Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

9'u 5 geçe son selam... (10 KASIM 1938) ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN ÖLÜMSÜZLEŞTİĞİ AN !!!...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ

1938 yılı Kasım ayının 10. günü saat 9.00. Türk vatanının kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, eşsiz inkılapçı ve beşerin müstesna evladı büyük insanın fena âleminde ancak beş dakikası kalmıştır; gözleri kapalıdır, göğsü mütemadiyen inip çıkmaktadır. Odada ve bütün sarayda derin ve ruhani bir sükût hüküm sürüyor. Sağ tarafta başucunda operatör Mim Kemal Öke duruyor, Dr. Kamil Berk başını onun omzuna dayamış hıçkırıyor... Prof. Akil Muhtar Özden kendisinden geçmiş, odanın içinde telaşlı adımlarla durmadan dolaşıyor; hem ağlıyor, hem de mütemadiyen
    'Aman yarabbi!' diye mırıldanıyor. Ben yatağın sol tarafından duruyorum; yanımda Muhafız Komutanı İsmail Hakkı Tekçe var.
    Bütün duygularım donmuş halde, o güzel, o nurlu çehreye dalmış bakıyorum. Hazin sessizlik içinde kulağıma yalnız Dr. Mehmet Kamil ve Prof. Akil Muhtar'ın hıçkırıkları çarpıyor. Saat tam 9'u 5 geçiyor. Birdenbire gözleri açılıyor, dikkat ediyorum: Gök mavisi gözlerinde hâlâ bildiğimiz çelik parıltıları ışıldamaktadır. Bir an sert bir hareketle başını sağa çeviriyor. Bana öyle geliyor ki, bu hareketiyle etrafındakilerin şahıslarında ilahi bir aşk ile bağlandığı ve aziz milletini son defa askerce selamlamaktadır. Birkaç saniye sonra o azametli varlık, milletinin kalp ve idrakiyle beşer tarihindeki ölümsüz hayatına göçmüş bulunuyordu (alıntıDIR.)

ve işte "O Dakika"da yurdumun dört bir yanından hıçkırık sesleri, içten içe ağlamalar, adeta göğü delercesine çığlıklar yükseliyor.

yokmu sesimi duyan ? NERDESİN PAŞAM ? GEL DE GÖR HALİMİZİ !!!!

AĞLAMA ASKER !!! ATA'M AĞLADIĞINI GÖRMESİN !!! SİL GÖZYAŞLARINI !!! BU GÖZYAŞLARI VATAN İÇİN SEL OLSA AZ'DIR MEHMET'İM MEHMETÇİĞİM ASKERİM.

YÜCE TÜRK ORDUSU İLELEBET PAYİDAR OLACAKTIR !!! SENİN İZİNDEN DÖNEN VATAN HAİNİDİR SAYIN PAŞA'M !!!

BAK BURASI YAVRU VATAN KIBRIS PAŞA'M... SENİN İÇİN ADA AYAKTA SENİANYOR SENİ DÜŞÜNÜYOR SENİ İSTİYOR PAŞA'MM !!!

BU SANCAK,BU BAYRAK BU KAN RENGİ BAYRAĞI YERE DEĞİREN OLURSA ÖNÜMDE TAŞ TAŞ ÜSTÜNDE BIRAKMAM YERLE BİR EDERİM PAŞAMM !!!

Her ne kadar gözlerden damlalar, yaşlar yerlere dökülse de Yüce Uluönder'im Benim içimde ölmediğini biliyor. "O" Her zaman benim yüreğimde yaşıyacak taki ben toprağa karışana kadar.

TÜRKÜM !! DOĞRUYUM !! ÇALIŞKANIM !!

YURDUMU, MİLLETİMİ, ÖZÜMDEN ÇOK SEVMEKTİR.

ÜLKÜ'M; YÜKSELMEK İLERİ GİTMEKTİR.

EYYY BÜYÜK ATATÜRK !!!!

AÇTIĞIN YOLDA; GÖSTERDİĞİN HEDEFE; HİÇ DURMADAN YÜRÜYECEĞİME YEMİN EDERİM !!!!

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN

VATAN SANA CANIM FEDA

YURTTAN 10 KASIM GÖRÜNTÜLERİ....

boynu bükük bir TÜRK GENCİ...

EMNİYET MENSUPLARIMIZ...

ESNAFLARIMIZ...

İŞTE O DAKİKA SAAT TAM 9:05...

HERKES NEDEN AYAKTA ? YOKSA BİRİSİ EBEDİYETE Mİ GÖÇTÜ ? O ÖLMEDİ KALBİMİZDE YAŞIYOR TÜRKİYE'M....

