Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dogo Arjantin ya da Staffordshire Bull Terrier

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Dogo Arjantin ya da Staffordshire Bull Terrier besleyen var mı aranızda? Staffordshire Bull Terrier'i, American Staffordshire ile karıştırmayın lütfen. Benim aradığım ufak olan Staff. Piyasada "Pit" olarak bilineni sormuyorum.

Ne ki bunlar diyenler için:

Dogo Arjantin

Staffordshire Bull Terrier

American Staffordshire Terrier (piyasada Pitbull olarak bilinir, Staffordshire Bull Terrier'den daha iridir)

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk fotonun aynısının tıpkısı köpek elemanın biri metallica konseri öncesinde getirmişti stad dışı bekliyodu, dallama görüntüsü veren şahsa sorardım nerden buluruz senin tanıdığın arkadaşların da vardır diye ama o zamanlar yiğidin yiğid sayıldığı yeri yani staffordshire ı bilmemekteydim

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım dogo arjantin almak istiyodu.sonra küstük o arkadasımla almış mıdır hiç bilmiyorum ama çok tehlikeli köpekler

forum kurallarına uymayanların uzerine salmayacan dimii

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogo Arjantin ya da Staffordshire Bull Terrier besleyen var mı aranızda? Staffordshire Bull Terrier'i, American Staffordshire ile karıştırmayın lütfen. Benim aradığım ufak olan Staff. Piyasada "Pit" olarak bilineni sormuyorum.

Ne ki bunlar diyenler için:
    Niye ki?.

Akvaryum işi sarmadı mı Pro?

http://www.motosiklet.net/forum/konu...grasanlar.html

.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Procan, yıllarca köpek besledim. 2 boxer hayatımı şenlendirdi. şimdide 8 yıldır benle beraber bir golden retriever yaşamakta. çok keyifli ve bir o kadar da sorumluluk işi.

bahsettiğin köpekler türkiyede az da olsa var. Dogo daha da nadir bulunuyor ve biraz mizacı sert ırklar. ben bir araştırayım çevremde bir iki tane vardı.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Dogo Arjantin sahibine ileri derecede itaat eden ve çok kolay eğitilebilen yakın koruma köpeğidir.Ancak bu türün kuralcı ve otoriter bir sahip tarafından yetiştirilmesi gerekir.Aynı zamanda iyi bir avcıdır.Piyasada 1000 euro'ya satılan yavrularını bulabilirsin.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    piyasadan değil de sahibinden almak istiyorum aslında hem daha makul olur hem de birçok hayvansever köpekleri yavruladığında verecek yer bulamıyorlar bazen
    Onur Yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    pro ben sana yardımcı olabilirim. bu işin ticaretini yapan arkadaslarım var ama biraz paran gider. istersen hemen tanıstırayım ben seni. siz aranızda konusun , artık kim kimi kandırırsa.dogo argentino yerine presa canario diye bi canavar var onu öneririm ben sana. pittbulun hormonlusu

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bi arkadasımızda staffordshire bull terrier vardı..
    bukowski
    süper köpekti..
    zavallımın kulağı kesik olduğu için yağmurda kulağına su kaçıyodu sürekli..
    neyse bu da böyle bi anımdı..
    Onur nası oldun sen
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ki?.

Akvaryum işi sarmadı mı Pro?

http://www.motosiklet.net/forum/konu...grasanlar.html

.
    ben de akvaryumla uğraşıyorum;başıma kalan iki tosbaa var.
    bizim gibiler evrim geçiriyor
    birazdan topic açacağım"ekonomik bir timsah yavrusu arıyorum"

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Tabiki sahibinden almak daha uygun olabilir.Hatta bazen bir defada 8-9 yavrulayan köpeklerin sahipleri yer sorunundan dolayı ücretsiz olarak verebiliyor.

Staffordshire'yi bilmem ama Dogo benim bildiğim en iyi cinslerdendir.Eğer gerekli eğitim verilirse yetişkin bir Dogo 2 eğitimli bodyguard'a bedeldir. Köpeği gerekli olgunluğa getirdiğin takdirde yaşadığın sokakta'da moderatör muamelesi görmeye başlarsan şaşırma...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bunu bide depo ustune oturtacan kask yaptıracan buna göre off off karizmaya bak

onurcum senın ıcın cıftlestırmeye calıstık =)

http://www.youtube.com/watch?v=62NgaS-SENY
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Köpek sevgisi herşeyden üstündür arkadaşlar.
    Benim motordan düştüğü halde köpek isteyen bir tanıdığım var.

Adam hastaneden çıkıp soluğu köpek topiclerinde alıyor....

Öyle bi sevgi yaniii

Gerçi önümüzdeki aylarda kuduz teşhisi konulup,hastaneye yatırılan bir moderatörle ilgili(asla bizim siteden değil) bir topic açılırsa, şaşırmam ama şu an şaşırdım.
    Bakın nasıl şaşırıyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    onurcum bandogge da aradigin turden bir kopek, listeye bunu da katmani tavsiye ederim hem dogo dan daha agirbasli, kool

[COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Hmm bu da iyiymiş

Amerikan Mastif kendine güvenen akıllı ve uysal bir köpektir. Dövüş köpekleri olarak yetiştirilmeseler de genel olarak agresif köpeklerdir ve bu yüzden ilk kezBandogge Mastiff köpek alacak kişiler için iyi bir seçim değildir. Amerika'nın doğu yakasındaki bazı insanlar hala bu köpekleri dövüş köpekleri olarak kullanırlar. Koruma köpekleri olarak bütünüyle mükemmel köpeklerdir. Çok yumuşak başlıdırlar, söz dinlerler. Onların koruma görevindeki tek olumsuz huyları havlamamalarıdır. Genlerinde dövüşçülük olduğu için bu ırktan köpekler genellikle uyarmak amaçlı havlamazlar. Amerikan Mastif ilgiyi çok seven bir ırktır. Çok sadıktırlar ve yalnız bırakılmayı sevmezler. İlgilenilmekten çok hoşlanırlar ve onlara verdiğiniz her şeyi memnuniyetle kabul ederler. Sahiplerinin yanında olmayı tercih ederler ve onları memnun edip korumak için yaşarlar. Ailelerini severler ve bölgelerini korurlar. Mastif, kedi ve diğer cins köpekler gibi hayvanlarla birlikte büyütülürse onlarla iyi anlaşabilir, ama daha önceden kaynaşmamış olduğu hayvanlara agresif olabilir. Kendine güvenen ve iyi söz dinleyen bu köpekler çocuklarla mükemmel anlaşırlar. Onlar hem mükemmel bir aile bireyi hem de hırsızların korkulu rüyası olurlar. Mastif'ler için "sessiz barışçı" sözü boşuna değildir. Sürekli ağzından salya akması belkide bu ırk için söylenebilecek tek olumsuz sözdür.

Yaşam Ortamı

Mastif'e bir apartman dairesinde yeterince egzersiz yaptırıldığı sürece rahatça yaşayabilir. İç mekanlarda dışarıya oranla daha az hareketlidirler, onlar için küçük bir bahçe yeterlidir. Bu ırk sahibiyle birlikte olmayı sever ve köpek kulübesinde yaşamaktan hoşlanmaz.

Egzersiz İhtiyacı

Amerikan Mastif'i çok egzersize ihtiyaç duyar.

Bakımı

Lastik bir fırçayla ölü tüylerinin üstünden alınması gerekir. Çoğu köpek gibi yılda 2 kez tüy döker.

Kökeni

Amerikan Mastif safkan bir ırk değildir. Ataları Amerikan Pit Bull Terrier ve Neapolitan Mastiff'tir. Mastifleri nesillerdir başka köpek cinsleriyle karıştırmadan başarıyla üreten bazı köpek çiftlikleri vardır ve bunlar homojen bir tür elde etmişlerdir. Mastif üretmek için en çok kullanılan yöntem iyi bir erkek Amerikan PittBull Terrier ile büyük ve güçlü bir Neapolitan Mastiff dişisini çiftleştirmektir. Mastif üretmede kullanılan başka bir yaygın yöntem ise İngiliz Mastiff ile Amerikan Pit Bull Terrier'yi çiftleştirmektir. Benzer bir kırma ise PitBull Terrier ile Bullmastiff kırmasıdır, ama bu kırma Mastif'den çok PittBull Mastiff'tir.

Karakter Özellikleri
    Başka köpeklerle geçinme
    Başka petlerle geçinme
    Çocuklarla anlaşma
    Yabancılara davranış
    İtaat seviyesi
    Eğitilebilirlik
    Koruma özelliği
    Egzersiz ihtiyacı
    Oyunculuk
    Boyut ve Ağırlık
    Irk boyutu Dev
    Yükseklik Erkekde 63 - 73 cm
    Yükseklik Dişide Genellikle erkekden daha küçük
    Kilo Erkekde 45 - 63 Kg
    Kilo Dişide 38 Kg ve Üzeri
    Tüy Özellikleri
    Tüy Uzunluğu Kısa tüylü
    Tüy Yapısı Sert, Düz.
    Fırçalanma İhtiyacı 2 haftada bir fırçalama yeterlidir
    Traş ve Banyo Traş ihtiyacı yoktur. Gerektiğinde yıkanabilir.
    Tüy Dökümü Orta derecede tüy döker
    Taşıdığı Renkler Siyah, Gri, Kahve üzerine benek ve çizgili, Mavi, Kırmızı, Altın - Kahve.
    Irk Özellikleri
    Kişilik Agresif, Sadık, İtaatkar, Yalnız kalmaktan hoşlanmaz, Dövüşçüdür ve ilgiden hoşlanır.
    Kötü Huyları Aşırı Salya
    Yetenekli Olduğu Görevler Bekçi
    Yaşadığı iklim Her İklimde yaşayabilir
    En uygun yaşam alanı Bahçeli Ev
    Yatkın Olduğu Hastalıklar Bilinen sağlık problemi yoktur.
    Yaşam Süresi 10 Yıl
    Diğerleri
    Irk grubu -
    Diğer İsimleri Amerikan Mastif
    Bağlı Olduğu klüp Old Red English Bulldogges Association & Registry (OREBA)
    Kökeni Amerika
    Onur Yollarda

evimde bu bahsettiğin köpeklerden her ikiside var... tek bir cüsse altında ama
    Altta resimlerini koydugum ( başarılı oldummu bilmiyorum) oğlanın adı Rocky babası Dogo annesi Staffordshire Bull Terrier... Eğer konu ile ilgili yabancı kaynaklara bakarsan, özellikle amerikada bu iki cinsin çiftleştirilmesi oldukça yaygın... eğer hem dogo hemde Staffordshire Bull Terrier cinsi köpeklere özel bir ilgin varsa biryerlerden bul ve çiftleştir derim

fakat dikkat etmen gereken husus şu; mix yaparken, yani farklı iki cinsi çiftleştirir iken hem annenin hemde babanın orjinal (yani safkan) olması gerekiyor. bu sekilde yavru hem anne hemde babanın özelliklerine sahip olabiliyor. fakat annede yada babada bir kırılma varsa... vay haline... cünkü yavrunun nasıl bir karekterde olacagını kestiremiyorsun...

daha fazla bilgi almak istersen, facebook'ta "Rocky Oncu" ismini arat ve ekle... umarım yardımcı olabilmişimdir.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    ilk mesajını buraya mı yazdın koştur koştur, hehe

ordan bi dogo ayır bana
    Onur Yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)