Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir veda mesajı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herşey 2005 yılının sonlarında bir arkadaşımın scooter ına artcı binerek başladı..
    "Ne güzel şeymiş bu motosiklet.. özgürlük.. rüzgarın teni sıyırıp gecmesi.." dedim içimden..
    Aileme bu konuyu açtığımda çoğu kişinin başına geldiği gibi ters tepkiyle karşılaştım.. Ancak motosiklet aşkı sarmıştı beni bir kere.. vazgeçmek mümkün değildi.. Sahip olmak istiyordum işde!..

Yine ailemin bilgisi olmadan ehliyet kursuna yazıldım ve gizliden ehliyeti aldım.. 2007 nisan ayları flandı.. Sıcaklar bunaltıyor araba kullanmak sıkıyordu.. ve ben şehir şehir gezmeyi çok seviyordum, motosiklet bu iş icin ayrıca cok ekonomikti..

Israrlarım ve yalvarışlarım sonucu ilk motosikletimi almıştım.. 150 cc lik çin malı bir scooter dı.. Şimdilik yeteceğini düşündüm.. 3 ayda 5600 km yapmıştım..
    Heryere onla gider her hafta sonu Zonguldak dan akçakoca' ya.. düzce' ye.. Bartın Amasra ya gider dururdum..

Hatta bir kez delilik yapıp Zonguldak' dan İstanbula gitmiştim.. Halen bunu nasıl yaptıgıma şaşırıyordum..

Motosiklet.net de konuları okur yorumlar yapar, yardımcı olmaya calisirdim en önemlisi burda birçok dost edindim.. Bunları asla unutamam ve tarif edilemez bir mutluluktu..

Yaz sonuna doğru motosikletimi satip büyültmek icin baska bir model alcaktım.. Bu arada forumda açılan vefaat başlıklarını görüyor, üzülüyor, bazen gözümden yaşlar süzülüyordu.. ama motosiklet sevgisi hep ağır basıyordu..

Birgün işyerinde daldım gittim.. yine bir arkadasımızı kaybetmiştik.. Gencecik hayatının baharında.. daha yaşadıkları yaşayacaklarının yanında hiç oldugu donemde kaybetmişti hayatını..

Ailemin tek erkek çocuğuydum.. Sorumluluklarım vardı.. İşim vardı.. ve en önemlisi beni herşeyden cok seven ailem.. Ya kötü bir kaza geçirseydim? ya bende kaybetseydim hayatımı.. Arkamda kalanların üzüntüsü ne olcaktı? Motosikletle yaşayacağım zevkler acıyla mı son bulcaktı... Bunu ne kendime nede aileme yapamazdım.. ve bu sevdadan vazgeçmeye karar verdim..

Uzun zamandır siteye girmiyordum.. Az önce girip baktıgımda "Onlar hep bizimle birlikteler" bölümüne 2 masum gencecik insanın eklendiğini gördüm.. Hüzne boğuldum yine..

Şunu unutmamalıyız.. Biz ne kadar dikkatli olursak olalım trafikte karşılaştığımız magandalar hayatımızı hep tehlikeye atıyorlar.. Ve bu bir gerçekki Otomobil kullanmaktan daha risklidir motosiklet kullanmak.. Hele ülkemizdeki insanların bizleri görmemezlikten gelmeleri..

Hep bir honda motosikletim olmasını istedim.. Olmadı.. Ancak otomobilimi değişip 2009 model yine honda civic arac aldım kendime.. Motosiklet in özgürlüğünü bana taddırmayacak oldugunu bilsemde.. Benim icin en iyi secim bu olduguna inanıyorum..

Ve sizden istediğim.. Lütfen dikkatli olun.. gaza gelmeyin..
    Sizi seven önemseyen insanları arkanızda gözü yaşlı bırakmayın..

Benden buraya kadar dostlar.. Artık forumda yokum..
    Burdan tanıstıgım tüm insanlara teşekkürlerimi sunuyorum..
    Hayatımda güzel bir tad bıraktınız..

Allah motosiklet yolculugunuzda hep yanınızda olsun sizi korusun.. Kaza bela vermesin..

Hosca kalın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Hoşçakal abi.
    Kararına saygı gösteriyorum. Bu kararı cok zor verdigini düşünüyorum, umarım herşey istedigin gibi yolunda gider.

Allah (c.c) yolunu acık etsin.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Motosiklet bırakırken,forumu arkadaşları da bırakmak gerekli mi?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet bırakırken,forumu arkadaşları da bırakmak gerekli mi?
    Kırk yılın başında doğru bi laf ettin olm
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Allahtan geri kalan hayatında mutlu ve huzurlu yaşamanı dilerim
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    Allah cabrio arabalar nasip etsin sana; belki motosiklete yaklaşır biraz :(
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Birgün işyerinde daldım gittim.. yine bir arkadasımızı kaybetmiştik.. Gencecik hayatının baharında.. daha yaşadıkları yaşayacaklarının yanında hiç oldugu donemde kaybetmişti hayatını..

Ailemin tek erkek çocuğuydum.. Sorumluluklarım vardı.. İşim vardı.. ve en önemlisi beni herşeyden cok seven ailem.. Ya kötü bir kaza geçirseydim? ya bende kaybetseydim hayatımı.. Arkamda kalanların üzüntüsü ne olcaktı? Motosikletle yaşayacağım zevkler acıyla mı son bulcaktı... Bunu ne kendime nede aileme yapamazdım.. ve bu sevdadan vazgeçmeye karar verdim..

---------------------------------------

cevap:

bak sana bişi anlatayım 2 sene önce şehitleri anlatan bi program vardı stv de yaşlı bi amcanın çocuğu güneydoğuda şehit olmuştu. şehit olanların kardeşlerinin askere gitmeme hakkı varmış anadolu insanı olan amcamda bir evlat acısı daha yaşamamak için 2. evladını askere yollamadı sonrasını kendi anlatıyodu stv de 2 sene sonra oğlu bir araç kazasında canlı canlı yanarak vefat etmiş... keşke onuda yollasaydım oda bari böyle kötü öleceğine şehit olsa diyodu.. allah insana ölümün hayırlısını versin ... ölümün hayırlısı mı olur demeyın örneklerini görüyosunuz.. allahın müsaadeee ettiği kadar yaşarız ..
    ecel bizi nerde yakalayacagı belli olmaz belki motorda belki arabada belkı yatakta.. belkı kalp krızınden sözleşmemiz yok... adına ecel diyecekler...ecelin adı kaza oldu, kriz oldu,anjijo oldu,kanser oldu, kelimelerinde içleri boşaltıldı ama ölüm hak ve bizinasıl nasıl bulacak ama yatakta ama motorda ....
    ..
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    işi şanslar... ama unutmaki ölüm hepimiz için... gene de karar senin tabi... arada gelirsen bekleriz.. yerini hep sıcak tutarız söz
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

arkadaşımınızın kararı kendince doğru arkadaşlar hangimiz motorsikleti kavgasız gürültüsüz aldık hangimiz benim motorum olsun istiyorum dediğimizde çevremizdeki insanlardan ' motormu?? çok tehlikeli ' lafını duymadık bence motorsikletin bir tehlikesi yok trafikte yaşayan insanların,magandaların tehlikeli olduğunu söylemek daha doğru arabayla giderken dar yolda sağa girip karşıdan gelen motorsiklete yol verdim çocuk şaşırdı abi ilk defa biri bana yol verdi dedi dedimki motorsiklet kullanıcılarını anlamak için her şöförün en az şehir içinde motorla bi 10 km yol yapması gerek.Ve arkadaşım bundan sonraki hayatında kazasız belasız tüm dostlarımıza tabi sevdikleri ile birlikte sağlıklı günler geçirmesini dilerim ara sırada uğrarsan bizi mutlu edersin

sağlıklı kal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    güle güleeee bi kişi daha mı gitti aramızdan neyse 1 kişi gider 3 kişi gelir , sağlık olsun

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Güle güle arkadaşım. Yolun açık olsun.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)