucadele eden ama ailesininin DESTEGINI alan biriyim.

Senin sorunun, kendini simdiye kadar herhangi bir konuda uzmanlastiramamis olman degil, bugunden itibaren bunu yapmiyor olman! Daha yolun basinda agliyorsun arkadasim, onundeki yolun uzunlugundan ve belirsizliginden korkacagina, onemde uzun ve karanlik bir yol var bakalim ne kadar ilginc hale getirebilecegim, daha cok basindayim ve ben sekillendirecegim bu yolu demen gerek.
    Artik silkelen bence metecim.. Silkelen ve ben bugunden sonra ne yapabilirim diye bak.
    - Cok konustugun icin kovulduysan cok konusmamak icin egit kendini.
    - Bir meslegin yoksa, cik pazara limon sat (seyyar tabiii, yoksa pazarcilardan dayak yersin oole herkese yer vermez onlar)
    - Gir bir cafe'ye servis elemani ol.
    - Meslek lisesi mezunusun, gir muhasebe burosuna. Stajer gibi basla gerekirse. 2-3 ayini alir, yeni sistemi tamamen kapman. Kendi isini yap!
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak hayat hikayeleri var burda ama gerçek burda bi arkadaş var yazları motorla çiğ köfte satar ama adamın kıyafeti gör kuyumcu tezgahtarı sanarsın tertemiz marka gömlek marka takım ve hiç çıkartmadığı gravat ama tek leke göremezsin üstünde bir gün merak ettim ya baba dedim sen delimisin bu havada ben t-shirt le terliyom sen takım elbise gravat giy bi şort t-shirt sat dedim çocuk geldi abi bak dedi kokla bi hiç ter kokuyomuyum şimdi ben sana yiyecek bi şey satıyorum sen böylemi satmamı istersin yoksa ayakta tokyo terlik şort falanmı diye sordu düşündüm evet doğru söylüyordu.
    adamın işine büyük saygısı var ama müşterilerinede saygısı var. utandım sorduğum için ben mühendislik okudum hemen hemen tüm mühendisler ya okurken yada okuldan sora dikkat etmedikleri için projeleri veya eskizleri üzerine çay veya kahve dökmüştür. ama bu adam çok şey öğretti bana ne yapıyosan yap ama çok ii yap örnek ol kimse sana gelipta aa sen bu işi yapıyon ama şu sende yok demesin .bence sen biraz iş seçiyosun yoksa bu kadar zamanda iş bulurdun be şu an bir geçiş dönemi fazla sallama bi iş bul ve bu dönemi atlatve çalışırken bir hedef koy önüne ben bu işi yapacam de ve hazır olduğunda o işe geç

hayatta hiç bir şey hediye değil hiç bir fırsat bize gümüş tepside sunulmuyo o fırsatları biz yaratıyoz unutma
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cuan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar hepiniz benden büyüksünüz yani bana bişe demek düşmez ama sölücem..
    mete_han abi diyim bari
    seni çok karamsar gördüm herkese olur..
    insanın hayatında öyle dönemler olurki çıkmazda olursun herşey bitmiş tir artık senin için(öyle düşünürsün!!)
    karamsarlık seni sarar ve bu şekilde karamsar düşündüğün için bütün herşey
    kötüye gidiomuş gbi gelir sana
    akıl wermek değil amacım benden daha çok hayat tecrübesi war burdaki herkesin
    sadece bende yazmak istedim

bişe sölemek isterim çok duygulandım ki(içimde bişeyler uyandırdın kıpraştırdın)
    ders çalışma azmi ve isteği geldi bir anda
    inşallah kaybolmaz bu istek
    ama keşke bu yazıyı biraz önce çıktığım fizik midtörm ünden önce okumuş olsaydım
    :(((((((((:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

hiç bişey için geç değildir bak Janti gibi mesela..
    elimden gelen bişey olsada yapsam keşke yardım edebilsem
    ama belki bazı şeyleri kendin yapabilmen daha değerli olur sanırsam

rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Metehan; şimdi sana birini anlatacağım:
    7 yaşında babasını yitirdi. 8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşamaya başladı. 10 yaşında yeni okulunda yüzü kanlar içinde kalana kadar dayak yedi. Ailesi onu okuldan aldı. Üç gün korkudan dışarı çıkamadı. 17 yaşında hayalindeki okulun isteği bölümüne girmek için gerekli not ortalamasını tutturamadı. 24 yaşında tutuklandı, günlerce sorgudan sonra iki ay hücrede hapis yattı. 25 yaşında sürgüne gönderildi. 27 yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşı kendisinin de üye olduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken onun adı bile anılmadı. 30 yaşındayken amiri kendisine rakip olmaması için kızak göreve aldı. 37 yaşında böbrek hastalığından Viyana'da iki ay tek başına yattı. 38 yaşında bağlı olduğu bakanlık tarafından görevden alındı. 38 yaşında resmi bir toplantıda giyeceği elbisesi bile yoktu ve cebinde 80 lirası vardı. 38 yaşında hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. 39 yaşında idama mahkum oldu...
    Sonra ne mi oldu: Cumhurbaşkanı....
    Bu zavallı çaresiz ve başarısız adam kim mi?
    Adını sen bul; şu an Anıtkabir'de yatıyor...

Kendinden ümidini kesme dostum, kesme....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    abiler ablalar valla olay kişisel değil...tamam yazının esas amacı ben eşşeklik ettim semer vuran çok olur mantalitesiydi...kabul ediyorum...bende bir baltaya sahip olabilmek için çok çaba ve azim sarfediyorum...valla bak...

yani mükemmel ve kariyerli bir koca....

yarınlara sağlam bakabilen bir baba....

hayırlı bir evlat ve damat....

adam olabilme kaygıları(çok geniş bir bağlam)...veya tabiri caizse bir baltaya sap olmak....

inanın bu hususta çok çabalıyorum...

YAZI AMACIM EĞİTİMİN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMLİ ROLÜDÜR....

ama yazılarım benden kaynaklanan hatalarla belki amacından çıkıyor...herkesin IQ sü sizin gibi yüksek olmayabiliyor...olaya bakış açıları farklı insanların...beni tartışmayalım...benim gibileri tartışalım...yani duygusal bir hezeyan yaşamıyorum inanın...ühühühüh...ben bittim ben öldüm demiyorum...yanlış anlaşılmasın...iyiniyetli samimi cvplar için teşekkür ederim...ben bu kaderi kendim seçtim...üzülmüyorum...türkiye şartlarında durumumu düşündükçe aksine mutlu oluyorum...yaşamak için nedenim fazla...bir bunalım veya stres yaşamıyorum...bazen duygu yoğunluğu oluyor ama inanın o kadar ben bittim ambiansında değilim...

yıllar yılııııı dert yolundaaaa ne ilk nede sonuncuyummmm...
    terketmiyoorrrr hayat beniiiiiiiii...acıların çocuğuyummm...

küçük emrah formatına sokmayın abiler beni yav...acındırma fetişisti olacam valla...bi bakıyonuz profesyonel dilenci olmuşum...

bonexxxim...avustralyanın gülü bak ne diycem...çevremde bir şekilde her yaştan parasını bir şekilde kazanan insanlar var...pazarcılardan tutda...vergi iade zarfı satan insanlar...işportacılar...devlet memuru olanlar..polisi... askeri..patronu...garsonu....özel sektörde çalışan binlerce insan var...ağır işlerde çalışanlar...otobüz şoförleri...taksiciler...vs...herkes hayatın bir uucundan tutmaya çalışıyor...benim anlatmaya çalıştığım eğitimli insanlarla eğitimini farklı nedenlerle bırakmış insanların arasında yaptıkları işler ve kazandıkları paralar arasında dağlar kadar fark var...diploma denilen etiket...her alanda büyük faydasları var...askerlikten iş hayatına kadar anlayacağın...özel hayatında bile üniversite mezunu olmanın bir kalitesi ve ayrıcalığı var...o bir kağıt parçası değil anlayacağın...

twetyim inanki diplomalı olupda işsiz kalmakda türkiyenin bir gerçeği...ama dediğim gibi diplomalı bir işsiz olmak da onur verici bir durum olurdu herhalde....

ccbbddcim ben dimdik hayatta ve karşınızda olacağım hep...dediğim gibi abi...konu benim işsiz olmam değil...bu yazılar bir bireye aittir...insanlar kendilerine bir pay çıkarabilirmi amacı taşımaktadır....

eyongum olcayım...tesbitlerinde %100 haklısın... yazıya başlarken 2.30du bittiğinde3.30du valla....

hulk ağabey...büyüğüm olduğunu zannediyorum...hepimizin bir hikayesi var...bir örnekti benimki...bir karamsarlık yok abi...pişmanlık ve arazi vitesine takılı bir hayatın 27 ye merdiven dayandığında ne artı ve ne eksileri var muhabbetiydi bu...

metalcim...antalyanın gülü...üniversite okumayan adam olamaz gibisinden bir ifade ben asla kullanmam kullanamam...kesinlikle yanlış yorum dostum...senin iş hayatında birilerine belki örnek olabilir...başarmışsın...taam hayat önemli bir mevkiye gelmekde değildir ama çok yol katetmişsin...kendin yürüyerek o noktaya ulaşmışsın...

benim gibi o noktalara otostopla gitmek istememişsin...

lan bayağı büyük laf ettim be...yukarıdaki cümle benim bile hoşuma gitti....

janticim...adananın gülü...tebrik ederim azminden dolayı...hangi motoru gazlayalım abi...bisiklet bile yok...

satış müdürüm aleste evet ablacım...ağlamak çözüm değil ama paylaşmak istediğim şeylerdi bunlar...valla 10 kaplan gücündeyim...şu güçlü ol muhabbeti hoşuma gidiyor ama...valla bak...pazularımı bir görsen...hemide yakışıklıyım...ama dediğim gibi evli barklı biriyim...yuvama bağlıyım...hade canım başka kapıya....
    kızmadın dimi aleste...bırak peşimi artık.....

cıvıtmadan 2 dakika duramaz bu deli gönlüm hobarey hey hey...

bbrr abi...dövme işini meslek edinmişsin ama...senin İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ mezunu olduğunu parantez içinde belirtirim...seninkide bir başarı öyküsüdür....

bak cuanım...bu yazı seni biraz silkelesin kardeşim...yani kısaca oku üniversiteyi ve yüksekokulu veya astsubay meslek okullarını...polis akademisi...harp akademisine girmeye mezun olmaya bak...yolun açık olsun kardeşim...kendine gel yani...derslerine konsantre ol çalış...şimdi kendine yapacağın yatırımlar geleceğinin altyapısını oluşturacaktır...

rutticiğim verdiğin örnek muhteşem oldube baba...duygulandım valla...

dediğim gibi eğitimli toplumlar ışığımız olacak...olay benim olayım değil...çok klişe bir laf varya...eğitim şart diye...bu eğitim okul sıralarında değilde hayatın içindende alabiliriz...hayatın kendisi bir okul zaten...sevgilerimle....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler