Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Japonlar neden seni seviyorum demezler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tabii ki de Japonya'da 'seni seviyorum' demeyi yasaklayan bir kanun yok.Hatta 'aşk'a karşılık gelen 'koi' diye bir sözcük de varmış. Ancak kimse bunu kullanmıyormuş! Bir Japon, aşkından ölse dahi en fazla 'suki desu' diyormuş. Yani, 'senden hoşlanıyorum'. Onlara göre bunun nedeni, 'sevginin kelimelerle değil,davranışlarla ifade edilmesi gerektiğine inanmaları' imiş.
    Hadi bunu çok güzel açıklamışlar. Kulağa bayağı hoşgeliyor. Peki Japonca'da 'canım, cicim, hayatım,tatlım, meleğim' gibisinden sevgi sözcüklerinin hiç olmamasına ne diyorsunuz?

Evli çiftler birbirlerine, çocukları olana kadar ''ano ne!'' (hey!),
    çocuklardan sonra, ''okaasan'' (anne) ve ''otoosan'' (baba), torun torba sahibi olduklarında ise, 'oi!' (hey sen!) diye hitap ediyorlarmış. Bu konular için deniyor ki, Japonlar kadın-erkek ilişkilerinde çok kör topal ilerliyor. Yeni nesil aşmak istese de gelenekler önlerinde Beton Bayram olarak dikiliyor. Onlar da çaresiz boyun eğiyor. Böyle gelmiş,böyle gidiyor.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohh dıyım ıyıkı orda yaşamıyorum
    dusunsenıze ben aşık oldum sevgılıme aşkım canım falan dıyıyemıcemde hareketlerle acıklıyıcam
    hadı lan orda

evlıncem kadından bısey istiyicem örnegin
    _hey kadın su getir
    peki bu nasıl
    _canım su getırırmısın yada sınırlendıgım zamanda
    _la karı bana bak benım canımı sıkma falan
    dıyemıyeceksem yanı ıkımızde özgur olamıyacaksak ne dıye hayatımızı birleştirelım ki
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    bende tam türkçeyi bilmedikleri için diye geyik war zannetmiştim :D
    2 T-K-R SAYGI

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    güzel bi japon kız arkadaşım olsa bak nası öğretirim canım, cicim, hayatım,tatlım, meleğim'i 2 günde
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ben öğretirim onlara
    Orgazma Dudak Büktürür

sertanGs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vatasima candy vardı lan hadi bakalım buna ne diyceksiniz..
    altın atesle ,kadın altınla ,erkek te kadınla erir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    japon hatunlar Türk erkeklerinin nezaketine hayrandırlar ve bu bir gerçektir.

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    yorumsuz.....vataşi va anata ga sıki des
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi japon kız arkadaşım olsa bak nası öğretirim canım, cicim, hayatım,tatlım, meleğim'i 2 günde
    banada öğret nolur..

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    bi japonca eksikdi oda geldi tam oldu
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    işte size formül,
    1-bi japon bulunur.Artık Sultanahmet'ten mi olur?Kapalıçarşı'dan mı bilmem.
    Dikkat edin her çekik gözlü Japon değildir,elinde fotoğraf makinası olan ve dünyaya vizorden bakanlar japondur sadece.
    2-bir japon erkeğinden duyamayacağı tüm sevgi sözcükleri Türkçe söylenir.
    (kadın milleti akıllıdır,sezgileri güçlüdür,Türkçe bilmese de niyetinizi anlar)
    3-Allahın emri peygamberin kavli ile başlayan üçüncü aşamaya geçilir.
    4-çeyiz permisi kullanılarak Japonya'dan iyi bir motor getirilir.Eşe dosta cümle forum ahalisine hava atılır.
    5-foruma açılacak yeni konu Çin malı tartışmasında ufkumuzu geliştirir.:
    "siz hala çin malı Capon motora mı biniyorsunuz?,orijinal capon olsun,ben orijinal Capona biniyorum"mealinde.
    6-İyi şeyler de olur ara sıra hayatta. Başlangıçta söylenilen güzel sözleri unutulduğundave bir Türk erkeği gibi davranıldığında Yenge evi terketmeye kalksa mesafe sebebiyle buna cesaret edemez.
    7-müteakip aşamada "Yabancılar belki de Türk lokumu kavramını abartmamıştır,bi gerçeklik payı vardır,aldık japonu ama 20 yıldır bi türlü anlaşamıyoruz "ikilemi yaşansa da kayınçoların karate bilme ihtimali zihin açıklığı yaratır.
    8-son aşamada yaş kemale erip romatizmalar iyice azıttığında motora binilmez .
    motor da zaten para etmemektedir,kömürlükte çürüyüp gitmişştir.
    9-enn en son aşamada:
    "Bi zamanlar gençtim,toydum.Motora meraklıydım.Motor merakından japon karı aldık iş yaptık.Mahalleden Hıdır Dayı'nın Zeliha sını alsaydık,apartmanımız olacaktı,şimdi.Onların tarlaları bile arsa oldu,blok blok apartman dikildi.Kim verdiyse o aklı bana,böyle üç otuz kuruşluk emekli maaşına talim edeceğimize otuzbeş dairenin kirasını yer genç kalırdık,yataklara düşmezdik" derken film şeridi geçer insanın gözünün önünden ve helva kokusu gelir mutfaktan.
    Siz uymayın bu akıllara.Sahibine bile faydası yok

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumsuz.....vataşi va anata ga sıki des
    Cemal abi bu koyu işaretlediğim kısmın meali ne merak ettimde

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte size formül,
    1-bi japon bulunur.Artık Sultanahmet'ten mi olur?Kapalıçarşı'dan mı bilmem.
    Dikkat edin her çekik gözlü Japon değildir,elinde fotoğraf makinası olan ve dünyaya vizorden bakanlar japondur sadece.
    2-bir japon erkeğinden duyamayacağı tüm sevgi sözcükleri Türkçe söylenir.
    (kadın milleti akıllıdır,sezgileri güçlüdür,Türkçe bilmese de niyetinizi anlar)
    3-Allahın emri peygamberin kavli ile başlayan üçüncü aşamaya geçilir.
    4-çeyiz permisi kullanılarak Japonya'dan iyi bir motor getirilir.Eşe dosta cümle forum ahalisine hava atılır.
    5-foruma açılacak yeni konu Çin malı tartışmasında ufkumuzu geliştirir.:
    "siz hala çin malı Capon motora mı biniyorsunuz?,orijinal capon olsun,ben orijinal Capona biniyorum"mealinde.
    6-İyi şeyler de olur ara sıra hayatta. Başlangıçta söylenilen güzel sözleri unutulduğundave bir Türk erkeği gibi davranıldığında Yenge evi terketmeye kalksa mesafe sebebiyle buna cesaret edemez.
    7-müteakip aşamada "Yabancılar belki de Türk lokumu kavramını abartmamıştır,bi gerçeklik payı vardır,aldık japonu ama 20 yıldır bi türlü anlaşamıyoruz "ikilemi yaşansa da kayınçoların karate bilme ihtimali zihin açıklığı yaratır.
    8-son aşamada yaş kemale erip romatizmalar iyice azıttığında motora binilmez .
    motor da zaten para etmemektedir,kömürlükte çürüyüp gitmişştir.
    9-enn en son aşamada:
    "Bi zamanlar gençtim,toydum.Motora meraklıydım.Motor merakından japon karı aldık iş yaptık.Mahalleden Hıdır Dayı'nın Zeliha sını alsaydık,apartmanımız olacaktı,şimdi.Onların tarlaları bile arsa oldu,blok blok apartman dikildi.Kim verdiyse o aklı bana,böyle üç otuz kuruşluk emekli maaşına talim edeceğimize otuzbeş dairenin kirasını yer genç kalırdık,yataklara düşmezdik" derken film şeridi geçer insanın gözünün önünden ve helva kokusu gelir mutfaktan.
    Siz uymayın bu akıllara.Sahibine bile faydası yok
    Abi tek kelimeyle on numara bir hikaye, anlatımda süper olmuş seni canı gönülden tebrik ediyorum.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)