DAHA GERİYE GİDELİM BUNDAN EN AZ 65 SENE ÖNCESİNE !!!!!

BU ASKERİN YERİNDE OLMAK İÇİN NELERİMİ VERMEZDİM....

Atatürk'ün naaşı 19 Kasım 1938 Cumartesi günü sabahı Prof. Dr. Şerafettin Yaltkaya tarafından cenaze namazı kıldırıldıktan sonra 12 generalin omzunda sarayın dış kapısına çıkarıldı.

Üç gün ve üç gece boyunca Türkiye'nin dört bir yanından gelen gözü yaşlı insanlar büyük önderine karşı duyduğu saygı, minnet ve bağlılığı ifade etti.

HOCA SORUYOR: HAKKINIZI HELAL EDİYORMUSUNUZ ???

HEP BİR AĞIZDAN

HELAL OLSUN PAŞAM !!!!!

AĞLAMA TÜRK GENCİİİ !!!! O ÖLMEDİ DİYORUM SANA !!!!!!

Sarayburnu'ndan Zafer Torpidosu'na alınan Ata'nın naaşı, İzmit'e gitmek üzere Yavuz Zırhlısı'na nakledildi.

Hava Kuvvetleri uçakları Yavuz Zırhlısının üzerinden saygı geçişleri yaptı.

Büyükada açıklarına kadar, donanma ve törene katılmak için gelmiş olan yabancı gemilerin eşlik ettiği Yavuz zırhlısı cenazeyi İzmit'e getirdi.

O akşam büyük önderin naaşı trenle başkent Ankara'ya götürüldü.

daha fazla ekleyemeyeceğim. iş yerimde de saygı duruşu yapıldığı esnada gözümden yaş damladığını hissetttim. ve bu akşamı bu fotoğrafları tekrar gözlerim dolarak bakabilmeyi iple çektim. siz bu linten fotoğraflara bakmaya devam edersiniz.hoşçakalın

http://images.google.com.tr/imgres?i...%3Dtr%26sa%3DN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Şu kadar fotoğrafta ayakta, saygı duruşunda olmayan tek kişinin de bir motosiklet sürücüsü olması ilginç bir ayrıntı olmuş...

Yıllardır, 10 Kasım 09.05'i dışarıda karşılamamıştım; bugün E-5 üzerinde sayımız az da olsa sağa çekip, saygı duruşunda bekleyenlerle hayatımın en duygulu, en gururlu anlarını yaşadım desem yeridir.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

kani2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Tiger100S
    emeğini takdir ediyorum.
    budur.......
    Bakarsan bağ olur,bakmazsan göremezsin

Motosikleti
    önemli olan gönüllerin motoru =)
    ne denebilirki harika bi aylaşım emeğine sağlık..
    aşk... histerical blindness... karşılıksız aşk olmaz, olursa aşk değil saplantı olur.. ve tek taraf üzülür...:salut: Form ye formda kal,
    Port ye portakal!!!! ::dalga::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ağlayan insanlar var fotoğraflarda.

Ulu önder de ağlardı.
    Çok duygusal biriydi.
    Erol Mütercimler'in deyimiyle;
    "Çok duygusal biri. Mesela tayı ölür ağlar, köpeği ölür ağlar... Aslında her fırsatta ağlar köylü kadın ona peynir verir ağlar, iğde ağacını yerinde bulamaz ağlar! Bu yüzden kendisi “İyi ki çocuğum olmamış” der. "

Böyle bir adam.

Ama arkasından ağlanmasını istemezdi sanırım.
    Kendini milletine adamış bir adamın şahsi egolarıyla uğraşcak zamanı yoktur.

Emeğin için teşekkürler...

Bir teşekkür de Motosiklet Net yönetimine..
    Bu gün foruma girdiğimde çok şaşırdım.
    Akıl edenin aklına, yapanın emeğine sağlık.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    TVS-ApAcHe 150cc MOTORU ÇİFTLEDİM &MONDİAL 125-UAG
    70 yılda olsa acımız taze allah rahmet eylesin galiba o gün atatürk düşmanları biraz korkmuştur ne yapsanızda bizi cumhuriyetimizden atamızdan vatanımızdan ve milletimizden edemeyeceksiniz..

ayrıca bu ülkenin kurulumunda canını veren şehitlerimizede allah rahmet eylesin sonsuz teşekkürlerimi sunarım

son olarak ta eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş sanki o günlere geri döndük
    [COLOR="Red"]ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм:cat:::shhh::[/COLOR][COLOR="Red"]Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkes Beni Kaybetti[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler